Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.

Autor vojto62 
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
10. 07. 2010 17:34
Byly jsme loni přímo v Budvě a žádné rusáky jsme tam neregistrovali.Letos jedeme do Ulcinju a podle dosavadních informací to není tak hrozné.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
13. 07. 2010 17:39
Ještě jsem si vzpomněl loni jsme si udělali na 1 den výlet na Sv.Štefan a tam jsme byli snad jediní,kteří nebyli z Ruska.Taky tak vypadali ceny na pláži 5 Euro lehátko a 5 Euro slunečník.Takže ceny na Černou Horu celkem drastické.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
13. 07. 2010 20:02
Bohužel dál mě zklamal stav Sv. Štefanu. Ten historický ostrůvek není stále ještě opraven, stále se pracuje na budovách, asi pomalu, neboť je uzavřen asi od roku 2007. Jinak bych se v okolí ostrůvku stejně raději nekoupal, kam asi jdou odpady?
Lidí je v okolí Budvy stále hodně, těch z ČR ale rapidně ubylo. Naopak ubytovacích kapacit zase přibývá, jak píši na jiném vlákně, k jejich zdražení určitě nedošlo, spíše naopak.Většina pláží jsou dále přeplněny, zdá se, že přibylo hodně Poláků. I Rusy jsem zaregistroval, a to i v Chorvatsku. Potraviny v Č. H. jsou určitě levnější než v Chorvatsku a to i v okolí Budvy, která patří k nejdražším místům Č.H.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
14. 07. 2010 16:08
Byli jsme tam letos do začátku července, pláže už se neplatí - mají jiný systém. Nájemci pláže musí vždy část pláže vyhradit volnou, kde se může i s vlastními slunečníky apod., část pláže je s plážovám servisem (slunečník, lehátka) - ceny cca 3 Eur za kus, set někdy sleva za 6 Eur apod. U pláže je zveřejněn plán rozmístění pronajímaných lehátek a volné části (nebo obdobně část je rezervována pouze pro hosty hotelu a část volná). Platilo to tak všude kolem Budvy, Sveti St., Miločer. V Miločeru je Králova pláž (s hotelem Miločer) asi z poloviny pro hosty hotelu a druhá volná bez pronajímaných lehátek, Královnina pláž je pouze pro hosty hotelu a ani za vstup se tam nedá dostat. Ve Sv. Stěpánu se stále dostavuje, takže je volně otevřená pláž jinak hotelová - při pohledu na ostrůvek vpravo. Je to spíš lepší, než ty dřívejší záhadné vstupy možná i někomu do kapsy ("nepíše se, ale platí se !!). smiling smiley
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
14. 07. 2010 16:21
Byli jsme tam letos do 3.7. - Pržno - Miločer (mezi Budvou a Sv. Stefanem), pak jsme se přesunuli do Chorvatska. Rusáky to tam přeplněno fakt je a i na nás všeude mluvili rusky, čímž nám lezli na nervy. V Budvě měli letáčky na výlety lodí ruskéa i ruský výklad na lodi, sehnat je v jejich jazyce srbštině byl problém. Když jsme jim srbsky vysvětlili, že nejsme z Ruska a ať na nás mluví srbsky, omlouvali se, ale pak u dalších stánku zas na nás rusky. I v ubytování jsme měli Rusáky a pěkně oprsklé, stále nám lezli do kuchyně, která nebyla k jejich použití, ale společná pro jiné 2 pokoje, jen proto, že tam chytali WIFI odrazem z hotelu.Lezli tam při večeři, při obědě, při balení u odjezdu a to jsme jim vysvětlovali, že jen nabalíme věci a odjíždíme a už bude mít prostoru dost! Na pláži byli také, ale tam to ještě šlo, ty bohatší machírci ověšení zlatem včetně dětí byli v hotelu na vyhrazené pláži nebo ve slunečníkových městech s lehátkami, na volné pláži byli jen takové normální rodinky s malými dětmi a ani moc nezlobili a neřvali (ani děti ani rodiče). V Chorvatsku jsme na žádné Rusy nenarazili, jasně tam vedou Češi, Slováci a Poláci.

Tak pevné nervy a "zdrávstvujtě v Montenegro!" - žádné "dobro došli!"
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
14. 07. 2010 16:24
Tak nevím, jestli poznáš ruštinu od místní srbštiny, protože hrozné to tam muselo být už i vloni. V obchodech a obchůdcích Budvy neprovluvili skoro jinak jak rusky, než jsme jim vysvětlili, že nejsme Rusáci! V Ulcinu to tak hrozné asi opravdu nebylo.
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
16. 07. 2010 13:58
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
20. 07. 2010 22:28
Ještě odpověď na několik dotazů:

Cesta tam (Budva) přes Maďarsko a Bosnu:
Poplatky žádné (pouze slovenská dálniční známka) a potom až na hranicích Černé Hory silniční známka za 10,– Euro.

