Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Tučepi

Autor Jupík 
Jupík
Tučepi
22. 06. 2005 15:13
Prosím, prosím, jaké máte zkušenosti?
Chceme jet v září - v druhé polovině, to už by tam nemuselo být tolik lidí,že?
Děkuji za Vaše ohlasy.





Upraveno 1krát. Naposledy upravil (22. 06. 2005 15:14).
Re: Tučepi
22. 06. 2005 15:18
Toje fakt to tam už moc lidí nebude, ale ani tam nebude tak moc teplo.
Dobrák
Re: Tučepi
22. 06. 2005 23:04
Vem si na pláž péřák a aravaty.
Re: Tučepi
23. 06. 2005 08:00
Taky nejsem příznivcem září, den je pekelně krátkej, takže třeba před pátou už mažeš z pláže a ani ten kulturní život se nedá srovnat s prázdninovým obdobím. Taky mi dost vadí, že je mnohem delší noc, což znepříjemňuje cestu. Ale vyprázdněné pláže Tučepi to pravděpodobně vykompenzují. Asi bych do toho šel.
Jupík
Re: Tučepi
23. 06. 2005 09:03
Do Chorvatska jezdíme jedině v září a zejména střední dalmácie a nikdy jsem nezažil zimu! Moře bylo krásně vyhřáte a nebyly takový parna.
Nejsem příznivcem velkého vedra, kdy se musím schovávat pod slunečníkem. Jednou jedinkrát jsme byli na Lošinju v červenci a bylo takový vedro, že né vícekrát!
Každopádně jsem se neptal na názor v kterém období, ale na místo samotné!
Re: Tučepi
23. 06. 2005 09:29
Tak to, Jupíku, nemůžeš sáhnout vedle, protože do Tučepi bych jel i v prosinci. Od r.98 jsem nebyl jinde.
Jupík
Re: Tučepi
23. 06. 2005 12:33

to ALDA: a nemáš nějaké fotky? Kde jsi ubytovaný? Mám vyhlídnutý apartmán přímo u moře - vypadá to tam moc pěkně...
Re: Tučepi
23. 06. 2005 14:24
to Jupík:
Nemáš uvedenej mail. Napiš ho a já ti dám veškeré info a tipy.
Jupík
Re: Tučepi
23. 06. 2005 15:21

to ALDA: e-mail: belouc1@quick.cz

děkuji yawning smiley)
Re: Tučepi
25. 06. 2005 18:19
to Alda:
taky bych prosil info o Tučepi na mail... díky moc předem :-)
Miša
Re: Tučepi
26. 06. 2005 10:54
Souhlas s Aldou i Jupíkem.Do Tučepi v září úplně v pohodě.Je krásně teplo,ale žádné velké hice (samozřejmě se může stát,že zaprší,ale to může-i v květnu,červnu a samozřejmě s menší pravděpodobností i v období prázdnin),moře je nádherně prohřáté,pokud máte rádi klid,tak na pláži si ho vychutnáte...Jen s tím kulturním vyžitím je to trochu pravda,zábavy je tam určitě míň,než v létě,ale určitě se na některém z hotelů či barů dá pobavit a pokud je k dispozici auto,není problém zajet do Makarské.I den je kratší,ale večerní procházky po pobřeží nebo po promenádě mají taky něco do sebe...Tak ahoj v září-já budu v Podgoře
Re: Tučepi
07. 07. 2005 18:07
Září není žádný problém,vyhřáté moře,klid,zralé víno,jen den je již kratší,ale večery mají také svojí kouzelnou atmosféru.Raději volím 2 - 3 týdny mimo sezonu,než týden-10 dní v sezoně.
mac
Re: Tučepi
07. 07. 2005 20:40
Byl jsem předloni na přelomu srpen-září, ideální čas,
ti co byli přede mnou se vraceli domů naprosto vyčerpaní a nas*aní z toho nekonečného vedra, akurát s mým příjezdem to trochu kleslo a bylo to naprosto OK. Ani na konci prázdnin jsem nemusel v 8:00h běžet zabukovat místo na pláž.
Jinak pláž je naprosto super tím, že jak máš toho slunka dost a chceš se dejme tomu prospat po probdělé noci, tak uchopíš matraci a posiuneš ji o 3m a jsi ve stínu borovic. Mohu s klidem doporučit, jen nevím estli konec září není moc pozdě na teplo, uvidí se jaký bude rok.

