Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak poslat zálohu?

Autor jared 
Re: Jak poslat zálohu?
24. 01. 2010 08:11
Taky jsem posílal peníze přes EUROGIRO ale prý jim to přijde v kunách a ne v eurech jak je to tam napsané každému to dojde v té měně jakou mají alespoň tak mi to řekli na poště.
Re: Jak poslat zálohu?
29. 01. 2010 14:35
Taky tady přidám moji zkušenost. Chtěl jsem poslat zálohu na účet vypadalo to jednoduše říkal jsem si eurogiro to bude nejlepší je to na poště pohoda. Jenže to nejde na účet takže nic. Pak jsem tady na foru našel FIO sjednal jsem tedy účet a chtěl to poslat. Jak je tady psáno víš, přes europlatby za 50 Kč. Ale Zagrebačka banka do které jsem to chtěl poslat asi nějak nepodporuje tyto platby tak jsem musel klasicky přes platbu do zahraničí. Takže ve finále to bylo za 50 poplatek fio, 253,99 poplatek korespondenční bance ( ČSOB ).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bedarovec (29. 01. 2010 19:40).
Re: Jak poslat zálohu?
29. 01. 2010 19:11
Nechci dělat reklamu, ale ve spořce to jde úplně v klidu v jakékoliv měně, poplatek za převod 200 Kč
avatar Re: Jak poslat zálohu?
10. 02. 2010 19:59
Marto reklamu rozhodně nedělej, loni jsem přes ČS posílala 100E a poplatek byl 600,-!! :-(
avatar Re: Jak poslat zálohu?
11. 02. 2010 08:39
Alo, Marta má pravdu. Také jsme platili 200,- Kč za převod 100 Euro, ale musí to být s příkazem SHA, tzn. odesílatel i příjemce si platí své poplatky.
Re: Jak poslat zálohu?
11. 02. 2010 12:03
Dnes zaslana platba pres EUROGIRO, poplatek 200.- CZK. Naprosto bez problemu.

--
TomKa
avatar Re: Jak poslat zálohu?
11. 02. 2010 20:50
Tak to Rosmarinko jo, to beru. Jako ve všem jsou totiž všude, jak bych to tak řekla, kličky a kdo je nezná a nevyužije -jako v tom loňském případě my, tak má smůlu. Ale je to asi také chyba pracovnic na pobočce, měli by informovat. A v neposlední řadě domluva s bytnou - každý na své triko, to mi přijde spravedlivé. Prostě letos, jestli bude chtít zálohu, zatím nic neříkala..., tak zkusím to Eurogiro nebo Western. Já tu pořád lituju těch 600ti stovek..., ale přijde mi to prostě strašné, ty všechny možné nesmyslné poplatky....omlouvám se!
Re: Jak poslat zálohu?
11. 02. 2010 21:19
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:49).
Re: Jak poslat zálohu?
11. 02. 2010 21:39
JirkaD- To je pravda přesně tak to je. Jen neplatíš CK, ale české poště.
Re: Jak poslat zálohu?
11. 02. 2010 21:48
> zvolíš měnu v EU a domácímu přinese pošta hotovost
> v Eu. Někteří to ale chtějí na účet a to myslím
> přes Eurogiro nejde.


