Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.

Autor vojto62 
Ahoj všem.
mám slíbený karavan.přemýšlím o kempech v ČH.Může mi někdo dát info jak to tam s kempama vypadá?Děkuji
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
22. 06. 2008 13:42
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem.
> mám slíbený karavan.přemýšlím o kempech v ČH.Může
> mi někdo dát info jak to tam s kempama
> vypadá?Děkuji

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Copak kempy jsou co oto, já vloni platil v Ulcinju 5 eu osoba noc letos tam jedu zas do stejného penzionu. Mám taky karavan a silné auto že ho mužu táhnout bez problému, ale táhnout se s karavanem do ČH - NIKDY !!! Když spočítám náklady v KČ a cestu z karavanem za zadkem je to silně prodělečné a pohodlí poloviční vůči penzionu. M.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
22. 06. 2008 15:58
Ahoj,
taky jedu letos do Ulcinju (asi) - nemam zady plan a kdu to zapichnu, tam zustaneme, muzes poradit kam zajet v Ulcinji a cemu se treba vyhnout?
diky
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
22. 06. 2008 16:00
Miro11 je to věc názoru.Já ho klidně táhnu a jedu to třeba 10 dní tam a pomalu pak nazpět.Je to taková projížďka po HR a CH.

MirekŠi
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
22. 06. 2008 18:23
dungis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
> taky jedu letos do Ulcinju (asi) - nemam zady plan
> a kdu to zapichnu, tam zustaneme, muzes poradit
> kam zajet v Ulcinji a cemu se treba vyhnout?
> diky

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Ahoj čemu se vyhnout ? jsem nezaznamenal že by bylo třeba se něčemu vyhnout. Ubytování : při příjezdu do Ulcinju u silnice stojí lidé s cedulema 24 hod. denně na kterých nabízí ubytování. Na první křižovatce se dej v pravo lidé sedící na židličkách na okraji chodníku nabízejí ubytování. M.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
24. 06. 2008 21:44
?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ivan143 (24. 06. 2008 21:55).
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
24. 06. 2008 21:52
To silvas: Taky jedu do Buljarice, vyjíždím v neděli 29.06. ze Vsetína. Mám vybráno několik tras, ale nevím, jestli nemá některá z nich nějaké úskalí. Rád bych taky někde cestou přenocoval nebo bezpečně pár hodinek spočnul. Nedoporučíš mi prosím nějakou?
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
26. 06. 2008 09:37
Tak pro zajimavost, tady je kousek kempu Maslina v Buljarici, konkretne nase pronajata "Prikolica" na uplnem konci kempu.
[smg.photobucket.com]
Vsechno je pod stromy, takze v tom pocasi to bylo docela prijemne.
Silvas
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
26. 06. 2008 11:20
Ivan143 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To silvas: Taky jedu do Buljarice, vyjíždím v
> neděli 29.06. ze Vsetína. Mám vybráno několik
> tras, ale nevím, jestli nemá některá z nich nějaké
> úskalí. Rád bych taky někde cestou přenocoval nebo
> bezpečně pár hodinek spočnul. Nedoporučíš mi
> prosím nějakou?

