Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog

Autor bonbon 
Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
06. 08. 2005 11:49
Letos mě moře v Zaostrogu tak zklamalo, po ránu pohádka, nádhera čistounké, kolem 10. dopoledne se tak 15 m od břehu nahrnuly řasy, tráva že se jimi nedalo proplout-to bych ještě brala, ale že kolem mě budou plavat lidský hovna, vložky atd. to se opakovalo každý den až do 15 hod, pak se moře vyčistilo a trochu to šlo. Vím že tu někdo psal, že je pěkné koupání směrem na Drvenik, ale my bydleli na druhé straně za Paškalem u Mandy(hrůza!!) a to s velmi malými dětmi bylo daleko. Tak jsme to zabalili a přesunuli se do Gradacu, tam to bylo lepší, i když čistota pláží taky není co bývalo - hřebíky, dráty, vajgly, celé láhve od vína
Údajně je moře v jižní Dalmácii nejčistší v HR vůbec. Letos jsem v Boraku několik dní zažil, že asi foukal "divný" vítr, či co, ale taky tam byla změť všech možných i nemožných odpadků. Protože naproti je ostrov Mljet s vyhlášenou přírodní rezervací, myslel jsem, že někde ztroskotala loď, jinak nevím, kde se to tam mohlo vzít. Ale po dvou-třech dnech se to "samo" uklidnilo a až do konce byl už klid, tak nevím, asi i moře má své dny...
Alf
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
06. 08. 2005 23:15
Brela-07/2005: more ako obrazok, avsak 3-4x poobede sa dovalilo na plaz to, co sa pri odlive dostalo od turistov na more...Nazyvali sme to bublajuca zatoka, pretoze hladina bola posiata bublinkami a neidentifikovatelnym obsahom zrejme biologickeho povodu. Ale to predovsetkym vtedy, ked bola voda 27 st. a vzduch 36.
A vcelku mi dost vadilo, ze sem-tam sa najde idiot, ktory fekalie ( nechcem to nazvat vulgarne ) vypusti z lode hned za bojkami.
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
16. 08. 2005 18:10
špína a Zaostrog? My byli v termínu od 29.7. - 14.8. 2005 a nic takového jsme nepozorovali. Bydleli jsme ve vile Mandy a na nic si nemůžeme stěžovat. Zažili jsme tropy, voda čisťounká a průhledná kolik metrů od pláže. Teplá jako kafíčko,udělala se i zima, že jsme seděli přikrytí dekou, vítr , no děs a hrůza, vyracel a vysypával koše, ale to už naběhl pikolík a vše uklízel.Moře se ochladilo na 23 stupňů, připlavalo kolem 16.00 hodiny pár řas a trochu mořské špíny, ale hned to bylo pryč a zase nádherně čisté. Tak nevím, Umag, Vodice, Zadar tam je moře opravdu všelijaké, ale takhle čisté nebylo nikde.hot smileyhot smileyI na české pivo se tam dá zajít, koupit čerstvé ryby a večer ugrilovat. Sice malinké středisko, ale pohoda, čisto a klid.My osobně všem doporučujeme a příští rok se tam opět vracíme.smileys with beer
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
20. 08. 2005 16:38
Ve vile Mandy? Tak tu jsme měli taky zamluvenou, ale po příjezdu nás "stará Mandy" šoupla do tý špeluňky vedle s tím, že vilu má obsazenou. Unava po cestě udělala své, vzali jsme to s tím, že za týden stejně balíme a jedem do Gradacu. Jinak hrůza, koupelna a kuchyň ještě ušla, ale ložnice - špína, druhý den jsem si "mladý Mandy" řekla o vysavač, 2-letý syn byl do rána neskutečně poštípaný - když jsem se koukla na prostěradlo - ani bych se nedivila kdyby to bylo od blech - to snad nikdy nevidělo pračku, jenom na něj šoupli jakýsi molitan. Komáři tam nebyli a dávali jsme pro jistotu do zásuvek odpuzovače. Slibované velké terasy ve vile, které jsme chtěli hlavně kvůli malým dětem, se smrskli na panelákový balkonek. Stará Mandy když nechtěla tak dělala že nerozumí česky. S mladou byla lepší domluva, dětem nosila hračky, melouna... Ale do Zaostrogu už nikdy nepojedem a k Mandy už vůbec ne.
bananove chipsy
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
26. 08. 2005 15:12
v Zaostrogu je nejkrasnejsi more jaky sem zatim zazila a to sem byla v italii, v tunisku, v turecku ... je to tam fakt kouzelny smiling smiley nejela sam tam naposled.
avatar Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
30. 08. 2005 22:29
Letos jsem se byl v Zaostrogu kouknout a co mi ho zhnusilo byli potkani. Prošel jsem jednou mezi apartmány od silnice dolů k vodě a za tu dobu viděl dva exemplární kousky. Asi tam maj málo koček a hodně žrádla.
