Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

vybavenost apartmánů

Autor Adult 
Re: vybavenost apartmánů
05. 08. 2017 16:58
Jak vypadají apartmány v Albánii-letos tam byl bratranec-jel ze švýcarska(kde žije) přes Itálii Albánii chorvatsko.A z té Albanie vypadaly fotky měst i apartmánů poněkud zpustle.
06. 08. 2017 07:24
Asi je to do jiného vlákna které tu je taky o Albánii,ale záleží, kde přesně byl.Samozřejmě jsou tam různé AP a za různé ceny.Spustlý apartnám bez klimy je za 15 euro,ale klidně si projdi booking a uvidíš sám.V kempu ve Skadaru jsme přespali loni jednu noc a vyšlo to na 16 euro za stan,auto a 4 lidi.Vybavení kempu bylo výborné oproti kempou u Dubrovníku,kde za podstatně horší sprchy,kuchyň atd. chtěly za to samé 25 euro!!! V Drači loni v hotelu se snídaní u pláže 38 euro pro 4 lidi s klimou 40m2.Co se týká prostředí,tak pláže jsou udržované,ale je to balkán,takže okolo mezi domy se najde vysypaný odpad,příjezdové cesty jsou někde špatné atd. Co se týká přírody,tak úžasné hory a lidi v Albánii strašně ochotní a 90% z nich mluví anglicky,případně italsky a německy.Stará kamenná města v Chorvatsku nebo MNE se nedají srovnávat s Albánskými -je to jiná architektura.My projeli Gjirocaster-Unesco-moc mě nezaujal,pak pramen řeky Modré oko-velice zajímavé,voda cca 8-10°C a vydatnost cca 6m2/s-zkrátka z pramene teče už řeka (vstup 200lek,40,-kč auto +rodina).Butrint-unesco,doporučuji,dali nám i prospekt k prohlídce v češtině( vstupné 2000lek,400,-kč )
Hlavní tahy silnic jsou ve výborném stavu a vesměs nové.Na silnicích je to poprvé tak trochu šok,jak se tam jezdí,ale po cca 50km jsem si na to zvykl.Jezdit s davem.Je to takový chaos,ale bouračku jsme nepotkali.Ve městech 40,-km/h,ale praxe 60-70.Mimo město 80,-km/h,ale praxe 90-100.Plno policajtů všude,ale cizince neberou.Na kruháčích je to chuml,ale vpohodě se nějak protlačíš.Je tam obrovský stavební boom.Němci už Albánii objevili a jsou tam v hojném počtu,to samé i Poláci.Potkali jsme tam i několik čechů,takže i my už pomalu ztrácíme zábrany a předsudky co se tady o Albánii povídají.Hlavně,že je to nebezpečná země :-) Každý se mě hned ptá a nebáli jste se tam?
Cítíš se tam bezpečně.Nás se nikdo nepokusil okrást-myslím na platbě kdekoliv v restauraci,benzínce nebo obchodě na kurzu euro/lek,když jsme platili eury,ale je lepší si vyměnit peníze na hranicích a platit leky (letos byl všude kurz 130lek/euro, loni 136lek/euro) ,protože lidi u silnic co prodávají třeba melouny a ovoce moc eura neberou.Karty taky skoro nikde neberou.Př. meloun-nejlepší co jsme kdy jedli u silnice za 15lek(3,-kč)/kg u moře už je prodávali za 25lek(5,-kč)/kg.V Restauracích se najíš relativně za dobré peníze,př. si tam dáváme ryby(pražmu,případně mořs.vlka) ryba cca 300g na grilu s hranolkami vyjde na naše na 160-180,-kč,Talíř mořské plody mix (kalamáry,chobotnice,krevety,mušle)taky cca 160,-kč,pivo jak kde a jaké vyjde na 25-40,-kč.Bílý chléb něco jak toustový je za 12,-kč.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil t152 (06. 08. 2017 07:34).
06. 08. 2017 07:51
Lepší bych to nenapsal. Ty samé skušenosti. My jsme dali v Himare za třílužkový pokoj s ledničkou v puli května 20 éček. V sezonu bere 45. Pokoje čisté. Domácí nám nachytali a ugrilovali rybi. Takže na pohodu. Jo a ten barák byl u moře.
10. 08. 2017 21:52
Ta ja vozím nože, prkýnko, prostírání, dětem plastove nádobí, otvírák, naberacku, metličku. Svou houbičku, někdy jar. WC sprej. Kolíčky ro jistotu také.
Můžu se jeste zeptat v kolik míváte check in?
11. 08. 2017 07:31
No já brzo ráno.confused smiley
FKP
11. 08. 2017 11:02
Teď na Pagu IN 12.30, OUT 9.00. Ale na příjezd vždy píšu nebo volám, jestli nemají volno dřív a teď se vyplatilo - příjezd v 8.30 a apartmánek připraven od minulého dne

2004 Omiš, 2005 Duce, 2006 Baška (Krk), 2009 Dugi Rat, 2011 Staniči, 2013 Biograd, 2014 Punat, 2015 Čiovo, 2016 Duce, 2016 Brist, 2017 Pag
11. 08. 2017 21:45
Právě, nám psali původně 12.00 a pak to změnili na 14.00. Což je trochu nešikovné, z domu jsme chtěli hromadně vyjíždět v 22.00 a myslím, že tam budeme hrozně brzy a budeme muset někde čekat. Jedeme trasu Brno - Pag, takže to na víc než 10-11 hodin nevidím. Ale chápu, že je nás pět rodin a ráno jim tam končí jiní hosté.
23. 08. 2017 09:53
Já měla klíče taky od 14.00, blbé bylo že 12.8.2017 bylo ošklivě(zima a poprchávalo) a problém kam jít, přijela sem busem v 5.30. Příští rok sem u mé paní domácí a tak nešetřím a platím si za 16500,- 9 nocí,abych měla dovču v klidu -klíče v sedm ráno a odchod při odjezdu až 18.00 na bus.To mě na nádraží odváží pan domácí.Protože když vyjde hnusně jako letos (byly bouřky v sobotu při odjezdu)je problém se schovat celý den se v hospodě sedět nedá protože při špatným počasí je narváno a chtějí tam všichni.
10. 10. 2017 20:17
Ve vybavení "našeho" apartmánu je klima (sice v jedné místnosti ale nikdy nepoužívaná), wifi, lednice, sporák s el. troubou. Dále povlečení, ručníky, utěrky, toaletní papír. Postupně jsme dovezli chňapky, sklenice na víno a pár stojánků na čajové svíčky. Jediné, co nám tam asi nejvíc chybí, je rychlovarná konvice a ostřejší nože. Ale s tím se dá žítsmiling smiley jen to uvaření vody na čaj či kafe trvá trošku déle....
11. 10. 2017 23:06
Ked viem,že tam konvica nie je a bude mi chybat,si ju priviezt?
12. 10. 2017 06:08
A když nevíš jak to řešíš.confused smiley
12. 10. 2017 13:10
Ohřívá si vodu v hrnečku na elektrickém, popřípadě jiném vařiči.
Že by si zalíval kafe horkou vodou z bojleru se mi "volaako nepozdává.
12. 10. 2017 18:09
My letos konvici neměli, ale vyštrachal jsem tam džezvu, tak jsme vodu vařili v ní. Na plynu to byla rychlovka. O tupých nožích už jsem psal, od příště sebou vozím keramický nůž. Krásně nahradí ocílku

Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (12. 10. 2017 18:13).
15. 10. 2017 08:34
Doveziem si rovno kávovar yawning smileysmiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 13
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.