Omlouvám se že jsem se neozval dříve, ale měl jsem po bouřce výpadek na síti.
Nechci zde zbytečně psát to co je několikrát popsáno na jiných vláknech. Osobně volím trasu přes Maďarsko vzhledem
k výstavbě dálnice v Rakousku a slovinské dálniční známce.Tak že ve zkratce Bratislava-Moson-Körmend-Lenti-
Tornyiszentmiklós-Letenye-Chorvatskem po dálnici do Šestanovacu-vnitrozemím do Ploče-Dubrovník-CG.
Cesta přes srbsko je sice levnější ale podstatně pomalejší.Jezdíval jsem tudy ještě před rokem 1989. Cesta Černou
Horou ze severu do Podgorice je sice pěknná,ale trochu dobrodružsví (neosvětlené tunely černé jak noc).
Osobně bychTi doporučil trasu přes Slovensko. Měsíční známka tě zde vyjde stejně jako 10 denní vRakousku.
Navíc bych asi využil dálnici od Půchova. Jedu na noc, tak na dálnici na odpočívadle na 2 hoďky šlofík. Nejsem žádný
rychlik a při dodržování předpisů asi 16 až 17 hod. Jestli jedeš v neděli ráno problémem může být mýtnice Lučko u
Zágrebu. To je o volbě kdy vystartuješ. Jinak v Buljarici budu bydlet na konci ulice za cukrárnou.
Příjemnou a pohodovou jak cestu tak i dovolenou.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
27. 06. 2008 11:25
2 Silvas:
tomu ze je cesta pres Srbsko pomalejsi bych si dovolil oponovat, jezdim tuto cestu casto u Plzne najedu na dalnici a jedu celou CR po dalnici, tech 100 km nez prejedu SR do Madarska je take po dalnici, Madarsko je skoro cele take po dalnici, hlavne uz je hotova u Szegedu, tak se prejedo do Srbska pres velky dalnicni prechod a po Srbsku se jede take v pohode,zalezi kudy se jede - pokud jen do belehradu, tak tam neni dalnice jen na zacatku, jinak az do Belehradu je dalnice a pokud nekdo jede jeste nize, tak je dalnice az za Nis. Poplatky pred cele srbsko vyjdou na 20 Euro jedna cesta.
Ahoj, jel jsem 25./26.6. Brno-Podgorica za 16 hodin v podstatě bez problémů (bouřka u Vídně a jedna bouračka na chorvatské dálnici, ale bez omezení). Všechny hranice v pohodě, viněta vylepena. Jinak je tady přes den okolo 46 stupňů.
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
01. 07. 2008 19:24
V neděli 29.6. jsme se vrátili z Ulcinu.
13.6. jsme vyrazili cca v 9.00 z KT přes Železnou Rudu-Deggendorf-Landau-Salzburg-Villach-Ljublan-Kočevje-A1-Dubrovnik-Herceg Novi-Ulcinj.
Cesta proběhla naprosto v pohodě až na vytrvalý déšť až po tunel Sveti Rok, jakmile jsme vyjeli, bylo v tu ránu polojasno a 20°C, tzn o 7°c víc, než ve vnitrozemí. Na celnici SLO i HR jme nikoho nezajímali a skoro jsme ani nezastavili ! Trochu jsem si v autě zdřímnul před městečkem Slano nad Dubrovníkem, ale kolem 4 hodiny ráno nás probudila bouřka, jakou jsem snad ještě nezažil - z nebe padala taková kiša, jako by jí lil někdo z lavoru dolů a k tomu neuvěřitelné blesky a hromy jak z popisů Apokalypsy, které se násobily od bosenských kopců nad pobřežím a vracely se v ozvěnách znovu a znovu . . . Trvalo to 40 minut a tohle divadlo stálo za to !

29.6. jsme ve 4 ráno vyrazili zpět k domovu a jediný zádrhel celé cesty byla HR hranice při výjezdu z MNE, kde nám Černohorci popřáli Sretan put a debilové Chorvati nám zajistili 2 hodinovou frontu před vstupem na jejich území ! Několikakilometrová fronta stála z obou stran celnice a naprosto všichni, většinou západní turisté z D, NL, B, I, a GB, měli chorvatských celníků právě dost a mnoho jich z výjezdu i příjezdu otáčelo a vydávalo se zřejmě raději oklikou přes BIH ! Pochopil bych, kdyby v té frontě stáli většinou příslušníci MNE, SRB a BIH, ale proč probírali a dlouze zkoumali pasy turistů z EU ? Otevřen jeden vjezd i výjezd a kolem celnice postávalo asi 5 celníků, kteří se nám zjevně pošklebovali a vysmívali se nám, jak se všichni smažíme v dopoledním slunci - v mém případě i s 2 malými dětmi ! Dle mého skromného názoru je tohle jednání totální ukázka zmrdismu (promiňte mi prosím ten výraz, ale jiný mi nenapadá) a takto mě Chorvati stihli nasrat na zbytek průjezdu jejich Lijepu Hrvatsku ! ! ! Vzhledem k tomu, že jsme během dovolené absolvovali jednodenní výlet do Albánie, kde jsou velmi přísná opatření na obou stranách celnice s vízy, kontrolami osob a někdy i obsahu kufrů u Albánců, Černohorců, Makedonců, Kosovských Albánců a Srbů, srovnám li obě situace na celnicích, ta HR byla v tomto ohledu skutečným výsměchem všem normálním lidem a jasným signálem pro všechny západní turisty, že území Chorvatska se smí opouštět jen směrem na západ a sever, nikoliv směrem k jihu, byť by to byl pouze výlet do MNE z HR destinace, tzn. ne tranzit !angry smiley

Ceny, alespoň dole v Ulcinu, jsou stále příjemně nízké, sortiment bohatý, lidé srdeční, teplota moře ideální a teplota vzduchu nesnesitelná, lehce pršelo jen jeden půlden a to jsme využili k výpravě kolem Skadarského jezera.

