Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Basko Polje

Autor HankaK 
HankaK
Basko Polje
06. 09. 2005 10:39
Ahoj, memate nekdo zkusenost s hotelem Alem v Basko Polje? Jake je ubytovani a co strava? Diky za vsechny odpovedi.
akculka
Re: Basko Polje
05. 12. 2005 18:58
Ahoj, v hotelu Alem jsem ubytovaná nebyla. Vím, že na jídlo se chodí asi 20 metrů od hotelu a že mají pěknou recepci, k pláži je to kousek... Já jsem byla 2x v autokempu Baško Polje
avatar Re: Basko Polje
03. 06. 2011 12:24
Hodnocení je z roku 2008, ale myslím, že je stále aktuální. A jelikož jsem doma s přetrženou achilovkou, nemám do čeho píchnout, tak procházím staré a starší příspěvky
Baško Polje - depandace Alem - je několik jednoposchoďových budov, kde do pokojů se vchází ze společné chodby. My jsme byli ubytováni v části, která se jmenovala Papuk. Byla postavena v borovicovém parku, nejblíže k moři, které jsme mohli mezi stromy i zahlédnout.
Hodnocení ubytování: Ubytování odpovídá dvou hvězdičkám. Jednoduše zařízení pokoj. Tři vrzající postele, částečně proležená jedna matrace, ještě že jsem si ji mohl vyměnit za druhou, neboť v pokoji jsme byli jen dva. Balkonek vybavený plastovým stolem a 2 křesílky,V koupelně sprchovací kout. Teplá voda tekla vždy.Pro pobyt bych doporučil vozit sebou alespoň ventilátor. Hodně pomáhá s prouděním vzduchu na pokoji.
Hodnocení stravy: V ceně zájezdu byla polopenze. Snídaně byla bufetovým způsobem. Čaj, káva, nakrájené salámy, tvrdý sýr, tavený sýr trojúhelníček, med, marmeláda, smažená vajíčka nebo vajíčka natvrdo. Chleba světlý nebo tmavý. Chybělo hlavně trochu zeleniny a někomu například i jogurty. Snídaně se dala zapít neomezeně džusem, nejvíc mě chutnal jablečný. Večeře - výběr ze tří menu, které se objednávalo den předem. K večeři se podávalo 3 dcl pití, džus nebo točené pivo. Z večeří se taky dalo vybrat, i když některé kombinace jídel byly přinejmenším krkolomné. Např. mořská štika s kapustou po Chorvatsku (dalo se vzít chleba), kotleta na grilu+ džuveč, sojové medailonky + hranolky, dále třeba tuňákový salát, houbová amoleta, kuřecí prsa po vídeňsku + vařená zelenina,masové kuličky + bramborová kaše,makrela na grilu + bramborový salát, telecí guláš + těstoviny, těstoviny s houbami aj. K hlavnímu jídlu byl třeba švestkový kompot, zákusek nebo 4 švestky. K večeři byl k dispozici zeleninový bufet, nastrouhané zelí, nastrouhaná mrkev, červená řepa, kyselé okurky, nastrouhané okurky s možností zalití třemi omáčkami. Strava byla chutně připravené a od večeře člověk mohl odcházet plně nasycen.
Hodnocení personálu hotelu: S personálem nebyly problémy.
Hodnocení hotelu, pláže: Depandance jsou postaveny v krásném borovicovém lesíku, který nejenom vypadá mohutně a hezky, ale plní i stínící roli, což je výhodné, neboť na budovy nesvítí plně slunce. V okolí je dostatek sportovišť - volejbalové hříště s asfaltovým povrchem, taktéž 2 hřiště na košíkovou nebo na malý fotbal. Na pláži je hřiště na beach, i když ne moc kvalitní. S plážemi jsme byli spokojeni, nikdy nebyly plně obsazeny. I tak jsme chodili asi 5 minut směrem na Promajnu, kde se scházela hrstka nudistů. Pláže jsou oblázkové, s dobrým přístupem do vody. Voda byla průzračná a teplá.
