Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Drašnice

Autor Drašnice 
Re: Drašnice
20. 07. 2008 18:49
ozaj, ešte ma napadlo, tí čo idete do drašnice prvý raz - nie je tam lekáreň. najbližšia je v Podgore (cca 5 km).

pre prípad potreby - ako sa k nej dostať: (pre prípad slnečnej alergie a pod)

hlavná cesta - vôjsť do Podgory, presť Podgoru Čaklje, pokračovať ďalej cez Podgoru. na pravej strane je benzínová pumpa (taká ako boli u nás v časoch tvrdého socializmu). hneď za benzínkou je viadukt s modrým zábradlím a kúsok za ním je ďalší viadukt s modrým zábradlím. hneď ako skončí zábradlie odbočiť doprava. cesta sa zvažuje dolu a dovedie vás až dolu k moru. myslím že je to stále hlavná cesta. cesta skončí pri mori na križovatke tvaru T. tam je už tuším oznamovacia tabuľa. odbočíte doľava a hneď po pravej strane je platené parkovisko (1 hod á 7 Kn) - myslím že jediné miesto kde môžete v Podgore zaparkovať. keď vystúpite z auta, pôjdete z parkoviska vpravo, po promenádke. je tam veľa kaviarničiek, je to velmi pekné. asi 400 m, na prízemí tuším hotela Podgorka, je lekáreň. dá sa v nej platiť kartou (visa, mestercard) a dajú sa tam kúpiť najnutnejšie voľne predajné lieky. napr. antihistaminiká (claritin - cca 50 Kn), prípravky na kožu fenistil gel - cca 50 Kn), opaľovacie mlieka (daylong, eucerin, bioderma). pani lekárnička je veľmi milá. ale dúfam, že ju nebudete potrebovať smiling smiley. je otvorená od 08.00 neviem dokedy.
inak hneď vedľa lekárne je internetcafé (otvorené tuším od 09.00 do 14.00).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sylvia (20. 07. 2008 18:50).
Re: Drašnice
21. 07. 2008 10:10
Zdravim Sylvia, asi jsme tam lezeli nekde vedle sebe, bydleli jsme v apartmanech Mir, v noci jsem se taky vratili, kluci tam sedeli v pristavu kazdy vecer ... ps: pro ostatni drasnicare, minuly tyden se jim po silnem vetru rozpadlo plavajici molo pro skokany ....
Re: Drašnice
21. 07. 2008 10:23
A sakra,tak to rozpadnuté molo bude moje děti moc mrzet,docela to minulý rok využívali.No a co hospůdka hned vedle hotelu plaza?Dá se tam volně přejít po schůdcích.Před rokem jsme si tam dávali točené Karlovačko za 12-kuna.V hotelu plaza čepují Tuborg za...????Jinak k té Podgoře,minulý rok jsme tam jeli večer autem a nějak jsem blbě zaparkoval.Místí hoši jsou dost rychlí a hnedle jsem nafasoval botičku.300 kuna bylo v pr... . Mohl jsem dopadnout hůře,obvykle následuje rychlý odtah do Splitu.Takže dávejte moc velký pozor.
Jinak Drašnice je nádherná a ideální pro klidnou rodinnou dovolenou.
Takže I feel good a za 20 Drašnice smileys with beer
Re: Drašnice
21. 07. 2008 13:34
Hospudky zustaly stejne loni a navic kurz je priznivejsi .... v plazi tuborg nevim, ale v Lagune na druhem konci meli 0,5l Lasko za 15kn a 0,3 Lasko i karlovacko za 12kn ...





