Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Černá hora

Autor Evka73 
Evka73
Černá hora
02. 06. 2005 04:32
Dobrý den,
prosím nemáte někdo zkušenost s pobytem v oblasti Černá hora? Jedeme do Sutomore, komplex Zlatna Obala. Zajímá mě hlavně jaká je tam pláž, jestli je třeba mít do vody boty, orientační ceny (hlavně voda a zmrzliny) a celkově jak jste tam byli spokojeni. Když si s sebou vezmu slunečník, bude ho tam kam postavit, nebo se dá na místě půjčit (přibližná cena). Jedu se 3 dětmi, tak abych věděla trošku do čeho. Díky moc
Evka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (02. 06. 2005 04:41).
Re: Černá hora
02. 06. 2005 11:52
Dobrý den,
o naší loňské dovolené v Sutomore jsem už na tomto fóru psala, tak se to pokuste vyhledat.
Nám se tam moc líbilo, ale názory se různí. Pro nás bylo rozhodující to, že jsme bydleli v překrásné nové vile s klimatizací a vlastní pláží. Z moře pár kroků do pokoje a slunečník a lehátko k dispozici.Na veřejné pláži jsme párkrát byli, ale byla tam hlava na hlavě a večer docela svinčík. Je pravda, že pak naběhlo pár chlapíku a do rána to uklidili.
Vy ale píšete, že budete na Zlatné Obale. My jsme bydleli pár metrů od tohoto komplexu, který se nachází úplně na kraji Sutomore a jeli jsme okolo lodí. Z lodi to vypadalo docela hezky a pláž nebyla zdaleka narvaná, protože se tam zřejmě koupali jen lidé, kteří tam byli ubytovaní. Z lodi nebylo vidět, jestli je tam písek nebo kameny, ale myslím, že obojí. Veřejná pláž je ovšem písčitá. Budete mít jednu velkou výhodu, že bydlíte bokem hlavní promenády, protože ten rachot, který odtud šel byl opravdu „slušný“ . My měli klimatizaci, takže jsme mohli zavřít okna a navíc jsme také bydleli trochu stranou.
Co se týká jídla – ceny téměř jako u nás. Můžete si dovolit zajít na skleničku nebo na pivko a dát si pořádnou večeři, aniž by to zatížilo Váš rozpočet. Velká výhoda oproti Chorvatsku.
Navíc toto místo -Zlatná Obala- nabízí VOZP jako ozdravné pobyty pro děti, tak si myslím, že snad by to mělo být O.K…..
Navíc si tam užijete nádherných obrovských vln, ve kterých se děti a my taky vyřádily do aleluja. Nádhera. To v Chorvatsku není!!!! A moře ještě teplejší. My měli i 28 stupňů – pak po bouřce troško ochladlo – asi 25-26 stupňů, ale paráda.
Jediné, co vám nezávidím je ta cesta – autem 22 – 23 hodin čistého času.
Přeji Vám krásnou dovolenou a doufám, že se Vám tam bude líbit. My byli spokojení. Letos jedeme do Chorvatska a jediným důvodem je ta dlouhá a únavná cesta. Ale příští rok zřejmě vyrazíme do Sutomore znovu.
Užijte si to a budu ráda, když mi po dovolené dáte vědět, jak se Vám tam líbilo!!!!!
Míša
Evka73
Re: Černá hora
02. 06. 2005 20:56
Děkuji za rychlou odpověď. Já jedu právě s VoZP a Kovotourem na ozdravný pobyt, cesta je letecky, takže to bude mnohem rychlejší než tím autem (i když i o té variantě jsem chvilku uvažovala, ale jsem ráda, že jsem si jí nezvolila).
Co se týče jídla, tak já mám polopenzi a děti plnou penzi včetně pitného režimu, dva výlety. Já si to hradím plně a za děti hradí část pojišťovna. Ale i tak čekám že zmrzliny dětem budu na místě kupovat. Ten pitný režim je mi velmi sympatický, protože za vodu dám každý rok spoustu peněz.
Odlétáme 22.června, tak už se všichni moc těšíme.
Vědět dám určitě.
Evka
Re: Černá hora
03. 06. 2005 23:12
Dobrý den Evko 73
pokud mi pošlete Váš mail tak Vám pošleme podrobnější informace a nevím kde budete přistávat v Tivatu Nebo v Podgorici. Mi tam jezdíme ksždý rok pokaždé jinak Tak zatím naschle.
Re: Černá hora
04. 06. 2005 10:24
Radeko,
děkuji za nabídku, uvítám jakékoliv informace, protože tato oblast je pro mě zatím úplně neznámá. Cestuji s dětmi každý rok, mezi naše nejoblíbenější místa patří kemp San Francesco na severu Itálie, ale byli jsme i různě jinde (Djerba, Turecko, Gran Canaria, Egypt, Španělsko).
Přistávat budeme v Podgorici.
Ještě jednou díky
Evka
pavča
Re: Černá hora
04. 06. 2005 11:18
To Evka 73
V Sutomore ve Zlatné Obale jsem byl r. 2001. Komplex je veliký, některé bungalovy byly po rekonstrukci, některé pamatovaly ještě zlaté časy Jugoslávie. . Předpokládám, že budou nyní již také rekonstruované. Je pravda, že tehdy tam nebyli vůbec zápaďáci.Je třeba si dát pozor na bungalovy kolem kuchyně, ventilátory hlučí od rána do večera a pachy z kuchyně bylo také cítit. Někteří reklamovali a vyměnili.
Pláž byla uzavřená a hlídaná. Vstup pro cizí byl tehdy 1 DM. V každém případě si vemte deštník. Ceny byly tehdy velmi příznivé. My jsme se chodili většinou koupat jinam
směrem na Bar.Byla tam i čistší voda. Pěšky 10 minut, jsou tam malé pláže a soukromí.Ne do Sutomore.
Jinak doporučuji výlet do starého Baru. Tam se po zemětřesení zastavil čas a do Nového Baru. Dalo se dobře cestovat taxíky, stojíte na zastávce autobusu a taxi Vám samo zastaví.
Výlet na Skadarské jezero podle mne ztráta času - velká zelená voda.
Promenáda v Sutomore byla velmi hlučná, oni si snad mysleli, že kdo je hlučnější ten je lepší.
Letadlem asi do Tivatu cesta letecky je příjemná.
Nám se tam líbilo.
Šťastnou cestu. Já to mám za 56 do Žuljany.
Re: Černá hora
04. 06. 2005 12:10
Pavčo,
prosím jak to tam bylo s nutností mít do vody boty? V prospektech je psáno pláže písečno-kamenité, tak nevím. Co ježci?
Díky Evka
pavča
Re: Černá hora
04. 06. 2005 12:49
Evka 73
Toto už si přesně nevzpomenu, já vozím boty vždycky, ale myslím si, že tam ježci byli. Specielní boty do vody nemám, používám tenisky od větnamců za 100, případně ploutve.