Celkový dojem, přístup personálu: Depandanci bych doporučil nenáročným klientům. Jednoduchost hotelu nahradí krásná příroda, nádherné pláže a moře. Pohled při plavání na Biokovo je jedinečný. Za zábavou se dá chodit po chodníčku nad mořem do Bašky Vody. Je to asi 20 minut vycházkovým tempem. Parkování aut je možné v lesíku nad hotelem. Místa je tam dost. Doporučuji však na auto plachtu nebo hadr, ve velkých teplech tam většinou kape na auto rozpuštěná pryskyřice, která se špatně dává z laku dolů. Mě se osvědčil líh. Zavazadla jsme museli odnosit z parkoviště. Možnost přijezdu k depandancím není. Jednou se určitě do Baško Polje vrátím.
Re: Basko Polje
05. 08. 2011 20:06
Byli jsme Baško Polje v červnu v roce 2009. Ubytovaní jsme byli přímo v hotelu Alem. Mohu potvrdit vše co uvedl kolega přede mnou. Jen to stravování se myslím trochu zlepšilo. Vybavení hotelu je také starší, ale přece jen lepší než v depandancích. Pokud máte ještě možnost výběru doporučuji pokoje s výhledem do parku. Má to hned několik výhod. Pokoje nejsou klimatizavané a strana k moři je rozpálená od sluníčka. Výhled na moře, zejména v nižších patrech, zakrývají stromy a zbytečně si za něj připlatíte. Máte auto zaparkované pod balkonem.
Myslím, že v poměru k ceně patří hotel Alem k tomu lepšímu co může Chorvatsko nabídnout.
avatar Re: Basko Polje
03. 12. 2011 13:56
Přespali jsme ve svém stanu v kempu Baško Polje jednu noc před nástupem do hotelu na Makarské.Jezdíme o den dřív, aby jsme někde zbytečně nevytuhli v kolonách.
V kempu se mě moc líbilo. Stan se dal postavit v borovicovém háji, místa fůra. Sice přidělují jakási čísla parcel, ale jak jsem se díval, dost rekreantů toto nedodržuje.
Sociální zařízení jsou nově opravená. Sprchy jsou v jednotlivých "uzlech" stísněné, ale za celý den jsme nemuseli nikde čekat ve frontě.V kempu fungovala samobsluha a pekař, otevřeno měli od rána až do noci.
V kempu byl klid. K vodě bylo sice trošku dál, ale kam o dovolené spěchat.
Litoval jsem pouze přijíždějící rekreanty. Ty autobus vyplivl dole na parkovišti a oni šlapali a šlapali s kufry do kopce kamsi nad nás, protože kemp je opravdu velký.
Pláže v Baško Polje jsou nádherné a nebylo tam ani tak moc lidí. Voda průzračná, kam se na tento kout Chorvatska hrabe Makarská.
Za zábavou se ale musí chodníčkem asi 20 minut do Baška Vody nebo do Promajny, neboť v Polje je opravdu mrtvo.
A ještě. Kdysi před 3 roky bylo na pláži hřiště na Beach voleyball....to už tam není, odplavilo ho moře. Na sportování se ale dájí využít hřiště v v prostorách hotelu Alem, který je pod kempem a musí se přes něj přecházet k moři.
Cena kempu na jednu noc pro dva, jeden stan a auto byla 202 kun. Na účtu mě překvapila položka 22 kun na osobu za zapsání (evidenci) osoby.
Klidně bych jel do kempu i na delší dobu.
