Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Omiš

Autor kodl 
avatar
XXX
Re: Omiš
05. 06. 2006 05:28
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:08).
avatar Re: Omiš
05. 06. 2006 07:45
No-my jsme v červnu platili taky 4kn-na tom parkovišti jak tady o něm všichni píšem(u mostu v centru)Ale i tak mi to nepřijde nijak drastické-vím kolik platíme v Praze v centrueye popping smileyOno vůbec ani cv Čechách už dneska není 50kč parkovné žádná vyjímka.Takže v ceně dovolený zrovna to parkování není skoro poznat.Já zase jsem docela plašan a zastavit někde a pak nenajít auto-to mě s dětma za zadkem děsí.
Re: Omiš
05. 06. 2006 15:19
Asi jste to nepochopili, psala jsem, že jsme museli použít naše mince tudíž jsme měli parkovné hodinu za kunu. I když opakuji že to byla výjimka!eye rolling smiley
avatar
XXX
Re: Omiš
05. 06. 2006 17:31
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:08).
Re: Omiš
05. 06. 2006 19:56
No jo, když já už taky nevím co kde napíšugrinning smileygrinning smileygrinning smiley A taky jsem nechtěla veřejně rozhlašovat jak šidím když se za to stydímyawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Evik2 (05. 06. 2006 20:16).
Deni
Re: Omiš
09. 06. 2006 09:44
Damir
aj my sme minulý rok našli za stieračom nášho auta v igelite zabalený šek na zaplatenie pokuty keď sme parkovali v Omiši. Poradili nám nič neplatiť (vraj ak sme zle parkovali mali nám dať papuču, taký šek sa môže napr. aj stratiť). Takže ho mám dodnes odložený na pamiatku, ale tento rok sa tam chystáme znova tak dúfam, že nebudeme mať žiadny problém.
Re: Omiš
13. 07. 2006 12:26
je to za mostem hned za benzínkou Ina
Re: Omiš
13. 07. 2006 14:54
Pro děti je tam moc dobré koupání, nevím jak nap lážiá ve městě, ale na pláži v kempu Galeb písečná pláž písek i ve vodě a pozvloný vstup do moře-něco jako Balaton. Byli jsme tam v polovině července, ale moře tam bylo docela studený, možná na tý straně to ochlazovala řeka Cetina, která se tam vlévá do moře:-)
Re: Omiš
04. 08. 2006 07:42
My se vrátili z Omiše před týdnem, takže můžu potvrdit, že parkování v centru stojí opravdu 4 kuny na hodinu. Není tam ale automat na mince, nýbrž si před vjezdem pouze vytáhnete před závorou lístek s časem příjezdu a platíte při odjezdu chlapíkovi v "budlině". Jinak pláž v Omiši nic moc , spousta lidí, voda kalná, připomínalo mi to spíš brouzdaliště jak moře....sad smiley
Re: Omiš
08. 08. 2006 15:15
To jste se asi nebyli podívat na dalších plážích v okolí. Věřím že v hlavní sezóně jsou pláže plné lidí, ale některým se krása ubrat nedá.
Jsou zde pěkné plážičky s oblázky a čistou vodou při cestě kolem moře z Omiše směr hotel Brzet (v sezóně je taky přelidněno, ale dobře si zaplavat můžete i bez ležení na pláži), Ravnica (super hloubka, kdysi zde přistávali lodě u cementárny), Nemira, Mala Luka (až sem se dá z Omiše dojít i pěšky), Ruskamen atd.....
Pláž ve městě a na druhou stranu směr Duče, Dugi Rat (taky se dojít z Omiše pěšky, busem č.60, autem)... jsou písečné (naplavenina písku řekou Cetinou) a mělké. Někomu to vyhovuje. Je tady větší počet restaurací, pizzerií, zábavy, atd.
Městská pláž v Omiši je typická městská pláž, stejná jako všude jinde ve Středozemí,blízko města, magistrály a přístavu lodí, od toho se nedá moc slibovat.
Ale procházka k majáku po molu je pěkná, zahrát si plážový volejbal, navštívit nějaké občerstvení...pro děti atrakce..., posedět a dívat se na moře... to spojuji při cestě za nákupem ve městě.Jen se kolem sebe rozhlédnout! Dovolená je taková, jakou si ji uděláme. Přeji všem moc hezkých zážitků z dovolené. "Vždy s úsměvem" Lída
Omiš a zábava
14. 08. 2006 23:34
Ahoj, zdravím všechny. V pátek 18.8. odjíždím do Omiše. Nemohli byste mi prosim napsat par mist na ktere bych se mel podivat? Nejaky blizky vylet, atrakce, ruzne aquaparky, zabavne parky nebo neco podobneho? Moc dekuji...
Johanna
Re: Omiš
15. 08. 2006 08:38
Atrakce, aquaparky, zábavné parky - to sis asi spletl místo dovolené? To není Bibione! Jinak doporučuji prohlídku Omiše - staré město, výstup na pevnost Peovica - nádherný výhled, procházka kolem řeky Cetiny (nebo výlet loďkou), vyjet si do hor nad Omiš - nádherný výhled na hory, řeku Cetinu, Omiš, moře i Brač. Blízké okolí - určitě Split a Diokleciánův palác, Makarská, Baška Voda, pokud netrpíš závratí, tak výlet do hor - Biokovo až na vrchol Sveti Jure - dá se dojet autem - při dobré viditelnosti výhled na moře i do vnitrozemí, při troše štěstí po cestě uvidíš divoké koně i kamzíky, asi ve 3/4 cesty je možno zastavit a dojít pěšky na vyhlídku ve skále nad mořem (parkoviště u staré zrušené restaurace) - nádherný výhled na Makarskou, moře, ostrovy ............ Výlet lodí třeba na Brač nebo Hvar. Vzdálenější okolí - Trogir, Šibenik, Zadar, vodopády Krka, Dubrovník, na zpáteční cestě Plitvická jezera............
Taky vyjíždíme teď v pátek, jenže letos trochu jižději. Ale Omiš určitě nevynecháme.
avatar Re: Omiš
16. 08. 2006 14:25
Re: Omiš
07. 09. 2006 20:56
Pozitri me ceka tydenni pobyt v hotelu Brzte, kousek od Omise, ale zaujala me tady zminka o vyletu na pevnost Peovica. Kudy se tam clovek dostane pesky? Omis znam tak zbezne, vzdycky jsme kolem nej projizdeli, kdyz jsme byli predloni v Basce Vode.