Stejná délka trasy tam i zpět - 1.250 km viz mapka TADY

Přespali jsme v Chorvatsku před bosenskými hranicemi v hotelu Lípa v Lipiku (pokoj 2 osoby se snídaní 50,– Euro).
Tuto trasu jsme zvolili kvůli krásné krajině v okolí silnice z Banja Luka do Sarajeva v Bosně a kaňonu řeky Piva v Černé Hoře (viz fotogalerie).

Do Budvy jsme dorazili ve 23.00h, přespali jednu noc na hotelu (Lux na hlavní tříde, cena opět 50,– Euro 2 osoby + snídaně)
a ráno jsme vyrazili hledat něco levnějšího (apartmány Markovič, kde jsme bydleli za 50,– Euro 4 osoby jsou hned vedle).

Cesta zpět přes Chorvatsko:
Trajekt přes Kotorský záliv 4,– Eura, dálnice Chorvatsko asi 35,– Euro, Slovinsko dálniční známka 15,– Euro,
Rakousko dálniční známka 8,– Euro.



Upraveno 8krát. Naposledy upravil Lubos2007 (21. 07. 2010 11:01).
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
02. 08. 2010 18:02
Lubos2007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Černá hora autem 2010


Luboši naprosto úchvatné obrázky z cesty přes Bosnu až do Budvy thumbs up . Nikdy jsem tudy ještě nejel tak jsem si je prohlédl s velkým zájmem a díky

** Petr **
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
02. 08. 2010 19:50
Luboši teda poskočilo mi srdce už se mi to blíží, září , jezdím stejně a můžu jen potvrdit super super super thumbs up smiley
avatar Re: Fotky
02. 08. 2010 23:17
Chlapi - díky mooooc za krásná slova, dělal jsem tu fotoreportáž proto, aby byla inspirací dalším lidem
a snad se mi to povedlo... Ještě jednou díky spinning smiley sticking its tongue out
Luboš
www.picasaweb.google.com/lubos2007
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
04. 08. 2010 22:12
Nic tam nevozte. Díky slabému Euru je tam tím pádem levněji než u nás, až na vyjímky.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
05. 08. 2010 05:53
No ,levnější je tam benzin a nafta asi i cigarety.Jinak jídlo stejně drahé jako u nás,záleží na položkách .Něco dražšší něco stejně drahé.Že by bylo něja býrazně levněji mi v Ulcinj nepřišlo.No a sehnat třeba kuskus nebo nealkopivo,je poměrně náročná záležitost yawning smiley)
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
06. 08. 2010 18:19
Byl už někdo letos v Černé Hoře s lońskou ekologickou známkou?Jedná se mi o to,že mám na ní vyznačené září 09 a je to roční známka tak nevím jestli mi jí letos v září uznají nebo ne.Má s tím někdo již zkušenosti?
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
06. 08. 2010 19:01
Stojí 10€ a platí rok od vyznačeného datumu, kupovaná letos v červenci ... [screenshot.cz]
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
07. 08. 2010 06:59
To vinklar: platí do 30.9. Měl jsem to podobně, ale s červnovou.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
07. 08. 2010 07:45
Pár informací a poznatků z MNE. Minulý týden za mnou přijela moje žena vlakem, přímým vozem z Brna do Podgorice. Měla z toho strach, ale nakonec byla nadšená. Na moři jsme byli v Petrovacu (bohužel jsem musel být co nejblíže Podgorice, kvůli práci). Pozor na cestu okolo Skadarského jezera. Omezení rychlosti jsou na levé straně silnice a pokud proti jede kamion, nevidíte je. Takže na 60 mi naměřili 79. No ale byli velmi korektní, takže jsem to ukecal. Ubytování v pokoji s balkonem a sociálním zařízením za 25 eček včetně poplatku za přihlášení asi 10 min od pláže. Petrovac plný rusů a srbů a bude hůře, neboť podle místního tisku spousta srbů zrušila dovolenou v Řecku a jede sem do MNE. Pláž přímo v Petrovci plná, za slunečník a dvě lehátka 20 eček, na pláži Lučice to stejné za 10. Večeře na pobřeží od 25 euro. Při cestě zpět do Podgorice porucha auta. (Fabia II, 1,4), motor do nouzového režimu a rožnula se kontrolka co vypadá jako malý vrtulníček. Naštěstí jsem dojel až ke známému, co má opravnu. Stačilo ultrazvukově vyčistit trysky a autíčko šlape. Cena 30 euro. Doporučil mi přes léto dávat častěji aditivum, neboť jako každou sezonu je tu horší kvalita benzinu. No když si ještě na něco vzpomenu, tak příště.
Šťastnou cestu všem
Mike
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
07. 08. 2010 19:09
To.Mike.Díky za čerstvé informace .To teda oproti loňsku pěkně ceny osololili.confused smiley
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
09. 08. 2010 13:56
Caute,tento rok som bol opat...opat Ulcinj a ani som si nevsimol...ze by nieco podrazilo.Je pravda,ze bolo podstatne viac ludi ako po minule roky.Cesta cez madarov,chorvatov,Bosnu...v Sarajeve na Focu uplne v pohode.Pozdravujem cestovatelov.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
09. 08. 2010 18:15
Vrátil jsem se letos z MNE. Byl jsem v okolí Budvy a Sv. Štefanu. Také jsem si nevšiml tak hrozných cen, o jakých píše Mike. Určitě je zde levněji než v Chorvatsku, které jsme navšívili na zpáteční cestě, a to se týká i apartmánů, které jsou mnohde levnější ve srovnání před 3 lety. Začali totiž ve velkém stavit ubytovací kapacity, a teď je nemají obsazeny. Ten BUM mě připomíná Bulharsko v menším.Snad se také nezblázní jako oni.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
28. 08. 2010 17:14
To se opravdu nikdo za 19 dní od posledního příspěvku nevrátil z Černý Hory,aby se s námi podělil o novinky?confused smiley
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
28. 08. 2010 23:40
.Také čekám na další info.Vrátil jsem se z HR sotva před měsícem,ale do ČH se opět těším jak poprvé k moři.Odjíždíme 17.9. a potřebuji nasát atmosféru!