Martin
Re: Tučepi 1
18. 07. 2005 10:56
Ahojky, chtěla bych tě moc poprosit o nějaké info a fotky o Tučepech. Jedu tam koncem srpna s malým synkem a chtěla bych vědět jak nejlíp.
Děkuju Ti.
avatar Re: Tučepi 1
18. 07. 2005 16:40
pozri si www.kacha.cz . je tam par fotiek z tucep.....
Re: Tučepi
25. 07. 2005 22:08
Alda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to, Jupíku, nemůžeš sáhnout vedle, protože do
> Tučepi bych jel i v prosinci. Od r.98 jsem nebyl
> jinde.

Do Tučepi ideme 1.8. môžeš mi povedať ako je to tam s ježkami, budeme potrebovať nejaku obuv do vody?Vlani sme boli v Primoštene tam boli ale až ďalej od brehu.
Re: Tučepi
26. 07. 2005 09:08
to Lubo*:
Žádná panika, ježků je tam jako šafránu (nevim jak se řekne slovensky šafrán, prostě málo:-))) ) a začínají tak od tří metrů hloubky. Pláž i dno jsou z oblázků, takže slabší nátury to trochu tlačí a chodí v botech, nicméně drtivá většina lidí je naboso.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (26. 07. 2005 09:08).
avatar Re: Tučepi
03. 01. 2014 13:57
Šafrán se slovensky řekne šafran.

A jsou nějaké nové "poznatky" o toto místě zvaném Tučepi?
Jedeme začátkem června. Počasí máme objednané, bude tudíž hezky.
Re: Tučepi
06. 01. 2014 09:01
Tučepi je super.
S tím počasím bych tak nebyl jist.Může být krásně a také i zima.
Boty do vody doporučuji!
DOLLPA
avatar Re: Tučepi
06. 01. 2014 12:30
Jistě, počasí je nevyzpytatelné. Když tak budeme jen dýchat mořský vzduch. Ale to by mě celkem štvalo. Boty do vody vozíme pravidelně, takže na větší kameny, skály, ježky jsme připraveni.
Plánuji, že budeme chodit na pláže mezi Tučepi a Makarskou. Snad tam nějakou kozí stezku k vodě objevíme.
Re: Tučepi
06. 01. 2014 19:24
[maps.google.cz]; Tady na tom odkazu potáhni žlutého panáčka na některý modrý obdélníček. Karel.
avatar Re: Tučepi
08. 01. 2014 12:08
No fotky to jsou nádherné, ale tam je krásně skoro všude. Spíš jde o to, najít "kozí stezku" , která tam vede. Určitě se nám to podaří.
Re: Tučepi
08. 01. 2014 22:04
Ahoj, já na te mapě tu kozí stezku vidím, a na některých fotkách je vidět i jako pro nějakýho Romstra, jen najít přístupy k plážičkám pod ní. Ale určitě i ty tam jsou. Karel. yawning smiley
Re: Tučepi
08. 01. 2014 22:29
Tady je možná vstu na tu kozí stezku. Karel
[maps.google.cz]
avatar Re: Tučepi
09. 01. 2014 11:57
Díky, pohledáme, vyzkoušíme.
avatar Re: Tučepi
09. 01. 2014 15:04
Ahojtesmiling smileyR.
Kabinet, gratuluji. Pokud Ti vyjde počasí v červnu, tak Tučepi jsou asi nejvíce kvetoucí místo v Croatia...a nebude tam ještě tolik lidí - že možná ani nebudeš muset hledat ty plážičky. Nějaké takové ale jsou směrem na Makarskou - za nefunkčním hotelem Jadran - na konci filmu. Dál už je to hodně skalnaté...tak aby nebyla na fóru další operace kolena...smiling smiley Směrem na Podgoru jich je asi více...ale to bys měl asi dál...od hotýlku.