Re: Basko Polje
01. 01. 2012 21:32
Boli ste niekto v hoteli alem s all inclusive? Tie napoje v ramci all inclusive sa kde podavaju? My ideme v auguste. Vzhladom na uroven "hotela" vela neocakavam ale rozidel medzi all inc. a PP bol len 50 eur na osobu takze ak to bude o nicom tak velmi ma to nevytoci ale aj tak ma zaujima akekolvek info ak ste niekto uz boli. Vdaka
avatar Re: Basko Polje
02. 01. 2012 13:46
Mám dojem, že CK Vítkovice nabízejí tuto službu teprve prvním rokem na sezonu 2012. Takže si myslím, že moc poznatků s all inclusive v tomto hotelu nebude.
Re: Basko Polje
02. 01. 2012 16:45
Skutečně se jedná o novinku v nabídce CKVÍTKOVICE. Ke klasické polopenzi, která byla také s nápoji k večeři, přidali oběd a svačinku a nápoje na baru v jídelním paviloně. To vše za cca 1200,- Kč/osoba/týden. Podle mne je to slušná nabídka. Celý areál, pláže i okolí jsou fajn. Jen to ubytování v depandancích nic moc. Tedy spíše nic než moc! Pokud ovšem neproběhla nějaká rekonstrukce od roku 2009, kdy jsme tam byli naposled.
Re: Basko Polje
03. 01. 2012 18:30
My ideme cez slovensku sk fifo a ubytovanie by malo byt len v hoteli nie v depadencoch. Tak dufam ze to bude aspon a trosicku lepsie ako v depadencoch. Hodnotenie skor nič ako moc sa mi paci :-) Ale vyberali sme to hlavne kvoli prostrediu a plazam tak dufam ze budeme spokojni. a zase tych 100 eur dokopy navyse pre troch (dvaja dospeli a dieta gratis) je fajn. Vdaka za info. nevedela som kde sa tie napoje pocas dna podavaju a restauracny pavilon moze byt. Tak dufam ze po navrate tu dam pozitivne hodnotenia a nebudem velmi nadavat. Okolie a plaze pozname z predchdzajucej dovolenky v baška vode takze velke sklamanie nehrozi.
Re: Basko Polje
04. 11. 2013 19:57
nebyli jste tam někdo v loni?my tam byli v roce 2009 tak jak je napsáno a letos čtu,že se večeře podávají bufetovým stylem a je možnost all inclusiv,tak kdo tam byl,napište jáké to tedy bylo.spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out
dík pagy

krk,mali lošinj,rab-lopar,punat,moščenička draga,rab-lopar,baška voda,klek,rovinj, dugi otok-božava,
letos opět moře -baška voda
pagy
Re: Basko Polje
07. 11. 2013 18:58
Ahoj my sme boli v roku 2012. tak bufetovy sposob bol iba salaty a polievka. menu bolo servirovaane vyber z troch jedal den vopred. chutovo dobre, porice mensie ale mali sme all incuslive takze stacilo. problem bol ze dost jednotvarne ale tyzden sa dalo. all inclusive bol taky slabsi ale zalezi od ceny. my ked sme boli tak rozdiel medzi PP a AI na osobu bol 50 eur tak to si myslim ze 7 obedov a alko a nealko od 10,00 do 21,00 za to stoji. aj ked vybera napojov bol taky jednoduchysi lacne cervene a biele vino, pivo a ten ich mix nealko napoje. vravim zlezi od ceny kolko toho zvyknete na dovolenke vypit. co sa nam velmi pacilo bol animacny program fifo. zabavili sa nie len deti ale aj dospely. ale v case ked sme tam boli sa tych programov zucastnovali aj ludia inych cestoviek ckvt a podobne a nikto to neriesil. ak chces nejake konkretnejsi info napis spravu.
Re: Basko Polje
15. 05. 2014 09:37
Ahoj, My jsme tam byly minlulý rok a je to tak, jak píše dadda. Jinak Alem už by opravdu potřeboval rekonstrukci, v současnosti je to taková retro dovolená ve stylu 70.-80. léta, takže nic pro náročnou klientelu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 70
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.