Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

utok zraloka

Autor Mikki 
Re: utok zraloka
13. 06. 2007 13:11
[www.rozhlas.cz] :

Myslíte, že na Jadranu nemůžete narazit na žraloka? Omyl. Žraloci ve zdejších vodách jsou, ale naštěstí je naprostá většina těch, kteří se vyskytují podél pobřeží, neškodná. Mimo oblasti velkých přístavů se žraloci na Jadranu vyskytují velmi vzácně, kromě malých neškodných druhů.

Nejčastější je tu žralok zvaný mačka velkoskvrnná neboli žralok skvrnitý. Jedná se o menšího žraloka o maximální délce do 160 cm. Sportovními rybáři je velmi ceněn jako ryba s chutným masem. Žije u dna do hloubky 60 metrů a ve dne většinou odpočívá právě u dna nebo v různých otvorech. Průměrná hmotnost těchto ryb se pohybuje okolo 6 kilogramů, takže se tu vyskytují spíše menší jedinci. Tento živočich o potápěče nejeví zájem, naopak je zajímavé jej pozorovat. Naprosto výjimečně se může objevit i žralok modrý a žralok sleďový.
Re: utok zraloka
25. 06. 2007 14:35
Souhlas, zájem nejevil naopak se nechal pohladit a od parťáka dokonce pochovatsmiling smiley
Romuš
Re: utok zraloka
12. 07. 2007 00:27
Teda opravdu ,po přečtení diskuse musím říct, že už jsem se dlouho tak nezasmála. Jedeme až v září a do Istrie a k tomu s tchýní. Tak ho nepřekrmte do té doby, chudáka bílého. Ale to by musel běhat po břehu - babička si omočí jen nožky.
Re: utok zraloka
15. 07. 2007 12:46
Byla jsem s rodinou na Hvaru v zátoce pakomina v rybí restauraci,grilovaný žralok byl moc dobrý,byl chycen 100 metrů od pláže,je fakt, že od té doby, jsem se bála plavat dál a koukala se pořád pod sebe,jestli pode mnou neplave,nebo jestli neuvidím někde nad hladinou ploutev.
Re: utok zraloka
16. 07. 2007 07:11
to marttina:
A jak byl ten žralok velký?
Re: utok zraloka
16. 07. 2007 08:51
1,6 m. ale nechtěla bych ho vidět pod sebou ve vodě,jako jídlo je ale fakt super.
Světlana
Re: utok zraloka
16. 07. 2007 11:13
loni jsme byli ubytování v Rogoznici a tam prý před pár lety napadl žralok turistu a ten to nepřežil, měl 3 metry(ten žralok, kolik měřil turista to nevím), vím z vyprávění, jestli to je pravda nebo ne nevím
Re: utok zraloka
25. 07. 2007 10:10
Na Jadranu byl uloven žralok. Šlo o modrého žraloka, který měřil bezmála tři metry a vážil přes sto kilogramů. Úlovkem se může pochlubit rybář Miro Klarin z vesnice Jezera na ostrově Murter. Modrý žralok nepatřím k agresivním druhům ryb, žádná panika na plážích proto není na místě. Tento žralok prý reaguje na člověka pouze výjimečně v případech, kdy je vydrážděn nebo je-li upoutána jeho pozornost krví. Takže nezbývá, než věřit odborníkům. Podle nich má modrý žralok, který je nejčastějším druhem žraloka, jenž se u jadranských břehů objevuje, velmi malá ústa. Není proto pro člověka nebezpečný.
[www.rozhlas.cz]
Znalec poměrů
Re: utok zraloka
26. 07. 2007 21:21
Žraloci v Chorvatsku si přece zásadně vybírají učitelky!
Znalec poměrů
Re: utok zraloka
26. 07. 2007 21:25
Takže nejradši plavu nad bezednou modrou hlubinou.
avatar Re: utok zraloka
23. 08. 2007 10:34
Na Jadrane ulovili Slováci dvoch trojmetrových žralokov. Stalo sa to blízko Vodíc. Hoci by som sa s tými žralokmi stretnúť nechcel, takáto rybačka sa mi dosť hnusí.
[www.bleskovky.sk]
Šárka
Re: utok zraloka
23. 08. 2007 11:26
Pravděpodobnost že by jsi takovou rybačkusmiling smiley v Chorvatsku potkal je nulová a ještě větší že by se o tebe zajímala. Pro nás pro potápěče a časté návštěvníky Chorvatska je to dobrá zpráva, třeba nebudeme muset jezdit za žralokama až do Egyptasmiling smiley
Re: utok zraloka
23. 08. 2007 11:29
Mám dojem, že "rybačka" je česky "rybolov"...
Re: utok zraloka
23. 08. 2007 14:29
Já to tušil, že tam někde jsou, vždycky když jsem plaval, tak jsem měl takový divný pocit yawning smiley
Re: utok zraloka
23. 08. 2007 17:10
Já bych naopak rád potkal žraloka, musí to bejt ohromnej zážitek, pravděpodobnost, že tě napadne je téměř nulová.
Re: utok zraloka
23. 08. 2007 18:28
Mně se spíš nabízí otázka - když jich je tak málo, proč je povolen jejich lov? Chápu vzrušení z lovu, ale jen "vocamcaď - pocamcaď".

