Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Omiš

Autor kodl 
Omiš
30. 06. 2005 23:56
zitra jedem do Omišu(e), poprve po 44 letech, nebo spise v 44 letech porve? Hlavne kvuli deckam (5 a 12 let). Je tam neco, co bychom nemeli vynechat a navstivit, aby se to libilo vsem, predevsim deckam?
Re: Omiš
01. 07. 2005 11:02
1. Motorove lodicky, co pujcuji kazdemu na rece Cetinja, hned v Omisi u mostu. Stoji to "par" korun a plujes proti proudu reky k nadhernym okoloricnim hajum. V nich jsou ve stinu restaurace, pickniky a mista, kde se deti v pohode vydovadi.
2. Taky doporucuju lodni vylety na sousedni ostrovy. I s celodennim jidlem vychazeji tak na +- 500 Kc na hlavu.
3. Dale vylet do prirodni rezervace Biokovo (od 1.000 m/n M). Jsou tam vysokohorsti kone a dalsi pro deti zajimave (sub)jekty, nadherna priroda, vyhledy, romanticke opustene horske vesnice (budovali je driv Dalmatinci jako utociste pred morskymi piraty). Najist se tam da ve v horskych konobach, kde skvele vari, prodavaji med z horskych vcelstev. Krasne rozhledy po Jaderskem mori az do Italie. Proste je to, krome more, dalsi dimense pobytu v Chorvatsku. Navic prijemne ochlazeni v rozpalenych dnech (dole treba +36C a nahore prijemnych cca 20C).
Re: Omiš
02. 07. 2005 16:38
výstup na hrad a pevnost ve městě
Re: Omiš
06. 07. 2005 22:12
Fish piknik z Omiše na BRAČ do BOLU je za 160kun (asi 670Kč) Je to dost,ale vyplatí se to,píšu o tom na stránkách www.jadran05.wz.cz
Re: Omiš
06. 07. 2005 22:13
Jo a prej se nevyplatí parkovat na chodnílu :-))))))
Re: Omiš
06. 07. 2005 22:15
To teda ne :-//
jejda
Re: Omiš
31. 05. 2006 16:28
V Omiši jsem byla minulý rok - je to maličké historické městečko, večer noční život , nějaká hudba, speciality, zlatníci, krámky , lákadla pro děcka, ale je to docela malé takže to máte prošlé během chvilky - ale příjemná atmosféra. Je tam městská pláž, tam jsme se ale nekoupali, protože jsme bydleli v DUče, to je asi tak 2 km. Dá se to , ale příště jedu jinam, tam už to známe. Jo, možnost výletů je tam dostatečná - Brač, rafting, do hor - a taky do Splitu, tam se mně moc líbila přímořská promenáda. Teď je venku hnusně - jo.... Chorvatsko, to bych si dala říct.....
avatar Re: Omiš
31. 05. 2006 16:45
Mě se na Omiši líbí právě to jak je malý.Manžel a děti nejsou zrovna příznivci dlouhýho chození po obchodech-tak jsem je každý ráno vytáhla do Omiše- a mezitím co oni se cpali zmrzlinou jsem nakoupila jídlo a proběhla si obchody.Nakonec netrpěl nikdo-a měka jsem klíídek
Re: Omiš
31. 05. 2006 18:51
Cože? Každý den chodit, nebo dokonce jezdit nakupovat? Tak to jsi pro mě žena hrdinka! Mě by to zabilo, já nakupování nenávidím doma natož na dovče. Další příklad, jak jsme každý jiný.
Ale jinak Iveto, přeju hezkou dovolenou, já ještě za 52, tak zatím jsem v klidu. Teda v relativním, dokud se nepodívám z okna nebo na teploměr!
avatar Re: Omiš
31. 05. 2006 19:13
Tak to já jsem doma taky antinakupovač-jednou týdně hypermarket nakoupit pro ty sarančata co doma mám(aby mě nedali na sociálku) a pak tak akorát pečivo!