Čao Pavča
Katuska
Re: Černá hora
08. 06. 2005 19:49
Ahojky,má nějaká dobrá duše zkušenost s ubytováním v Uljcinu- hotel Grand Lido nebo Olympic?Případně hotel Palas v Petrovacu?Díky.
Re: Černá hora
12. 06. 2005 12:38
Jenom mě ještě napadlo, jsou na plážích mušle, nebo ne? Evka
Re: Černá hora
19. 06. 2005 10:36
prosím, jenom jsem si ještě vzpomněla, jaký typ zásuvek je v hotelích? Já kvůli tomu, jestli je nutné si s sebou vzít adaptér, na mobil ....
Dík Evka
Re: Černá hora
25. 06. 2005 12:28
Pro Evku,
v ČH se ježků ve vodě bát nemusíte, to byste museli mít opravdu smůlu, pláž
v Sutomore je moc pěkná - hrubý písek, někde s oblázky. V černohorských hotelích
je běžný typ zásuvek 220 V adaptér si brát nemusíte. Jen s mušlemi je to na černohorských plážích horší (Djerba to rozhodně není, neboť Jadran je ta hezčí
část středomoří) a objevují se zpravidla po větších bouřích daleko na moři. Transfer z letiště Podgorica je do Sutomore kratší než z Tivatu.Jestli je to Kovotour létají s černohorci - Montenegro airlines.
Myslím že pro děti je Sutomore fajn.
Re: Černá hora
25. 06. 2005 12:34
Pro Katusku,
Kvalita hotelových zařízení v Ulcinji není zrovna nejlepší. Pokud hledáte slušnou
úroveň v Ulcinji, doporučuji spíš hotel Olympic, Grand Lido nebrat. Je to horší kategorie**
Naopak doporučuji hotel Palas v Petrovacu, nesrovnatelně lepší hotel velice slušné střední kategorie s dobrou kuchyní a pěknou pláží. Petrovac je celkově hezčí a hlavně čistší než Ulcinj. Ulcinj je malá Albánie s trošku orientálním
nádechem. Ale záleží samozřejmě na Vás o co máte zájem...
Re: Černá hora
08. 07. 2005 22:32
Ve středu jsem se vrátila z dovolené na Černé hoře a jak jsem slíbila tak odepisuji. Bydleli jsme v Sutomore, komplex Zlatna Obala. Cesta byla letecky do Podgorice, všechno bez problémů. Ubytováni jsme byli v takových malých bungalovech, velmi čisté, s lednicí a koupelnou na každém pokoji. Adaptér do zásuvky nebyl potřeba. První dny nám i doplňovali mýdlo, šampon a toaletní papír, ppo pár dnech je to přestalo bavit a už jenom vyměňovali ručníky. Bungalovy jsou dost daleko od moře (ani ne tak daleko jako po hodně schodech - je jich přes 100), proto bych to nedoporučila nikomu s kočárkem.
Pláže jsou tam oblázkové, bylo pár bouřek, tak pak byli takové s hrubším pískem. Pláž je malinká a naprosto nestačí kapacitě komplexu. Je to tam doslova hlava na hlavě a když si nezabere člověk místo ráno, tak kolem 10 hodiny už nemá šanci si položit karimatku. Dětem jsem na místě koupila boty do vody (bohužel s kovovým zapínáním a to brzy zrezavělo), je tam dost prudký vstup do moře, děti po 5 krůčcích už nestačili. Je přístup do moře i z mola, tam dospělý člověk sice stačí, ale je tam spousta ježků. Občas se objevili i medůzy. Ty u kraje nebyli.
Jídlo vcelku nebylo špatné, ale bylo pořád stejné a s malým výběrem (celých 14 dní byl k obědu karbanátek a bramborová kaše).
