Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ježci

Autor Black 33 
Ježci
08. 08. 2007 05:46
Ahoj, nevite někdo jestli jsou v Basce Vodě taky ježci?? Jsou zapotřebí boty do vody? Díkyyawning smiley
Re: Ježci
08. 08. 2007 07:33
Jak na kterych plazich,na nekterych malo na nekterych vic, ale jsou, bez bot bych tam nevlez. Loni v BV jsem to udelal ze jdu jenom na kraj a ze prece vidim ne ? Omyl, mel na sobe svetlou skorepinu z nejakeho stareho uhynuleho tak nesel videt. Mel jsem stesti ze jsem ho lizl jenom bokem, pekelne to boli, a vyndava se to velmi tezko. Jehlicky jsou totiz velmi krehke a pri pokusu je dostat ven se zalamuji a zarezavaji hloub, co se dalo jsem pomoci spendliku vypreparoval, zbytek jsem nechal 'vyhnit' ale jak rikam nic prijemneho. Podavan preventivni protizanetlive-desinfekcni lek domaciho rakija. Uzivat vnitrne. V malych davkach neskodi v jakemkoli mnozstvi hot smileysmiling bouncing smiley

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (08. 08. 2007 07:41).
Re: Ježci
08. 08. 2007 10:05
To musela byt nahoda. Byl jsem tam 3x a vzdy bez bot na ruznych plazich a ani jednou se mi nepovedlo stoupnout na jezka. Jezky jsem videl az ve vetsi hloubce.