Na dovolenou ale nevozíme jídlo a to totálně žádné-takže nakupovat se musí.Navíc mě to tam i baví-čerstvé pečivo,zelenina ovoce-to my můžeme!
¨Takže tam mi to vůbec nepřijde jako nucené zlo.Dětičky navíc chtěj na zmrzlinu a my bydlíme ve vesnici kde nic není-takže to berem jako zpestření+nutnost.
Ale mě by třeba ani denní nakupování nepřesvědčilo-abych sebou vozila konzervy a maso a pití.To by pro mě nebyla dovolená.
Máš pravdu-každý jsme jinýthumbs uptongue sticking out smiley
Re: Omiš
31. 05. 2006 20:29
Do Omiše, nebo vlastně kousek pod Omiš za 37thumbs up smiley Už aby to bylo. Tady v té zimě se nedá vydržet. sad smiley Už se těším jak si zajedeme všude kam jsme to loni nestihli.hot smileyhot smiley
PP
Re: Omiš
31. 05. 2006 20:42
třeba na Cetinu zabruslit a tak...thumbs up smiley
Re: Omiš
31. 05. 2006 20:52
Ježíši Kristeee jen to negrinning smileygrinning smileygrinning smiley
avatar Re: Omiš
01. 06. 2006 14:40
Omiš..... už abych tam byl ještě 44, už se těším jak se zase v 8 ráno sejdeme před Studenacem ti samý chlapi jako loni a předloni. Je to divný, ale tam klidně vstávám v 7hod ráno a jsem v pohodě a ještě jdu dobrovolně nakupovat (každý den), udělat tohle doma tak mě infark nemine.smileys with beersmileys with beer
avatar Re: Omiš
01. 06. 2006 17:03
Tak koukám-že je škoda že tam jedete až za 44sad smileyAlespoň by tam člověk potkal někoho koho virtuálně znáeye rolling smileya s kým je legrace.
No-třeba příští rok!
Re: Omiš
01. 06. 2006 20:14
To ivetaa: Jestli Ti to pomůže tak my jedeme za 36 grinning smileysmoking smileygrinning smiley
avatar Re: Omiš
02. 06. 2006 12:45
sad smileythumbs downangry smiley nepomůže!jÁ BYCH POTŘEBOVALA ABY JSTE JELI ZA 14 DNI JAKO MY!

Alespoň přivezu čerstvé poznatky--a pak vám už budu jenom závidět!tongue sticking out smiley
Jíra
Re: Omiš
03. 06. 2006 20:52
Poradíte někdo kde je v Omiši nejlépe parkovat, pokud tam přijíždíte právě na nákup, zmrzlinu,do kostela,na oběd, za zábavou... prostě pokud tam přímo nebydlíte?
Re: Omiš
03. 06. 2006 21:18
Pokud pojedete do Omiše směrem od Makarské, tak za mostem je placené parkoviště s parkomatem. Hodina za kunu což je míň než leckde u nás, kde hodina stojí 10Kč i více. Pokud jedete směrem od Splitu tak je to samozřejmě před mostem. smiling smiley
pavla66
Re: Omiš
04. 06. 2006 06:15
Hlavně nestavějte na silnici podél řeky. Byla jsem tam sice už před pár lety, ale viděla jsem na vlastní oči, jak odtahovka nakládala auta a odvážela. Pokud by bylo parkoviště plné, je lepší se zeptat místních.
avatar Re: Omiš
04. 06. 2006 08:25
Evik2: na tom parkovišti jsme taky stávali-a je to ideální místo-přejdeš most a máš všecko na dosahthumbs upOtázka je jestli se tam dá sehnat místo v plné sezoně.My byli v půli června a bylo to vpohodě-nestalo se ani jeden den že by nebylo místo.
Loni jsem mluvila s majitelem cestovky a ptal se jak se nám líbilo atd.-a pak říkal,že na Omiši je nejhorší to parkování-že se parkuje až vzadu za tím tunelem.Tak koukal když jsem mu řekla že jsme parkovali přímo v centru města.On prý v sezoně nikdy až tam neparkoval.