A jak se da dostat pesky na pohori Biokovo a kolik casu to asi zabere?
Diky za odpovedi.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Omiš
03. 05. 2007 09:32
Chystam sa z rodinkou s malym synom stravit koncom Juna 10 dni v Omisskej riviere. Este nemam vybraty apartman, ani konkretne miesto.
Viete mi nieco doporucit, pripadne comu sa vyhnut?

Zatial som zistil, ze tam bude o nieco studensia voda kvoli Cetine a sladkovodnym pramenom.

Dakujem za pomoc.

Henrich
Re: Omiš
03. 05. 2007 11:27
Henry_sk
voda bude studenšia iba preto, že ideš na začiatku sezóny a more ešte nebude také zohriate. Boli sme na Omišskej riviére 2 x na konci sezóny a more bolo super (asi 25°). Aj tento rok chceme ísť a tiež nevieme kedy a kam. Ak si nájdeš apartmány ďalej od pláže priprav sa na množstvo schodov, ale to ťa nechcem strašiť. Záleží od konkrétneho miesta, vzdialenosti od pláže a pod.
cool smiley
Re: Omiš
03. 05. 2007 15:45
deni>

Veru, ako pozeram na aprtmany v okoli Omisu, tak je to tam pod horami dost natlacene. Aj tie ktore su tesne pri mori su prakticky na strmine.

Zaujima ma aj strana Duce, DugiRat - tam to vyzera volnejsie.

Inac vdaka za postrehy.
avatar Re: Omiš
03. 05. 2007 17:36
Henry.... skoro všechno co je mezi Omišem a Splitem je relativně na rovině, to co je za Omišem je skoro všechno na stráni. Takže Duce, (velmi dobře znám) Dugi Rat Jesenica... přístup sice přes magistrálu ale přímo k moři. Ruskamen , Staniči a pod většinou strmé dlouhé schody. Moře je ale za Omišem o něco hezčí. smileys with beer
zkus se podívat sem ruzmarin. hr, třeba tam najdeš to co hledáš.
Re: Omiš
03. 05. 2007 23:10
Jarda>