Za tím hotelem - nefunkčním Jadran - vede cesta příjemná až do Makarské. Tam naši kluci běhali, my holky jsme došly procházkou. Ka.S - Ti dal sem pěknou mapku. Před Makarskou se ta "hlavní" cesta dělí...když se vydáš směrem k moři - dojdeš po schůdkách kolem krásných skal a kavárničky ve skále - až k hotelu Osejava. Tam jsou teď nově upravené pláže. Když se vydáš doprava - dojdeš/doběhnešsmiling smiley/ až k fotbalovému stadiónu v Makarské. Hrozně se mi tam líbilo - jak byl večer stadion osvětlený - a v pozadí Biokovo - prostě úžasná nádhera. Jak v Tučepi - tak i v Makarské - hned vedle toho stadiónu - jsou koše - tak nezapomeň si vzít baskeťácké boty...smiling smiley Dá se taky touto cestou z Tučepi směrem na Makarskou dojít až na nádhernou pláž Nugal. Musí se jít kousek dál na Makarskou - a pak se směrem k moři jakoby vrátit k Tučepi. Tam Ti budou stačit jen boty do vody - a jinak nicsmiling smiley

Tučepi - 22.12.2013



Jak to asi vypadá - ta cesta - až do Makarské/ta nejširší/...Oni ale projíždějí jen z Makarské na Tučepi tím parkem Osejava - a vracejí se zpět do Makarské - ale pro představu.../mapka Ka.S/



PS. Těším se pak na - jak obvykle - Tvůj krásný popis hotýlku, a věřím, že tentokrát už přidáš i fotasmiling smileysmiling smileysmiling smileyR.