Animační programy tam sice probíhají, ale v malé míře. Je tam pořád klid, vůbec nebylo rušno.
Celkově se nám tam líbilo, ale pro rodiny s malými dětmi mi to nepřišlo vhodné. Chybí tam hřiště, bazének, ........ Spousta lidí měla na pláži pro děti svůj nafukovací bazének. Slunečník jsme si vezli svůj, ale jde na místě i půjčit, 1 Euro na den (špatně se ale mezi kameny zapichuje).
Tak to je tak asi všechno, pokud by něco zajímalo někoho víc, klidně se ozvěte. Evka
Re: Černá hora
12. 07. 2005 01:22
Černá Hora - pohoda, hlavně kvůli skvělím lidem. Celkově velká spokojenost. Jeli jsme dvě rodiny, děti 7, 10,11. Auty. Místo Utjeha - pěkná, malá vesnice mezi Barem a Ulcinem. Preferuji klidnější místa. Na pobřeží je jich dost. Zkušenost z výletu do Budvy - pěkná, ale tak na chvíli a pryč. Výše popsaný Petrovac už byl zajímavější. Něco mezi Utjehou a Budvou. Z pláží, co jsme zkusili nás nadchla pláž Safari a Cocacabana na Velké písečné pláži pod Ulcinem. Děti už pak nechtěli jinam. Hlavně Safari s cca 50 m mělké vody od břehu. Doporučuji si zaplatit slunečník a léhádka ( 4 nebo 5 Eura ). Ta pohoda za to stojí. Restaurace na plážích. hotové jídlo ( něco jako u nás menu - bez polívky - 2,5 Eura, pica 3,5 - 6, pivo 1, cola, ... 1 - 1,5, kafe 0,6 až 1. Nebo roznáší po pláži velký koblih ( asi jako dva naše, nebo tři ?) za 0,5 a burek za 1. Pro většinu Čechů vcelku neznámá kombinace. U moře a bez velkého rozmýšlení si skočit na kafe, pivko, oběd. Jednou nás dokonce číšník označil za Čeko kapitalist.
Je to země, do které se člověk rád vrátí. Jenom mít na ni více času. To je naše zkušenost, když už se jede tak daleko.
Při příjezdu na hranicich jsme v pátek kolem 15:00 čekali ve frontě cca 45 min.
Při cestě zpět cca 15 min ale v protisměru ( do ČH ) to vypadalo tak na 2 hod. Nevím, jestli je to tím pátkem ?
Závěrem ještě upozornění pro řidiče - zvýšená opatrnost, předvídat cokoli. Dodržovat odstup od auta před vámi. Jsou schopni ( hlavně taxi ) zastavit na fleku - když na ně někdo mávně.
Tak zase někdy, ahojky.
Míra
Re: Černá hora
17. 07. 2005 16:43
Souhlasím s Peshikem. V pátek ráno jsem se vrátil z Ulcinju. Při cestě do Černé Hory jsem měl menší obavy z toho jak to tam bude vypadat ( hygiena, ubytování .....)
Byl jsem velice mile překvapen. Lidé příjemní, na plážích čisto a všude velká pohodička.
V Ulcinju jsme navštěvovali hlavně pláž Copacabana na Veliké pláži. Jediné co pro mě bylo horší než v Chorvatsku - na pláž jsme museli jezdit autem. V Chorvatsku máme
moře na zahradě.
Ulcinj je město s rušným nočním životem - spousta obchůdků, barů a diskoték.
Ceny jsou stejné ( ovoce, zelenina), v některých případech nižší ( některá jídla,ubytování) než v Chorvatsku. Takže Č.Horu bez obav doporučuji.
Přeji hezkou dovolenou a čauky.