Upraveno 1krát. Naposledy upravil pslany (21. 07. 2008 13:36).
Re: Drašnice
21. 07. 2008 14:32
Díky,jsi posel dobrých zpráv smileys with beer
Re: Drašnice
21. 07. 2008 15:05
pslany - 100%ne sme tam niekde ležali vedľa seba, lebo naše plážové miestečko bolo kúsok od sprchy, ktorá je hneď pri dome Neny Medak, ktorý je tesne vedľa Miru. inak, v Mire bola aj tento rok rodinka tuším z Košíc, ktorí tam boli aj minulý rok, tak sme prehodili niektoľko slov.
a zrejme sa tam stretneme aj budúci rok smiling smiley
Re: Drašnice
22. 07. 2008 13:34
taky jsem videl na plazi zname tvare z minulych let, i ja mam pocit, ze tam dost lidi jezdi opakovane v podobnych terminech .... my se valeli od ni vlevo cca 10-15m, asi si pristi rok vyrobim slunecnik s logem fora ....


Re: Drašnice
24. 07. 2008 22:20
pekný záber smiling smiley vtedy sme sa riadne vyblbli vo vlnách. myslím, že je to krátko po tom, čo som šlapla na ježa.

p.s. za tou modrou nafučkou je môj manžel, ja som asi vedľa.

budúci rok sa tam hádam spoznáme smileys with beer
Re: Drašnice
25. 07. 2008 21:20
Ahoj Sylvia, chcel by som sa Ťa opýtať, to ste boli ubytovaní v apartmánoch neny medak???a kolko ste platili za noc???mozes mi preposlat nejake fotky apartmanu..., alebo dat link???My sme sa vcera vratili najprv z Puly, a potom sme boli v Brele, ale mam pocit , že Chorváti si nevedia uz co zapýtat za apartmány, bolo tam sice super, a fakt je tam krasne, minulý rok sme boli v Drasniciach, ktoré sa nám pacili, preto zhánam pomaly info na buduci rok,
Ďakujem,
Teks
Re: Drašnice
05. 08. 2008 13:23
ondrastr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A sakra,tak to rozpadnuté molo bude moje děti moc
> mrzet,docela to minulý rok využívali.No a co
> hospůdka hned vedle hotelu plaza?Dá se tam volně
> přejít po schůdcích.Před rokem jsme si tam dávali
> točené Karlovačko za 12-kuna.V hotelu plaza čepují
> Tuborg za...????Jinak k té Podgoře,minulý rok jsme
> tam jeli večer autem a nějak jsem blbě
> zaparkoval.Místí hoši jsou dost rychlí a hnedle
> jsem nafasoval botičku.300 kuna bylo v pr... .
> Mohl jsem dopadnout hůře,obvykle následuje rychlý
> odtah do Splitu.Takže dávejte moc velký pozor.
> Jinak Drašnice je nádherná a ideální pro klidnou
> rodinnou dovolenou.
> Takže I feel good a za 20 Drašnice smileys with beer