Jinak je pravda že to parkoviště je malý-ale ideální(a cena není vysoká)
Re: Omiš
04. 06. 2006 08:41
To ivetaa: Byli jsme v sezoně od 9.7 a super, viděli jsme ceduli parkoviště, tak jsme tam jeli a stálo tam všeho všudy deset aut. Automat bral dokonce naše koruny za jejich 50 lip. Museli jsme je použít, protože už jsme neměli drobné. Byla to ale výjimka, tohle běžně neděláme.smiling smileysmiling smiley
Jíra
Re: Omiš
04. 06. 2006 11:52
Děkuji za tip. Jíra
jirkan
Re: Omiš
04. 06. 2006 16:04
Taky je velké parkoviště u obchoďáku myslím Studenac a ceny tam taky ujdou, ale je to kousek dál do starýho centra
avatar Re: Omiš
04. 06. 2006 17:30
Studenac je opravdu na nákup nejlepší.Ceny slušné a hlavně dost odpovídá tomu na co jsme zvyklí z domu v supermarketech.Malé obchůdky v centru jsou podle mě nic moc zásobené-nebo je tam takový divný chaos.Když na vás ještě najednou vyblafnou co chcete-tak nekoupíte niceye rolling smileyJe to jako u nás jednoty nebo něco takového.Já si raděj v klidu vyberu a i ta kultúra prodeje je ve Studenacu o něčem jiném.Ale je to poměrně daleko od centra.My jsme zajeli ke Studenacu-nakoupili a pak přejeli autem na to parkoviště u Cetiny( u mostu)
Jinak jenom k tomu nakupování-já byla dost vyděšená z prodejen masa-když jsem viděla jak tam za výlohou v tom vedru bez jakýhokoli chlazení visej celý jehňata- a jak tam ten prodavač sekal maso-kusy lítaly na výlohy-do toho vedro a mouchy!No-nedělám si iluze že bych si nezvykla-ale maso jsme kupovali právě ve Studenacu-tam byli lidi čistí a maso už leželo na tácku v chlaďáku.Ale to je jenom vysvětlení proč jsem upřednostňovala supermarkrt-je to o tý kultuře prodeje na co jsme zvyklí.
Co ale doporučuju -pečivo z pekáren v centru!Kluk je koláčovej a buchtovej-a opravdu po 10 dnech vyzkoušel co se dalo-a není nad čerstvé pečivo!Pekárna hned za mostem před trhem-malinká-aĺe každý den čerstvé dobrůtky.Pak velká pekárna v centru u cestythumbs upStojí za to vyzkoušet.My jsme bydleli 10km od Omiše-ale denně jsme si zajeli na zmrzku,pečivo a zeleninu na trh.
Ivcuha
Re: Omiš
04. 06. 2006 17:31
Pokud já vím tak u toho velkého obchodu v Omiši se za parkování nic neplatilo - je to stejné jako u nás - je určené pro lidi co jdou nakupovat. Pakovali jsme tam docela často a neplatili nikdy nic - byli jsme tam v půlce srpna. Jinak parkoviště v centru bylo taky vpohodě - je to to před mostem u Cetiny, stálo pár kun.
Jíra
Re: Omiš
04. 06. 2006 17:53
Ještě prosím pro upřesnění. Kde tam je ten supermarket Studenac? Pokud jedu od Makarské tak před mostem nebo až za ním?
Díky.
Re: Omiš
04. 06. 2006 18:30
Do Omiše jezdím několik let a mám milou vzpomínku na parkování.Parkovali jsme kousek od centrální pláže.Denně,na stejném místě a bez placení.Ze dne na den tam umístili parkovací hodiny a my si jich nevšimli.Vrátili jsme se k autu a tam chlap v civilu něco strkal za okno.Byla to složenka na 1OO Kun.Nebavil se s námi a odkázal nás na policii.Bylo nás tam několik Čechů se stejným problémem. Odjeli jsme na apartmán a ukázali to paní domácí.Ta volala na policii a po rozhovoru nám poradila složenku zaplatit. Prý nás nemusí pustit přes hranice domů.Ten den ty hodiny zrovna montovali.A tak my raději zaplatili.
Nevím,zda ti ostatní ....
avatar Re: Omiš
04. 06. 2006 18:48
Ten Market Studenac je od Makarské až za Mostem,pak je benzina a hned pak na levé straně,odbočka na kemp Geleb.Jinak v Omiši již v loni nové asfaltové parkoviště s toho "bordelu" co tam byl před mostem.Podle odhadu pojme nějakou tu stovku aut a podle všeho bude ještě větší.

MirekŠi
Re: Omiš
05. 06. 2006 03:05
-> Evik2: parkovani za 1kunu v Chorvatsku?!? grinning smiley aj žijem v HR, a takove neco jsem v živote nevidel, tak myslim že jsi to asi popletl... Bežne ceny parkovani jsou 3-10KN/h co je tak 12-40CZK..
Ja osobne když jezdim do Omiše parkuju u Cetiny, smerem od Splitu pres most a doleva. potom za prvnim tunelem na prave strane je takove betonove hriste, a pred nim je male parkovište zadarmo...
-> aida: ja jsem mel tak podobny pripad s tou složenkou.Potreboval jsem jen chvilku na verejni telefon.Parkoval jsem mezi barakama kde ani nebylo označene,ani žadny automat.. nejdriv jsem v celem centru Omiše nenašel funkčni verejni telefon co me poradne nasralo a potom jsem pod steračem našel složenku... Zahodil jsem je, a štesti že jsem toho chlapa nepotkal jinak by se s nym poradne pohadal, a možno by mu i dal na hubu, jak jsem byl nasran... o dneska jsem nic neplatil,ani nezaplatim, ale ted vim že to je nejaka parkovni zona,a už tam neparkujem..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 156
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.