Re: Černá hora
17. 07. 2005 21:47
Míra to napsal špatně.
Ceny jsou stejné, v některých případech nižší než u nás.
V každém případě levnější než v Chorvatsku.
fery z telče
Re: Černá hora
17. 07. 2005 22:14
černá hora-super,až na hrniční přechod od Dubrovníku,ani nevím jak se to jmenovalo,zbytečná buzerace černohorců a zpět se pro změnu zase vyznamenali chorvati
avatar Re: Černá hora
18. 07. 2005 22:06
FERY včem byly ty problémy?

MirekŠi
Viki
Re: Černá hora
20. 07. 2005 21:04
Letos jsem strávil dovolenou poprvé v Černé hoře, předtím několikrát v Chorvatsku, takže můžu srovnávat. Cestu popisovat nebudu snad jenom Chorvatsko - Černohorské hranice: celníci docela důkladní, podrobně prohlížejí pasy, chtějí vidět techničák od auta a zelenou kartu, vyptávají se kam jedete a co vezete. Auto ani zavazadna neprohlíželi. Byl jsem v Budvě hotel Alexandr. Ubytování na úrovni, všude čisto, naprostá spokojenost. Jídlo ( švédské stoly) více podobné české kuchyni, než v Chorvatsku. I pečivo různorodější. Méně ovoce. Ceny podobné jako u nás rozhodně daleko levněji než v Chorvatsku. Hamburgr, palačinka, pica, pivo vše za 1 euro. Zmrzlina 0,3 eura. Lehátko na pláži 1 - 2 eura. Ale také se platí skoro za všechno. Za parkoviště 3 eura za den, za záchod u pláže 0,5 euro.
Jinak moře krásné a čisté, pláže všeho druhu od větších oblázků po písek, spousta různých atrakcí a stánků. U každé pláže hospůdka. Kdo však hledá klid opuštěných plážiček Chorvatska tady se ho nedočká. Všude poměrně hodně lidí, málo Čechů žádní Němci, nejvíce obyvatel bývalé Jugoslávie. Celkově musím hodnotit dobře, škoda, že je to tak daleko. Můžu radit: nebojte se Černé hory a skuste ji někdy místo Makarské nebo Bašky vody.
Re: Černá hora
24. 07. 2005 17:12
chtěl bych Vas někoho požadat o radu o ubytovaní v č.Hoře.jedeme tam s manželkou v zaří a na blint chtěli bychom se třeba po čtyrech nebo pěti dnech přemístit z jednoho místa na druhé. ubytování hledame nenáročné ale čisté se spocialním zařízením třeba apartmany nebo stan nebo je lepší si zařídit ubytovaní tady? jedeme tam poprvé tak zbíram rozumy .jak je drahý benzín? je tam potřeba mezinárodní řidičák??? které ísto mi můžete doporučit? jsme pro spíše klidnější dovolenou. nejede tam někdo náhodou začatkem září ? mohli bychom sdílet společnou cestu dík za odpověd
Re: Černá hora
24. 07. 2005 17:16
chtěl bych Vas někoho požadat o radu o ubytovaní v č.Hoře.jedeme tam s manželkou v zaří a na blint chtěli bychom se třeba po čtyrech nebo pěti dnech přemístit z jednoho místa na druhé. ubytování hledame nenáročné ale čisté se spocialním zařízením třeba apartmany nebo stan nebo je lepší si zařídit ubytovaní tady? jedeme tam poprvé tak zbíram rozumy .jak je drahý benzín? je tam potřeba mezinárodní řidičák??? které ísto mi můžete doporučit? jsme pro spíše klidnější dovolenou. nejede tam někdo náhodou začatkem září ? mohli bychom sdílet společnou cestu dík za odpověd
Re: Černá hora
25. 07. 2005 00:10
Benzín stojí 1.03EUR někde i mín ale ten bych radši nebral.Pokud máte nějaké dotazy tak se ptejte na e-mail.Zatím Radek.
Re: Černá hora
02. 08. 2005 16:13
Psal jsem ti na mail a odpověď není.
Re: Černá hora
05. 08. 2005 20:23
Omlouvám se teď jsme byli mimo tak zitra a napiš co by tě hlavně zajímalo
Čao Radek.
Re: Černá hora
14. 08. 2005 22:23
V loni 7.7.2004 jsem jel přes hr.přehod "Debeli Brijeg" tj. mezi Chorvatskem a Černou Horou. Nečekal jsem ani 5 minut
Následující den to samé!!!
Myslím si, že pokud někoho před vámi chytili, že přepravoval nad limit alkohol cigarety či drogy, zbraně apod. tak se všichni (oba dva) celníci a policaty zaměřili na něho a vy jste museli čekat až to vyřeší.
avatar Re: Černá hora
15. 08. 2005 01:47
To David Z:
No já myslím že je to tak trochu o náhodě a o štěstí. Letos jsem na tom přechodu ve směru do Č.Hory čekal necelé dvě hodiny a to bylo před námi cca 10 aut. Bylo to na černohorské straně, nikoho tam nešacovali, pouze jak jsem pochopil dle dění tak střídali směny, živě se tam vybavovali a plácali si po ramenou, pak jeden celník skočil do budky aby odbavil znechuceně jedno auto, následně z té budky odešel a dalších půl hodiny se nic nedělo....