bohuzel posta neprinese domacimu zadne Eu, domaci musi mit DEVIZOVE konto aby mohl prijmout Eu a to v bance, anebo normalni konto a dostane kn.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
11. 02. 2010 21:58
jj, to je pravda - my jsme tu zálohu posílali do Slovinska a tam už loni euro bylo. A o tom, že si každý budeme platit své poplatky jsem vůbec nemluvila, připadalo mi to fér vůči jemu i mě, příjem zálohy potvrdil a neřekl ani slůvko.
Jo a abych se nechlubila cizím peřím, jak vše vyplnit a zaplatit přes internetbanking mi tu poradil jeden kamarád. Kterému tímto ještě jednou díky. thumbs up
Re: Jak poslat zálohu?
11. 02. 2010 22:48
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:49).
Re: Jak poslat zálohu?
12. 02. 2010 20:51
Posílali jsme zálohu do Chorvatska už 5x a vždy jako cenné psaní. Na poště se koupí obálka na cenné psaní (7,-kč). Zajde se na vnitrostátní celnici, kde se před celníkem vloží do obálky příslušný obnos, v našem případě 300,-EUR. Zalepí se obálka, on tam dá razítko, jde se na poštu, kde se vyplní podací lístek i s cenou na kolik ja zásilka pojištěná a je to. Cena poštovného 99,-kč. Je to sice trochu běhání, ale oproti poplatkům v bance skoro zadarmo. Majitel apartmánů vám ovšem musí být ochoten poslat adresu. My jsme s tím neměli nikdy problém. Přeji všem pěknou dovolenou.
Re: Jak poslat zálohu?
12. 02. 2010 21:10
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:49).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
14. 02. 2010 11:17
A ještě jeden aspekt... pokud by někdo cestou obálku vykradl (nevím tedy jak je to zabezpečené tím razítkem od celníka) , tak je vám pojištění k ničemu , protože to pojištění se týká jen nedoručení obálky adresátovi. Pokud mu přijde prázdná obálka (nebo to bude jen tvrdit domácí) , tak máte smůlu a 300€ v pr... yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Jak poslat zálohu?
25. 02. 2010 11:21
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lenka Ivanac napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > > zvolíš měnu v EU a domácímu přinese pošta
> > hotovost
> > > v Eu. Někteří to ale chtějí na účet a to
> myslím
> > > přes Eurogiro nejde.
> >
> >
> > bohuzel posta neprinese domacimu zadne Eu,
> domaci
> > musi mit DEVIZOVE konto aby mohl prijmout Eu a
> to
> > v bance, anebo normalni konto a dostane kn.
>
>
> Myslím, že nemáš pravdu. Protože se to jmenuje
> EUROgiro, tedy posílám Eura i když platím v Kč.
> Chorvatsko je v systému Eurogira zapojené, takže
> proč by měla jejich pošta vyplácet Kuny? Jakou
> logiku by mělo: zaplatím v Kč, na poukázce
> Eurogiro mám uvedeno kolik je to Euro, chorvatská
> pošta dostane tedy Euro, adresát dostane Kuny?

Tak aby v tomto bylo trosku jasneji optal jsem se primo na postovni sporitelne:

------------------------------------------
Váš dotaz: Dobry den, mel bych dotaz k Vasi sluzbe EUROGIRO. Pokud zaslu do Chorvatska pomoci teto sluzby napr. 200E prijemce v HR pri vyplate v hotovosti obdrzi 200E nebo prepoctenou castku dle kurzovniho listku v HRK ? Pokud by se jednalo o HRK, lze nejakym zpusobem vyresit aby prijemci byly vyplaceno v EUR. Pripadne i za pouziti jineho typu Vasi sluzby ?
Predem diky za informaci a preji hezky den.
------------------------------------------

odpoved:

Vazeny pane,

dekujeme Vam za Vas zajem o produkty a sluzby nasi banky.
Pokud zasilate platbu pres sluzbu Eurogiro pokazde prijemce platby dostane menu tohoto statu. Postovni sporitelna nemuze zajistit vyplaceni Eura tomuto prijemci. Pri zadani zahranicniho prikazu je mozne poslat menu Euro ale prijemci se aktualnim kurzem prevedou prostredky na menu ve ktere ma vedeny ucet.

Dalsi pripadne dotazy Vam radi zodpovime na bezplatne infolince Postovni sporitelny 800 210 210.

S pozdravem a s uctou

Jana Martincova
Ceskoslovenska obchodni banka, a. s.
Klientske centrum
Sluzby Postovni sporitelny
Infolinka: 800 210 210
(ze zahr.: + 420 495 800 138)
e-mail: infoPS@postovnisporitelna.cz
[www.postovnisporitelna.cz]
----------------------------------------------------------------------------

Takze pri vyplate v hotovosti dostava domaci KUNY dle aktualniho kurzu.