Výborné Karlovačko 0,5 l za 12 Kn v konobe Maslina - cca 50 m od hotelu Plaža. Navíc rok od roku lepší kuchyně. Minulý týden super Dalmatinska peka (musí se objednat den dopředu)
avatar Re: Drašnice
12. 08. 2008 14:33
Ahoj všichni, mám objednané od 18.8. studio pro 3 osoby v domě Toni Sulenta na Ratu, máte s ním někdo zkušenosti?
Re: Drašnice
12. 08. 2008 18:02
teks - my sme nebývali u Neny Medak. Má termíny obsadené rok dopredu stále tými istými klientami. My sme bývali kúsok vedľa. Apartmán mal rovnakú triedu ako ten u neny medak - klima, veľká terasa, parkovacie miesto a platili sme 90 eur za 4 osoby na noc.
Re: Drašnice
13. 08. 2008 21:38
My máme zkušenost s paní Grinkou (apartmány Alen Grinka a Nino Hrstic) velmi špatnou. Ubytování na letošní červenec jsme se snažili zarezervovat už asi od března letošního roku, vždy nám bylo řečeno, že vše je O.K. a že nám pošle číslo účtu, to nám však do doby našeho odjezdu do Chorvatska neposlala, tak jsme jí 14 dní před odjezdem volali, jestli rezervace skutečně platí, i přesto, že nemáme zaplacenou rezervaci (né však naší vinou). Opět bylo všechno O.K. a ujistili nás, že můžeme v klidu dojet, když jsme však přijeli, paní vůbec nevěděla, kdo jsme, nevěděla o nás a řekla, že pro nás nemá místo a pokud nemáme zaplacenou rezervační zálohu, vůbec se s námi nehodlala bavit a tvrdila, že není možné, že by nám nepřišlo číslo účtu (po neúspěšném zaslání čísla účtu meilem jsem je žádala i o zaslání SMS nebo nadiktování po telefonu). Prostě je s nimi hrozná domluva a hledali jsem kvůli nim celý den ubytování jinde. ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI !!!!!
Re: Drašnice
13. 08. 2008 21:44
My máme zkušenost s paní Grinkou (apartmány Alen Grinka a Nino Hrstic) velmi špatnou. Ubytování na letošní červenec jsme se snažili zarezervovat už asi od března letošního roku, vždy nám bylo řečeno, že vše je O.K. a že nám pošle číslo účtu, to nám však do doby našeho odjezdu do Chorvatska neposlala, tak jsme jí 14 dní před odjezdem volali, jestli rezervace skutečně platí, i přesto, že nemáme zaplacenou rezervaci (né však naší vinou). Opět bylo všechno O.K. a ujistili nás, že můžeme v klidu dojet, když jsme však přijeli, paní vůbec nevěděla, kdo jsme, nevěděla o nás a řekla, že pro nás nemá místo a pokud nemáme zaplacenou rezervační zálohu, vůbec se s námi nehodlala bavit a tvrdila, že není možné, že by nám nepřišlo číslo účtu (po neúspěšném zaslání čísla účtu meilem jsem je žádala i o zaslání SMS nebo nadiktování po telefonu). Prostě je s nimi hrozná domluva a hledali jsem kvůli nim celý den ubytování jinde. ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI !!!!! Jak jste dopadli vy?
Re: Drašnice
19. 08. 2008 15:16
Na doporučení nám letos zajišťovala ubytování paní Jarmila Vachálková, bohužel vše bylo jinak, než bylo předem dohodnuté. Cena po našem příjezdu byla najednou o 3 EUR na osobu více a ubytování úplně jiné, než mělo být, jelikož na nás i přes několik připomínání tato paní zapomněla. Od několika lidí jsme tam slyšeli, že mají podobnou zkušenost. Takže OPRAVDU NEDOPORUČUJI nechat si zajišťovat ubytování přes tuto paní!!!!!
Re: Drašnice
20. 08. 2008 15:41
pavla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na doporučení nám letos zajišťovala ubytování paní
> Jarmila Vachálková, bohužel vše bylo jinak, než
> bylo předem dohodnuté. Cena po našem příjezdu byla
> najednou o 3 EUR na osobu více a ubytování úplně
> jiné, než mělo být, jelikož na nás i přes několik
> připomínání tato paní zapomněla. Od několika lidí
> jsme tam slyšeli, že mají podobnou zkušenost.
> Takže OPRAVDU NEDOPORUČUJI nechat si zajišťovat
> ubytování přes tuto paní!!!!!