Pokud jde o doklady, jsou důslednější než jinde. Chtěl vidět zelenou kartu a techničák od auta.

Při cestě zpátky prudili obdobně, pouze pár aut před námi a odbavení trvalo asi 40 minut přibližně. Jinak jak jsem tak pozoroval, řekl bych že si dělají naschvály sami mezi sebou černohorci versus chorvaté čímž pak dochází ke zdržení i všech nás ostatních kteří je ani tak moc nezajímáme. Vzájemně si důkladně kontrolují pasy, přede mnou stálo auto z Č.Hory takže chorvatská policajtka na celnici po něm chtěla všechny možné i nemožné doklady, pak vyšla ven, obešla mu auto a nepustila ho do té doby než si dozadu nenalepil předpisovou poznávací nálepku své země. Když jsem přišel na řadu já tak naše pasy nevzala ani do ruky a jenom mávla.

** Petr **
Re: Černá hora
15. 08. 2005 08:22
S čekáním na tomto hr. přechodu letos mám úplně stejné zkušenosti, jako David Z. Dělají si naschvály a my to vyžerem. Cesta k Debeli Brijeg na chorvatské straně je prázdná, provoz minimální. Přijedete k ČH celnici, dojedete kolonu aut, která je v zatáčce, takže nevidíte a nechápete co se děje, že se to vůbec nehýbe. Pochopíte, když přicházíte nařadu - celník (nebo policajt, nevím), si každé auto doslova vychutnává (nejradši mají auta HR ale i BiH).
Já osobně pro tohle, ale i jiné zkušenosti, už ČH nemusím. Pro mne je vrchol přijatelnosti exotiky a orientu Chorvatsko (služby, jednání lidí apod.), dál už nejdu. Nedejbože do Egypta či Tunisu.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
pavel626
Re: Černá hora
15. 08. 2005 19:51
jak to tu tak pozoruju a čtu tak mi na návštěvu černé hory ubývá chut je tu tolik pesimistických názorů k teto zemi že začínam uvažovat o tom že tam ani nepojedu a zustanu v chorvatsku.nebo se najde někdo kdo mi oživí optimismus?????
avatar Re: Černá hora
15. 08. 2005 20:05
To pavel626:
Zase na druhou stranu Pavle, není nad vlastní zkušenost, já jsem rád že jsem Č.Horu navštívil. I když jak už jsem psal jinde, příště to bude zase Chorvatsko winking smiley

Je pravda že ty jejich naschvály na černohorské celnici mě pořádně namíchly, protože z Děčína jsem vyjel jeden den v 17:30 a druhý den přesně v 18:30 jsem přijel na tu jejich celnici. Takže jednak po 25 hodinách jízdy nebylo dvouhodinové čekání zrovna příjemné (obzvlášť když bylo úplně zbytečné), no a hlavně toto zdržení způsobilo další komplikace s hledáním místa ubytování protože jsme tam díky tomu dojeli pochopitelně až za tmy. Adresu ubytování jsme sice měli ale na domech nebyla nikde popisná čísla (psal jsem už o tom jinde). No ale přežil jsem to... grinning smiley

Je to prostě těžká rada zda jet až tam nebo zůstat v Chorvatsku, každý máme jiné představy a požadavky a také jiné zkušenosti. David Z tady například píše že na přechodu nečekal ani 5 minut....

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (15. 08. 2005 20:06).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 154
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.