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
25. 12. 2005 14:44
Už aby Chorvatsko bylo v EU a začalo povinně stavět čističky odpadních vod. My jsme totiž v žádném letovisku, kde jsme byli žádnou neviděli.No viděli, bylo to v Igrane u hotelu Punta. Je pravda, že jsme se po nich nepídili. Ale co jsme viděli, to byla například v Blatu vyvedená kanalizace 1 km severně od vesnice, rovnoběžně s pobřežím, a a pak prudká odbočka k moři, kde s největší pravděpodobností ústila do vody. Nebo v Omiši bylo vidět hned z cesty několik vyústění kanalizace do moře. No tak to se potom člověk nesmí divit, že sem tam na něco nevábného narazí.
Tak jsem si přečetl tu hrůzu o Zaostrogu, letos jsme se tam chtěli podívat,ale co tady čtu, špinavé moře a odpadky,potkani a jiná havěť, tak to mě tam nikdo neuvidí.
nediv se že je tam tak špinavo, já jsem se potápěl cca 100 metrů od břehu pláže a pak trochu vlevo k hotelu a v hloubce tak 5 metrů tam ústí do moře odpadní roury průměr od 30 do 50 centimetrů a z toho tečou příšerné věci. Jak jsem to viděl, tak jsem z moře prchal a v Zaostrogu mě už nikdo neuvidí. Chválit čistotu vody můžou jen ti, kteří se nepotápějí - pak nevidí, v čem se koupají. Ono je to tak na tyfus. Ale kdo ví, jak je to na ostetních plážích... v Chorvatsku asi čističky moc na odbyt nejdou..
spinave more to u nas nezname, prijedte priste k nam mame tri modre vlajky a to uz mluvi o cistote samo za sebe!!!zdravim Lenka ivanac eurocetar_brela@hotmail.com, nabizime ubytovani v Brele kterou s pravem oznacuji jako perlu makarske riviery!!
Něco podobného jsme také loni zažili na přelomu září a srpna 2005 u kempu Baško Polje. Bublinky, tráva, vložka,hovno apod.Mrzelo mě to tím spíš, že k moři jezdím se svými dětmi, aby se jim zlepšil ekzém,
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
15. 03. 2006 23:03
Spinavé moře to u nás nemáme, jak píš ivanac, tak to by musela bejt mezi Brelou a Pisakem nějaká norná stěna. Brela je od Pisaku, co by kamenem dohodil a stejnej bordel, co popisuje výše Renata jsem zažil i v Pisaku. Není to často a většinou to za nějaký čas zase zmizí, ale přece. Ale jak říkám, je to jen občas.hot smiley
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
18. 03. 2006 14:51
taky jsem si říkal, jak oni to v Brele dělaj, že je ten bordel obchází ?!
No dělat si reklamu a eště takhle blbě, to už by měl admin fakt zakročit.
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
19. 03. 2006 00:05
My jsme byli v Bristu a cikánská ulička je procházka růžovou zahradou, proti tomu, co bylo tam. Taky jsme po třech dnech ujeli. Ale radši už jsem potichu, jinde jsem se dozvěděla, že jsem jenom další týpek, co šetří peníze za reklamu.
tak jsem ráda, že v tom nejsem sama.
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
19. 03. 2006 22:54
nech toho !!!
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
20. 03. 2006 11:55
Evik: A kdy jsi v tom Bristu byla? Ja tam byl na konci cervence a o nicem nevim. A to jsem hooodne zhyckany smoking smiley
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
22. 03. 2006 11:19
To Zmojmo: No nevím, jestli to pomůže, Řecko je v unii dávno a kde nic tu nic. Asi jde o to, jak je daleko do Bruselu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lenka (22. 03. 2006 11:20).
v zaostrogu jsem byla v červnu 2005,moře bylo krásně čisté a ubytování nemělo chybu 50m od pláže za 35eur pro 4dos a 2děti.
Byli jsme vloni v Zaostrogu také (přelom 07/08)a faktem je že jsme zažili 2 x bouřku v noci, která přihnala během dne na břeh všelijaké to svinstvo,které během 20ti minut samo zmizelo a bylo vše opět v pohodě.
Toto se u moře stává všude bez rozdílu v kterých končinách světa se nacházíš.