Co mne překvapilo nejvíc byla krása Albánie a Albánci jsou jedním slovem SUPER LIDIČKY ! Jediné, co mne vážně dostalo, byla dopravní situace, lépe řečeno chaos na křižovatkách, kde ve větších městech bezmocně opodál stojí (sedí/pololeží ve stínu) albánský strážce zákona, kterého zřejmě ze stínu zvedne pouze situace, kdy stříká krev, jinak je totálně netečný, až apatický . Ale vzhledem k tomu, že mají Albánci možnost řídit osobní automobil až od data smti Envara Hodži jsou to od nich stejně výkony hodné obdivu, jen je holt třeba se v Albánii při řízení auta více koukat kolem sebe . . . Žebráci, žebračky, žebrající děti jsou dnes k vidění téměř ve všech větších evropských městech, takže nemá cenu to rozebírat ! Nádherné hory, nedotčená příroda, fantastické památky, příjemní lidé, kteří vám v 99,9% vůbec nerozumí - to je dnešní Albánie . Přesto, a nebo možná právě proto vážně uvažuji o tom, že bych příští rok (možná i letos na přelomu 8/9. měsíc) zkusil týden MonteNegro a týden Albánii !
U Chorvatů jsem si potvrdil pouze to, co jsem si už několikrát před tím ověřil, takže pro mne nic nového ani překvapivého nepředvedli . . .
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
01. 07. 2008 20:34
2 Modena:
tak mne to bude cekat za mesic - pojedu od Nyrska, ale jedu to pres Slovesnko, Madarsko a Srbsko a taky chci az dolu do Ulcinju a samozrejme s vyletem do Albanie. Take jsem premyslel to vzit tyden a tyden, ale asi zustanu v Ulcinju a do albanie jen na vylet.
Jak jsi to mel s ubytovanim, mel jsi neco domluvene, nebo jsem jel naslepo - ja jedu naslepo, takze nejsem nicim vazanej - kde se nam bude libit, tam zustaneme, tak jsem docela zvedav.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
05. 07. 2008 20:36
Loni jsem byl v ČH na Čanju, pěknej humus, špína (Nejezdit). Ještě že jsem tam byl autem tak jsem jezdil na koupání do Svatýho Štefanu moc pěkné místo jako v pohádce, vřele doporučuji. Co se týče toho výletu do Albanie, tak nevim nevim. Delegát z cestovky mi říkal, když jsem se ho ptal na případný výlet do Albánie, tak doporučil rozhodně ne ! Je to prý Bangladéš v Evropě a jako turista se ničeho nedovoláte¨. Tak nevím, osobně jsem to nezažil, ale něco na tom bude. Byl jsem nejdál v Ulcinju a to bylo OK, moc pěkné písčité pláže, zrovna byly velký vlny tak jsme si to s manželkou užili.
Honza
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
07. 07. 2008 20:07
Vrátili jsme se z Černé Hory a Chorvatska včera 6/7. Na hranicích kontrolovali jen pasy, ale stejně to znamenalo fronty. Celníci se nepřetrhnou nikde a ti chorvatští už vůbec ne. Čekání ve Slovinsku bylo zčásti zaviněno kontrolou aut německé výroby VW, BMW.... Potraviny jsem neviděl kontrolovat nikde. Cesta probíhala poklidně bez kolon a bez zácp. Cena nafty v EUR: 19-20/06/08 CZ 1,40, A 1,52, SLO 1,26, HR 1,35, MNE 1,28; 5-6/07/08 HR 1,40, SLO 1,295, I 1,60, A1,58, D1,58. Benzín je všude o pár centíků levnější. Poplatky za dálnice v A, HR a I se prakticky nezměnily. V MNE se platí ekoviněta 10 EUR na rok, kterou ti přinesou na hranicích až k autu. Velmi se zde zlepšil stav silnic, ale někde se ještě dokončuje a tak jsme přes Budvu jeli asi hodinu. Příjemně mne překvapily ceny, jsou srovnatelné s cenami u nás, Zlepšilo se to i s čistotou jak na plážích tak i mimo ně. Zvyšuje se i kvalita ubytování a s ní bohužel i ceny, ale pořád je tu mnohem levněji než v Chorvatsku.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
07. 07. 2008 23:00
Honzo, já jedu do ČH koncem července kousek za Budvu. Můžeš napsat, jestli si to ještě pamatuješ, nějaké ceny jaké jsou v Černé hoře?yawning smiley
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
07. 07. 2008 23:09
Ludit napsal(a):
-------------------------------------------------------
Co se týče
toho výletu do Albanie, tak nevim nevim. Delegát z
cestovky mi říkal, když jsem se ho ptal na
případný výlet do Albánie, tak doporučil rozhodně
ne ! Je to prý Bangladéš v Evropě a jako turista
se ničeho nedovoláte¨. Tak nevím, osobně jsem to
nezažil, ale něco na tom bude.