Re: Tučepi
10. 01. 2014 11:25
kabinet 302
Já ležím před lavičkou,sekvence 4,49 ,neboli naproti dětskému hřišti.
Už ,aby to bylo.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Tučepi
10. 01. 2014 14:30
Jj, Rero děkuji moc za příjemné zprávy.
Baskeťácké boty a balon jsem vozil do Chorvatska každý rok od roku 2009. Použil jsem jej ale snad jen dvakrát, ve městečku Murter, kde jsme se synem porazili 2 chorvatské mladíky, co se chystali za Floridou (moje sympatie má ale Chicago Bulls -Jordan, Rodmen, Pipen ,Drexler a jiní, co hráli v dobách jeho největší slávy) na nějaké vysokoškolské stipendium na basket a pak prý do NBA, ale myslím, že tam to nedotáhli. A podruhé v Baško Polje taky s partou pěti chorvatských mladíků.Taky to bylo dobrý. No a jinde jsem snad ani koš neviděl, maximálně u apatrmánu na zdi, nebo tam hrávali zarputilí fotbalisté kopanou. A když bylo hřiště, nebyli žádní spoluhráči a protihráči. Žena se mě vždy smála, tak co, zase vezeš balon a boty? Rozhodně jsem ji nechtěl zklamat, vezl jsem, ale celkem mě vadilo, že jsem uspěl s košíkovou tak málo.Sám jsem hrál košíkovou závodně do 57 roků. Teď už mě je 62 a půl. Pak už jen se žáky v tělocviku, když jsem ho ještě učil. Před třemi roky to nevydržela achilovka a od té doby, jsem se celkem se sportem vyrovnal, už mám naskákáno a naběháno. Vloni jsem ještě s rusky mluvící většinou hrál několikrát plážový volejbal v Poreči. Koš jsem tam nikde neviděl. Achilovka vydržela, ale kolínko začalo bolet. Takže do Makarské rozhodně běhat nebudu. Určitě ale vyrazíme na večerní procházku, i když v hotelu slibují večerní tanečky, což je škoda o ně přijít. Ale stihneme to všechno. A boty s balonem si vezmu též, i když fyzička je v nenávratnu a i dech se zkrátil. Ale třeba tam bude víc takových páprdů, co by si zahráli.
Termím v červnu jsme zvolili proto, že už jsme od Nového roku oba důchodci, velké vedro nepotřebujeme, stačí 25 stupňů a navíc jsme vždy říkali, vyrazíme do HR až tam všechno pokvete.To musí být paráda. No a teď se nám to, jak to tak vypadá, může splnit.
Takže ještě jednou děkuji, po příjezdu zpět samozřejmě budu referovat. No a pak ještě v září, kdy jedeme do Živogošče, taky do hotelu a to do Nimfy.Na tu se těším už od doby, co jsme byli v roce 2000 v Blatu v kempu a pak v roce 2003 v Igrane v apartmánu.Je to můj "vysněný" hotel. Snad nebudu zklamán. Ale je tam tak hezká příroda a moře s pláží, že i kdyby hotel měl drobné chybičky, tak se to vše srovná právě tou přírodou. A jelikož jsme jezdili v posledních letechdost často na Istrii a tam nebyly moc fíky a když byly, tak nebyly moc zralé, tak se těším i na čerstvé přezrálé fíky.
Ale nejdříve přijdou na řadu Tučepi.
Vypadá to spíš na soukromou zprávu, snad to ale nebude přátelům Jadranu vadit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (11. 01. 2014 08:23).
avatar Re: Tučepi
03. 03. 2015 09:41
O naší dovolené v Tučepích v hotelu Neptun jsem referoval jinde.
Ale byla tady řeč o sportech,košíkové, volejbalu. Tak ty jsem si opět nezahrál. Za celý týden jsem na hřišti na košíkovou viděl jen jednou asi 4 nazdárky, jak se pokoušeli dohodit na koš, takže to nebylo nic pro mne, hřiště na odbíjenou jsem tam vůbec neobjevil.
V hotelu byla pouze parta tenistů odněkud z Ostravska, ti chodili na kurty vedle hotelu v rámci all inclusive celkem pravidelně, pokud jim to povolil obsah alkoholu v krvi. Většinou seděli u baru u bazénu a popíjeli nabízené drinky. Jinak tam moc "sportovců" nebylo, většinou se v té době rekreovali důchodci z Německa, kteří byli rádi, že se pohybují a pár mladých českých rodin s dětmi, takže otcové se měli o co starat a na sport jim "nezbýval" nejspíše čas.
Co se týče večerních tanečků,muzika hrála každý den. Nějak se nám ale nelíbil repertoár, bylo to spíš na poslech, taková "umělecká" tvorba, většinou žádné taneční písničky, aby si člověk užil. Však taky nikdo netancoval, až na skupinu německých mentálně postižených dospělých, pod dohledem dvou statných vychovatelek. Ale aspoň byla sem tam legrace.
Ale i tak to v hotelu Neptun byla naše zatím nejlepší dovolená. Však "pro velký úspěch" hotelu ji letos zdražila CK o 3000 kč na osobu, takže pro nás smůla, jede se jinam.
No a co se týče Nimfy v Živogošče. Trochu jsem byl zklamán. Pláž hezká,počasí dobré,jídlo a pití taky poměrně na úrovni, ale jinak poměrně nic, co by vyloženo překvapilo. A navíc to množství schodů. No a v noci ožralá parta Němců na balkoně. Po dovolené jsme si řekli. Stačilo, už nikdy více. Navíc hotel začali opravovat, takže to po opravě bude zcela jistě jiná cenová skupina, která nám důchodcům nebude příliš nakloněná. Jsem rád, že jsme tam byli a že jsem si pobytem v těch místech splnil svůj patnáctiletý "sen" o pobytu v tomto hotelu.
Teď budeme poznávat jiná místa v HR. Je jich ještě mnoho, kde jsme nebyli.
avatar Re: Tučepi
03. 03. 2015 22:37
to Kabinet 302
tak gratulujem,že ste ešte "stihli" Nimfu-teraz sa tam predpokladám už určite nepozriete/nepozrieme yawning smiley
[www.thomson.co.uk]
P.S. Ja osobne by som ešte chcela "stihnúť" hotel Arkada v Stari Grade na Hvare-najvyšší čas plánovať leto 2016..hot smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.