Jinak jsem kdesi cetl, ze se bodlinky nedaji vytahnout jehlou ani pinzetou. Nejlepsi je kaminkem jemnym tlucenim rozdrolit. Zustane tam, ale uz to pry neboli.
Re: Ježci
08. 08. 2007 11:17
Ja som si na ježka skoro sadla na brehu grinning smiley bola tam voda po členky. Našťastie som sa najskôr pozrela kam si sadám smiling smiley ináč neviem .... grinning smiley
D
Re: Ježci
15. 08. 2007 07:25
Ahoj.My byli letos v Baško Polje, což je nějakých 1500 m od Baška Vody. Většinou jsme se chodili koupat na nuda pláž či malé plážičky mezi tato dvě letoviska a musim říct, že ježků tam bylo hrozně málo. A když už tam nějaký byl, tak dál od břehu kde jsme nechodili, ale plavali. Ale boty jsem stejně měla, protože na těch šutrech to naboso pěkně klouže,ale záleží na každým.
Re: Ježci
20. 08. 2007 21:36
Poradím jak na ježky - dle rady domorodců z Pelješecu. Když už se poštěstí - nic nevytahovat, ničím do toho nerýpat. Nechat být a dát na noc obklad - hodně teplý olivový olej dát na vatu, pak igelit-aby se vše nezamastilo a něčím, ovázat, aby to drželo. Ráno sundat obklad a druhou noc to samé a další den kluk už lítal a moc ho to nebolelo.(po tom prvním obkladu ještě kulhal). Dle domorodců ty ostny změknou a netlačí - a tak nebolí. Když se v tom nehrabe špendlíkem apod. tak se tam nezanese ani infekce a opravdu to rychle přešlo. A doma asi po měsíci mu samotné zbytky bodlin začly vylézat.Přeji všem, aby mojí radu nemuseli vůbec použít a oprožili krásnou dovolenou.
Re: Ježci
20. 08. 2007 22:57
Díky za recept,možná se někdy bude hodit,ale raději nic nepřivolávat.thumbs up smiley
fra
Re: Ježci
29. 08. 2007 07:33
Prosím, můžete mi někdo napsat, jestli jsou ježci u pláží v Primoštenu a Rogoznici. Rozhodujeme se, kam jet s mrňouskama, tak hledáme místa s pozvolným vstupem a bez ježků.
Děkuji
Re: Ježci
29. 08. 2007 12:37
grinning smileyTo fra : V Primoštenu určitě ježci nejsou,hlavní pláž je hodně pozvolná pro menší děti. Vedlejší pláže jsou trochu prudší, ale ježci tam také nejsou.Měli jsme tam i brýle pod vodu a žádné jsme neviděli.Nad hlavní pláží se krásně sedí u kafíčka nebo pivíčka či zmrzky na promenádě.V Rogoznici bych řekla, že je to pro trošku větší děti, ale taky se najdou místa hodně pozvolná s oblázky pro mrňata.Je to tam víc přírodní. Ale ježky jsem tam viděla jen u skal.Spíš jsou tam kameny, kvůli kterým jsme si koupili boty do vody.Za promenádou, kde je zmrzka a přístav se jde dost daleko ( teda pro malé děti ).Takže bych s menšími dětmi volila spíš Primošten. Ale je tam zas dost problém s parkováním.Do starého města ani neradím zajíždět, dost lidí si tam auto odřelo. Jedině jestli máte něco menšího a užšího.Ale Češi, co jezdí s dětmi maj většinou větší auta či kombíky, které se tam nevejdou.Hlavně nejezděte do Sevidu, nebo už nevyjedete zpět.Jinak s hodně malými dětmi bych volila ostrov Rab,tam je písek.Hezkou dovču. D.spinning smiley sticking its tongue out
fra
Re: Ježci
29. 08. 2007 12:46
Díky moc za info. Samozřejmě máš pravdu s tím autem, nemáme zrovna žádnýho drobka, takže do starého města budem chodit jen pěškythumbs up. Díky. Tak ještě sehnat nějaké ubytko u plážičky a můžem vyrazit, ale prý se má kazit počasí, tak uvidíme. Chceme jet na blint, ale s těma dětma chceme mít aspoň představu, kde se dá takové ubytování a koupání najít.
Re: Ježci
29. 08. 2007 14:27
to fra: Většina ubytovaných v Primoštenu se chodí koupat na poloostrůvek Raduča. Na začátku poloostrova jsou z obou stran v zátokách oblázkové pláže bez ježků, ale přelidněné. Na nejvzdálenější straně je trochu otevřenější moře, ale pláže skalnaté a plno ježků (nejvíc kolik jsem kdy v Chorvatsku viděl), takže pro malé děti nevhodné, ale až tam asi chodit nebudete.
Re: Ježci
10. 09. 2007 13:10
V Primoštenu jsem tam letos a nedá se říct , že tam ježci nejsou.Jsou ,ale tak málo , že někdo mohl mít štěstí a nepotkal ho .My chodili na hlavní pláž , hned kousek od obchodního centra a našel jsem tam asi dva ježky, ale jenom u skaliska , které je uprostřed pláže.
Tomáš
Re: Ježci
26. 10. 2007 07:01
Tu samou radu jsem dostal od domorodců v Řecku.
Re: Ježci
26. 11. 2007 14:26
Kulturní vložka:

Na úpatí Sněžky žili dva ježci
měli život těžký
museli chodit pěšky

Na úpatí Sněžky žili dva ježci
už neměli život těžký
koupili si koloběžky
winking smileythumbs up smileyhot smiley

To je z nedostatku slunkasmileys with beer
Re: Ježci
26. 11. 2007 18:13
Pokračování

Na úpatí Sněžky,bydleli dva ježci
nechtěli chodit pěšky
koupili si běžky

smiling bouncing smiley
Re: Ježci
05. 12. 2007 14:53
A kdyz prisla vanice,
koupili si sneznice.