Vdaka za link.
Tak pekne prepracovanu ponuku som este nevidel smiling smiley Ale maju na moj vkus trochu nadsadene ceny - vidno to uz z toho, ze su prakticky rovnake pre vsetky mestecka.
avatar Re: Omiš
04. 05. 2007 09:03
ten odkaz má opravdu propracované stránky na efekt.Co mi ale vadí je-že pod jakýmkoli apartmánem ve výběru jedou pořád tytéž fotografie-ať je to na jakýmkmoli místě a jakýkoli apartmán..No a ceny-ty mi přijdou nadsazené.Za apartmán 50m od moře mimo sezonu teda až až.
My jezdíme s CA kterou mám vyzkoušenou-v nabídce má fotky přímo jenom z toho určitého apartmánu,pohledy z moře kde ap stojí atd.Navíc ap 4+1 jen pro jednu rodinu-20m od vody,satelit,klimatizace,pobytová taxa-vše v ceně-od půli června za 45eur na den .
Jedem 3 rokem a jsem spokojená-jak jsem psala už výš-Omiš je moje srdeční záležitost i přes ty stoupáky.
Faktem je že rezervujem na podzim na další rok a od Ledna máme doma smlouvy a zaplacenou zálohu v kč.
avatar Re: Omiš
04. 05. 2007 12:57
Henry tady máš kontakt na jeden dům kam jsem jezdil 3 roky. Není žádný luxus, ale klidní milí domácí. Dům je přímo proti kempu Galeg asi 200m od obchodu Studenace. Na písečnou pláž se dá jít podchodem cca 200m. Vjezd je z magistrály, ale dům stojí "jakoby" ve druhé řadě, tak že magistrálu nijak neregistruješ, není prostě slyšet.
Já tam letos nejedu, protože jsme se loni asi špatně domluvili a domácí měla volno jen jeden týden ze dvou,které jsem chtěl. Ale jinak se mi tam líbilo.
Perica Bartul Duće, Poljička cesta Dočine 55 (+385) 21 864 352
Re: Omiš
06. 05. 2007 10:31
Ahoj. Mi jezdíme před Omiš do Duče.Je to malej rodinej kemp co má pronajatej jedna paní z Liberce(www.kemp-mira.cz) ,ale domácí Chorvati (velmi příjemní lidé)pronajímají aj apartmán.Loni jsem se byl kouknout uvnitř a docela solidnicool smiley.Chtěli myslím 11 eur na noc.Je to asi tak 50 metrů k moři i s výhledem ,přebjehneš jen magistrálu a jseš u moře.Kontakt je Ranko Vojnović Duće-Rogač 63 Tel 385 21/734-430.Kdybys chtěl tak napiš a pošlu ti nějakou fotku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKAT1 (06. 05. 2007 10:32).
Re: Omiš
13. 05. 2007 00:29
Ahoj. Nemuzete mi nekdo prosim doporucit ubytovani v Omisi u piscite plaze za rozumnou cenu. Pojedeme (2 dospeli a rocni dite) v druhe puli cervna.
Diky
Kúpanie v Omiši
27. 05. 2007 19:54
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať niekoho, kto už bol v Omiši, či tam sú v mori ježkovia, a teda či si treba brať so sebou obuv do vody alebo nie. (mám na mysli pláže priamo v Omiši, prípadne v Duce.
Ďakujem.
avatar Re: Omiš
27. 05. 2007 21:02
Ježci jsou všude a taky ostré kamínky a rozhodně bych neriskovala pustit děti bez bot na pláž(on ten písek v Omiši není písek -ale spíš droboučký štěrk-takže i tak)A i dospělí boty určitě užijou.Pokud je nevezmete-dají se koupit v Omiši na trhu-pro děti i dospělé(cca.50kn)
Re: Omiš
28. 05. 2007 07:35
Ďakujem za vašu odpoveď, mohli by ste mi prosím ešte napísať ako je to s kúpaním pri ústí Cetiny do mora? Je tam tá voda moc studená alebo sa tam dá kúpať? (my by sme mali byť v Omiši od 23.6. do 30.6.). Vďaka.
avatar Re: Omiš
28. 05. 2007 08:03
Upřímně jsem pláž v Omiši pouze prošla(býváme vždycky ubytovaní ve vesnicích cca od 5-15km od Omiše)Takže opravdu nevím jaká voda tam byla.Ale myslím že tak drastické to nebude.Cetina je studenější-to je fakt-ale např. loni jsme byli na Radvanově Mlynici(je to lodí z Omiše po Cetině-nebo autem)Je to starý mlýn kde super vaří a je to tam fajn pro děti-a lidi se tam v Cetině i koupali(na konci června) takže soudím že to nebude žádný děs.
Navíc letos je v Chgorvatsku daleko tepleji než blo v tuto dobu loni a voda má podle map kolem 23 stupnů už ted-tak snad i letos bude koupání fajn.
avatar
XXX
Re: Omiš
28. 05. 2007 08:43
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 06:26).
avatar Re: Omiš
28. 05. 2007 09:02
Jezdil jsem do Duce poslední tři roky. Ani já , ani moje malá dcera a ani nikdo jiný boty do vody nikdy neměl. Není totiž důvod. Jěžci tam prostě nejsou. Písek na plážích v Duče není jemný jako např. v Bulharsku, ale není to ani droboučký šterk. Je to prostě písek. Jedná se převážně o naplaveniny z Cetiny, takže pochybuji že by řeka naplavila štěrk. Voda je v Omiši a v Duce trochu chladnější,ale není to nic dramatického. Sjedeteli se vykoupat za omiš směrem k Bašce Vodě bude voda teplejší a v ní ježci. Mě se v Duce velmi líbilo.
Re: Omiš
28. 05. 2007 10:20
No, my sme boli minulý rok v Ruskamene a ja som si na brehu na jedného ježka skoro sadla smiling smiley Bol zašitý medzi tými kamienkami grinning smiley asi by to bola veľká sranda keby sa mi zapichol do ....
Takže my si boty do vody nosíme a poctivo obúvame smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 202
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.