Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Čistota mora a pláží

Autor Mirod 
Re: Čistota mora a pláží
26. 09. 2011 21:26
Ahoj,
rád se potápím,tak prouda trochu znám, ale jak je psáno výše. Vše záleží na proudech, počasí, ..... . I to vše platí i jižněji jak jezdím já s rodinou na Korčulu, jsou tu dny kdy je moře krásně čistý, a druhý den koukáš maximálně 5 metrů. Jak jsem zjistil od domácího zásobník vody je velký, cca 40 m3, ale ..... občas je plný. Mě třeba těch 40m3 překvapilo, ale domácí mají pod 2/3 baráku zásobník na dešťovou vodu k zalívání zahrady, WC , a další třetina je ---fekál, který se pak ...........a do móóře, kde se koupeme je nedaleko tak ...se vypouští .

Takže pokud přijde kontrola na modrou vlajku, údajně to vědí cca měsíc dopředu a pak ................................. klasika slovanská (česká) , potřebuji, budu mít, pokud 3 týdny vydržím nevypouštět moje wecko ..................... . A to by bylo abychom tu morou neměli!!!
Radek Bene
avatar Re: Čistota mora a pláží
20. 01. 2012 08:53
Ahojte. Zajímavý seriál...i ostatní díly 1 - 4.... v 6,30 minutě je i o Jadranu....Zdraví R.


avatar Re: Čistota mora a pláží
22. 03. 2012 16:35
Ahojte. Trošku informací taky o ekologii a čistotě moře v Montenegru.... smiling smileyZdraví R.

1. Aktuality i s hudbou... [www.radiotivat.com]

2. Kvalita moře v uplynulém roce...červenec,srpen, září... [www.morskodobro.com]
[www.morskodobro.com] [www.morskodobro.com]

3. Začíná se jim nelíbit, že spousta pláží je soukromých, skoro pro normální lidí nedostupné... a taky, že by měli i soukromníci neohrazovat vstup k moři...nechat průchod...vedou se o tom spory...např.
[www.vijesti.me] [www.vijesti.me] [www.vijesti.me]

4. A jak se likviduje nepovolená stavba v Ulcinj...

avatar Re: Čistota mora a pláží
23. 03. 2012 08:18
Tak toho se asi v Boraku nedočkáme, že tam takto zlikvidují nepovolené stavby co tam jsou rozestavěné již více jak 5 let. Jinak jsem to minulý rok zjišťoval a stavební uzávěra tam pořád trvá.
avatar Re: Čistota mora a pláží
30. 05. 2012 12:44
Už sa objavili tohtoročné merania čistoty vody na plážach v Chorvátsku:

[www.izor.hr]
avatar Re: Čistota mora a pláží
20. 07. 2013 15:57
Veľmi nás včera a dnes zaskočilo špinavé more v Postire na Brači. More bolo pokojné, bez vĺn, nikde na okolí niekoľko dní nepršalo.
Okolo pobrežia sa však vytvoril pás bielej peny s bublinami a špinavé mastné oká. Plávala tam tráva, ihličie, papiere, sáčky, kusy dreva...
Vyzeralo to veľmi nechutne, ako keby niekto vypustil do mora obrovské množstvo odpadu.
Včera popoludní to vietor rozfúkal, more sa prečistilo. Dnes ráno vyzeralo všetko v poriadu, ale okolo poludnia sa znovu objavilo pozdĺž celého pobrežia v Postire sad smiley.
Minulý týždeň sme boli na Bole, tam bolo more OK.
avatar Re: Čistota mora a pláží
25. 07. 2013 19:55
Ahojte. smiling smileyR.
Letos jsem měla štěstí, a viděla jsem na vlastní oči měření čistoty vody...přijelo auto...nejdříve jsem se lekla, jestli se něco někomu nestalo...ale pak jsem zjistila, že je to právě to měření, které se pak objevuje na té známé mapce. [baltazar.izor.hr] Paní nabraly vodu asi ve vzdálenosti délky té tyčky, daly do auta, a pak ještě přístrojem měřily teplotu vody atd. Je pravdou, že vodu nabíraly ne tam, kde se koupalo nejvíce lidí...prostě mimo pláž. Ptala jsem se těch pracovnic, co se dělá, když se zjistí nečistota moře většího rázu /většinou moře opravdu "nekvete" - jak se dost často vymlouvají domácí.../, a paní říkala, že se má ihned zavolat inspekce... /Kdysi jsem tady dávala telefon na tu inspekci, ale teď se mi to nechce hledat.../