Karel
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
30. 08. 2010 08:29
Trpelivost, jedu az 11.09. ;-)
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
30. 08. 2010 20:51
No já jedu 10.9.Tak by se nám hodili nějáké novinky od kolegů.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
27. 09. 2010 09:04
Takze uz jsem se vratil a rozkoukal... dojmy - fajn zeme. Trochu jsem se obaval neporadku, ale rekl bych, ze to nebylo tak strasny, snad jen kolem Ulcinje. Cerna Hora jsou zatim zeme v podstate dve. Hory a pobrezi. V obou jsou fajn lidi, je tam krasne, na horach je levnejc, ale taky horsi infrastruktura. Silnice ze Zabljaku dolu se rekonstruuje, ale zatim neni prujezdna, jezdi se oklikou (40 km dve hodiny) do Savniku. V samotnem Zabljaku se stavi dost baraku, asi budouci ubytovani, pochybuju, ze by se tam tolik stehovali lidi. V Podgorici taky zrekostruovali silnice, jen je jeste neoznacili, takze se trochu bloudi, nastesti ale neni velka a moznosti kam z ni vyjet taky tolik neni. U more jsme nakonec skoncili v kempu Utjeha. Cisty, maly, utulny kemp s rodinnou atmosferou. Spi se pod olivami, na plotech je vino, granatova jablka a u umyvarek mandarinky. Plaz je kamenita, neprilis velka a po dvaceti metrech uz se musi plavat. Voda je neskutecne cista a nebyla nejteplejsi, ale co taky cekat v pulce zari. Kdyz se clovek hybe, treba pri snorchlovani, tak tam vydrzi dost dlouho aniz by doznal nejakeho nepohodli. Na "promenade" u plaze je restauracka, cafe bar, rybi bufet ci restaurace. V sezone je tam toho zrejme vic, asi tam funguji i diskoteky po stranach plaze, takze tam asi bude cvrkot, ale po sezone je tam prijemne klid. Kousek od kempu jsou dva "supermarkety", male obchudky, kde maji krome masa vse potrebne, ceny rozumne. Silnice je nad kempem, ale docela vysoko a zarostla, takze nijak vyrazne nerusi.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
28. 09. 2010 13:36
Už jsme doma druhý den,aklimatizace proběhla,tak také něco napíšu.Strávili jsme 10 dní v Buljarici.Místo známe,dokonce byl volný náš oblíbený dům.Ubytování za 7,5 E /os.,v hezkých a prostorných apartmánech.Počasí fajn,vlny a studenější moře,pršet začalo v den odjezdu.Ceny v obchodech a restauracích stále nízké,znatelně ubylo turistů.V Buljarici,Petrovacu a Sutomore prázdno,některé restaurace už zavřené.Minulý rok jsme jeli ve stejný čas a bylo ještě docela rušno.Domácí nás ani nepřihlásil,protože nechtěl pasy.Celkově opět dobrý dojem.