Ano, také jsem několikrát slyšel, co za odborníky cestovky dávají jako "delegáty" ! Zaplaťbůh jsem podobné kraviny nemusel nikdy poslouchat !grinning smileysmoking smiley
Honza
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
08. 07. 2008 20:29
Nevím, které ceny máš na mysli? Takže orientačně: chleba 0,30-1,50; mléko 0,60; jogurty 0,20-1,10; salámy 4,20-15,00; maso 4,00-12,-; pica 4,00-6,00; voda 1,5l 0,50; pivo 2l 1,65; džus,led.čaj apod. 0,8-1,30; papríka 1,30; rajčata 1,50; malborky 1,40; ovoce dle druhu a místa nákupu 1,00-5,00 za kilo (pozor na trhu jevždy ovoce i zelenina dražší).
Restaurace pica 4-6,00; oslič 6,00 maso na roštu cc 10 ale samozřejmě záleží na tom jaká je to kategorie. Ubytko asi víš sám co stojí, ale orientačně se můžeš podívat na stránky www.limba.com. Napiš co by tě zajímalo konkrétně. Jo a pozor ty príma "fríšopky" na hranicích byly zavřený.
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
13. 07. 2008 16:36
Do Galérie Coppermine jsem dal pár obrázků z letošní dovolené . Zatím je tam Stari Bar a krajinky a pohledy z nádherného pohoří Rumije !

[galerie-jadran.net]
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
14. 07. 2008 11:41
Mám dotaz na ty, kteří již letos jeli přes hranice HR do Černé Hory, konkrétně myslím přechod za Grudou - myslím, že je to Karasoviči. Jsou nebo nejsou otevřené Free Shopy v bezcelním pásmu? Díky za odpověď.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
14. 07. 2008 12:02
Rosmarine, když jsme jeli my(v půlce června), tak byly zavřené, všechny, které jsem viděl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivoš (14. 07. 2008 18:55).
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
14. 07. 2008 20:31
Honzo dík za info.Myslel jsem ceny nápojů a jídla tak nějak celkově.V obchodech i na pláži u moře.Alo to cos tu napsal mi stačí. Jedu tam 26.7.08 tak jsem aspoň trochu v obraze.
Ahoj Te, nemáte nekdo kontakt na ubytovaní v Buljarici ?? Nebo aspon jestli se tam da v poho sehnat ubytovani az na miste?? A nejaky tip na ubytovani v teto lokalite ??
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
16. 07. 2008 10:58
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj Te, nemáte nekdo kontakt na ubytovaní v
> Buljarici ?? Nebo aspon jestli se tam da v poho
> sehnat ubytovani az na miste?? A nejaky tip na
> ubytovani v teto lokalite ??