avatar Re: Čistota mora a pláží
29. 07. 2013 13:32
Rero, a že na to používajú aj vaše Embéčky. smiling smiley
avatar Re: Čistota mora a pláží
01. 09. 2013 19:33
More na lagune stella maris [mw2.google.com]
bolo v prve dni trochu spinave, ale po burke bolo extremne ciste. Hlavne ked bola studena voda a malo kupajucich.
Rano po ranajkach som vzdy kontroloval cistotu a rukou teplotu. Tento rok bol v dobe nasej dovolenky spln a odliv bol oproti inym rokom najvacsi.
Plaz je kamienkova, sem tam vrchnak s piva, ale bolo tam kopu spakov. Sedel som na lehatku a napocital som pri sebe asi 100 cigaretovych spakov. Dalsi den pri inom lehatku tiez asi 100 spakov. A po celej plazi. Ta je denne preplnena.
V mori som nasiel damske zabky, ozdobu do vlasov, a 2 slnecne okuliare co niekto stratil. Jedny boli ako nove. Nechal som ich na brehu a zachvilu zmizli.
Ine plaze su betonove a malo ludi, kvoli mnozstvu obrovskych kamenov vo vode, alebo 100m od brehu voda po pas.
avatar Re: Čistota mora a pláží
02. 09. 2013 12:09
Chyba, ty brejle sis měl nechat, lépe by bylo vidět na spaky a nasbíral by jsi jich mnohem více, jsa neoslněn. I vrchnakov z piva by bolo viacej.
A kdo je asi z pláže sebral???? Fóristi - přiznejte se, nebo vezměte do Radějova, vydražíme a z výtěžku zafinancujeme Dinovi kurz pohybu na plážích Jadranu, aby si všímal i jiných krás. grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Čistota mora a pláží
02. 09. 2013 14:50
hot smileybolo tam kopu spakov.hot smiley
avatar Re: Čistota mora a pláží
02. 09. 2013 18:34
Zase novinka, zde na jihu Moravy se spaci čítají na hejna, tady na kopy. Už vidím, jak několikastovkové hejno dělím 60. Doma hlásím: viděl jsem 85 kop špačků. Byl bych odeslán do restaurace, šaškecu, případně do zádele.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Tom
Re: Čistota mora a pláží
03. 09. 2013 08:40
Co já vím, tak na Moravě se špačci NIKDY nepočítají...
Každé hejno má tisíc hlav smiling smiley
avatar Re: Čistota mora a pláží
03. 09. 2013 22:20
Někdy i 1002 ! moody smiley
avatar Re: Čistota mora a pláží
24. 09. 2013 21:09
A nyní mají hody, plašičky v permanenci a stejně na to nereagují. No, hotaři se nachodí, za směnu i 30 km.
Čistota moře a pláží
09. 06. 2014 13:47
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 22:27).
avatar Re: Čistota moře a pláží
09. 06. 2014 17:20
Ahojte.smiling smileyR.