Zaostrog byl tuto sezónu trochu přelidněný, ale vše super jak se na Chorvatsko sluší a patří po celá ta léta co tam s rodinou a přáteli jezdíme.
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
26. 03. 2006 18:33
Byli jsme vloni v Zaostrogu také (přelom 07/08)a faktem je že jsme zažili 2 x bouřku v noci, která přihnala během dne na břeh všelijaké to svinstvo,které během 20ti minut samo zmizelo a bylo vše opět v pohodě.
Toto se u moře stává všude bez rozdílu v kterých končinách světa se nacházíš.
Zaostrog byl tuto sezónu trochu přelidněný, ale vše super jak se na Chorvatsko sluší a patří po celá ta léta co tam s rodinou a přáteli jezdíme.
smileys with beer
Anonymní návštěvník
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
26. 03. 2006 20:24
nazdárek forum!thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil podgoranin (15. 02. 2008 02:28).
Souhlasím.Byli jsme loni počátkem července a nemůžu si stěžovat.Moře čisté,pláže taky!Byli jsme jsme moc spokojeni.
Byl jsem tam po dva roky, ubytování u paní Vedrany ( asi 4 dům od té krásné vily na konci Zaostrogu směr Dubrovník ) je tam vracečka do campu. Klídek, teplé čisté moře, jen při placení vyšší cena než ta, na které jsme byli domluveni. Takže s bogom a hajde jinde, přes vodu na Hvar.
sniPsarajevo
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
07. 08. 2006 13:17
does anyone speak english, here is my mail snip_one_sarajevo@hotmail.com i was in zastrog this summer and i am looking for a blond girl, blue eyes she was in zaostrog this summer!!!!!!!!
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
07. 08. 2006 16:23
Asi mu tam zašpinila to moře yawning smiley
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
07. 08. 2006 16:29
To bonbon
Bonbon sice nenapasal, kdy v Zaostrogu byl, ale my jsme tento rok byli v Bristu, co je kousek, od 10.7. do 20.7. a stalo se nám to taky. Čistá pláž a najednou taková šňůra řas v moři a fuk to na břeh. Ale byly to jen řasy. Na druhý den už to tam ale skoro nebylo, ale voda byla celkově špinavější než jiné roky. Někdo tam psal něco o Brele. V Brele asi pláže nějaká služba čistí tzn. sbírá odpadky, je to větší letovisko, proto je tam asi čistěji. Ale těch lidí, nic pro mě! V Bristu
by ty pláže někdo mohl sem tam projít, myslím si, že obec za ty peníze, co má z turismu, by to mohla zajistit. Nejsem ale fajnovka.
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
09. 08. 2006 10:29
V novinách psali, že o minulým víkendu projelo Chorvatskými hranicemi 300 000 aut tam a 280 000 aut zpět. Pak už jednoduchá matematika. 3-4 lidi na auto, každý 1-2x denně na OO, .......Bohužel se najdou i taková prasata, že jim dělá problém odnést si zpět z pláže slupky z melounu, pecky od broskví, vajgly, sáčky od svačin, .......A na některých plážích nejsou hajzlíky. Přece se nebudou vracet zpět, když zrovna teď došli, a zrovna teď se mi chce. Moře je obří, tam se toho vejde. Pak se nediv že někdy něco doplave ke břehu. I když mají ryby přes prázdniny obří hostinu, tak všechno sežrat nemůžou. Viděls, že by někdy odjížděl do vnitrozemí hovnocuc? A kanalizace do kopce? Viděl jsem už dost moří a to Chorvatské je fakt nejčistčí. V sezonu ten bordel plave stejně všude, ať si v Evropě kdekoliv. Pavel
smiling smileyAhojky všichni, musím se zastat Lenky Ivanac,že si dělá reklamu přes čistotu pláže.byla jsem v Brele už celkem 4x,různé roky a opravdu jsem viděla vždy celých 14 dní jen a jen čisťounké moře.Možná je to také tím, že jezdím vždy prvních 14 dní v červenci, kdy moře ještě není "vroucí",je celkem ještě málo turistů, takže i míň bordelu.I když termínem to možná nebude, protože letos jsem byla od 16.6.na 10 dní v Kaštelech ( já si ji nevybrala,změnili nám místo-je to s aerobikem )a tam byla tak strašná špína,že taková není ani v českých řekách a rybníkách.Takže Brelu fakt doporučuji!hot smiley
Re: Měl taky někdo tak špinavé moře - Zaostrog
14. 08. 2006 13:21
Kaštelský záliv, to je kapitola sama pro sebe, co se týče "čistoty"...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.