smiling bouncing smiley

--
TomKa
vlnka
Re: Ježci
05. 12. 2007 16:52
A když je zebala pracka, odstěhovali se do Chorvatska. hot smiley
Re: Ježci
08. 12. 2007 22:36
A v Chorvatsku na pláži opalujou bodliny,surfujou si v moři a popíjejí rakiji.smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil celvin (09. 12. 2007 02:49).
avatar Re: Ježci
04. 01. 2008 15:10
eye popping smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rosmarine (20. 08. 2008 21:00).
avatar Re: Ježci
18. 02. 2008 11:54
Ježci, ale tak trochu vážně.
Vypadá to, že se letos vydáme na Pelješac a protože se nebojím žraloka, ale z ježků mám přímo panickou hrůzu, prosím ty, kteří loni byli v oblasti mezi Orebičem a Žuljanou, o zprávu. Jak to tam s nimi vypadá. Díky za "vážné", ale konečně i nevážné odpovědi yawning smiley
avatar Re: Ježci
18. 02. 2008 12:02
Vážně tam ježci jsou. Fakt, byl jsem pionýr a tak bych nekecal.grinning smiley
Ale já tam 14 dní prožzil bez bot a v pohodě.
avatar Re: Ježci
18. 02. 2008 21:39
Tak to se s nimi asi budu muset nějak skamarádit smileys with beer, protože jsme si právě objednali pobyt v Boraku. V nejhorším budu poskakovat - asi takhle hot smiley
Re: Ježci
18. 02. 2008 22:05
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to se s nimi asi budu muset nějak skamarádit
> smileys with beer, protože jsme si právě objednali pobyt v
> Boraku. V nejhorším budu poskakovat - asi takhle
> hot smiley

A kd\ tam budete? My už v polovině června, takže případně mohu dodat autentické informace smiling smiley
avatar Re: Ježci
19. 02. 2008 14:18
kvetaca napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A kd\ tam budete? My už v polovině června, takže
> případně mohu dodat autentické informace smiling smiley



To je super, my tam budeme od 11. 9. do 29. 9., tak to víš, že čerstvé novinky přijdou vhod. Díky
avatar Re: Ježci
05. 03. 2008 07:51
No my máme každý rok nějakou zkušenost z bodlináčema.Bez bot nechodíme nikdy(nemluvě o tom že v neoprenkach děti potom běžej i od vody a je to pohodlnější než šplhat schody k AP v nazuvákách(což zkusila malá jednou a po zbytek dovči jí visel ret až na bradu)
Jezdíme pod Omiš a tam teda ježci jsou i u břehu.(Marušiči,Mimice,Čelina Zavode)
Loni se taky podařilo 3leté dceři stoupnout na ježka u břehu tak šikovně-že jí projel u neoprenových bot podrážkou a zabodl se jí do chodidla.
Naštěstí za zalomil v podrážce a tak jí píchala jen špička.Takže jsme nemuseli naštěstí řešit jak dostat bodlinu ven.
Já jsem měla bodlinu v prstu a ven jsem ji nedostala-až po návratu z dovolené mi vyhnisala.winking smiley
Osobně bych asi bez bot nešlakdyž pominu ježky tak jsou celkem nepříjemné ostré šutry pod vodou(a je fakt že zatím jsme byli vždycky na místech kde to bylo takové divočejší-poměrně velké kameny pod vodou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivetaa (05. 03. 2008 07:58).
avatar Re: Ježci
05. 03. 2008 20:39
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 10:36).
avatar Re: Ježci
06. 03. 2008 07:36
Bessy:když budou tvoje příspěvky vypadat takhle,nemůže nikdo říct ani popelyawning smiley.Dávám zelenou,pěkná historkathumbs up smiley
Čau Michal
avatar Re: Ježci
06. 03. 2008 22:43
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 10:37).
Re: Ježci
25. 04. 2008 13:45
Jedeme do Letoviska Mandre - ostrov Pag. Jsou tam ježci. Děkuji za ifo.yawning smiley
avatar Re: Ježci
25. 04. 2008 16:00
já mám mořské ježky moc rád, ale musí to být jikrnáč...
Když se ale mořský ježek rozřízne, oddělí se opatrně od jeho vnitřností jikry, které jsou úplnou lahůdkou a potěšením pro všechny labužníky. Chuť mořského ježka je zvláštně nahořklá, ale zároveň jemná. Už ve starém Řecku a Římě se věřilo, že jikry z mořského ježka probouzí u mužů silný pohlavní pud. yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.