Jarmilu v Drašnicích všichni znají. Je nespolehlivá a zapomenutá. Místní ji vesměs nemají rádi, ale ona to neví.
Re: Drašnice
20. 08. 2008 18:46
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (09. 11. 2009 15:43).
Re: Drašnice
20. 08. 2008 21:10
Je to pravda, viděli jsme, že většina místních, a také Čechů má paní Jarmily Vachálkové plné zuby… Nejen kvůli jejím machinacím s ubytováním, ale hlavně pro její chování.
Často láká lidi na výlety lodí, které má oproti Podgoře dražší. A také na představení zpěvačky Gina - není taky takový zázrak - to si asi ještě nikdo nevšiml, že její pěvecký projev není úplně tak bez chyb (intonace). Ale na pobřeží je to dostačující…
Jakmile se řekne v Drašnici Jarmila, každý ví, o koho jde. Bydlí hned za vjezdem dolů do Drašnice po levé straně. (Alespoň takto jsme byli také navigováni a našli jsme ji)…
Re: Drašnice
21. 08. 2008 09:49
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (09. 11. 2009 15:44).
Re: Drašnice
23. 08. 2008 09:23
Ahoj, jedeme v pátek 29.8. do 6.9. , bude tam někdo s dětmi? My 34 a 32 a 4 letá dcera.Vila Šulenta.Na konci vesnice.
Re: Drašnice
28. 08. 2008 22:22
S paní Jarmilou máme letos také svoje zkušenosti. Dělá náhončí na plážích, jednak pro loď Victoria na tzv fish piknik za 180,-kuna na osobu, a potom pro Lagunu na tzv, Dalmatinské večery, kde zpívá "sexy bomba" Gina. Účast je podmíněna rezervací, protože Gina je všude žádáná, jen Laďa Kerndl ji odmítl, protože podle paní Jarmily by zastínila Terezku. Večer zahájila paní Jarmila ve stylu " ROH dovolená s Andělem" a dál se věnovala tanci s místními a majitelem a kuchařem v jedné osobě Iljou, vědoma si jistě tučné provize. Gina by skutečně zastínila nejen Terezku, ale i rozbouřené moře. Decibely zvítězily nad kvalitou. S Ginou tam byl ještě nějaký "Vašek", který vehementně dráždil samohrajky. Protože jsme si už objednali bílou rybu, jen jsme tiše trpěli. Tiše jen pro to, že jsme neslyšeli ani sami sebe, natož souseda. Z pěti porcí byly tři polosyrové, ale největší šok jsme zažili při placení, kdy Iljova dcera chtěla za rybu 80,-kuna!!! Jídelní lístek je totiž tak vtipně vytvořený, že cena 40,-kuna, kterou jsme předpokládli a je u fotografie, se vztahuje k jinému řádku. Lehce se to přehlédne, zvlášť, když před tím dáte za stejnou rybu ve výrazně lepší restauraci Plaža 50,-kuna. Navíc tam byl příjemný číšník -slovák, který dal dětem zmrzlinu zdarma a velkou pizzu účtoval jako dětskou.
Vzhledem k tomu, že Ilja už měl své tři atmosféry a svítil jak lampión, nehádali jsme se, zaplatili a vypadli s vědomím drahého školného. Cestou jsme se ptali jiných čechů na zkušenost s fish piknikem. Celý den vás vozí v horku na lodi sem a tam a pak dostanete rybu nevalné chuti a kvality, kterou spláchnete ředěným ostravským kahanem. Oželeli jsme tedy 50,-kuna zálohy, kterou jsme věnovali paní Jarmile s vědomím, že svojí neúčastí ušetříme daleko víc. Měla ten den svátek, tak ať si holka užije.
Druhý den, cestou na pláž kolem Laguny, se dětem zachtělo zmrzliny. Když Iljovi kluci ( nebo co ) začali strkat špinavé prsty do zmrzliny, aby zjistili jestli už je dost tuhá ( asi jim v noci roztála), s nechutí jsme přešli k paní z vedlejšího domu, kde jsme zjistili, že prodává daleko lepší zmrzlinu a dává dvakrát větší porce.