--
TomKa
Re: Jak poslat zálohu?
25. 02. 2010 12:25
takze jsem mela pravdu....prijimame take zalohy na ubytovani a eura dostaneme pouze na devizovy ucet tak jak jsem napsala!
Je potreba dodat ze nekteri zapominaji ze jeste nejsme v evropske unii. A ze nekomu vezmou v restauraci euro nebo dokonce v krame to je samozrejme na cerno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lenka Ivanac (25. 02. 2010 12:27).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
26. 02. 2010 13:49
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A ještě jeden aspekt... pokud by někdo cestou
> obálku vykradl (nevím tedy jak je to zabezpečené
> tím razítkem od celníka) , tak je vám pojištění k
> ničemu , protože to pojištění se týká jen
> nedoručení obálky adresátovi. Pokud mu přijde
> prázdná obálka (nebo to bude jen tvrdit domácí) ,
> tak máte smůlu a 300€ v pr... yawning smiley


Prave pre to, sa pouziva plastova obalka na cenny list (aspon na Slovenskej poste). Ta obalka se NEDA otvorit bez viditelneho poskodenia, dokonca posta ju neprijme aj ked je perom pisane mimo vyznacenych miest. Na obalke sa nic nesmie prepisovat, prelepovat dokonca ani postovne znamky lepit - tie sa lepia do osobitneho miesta tej obalky.
Poskodenu obalku prijemca nemal prijat, posta by ju musela vratit spat. - da sa to plnohodnotne reklamovat.

Osobne mam pocit, ze postovy dorucovatelia k tymdo zasielkam pristupuje obzvlast zodpovedne. Skor si myslim, ze to ze prisla prazdna obalka je vymysel domaceho. Za 300 Eur su schopny vymysliet hocico.

Posta v plnej vyske zodpoveda aj za obsah do sumy na ktoru je obalka poistena.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
28. 02. 2010 21:40
263735 napsal(a):