Karel
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
04. 01. 2011 22:24
Ahoj!
Vloni jsme se také rozhodli poprvé pro Černou Horu a po menším naplánování trasy a zadáním do navigace jsme 20.7. vyrazili.Ráno v 6hod. jsme vyjeli směrem na Bratislavu,kolem Balatonu do HR.Tam byla menší přestávka v městečku Daruvar(městečko chorvatských Čechů).Dále jsme jeli směr Bosna na Banja Luku.Po Banja Luku to šlo rychle,neboť se jede po rovině a na pokoukání toho moc není.Za B.Lukou už se to začínalo vléct,protože vjedete do krásné přírody a nevíte na co máte civět dřív.Cíl toho dne jsme měli v městečku Jajce,kde jsme chtěli přespat.Zajeli jsme se podívat na jezero za městečkem.kde jsou takové menší vodopády a pak se vrátili a do půl hodiny se ubytovali(v soukromí-4dospělí za 50E).Ráno jsme vyjeli směrem přes Sarajevo na Brod na Drini(jediná pokuta za celou dovolenou-překročení rychlosti o 5km-ukecáno bez dokladu za 10E).Další cesta k hranici (cca20km) je úzká pro jedno auto ale dá se to přežít.Za hranicemi se projíždí nádherné kaňony řeky Piva(díky čumendu fakt na dlouho).Pak jsme jeli přes Nikšič k městu Budva a podél pobřeží k jihu.Cestou jsme hledali,kde by se nám líbilo a tak dojeli až do Ulcinju.Tam začíná tzv. Velika Plaža a tak bylo rozhodnuto.Sehnat ubytování nebyl vůbec problém,neboť ubytování Vám jde kdekoliv naproti.Byli jsme ubytovaní za asi 20 minut a to napotřetí,protože v pvních dvou to bylo samý Muslim s uřvanou rodinou.Vybrali jsme menší, úplně nový domek s klimou a platili 7E za osobu.Na pláži bylo čisto a čtyři lehátka + dva slunečníky nás stáli 42E na týden.S jídlem jsme to moc neřešili,protože díky lacinému ubytování nám zbylo opravdu dost E a tak jsme obráželi restaurace a zkoušeli jejich speciality(250-300g porce a cena podle druhu od 3E do 7E(supr hov.steak)).Cestu zpět jsme jeli stejnou trasou s přespáním na Balatonu(2 noci).V místě pobytu v Černé Hoře jsme vyráželi na různé výlety,např město Bar,okruh kolem Skadarského jezera a tak mě při příjezdu zpět na Moravu tachometr ukázal najetých něco přes 2800km.Veškeré cestování bylo přes den,protože taková příroda jako je v Bosně a Č.Hoře se prostě musí vidět. Pokud to letos vyjde,tak do Monte Negra vyrazíme znovu,ale trasu natáhnem ještě přes kaňony řeky Tara.smoking smiley
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
14. 01. 2011 12:35
Taky jsme v srpnu 2010 byli až v Ulcinu. Sešli jsme se tam na hotelu Olympia dokonce se známími z naší ulice !? Byli tam od cestovky. Jeli jsme ze Severních Čech přes Prahu na Bratislavu. Spali jsme v Perneku u Malacek, pak Daruvar (2 dny), pak Turbe u Travniku ( BiH ), pak v Žabljaku (4 noci) a nakonec jsme skončili 4 dny v pensionu KalaLuka v Pržnu u Budvy (viz.JUGO Penzion).
Takovou velkou cestu ( min.3 týdny ) na Balkán si děláme nejméně 12 let - každé 2-3 roky. Máme rádi hory i čisté moře a taky teplo.smiling smiley
Domů se pak vracíme spokojeni přes Trogir ( 5 dnu ) a Vídeň - Praha.
Pohoří Durmitor a kaňon řeky Tara nikdy nevynecháme. Už tam máme za ty roky také dost přátel, se kterými se tam vždy rádi vidíme.
Proto vám tu náročnou cestu doporučujeme, když už dnes máte nějaké ty zkušenosti.

Zdraví Jugo
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 80
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.