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: utok zraloka
23. 08. 2007 19:22
konečně jsem si prohlédl to video a myslím, že to nejsou ti nebezpeční žraloci, co útočí na lidi, myslím že v HR je nazývají morski pas a ti dorůstají délky až 3 m
Re: utok zraloka
24. 08. 2007 15:01
Ty slováci jsou debilove a barbaři, v tom moři je pár žraloků a voni je musí chytiti a zabít, jen tak pro nic za nic... Já bych teda vůbec neměl potřebu je zabít, takový krásný ryby, vyfotil bych je a to by mi stačilo, né je hned zamordovat. Navíc to nejsou žralovi bílí, ani nebyli moc velký, člověku pro člověka by nebyli nebezpečný. Zasloužili by, aby jim to někdy příště ňákej žralok oplatil...
Re: utok zraloka
24. 08. 2007 16:01
Slovaci je nezabili, patrili chorvatskemu majiteli lode, bylo to tam napsane ...
avatar Re: utok zraloka
27. 08. 2007 14:18
pre já:
skús mi to povedať do očí. Mimochodom, tento odkaz som tam dal ja a vôbec sa mi to nepáči. Zato ma však urážať nemusíš.
Re: utok zraloka
27. 08. 2007 14:23
Není v tom zbytečná vztahovačnost? Mě vůbec nenapadlo, že by "já" myslel Slováky jako národ, ale jen ty konkrétní, o kterých byl článek... Mám dojem, že ani v tom článku nebyla žádná bližší specifikace, než že to byli "Slováci"...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ifča (28. 08. 2007 00:54).
Alf
Re: reakcia Hlbockeho:
27. 08. 2007 20:17
My nie sme žiadny vrahovia alebo pracháči. Ale úplne normálny dovolenkári, ktorý išli prvý krát v živote vyskúšať rybačku na mori. A to, že sme náhodou ulovili žralokov bol ako obrovský jackpot. Osobne by sme radčej chytili dvoch tuniakov ako žralokov ale čo už. Návnada bola obyčajná živá rybka a žiadna krvavá návnada. A prečo sme ich nepustili ? Lebo mäso bolo chorvátskeho kapitána a tomu keby sme povedali, že nech ich pustí tak by nás určite prepichol harpúnou. On v nich videl za každého 500EURO, ktoré mohol dať svojej rodine. V tom je vidieť rozdielny pohľad suchozemského úradníka a človeka ktorého každodenne živý more. Chceli sme len informovať Slovensko o niečom neobyčajnom, čo sa pošťastilo "normálnym" Slovákom. A, že to nafúkol Nový čas treba brať s rezervou. Taký je bulvár. Žiaľ seriózne denníky nemali o túto správu záujem. Toť vše ku tejto téme.
Re: reakcia Hlbockeho:
27. 08. 2007 22:20
Alf, souhlas.
Žralok je krásné zvíře, to jo, ale já bych ho klidně sežral. Ten kapitán má právo se rozhodnout co udělá a nemusí to být hned barbar nebo hovado.My taky neposíláme všechny kačky hladovějícím dětem a že se máme dobře.
Takže, nehodíš tu aspoň foto toho zvířátka?
Alf
Re: utok zraloka
28. 08. 2007 23:53
To Jíra:

To som len skopiroval reakciu jedneho z "lovcov" na tej foto z diskusie, aby si urobil kazdy vlastny zaver. Neobhajujem, nepodporujem:-) Faktom je, rybari na to maju iny nazor, nez ochrancovia zvierat, xi xi.

[www.bleskovky.sk]
Re: utok zraloka
31. 01. 2008 23:37
A co útok aligátora na Jadranu -

hot smileyhot smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Luboš (01. 02. 2008 00:22).
Re: utok zraloka
01. 02. 2008 12:33
Zas jenom rámeček confused smiley
Re: utok zraloka
01. 02. 2008 18:51
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 20:15).
Re: utok zraloka
01. 02. 2008 18:56
Firefox je taky "slepejš"confused smileywinking smiley
Re: utok zraloka
16. 07. 2008 21:48
Aby ses nedivil až ho potkáš a uhryzne ti nohu.
Re: utok zraloka
16. 07. 2008 21:58
No já chytám žraloky ale dyž ho chytím tak ho pustim.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 215
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.