Pokud pojedeš od Petrovacu směrem na Bar tak v Buljarici doprava hned za hospodou po úzké asfaltce dolů směrem na pláž. Nevím jak letos,ale předloni tam ještě byl po pravé straně asi po 100 m stánek s pečivem ,pekař a zprostředkovatel v jedný osobě se docela snažil.Zavolal majiteli my jsme vyjeli,vhodné ubytování pro nás dopadlo až na třetí pokus,ale ani ho to nevyvedlo z míry. Potom jak jsme prošli okolo hned zdravil ptal jestli jsme spokojení jak se tam líbí.
Jinak jsem si všiml na náhončí ,který stáli u hl.silnice.Nám nabízeli ubytování taky ,ale na druhý straně. Na pláž to byl aspoň kilák.
Ze zkušenenosti vím ,že ubytování nabízejí i prodavači ve stáncích a marný není se zeptat v hospodách. Je to tam jedna velká rodina.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil choséé (16. 07. 2008 13:39).
Honza
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
16. 07. 2008 20:45
zkus www.limba.com, nebo ve vyhledávači na seznamu zadej heslo "chsandra" objeví se stránky laciná dovolená v ČH.
pro 72Lubos - to nebyla ta nejlepší fotka, budeš se divit jak pokročila výstavba a úprava květinová v Baru, také silnice se opravují - byla jsem tam ted v dubnu a květnu. Také pro ty , kteří si lámou hlavu cenami v Černé Hoře a zákazem dovozu potravin , že ceny jsou pořád dostupné a rovnají se našim cenám, také v Baru byl ted v březnu otevře supermarket Max, takže tam najdete plno levných potravin.
Já tam tu fotku nedal. Ale je pravda,že už se to tam změnilo,ted zrovna dělají nový vodovod,takže hodně kopání,ale je tam hezky. Tedy když přehlédneš odpadky na všech plážích. 4isté pláže jsou v Ulcinu SUPER PRO DĚTI. Já se vrátil ted 15,7 tři týdni perfektní dovolené. Jsou tam pohodoví lidé a služby už mnohem kvalitnější,než minulí rok.
Silvas
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
19. 07. 2008 00:40
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj Te, nemáte nekdo kontakt na ubytovaní v
> Buljarici ?? Nebo aspon jestli se tam da v poho
> sehnat ubytovani az na miste?? A nejaky tip na
> ubytovani v teto lokalite ??

Zkus se dohodnout na mailu silva@cg.yu
Dnes jsem se odsud vrátil.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
21. 07. 2008 20:31
Silvas: Známý jede do Buljarici teď v sobotu 27.7, nemá žádné ubytování.Myslíš, že když tam pojede na blind, tak něco sežene? A co to tvoje ubytování za kolik bylo a jak ho hodnotíš? Tos byl u toho co píšeš na něj meil?Jak tam vypadá moře, kde jsi chodil na pláž?Jaké tam byly ceny? Můžeš k tomu něco napsat? díky zy info.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
25. 07. 2008 11:47
duran napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Silvas: Známý jede do Buljarici teď v sobotu 27.7,
> nemá žádné ubytování.Myslíš, že když tam pojede na
> blind, tak něco sežene? A co to tvoje ubytování za
> kolik bylo a jak ho hodnotíš? Tos byl u toho co
> píšeš na něj meil?Jak tam vypadá moře, kde jsi
> chodil na pláž?Jaké tam byly ceny? Můžeš k tomu
> něco napsat? díky zy info.

27. je vneděli, ale tonení podstatné. Jestliže tam pojede kolega tak na blind ubytování sežene zcela určitě. Ubytování u paní
Davidovičové,kde jsem byl šestým rokem mi zcela vyhovuje. Jsou zde dvou a třílůžkové apartmány s klimatizací, televizí,
malou kuchyňkou a sociálkou v ceně od 13 do 15 éček za osobu a noc. Je to v první ulici napravo po sjezdu s magistrály
k moři. Na pláž je to asi 300m. Je asi 2km dlouhá a jak je v Černé Hoře zvykem ne příliš čistá,musíš si okolo sebe
uklidit to cotam nechala čuňátka před tebou. Ceny jsou srovnatené s cenami u nás, ryby a maso je výhodnější nakupovat
v 12 km vzdáleném Baru v tržnici, pití v diskontu.Opoměl jsem dodat ,že na uvedené adrese je k dispozici menší gril.
Nedoporučova bych ubytování od magistrály směrem do hor. Pokud si sežene jiné ubytování je nutné smlouvat a trpělivě
hledat, protože někteří loupežníci chtěji za průměr i 20 éček. Tolik jen krátce, snad se z toho bude něco hodit.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.