Tak pokud to je takto , tak to je potom OK smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Jak poslat zálohu?
02. 03. 2010 16:53
Také jsme se zajímali.o zaslání záloh a opravdu přes banky je to neúnosné,ale přes českou poštu vás to bude stát opravdu jen kolem 60,-kč a ještě tu zásilku můžete sledovat přes internet.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
14. 03. 2010 18:38
Ve střdu jsem poslal zálohu prostřednictvím Komerční banky. Poplatky byly za vyhotovení tiskopisu 300Kč a 0,9% z posílané ceny min. však 250Kč. Domací mi poslal v sobotu email, že je vše OK. Tak nevím, zda je možná, tak rychlá platba.
Re: Jak poslat zálohu?
14. 03. 2010 20:11
já jsem posílala platbu KB přes internet jeden den ráno a druhý den odpoledne mi majitel psal, že prachy došly-takže asi to takhle rychle jde. a platila jsem jen těch 0,9%...takže pohodahot smiley
Leo
Re: Jak poslat zálohu?
30. 03. 2010 15:21
Protože náš poskytovatel letošního ubytování bere platební karty tak jsem mu poslal mailem číslo karty a on si peníze na zálohu odepsal sám a bez poplatků. Vím, že je to jeden z nejrizikovějších způsobů platby, ale jednak se jedná o důvěryhodné čtyřhvězdičkové ubytování a také jsem k platbě použil kartu u které je normálně platba přes internet zablokována takže pro tuto transakci jsem to na chvíli odblokoval a nastavil limit karty na výši zálohy. Potom byly peníze ze strany ubytovacího zařízení necelý týden na účtu pouze zablokované (takže by to nejspíš v případě nouze šlo ještě zrušit) a po odečtení z účtu jsem zase kartu proti platbě přes internet zablokoval.
Re: Jak poslat zálohu?
30. 03. 2010 23:40
Když to tu čtu tak mi z toho naskakuje husí kůže.Volal jsem domácí,u které jsme byli před dvěma roky a to poprvé,a když jsem se jí ptal na zálohu tak mi řekla,že není třeba,že mne zná a věří mi.Po tomto sdělení jsem si celkem oddechl,že mám o starost méně.
Re: Jak poslat zálohu?
31. 03. 2010 14:54
Mám jeden dotaz, zálohu som zaplatila ešte v decembri, pani domáca v maili potvrdila prijatie na účte. Mám to považovať týmto za vybavené=rezervované, alebo sa jej mám priebežne ozývať, že to stále platí, (aby na nás nezabudli). My sme doteraz chodili buď cez cestovku alebo na blind, tak neviem ako postupovať.
Re: Jak poslat zálohu?
31. 03. 2010 15:04
Pokud jste s domaci v kontaktu pres internet napiste ji, nekteri majitele jsou jiz v letech a chybovat je lidske....
Jestli to chcete napsat v chorvatstine napiste mi soukromou zpravu ja vam to prelozim a mate klid takhle budete
porad na vazkach jestli na vas nezapomeli....
avatar Re: Jak poslat zálohu?
31. 03. 2010 15:09
Taky jsem u první takové platby byla "nesvá", ale je to naprosto v pohodě, a můžeš být naprosto klidná. Při zaplacení zálohy a následném potvrzení domácích o přijaté platbě třeba e-mailem probíhá vše jak má být. Je to velmi spolehlivé a zavazující pro obě strany zajištění ubytování. Ať se vám tam líbí. Zdraví R.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
31. 03. 2010 18:11
Však si na to vzpomínám, Renatko. A jak byla potom dovolená krásná, že? smiling smiley
avatar Re: Jak poslat zálohu?
31. 03. 2010 19:40
Teda, je to teď trochu mimo téma, ale díky Rosmarince /moc ji zdravím/ jsem si uvědomila, že tu na tom bezva fóru "trčím" už pěkně dlouho....
A nejlepší jsou prý přátelé, se kterými si můžeš říci ...."Vzpomínáš ?" A už je to tady....a je jich tady pro mě takových povícero. Děkuji. A je to plná pravda. Platba - i přes mé obavy - naprosto klapla, a dovolená byla bezvadná. Přeji to všem. Zdraví R.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
22. 04. 2010 20:57
LOVA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ve střdu jsem poslal zálohu prostřednictvím
> Komerční banky. Poplatky byly za vyhotovení
> tiskopisu 300Kč a 0,9% z posílané ceny min. však
> 250Kč. Domací mi poslal v sobotu email, že je vše
> OK. Tak nevím, zda je možná, tak rychlá platba.


Jen pro doplnění když mi došel výpis nezaplatil jsem výše uvedených 550,-Kč ale 1350,-Kč!!!eye popping smiley

Tzn: poplatky byly za vyhotovení tiskopisu 300Kč, 0,9% z posílané ceny min. však 250Kč, a veškeré náklady souvisejíćí s transakcí pokud hradí odesilatel 800,-Kč. Tj. 1350,-Kč moody smiley

Jak je uvedeno výše v příspěvcích, je možné se o poplatky podělit tj. 400 odesilatel a 400 příjemce. Nebo taky nechat všechny poplatky na příjemci platby. To je potom 800,- Kč.

Paradox nastal v okamžiku, kdy posílané peníze byly v nižší částce než samotná trasakce (1300,-Kč - 26Kč za 1EUR k transakci 1350)eye popping smiley

Cenu lze tedy snížit:
- internetovým bankovnictvím o 300,-Kč (není potřeba tiskopis)
- rozdělením nákladů půl na půl a nebo všechny náklady hradí příjemce platby
--- Potom z částky 1350,- se může stát jen částka 1050,-Kč nebo 650,-Kč nebo dokonce jen 250,-Kč

Dalším způsobem jak ušetřit je zvolit jiný peněžní ústav a nebo poslat peníze v ofrankované obálce majiteleli apartmánu.yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.