Midax - díky. Tak to už mě fakt nebaví...stát se může cokoliv - ale ani nedají koupajícím žádnou výstrahu. Nechápu, proč nezajistili nějakou ochranu/síť nebo něco podobného/ u ústí Neretvy - když se toto dalo předpokládat. Taky mi vadí, když místo řešení kanalizace na všech místech v Croatia - se koukají, co máme obuté nebo oblečené, co a kde jíme - a s kým spíme.
Kdybychom jeli s manželem jen sami dva...tak budiž. Ale přemlouvám vždy celou rodinu s dětmi - na moře v Chorvatsku. No nic, napsala jsem dotaz na ústředí chorvatské hygieny - ohledně té nečistoty v moři... tak jsem zvědavá - kdy - a jestli vůbec - mi odpoví, a zda dělají nějaká opatření. R.
avatar Re: Čistota mora a pláží
09. 06. 2014 18:56
S politováním musím ohlásit, že jsem se letos v Tučepech s nečistotami v moři taky setkal. Kdo to tam trochu zná,tak si to dovede představit. Chodili jsme na velmi hezkou pláž pod zdevastovaný hotel Jadran.
2x za týden po projetí bílé lodi s turisty, jež jela směrem od Podgory asi na Brač, se objevil na vlnách u břehu hnědý kal. Vlny to pak "zapravily" do písku, popřípadě odplavily směrem na ostatní pláže Tučep. Když hnědá pěna zmizela, bylo moře dále čisté, nezašpiněné. Ale jak dlouho to vydrží?
Re: Čistota mora a pláží
09. 06. 2014 20:00
Tak to jsem se teda naštval.
Jestli to je fakt,což Vám věřím, tak to je průser.
Infekce jak hrom!!!!
thumbs downhot smiley
avatar Re: Čistota mora a pláží
10. 06. 2014 21:43
V Liznjan u Puly nasli uhynuleho delfina.

[www.topky.sk]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil dino111 (11. 06. 2014 21:33).
avatar Re: Čistota mora a pláží
12. 06. 2014 11:32
Dnes na ČT 24 kolem 11.20 hod. Je opravdu čistota vody v Chorvatku taková, jaká se uvádí, když jsou tam vyvedené kanalizace do moře? Odpověď byla taky pěkná. Použijte selský rozum,, protože místa, kde se odběr vzorků provádí jsou posunutá tak, aby měření nebylo kanalizací ovlivněno.
avatar
mdr
Re: Čistota mora a pláží
25. 07. 2014 11:48
Letos čistota vody zklamala i mně, o to víc, že jsme se plavili na lodi a koupali jsme se většinou v neobydlených zátokách. I tam už je ale běžné, že proti mně plave igelitový pytlík nebo něco jiného. I na moři mezi ostrovy jsme se setkávali s odpadky, vypadalo to, že je někdo vyhazuje z lodě. Ono těch lodí je taky už hodně, jsem zvědavý, dokdy to Jadran ještě snese.
avatar Re: Čistota mora a pláží
25. 07. 2014 13:35
V N. Vinodolskom 15.7. som na hlavnej pláži videl plávať čerstvé hovno. A nebolo to hovno decka, lebo bolo dlhé asi 15 cm a priemer asi 5 cm. Takže nejaký dospelák si to urobil priamo do vody a k tomu medzi ľuďmi. moody smiley
Re: Čistota mora a pláží
25. 07. 2014 13:53
Průměr 5 cm? Tak to musel být slušný porod... spinning smiley sticking its tongue out Třeba mu to pár dní nešlo a teprve ve vodě se to po dlouhé době podařilo thumbs up smiley
avatar Re: Čistota mora a pláží
25. 07. 2014 17:25
To bylo spíš torpédo, ne?
Ono je hodně bordelu splaveno z Bosny po záplavách.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Čistota mora a pláží
25. 07. 2014 18:59
Píše, že to bylo čerstvé thumbs up smiley
avatar Re: Čistota mora a pláží
27. 07. 2014 10:46
Jak se to pozná?

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Čistota mora a pláží
28. 07. 2014 14:40
Píchnul do něj prstem?
avatar Re: Čistota mora a pláží
28. 07. 2014 17:20
A sežralo mu to celou ruku.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Čistota mora a pláží
29. 07. 2014 09:30
Přátelé je to bohužel letos horší,ale né proto že by se do Jadranu vlévalo více fekálií....moře je znečištěno opravdu po záplavách v BiH.
Domácí mi řekla že tamní lidi jsou chudáci,důvod je prostý,přišli o domy a to není to nejhorší,udajně nemají potravu a to my po záplavách v naší republice neznáme.Jsou tam na tom opravdu bídně.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (29. 07. 2014 10:32).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 73
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.