Jinak jsou ale Drašnice perfektní, klidné místo. Nejlepší je pláž na konci Ratu, kde jen taliáni nedokázali pochopit, že tam musí nechat místo na točnu a na vstup na pláž. Jeden tam dostal botku, ale jen jeden. Vstupy na pláže se nedají srovnat s lokalitami např. kolem Pisaku nebo Marušiči, kde od moře šplháte jak kamzíci a domů se vracíte po osvěžení totálně spocení. Jen by mohli někde uprostřed udělat hospodu, kde se trochu vaří a je zmrzlina. Plaža je moc daleko na jednom konci a Laguna na druhém je jasná.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radomil (28. 08. 2008 23:20).
Re: Drašnice
29. 08. 2008 09:36
Restaurace v Drašnicích....jedu tam dnes...výborné zkušenosti z Konoba Maslina...
Re: Drašnice
08. 09. 2008 10:12
Pro uživatele radomil,pavla a flame!Znám paní Jarmilu již několik let.Je pravda,že zajišťuje jak ubytování ,tak fish piknik a taneční večery a možná nemáte dobrou zkušenost!Nicméně nikdo Vás nenutil využívat jejích služeb.V Drašnici je stovka jiných nabídek na ubytování,pobavení a pláže si také můžete vybrat dle vkusu.Spousta jiných lidí byla spokojena.A jak uvádíte na loď můžete vyrazit i do Podgory a tanečních večerů si můžete užívat i v Makarské.V době internetu ,kdy si můžete pozjišťovat prakticky cokoliv mě udivuje,že při takovém výběru jedete na dovolenou neinformovaní a pak si stěžujete.Proč jste si nestěžovali na její služby přímo u ní?A výraz náhončí?Přehnané......Tak pro příště bych doporučila....čtěte a čtěte a informujte se trochu více,než někam vyrazíte....nebudete zklamáni.PS:a že paní Jarmilu mají místní plné zuby?čistá závist -konkurence!!!
Re: Drašnice
17. 09. 2008 14:51
Letos jsme při cestě domů stavěli v Drašnicích a moc se nám tam líbilo, proto bych se chtěla touto formou informovat na nějaké ubytování pro 4 osoby na příští rok. Můžete mi prosím někdo zaslat na SZ informace či adresu stránek na ubytování v této lokalitě? Předem moc děkuji. A když připojíte i své postřehy jak se vám ubytování líbilo a pod. budu moc ráda. Díky.
Jacesse
Re: Drašnice
21. 09. 2008 18:52
Doporučuji apartman LETO , majitelé Grgo a Marijana Šulenta. Cca 50m od moře , příjemní majitelé , jezdím tam již 12 let - max. spokojenost. V případě zájmu pošlu kontakt.
avatar Re: Drašnice
30. 01. 2009 16:22
Už se těším až si zase nahřeju kosti na naší oblíbené plážičce v Drašnicích, ty mrazy jsou letos nekonečný! A co vy? Nějak to tu umřelo!tongue sticking out smiley

Re: Drašnice
02. 02. 2009 15:36
Do Drašnice jezdím s přítelkyní 15 let.Lepší odpočinek si nedovedu představit.Musím do léta vydržet a pak už mě nic nezastavíhot smileyhot smiley
Re: Drašnice
18. 03. 2009 12:34
Tak už to mám domluvený.24.8. ke konci prázdnin zase vyrážím.Už se těším na Karlovačkodrinking smiley.Jede ještě někdo ?cool smiley
Re: Drašnice
18. 03. 2009 12:45
zidan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak už to mám domluvený.24.8. ke konci prázdnin
> zase vyrážím.Už se těším na Karlovačkodrinking smiley.Jede
> ještě někdo ?cool smiley


Ke komu jedete a kam chodíte na to Karlovačko?
avatar Re: Drašnice
18. 03. 2009 14:46
U nás to taky vypadá na srpen ale ještě na 100% nevíme, jsem pracovně dost vytížen tak záleží kdy bude volná chvilka se utrhnout. confused smiley

Já zkusil pivo v Laguně - Ilija Kadijevic - a nic moc, tam nám víc chutnalo víno, měl domácí.
Pivo radši v plechu Plzeň na terásce.smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 140
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.