Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

AUTEM S NAVIGACÍ

Autor 1.karel 
AUTEM S NAVIGACÍ
06. 03. 2008 10:53
Je navigace funkční na Balkáně, nebo ne? Děkuji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 1.karel (22. 03. 2008 07:24).
avatar Re: AUTEM S NAVIGACÍ
06. 03. 2008 11:13
Jak tomu mám rozumět ???confused smiley Upřesni tuto otázku ????

MirekŠi
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
06. 03. 2008 16:07
Čao Mirku,chci si navigaci pořídit a nevím jakou koupit.Balkán u všech navigacích má jen průjezd a nevím jestli u map jsou všechny příjezdy do Černé Hory i od Bosny přes Sarajevo,tam silnice nejsou značeny vůbec.Srbsko je natom asi stejně.Po přečítání recenzi na navigace jsem z toho akorád magor,při výběru jsem asi zůstal u GOCLEVER 4330a.Poradí někdo jinou navigaci? Dík.
avatar Re: AUTEM S NAVIGACÍ
06. 03. 2008 17:55
1.karel napsal(a):
-------------------------------------------------------
Čao Mirku,chci si navigaci pořídit a nevím jakou
koupit.Balkán u všech navigacích má jen průjezd a
nevím jestli u map jsou všechny příjezdy do Černé
Hory i od Bosny přes Sarajevo,tam silnice nejsou
značeny vůbec.Srbsko je natom asi stejně.Po
přečítání recenzi na navigace jsem z toho akorád
magor,při výběru jsem asi zůstal u GOCLEVER
4330a.Poradí někdo jinou navigaci? Dík.


Procestoval jsem vloni s touto navigací MIO C520F+ celou Bosnu, Černou Horu a půl Chorvatska .
Používají se mapové podklady TeleAtlas a MIO je v podstatě převlečené IGO - lepší pokrytí, než má tahle navigace nenajdeš. Tom-Tom je v mapovém pokrytí Balkánu tragický a i ve srovnání s AdriaRoute, což byl dříve pro SLO,HR,YU hit je MIO lepší !smoking smileysmileys with beer

avatar Re: AUTEM S NAVIGACÍ
06. 03. 2008 21:56
Tak nemám co již k tomu dodat.Jen to samé co Modena.Také jsem s touto navigací, u mne Mio 710 procestoval od ČR až po Albánii,v podstatě mne navedla všude kde jsem potřeboval.Doplnil jsem si POI,které již mi budou sloužit i tento a další roky.Je to pro mne ta nejužitečnější hračka,kterou si na dovolenou beru /kromě své ženy/.Co se týká,ale cesty tak rozhodně byla navigace spolehlivější grinning smiley Nebloudily jsme ani jednou.Plně ti ji doporučuji¨.Dnes již mohu říct,že mám vychytané nedostatky,které tento přístroj má,ale nesmíš mu slepě důvěřovat.Jak se říká,důvěřuj,ale prověřuj .....Před každou naplánovanou trasou je třeba provést kontrolu,kudy vlastně ta cesta vede a provést případnou korekci.Je to přeci jen stroj,který nemyslí,ale vykoná jen to co jej člověk naučí.thumbs up

MirekŠi
avatar Re: AUTEM S NAVIGACÍ
07. 03. 2008 12:00
s Modenou a tvsatem nelze nic jiného, než souhlasit. Jenom snad doplnit, že existuje ještě varianta „všechno v jednom“, tedy PDA s GPS a telefonem, např. HTC Kaiser (ale mnohé jiné) a použít tam i-GO. Výhoda je v tom, že se člověk dlouhodobě musí starat jen o jednu krabičku a pokud nepotřebuje navigaci každodenně plně to postačí. spinning smiley sticking its tongue out
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
14. 03. 2008 15:34
Tak když jsem se rozhodl pro MIO,pak jsem zjistil,že Mio přestalo spolupracovat s iGO a nebude další obnova map.Děkuji všem za radu Mio je opravdu asi dobré.
avatar Re: AUTEM S NAVIGACÍ
14. 03. 2008 19:03
to 1.karel:
ano, zatím to vypadá bledě, máš pravdu. Ale já bych se na věc nedíval tak příkře. Nějakou dobu s mapami vydržíš, navigaci máš dobrou a alespoň já si nedovedu ani ve zlém snu představit takové podnikatelské sebevrahy, kteří by nechali velké množství zákazníků na holičkách jenom kvůli změnám ve spolupráci. Takže firma Mio bude muset nějak řešit stávající zákazníky, i když to možná nyní tak nevypadá. V nejhorším odemkneš a nahraješ si, co budeš sám chtít. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: AUTEM S NAVIGACÍ
14. 03. 2008 20:05
Pokud bude žít iGO tak nějaké spolupráce se nemusí řešit.Prostě jak píše profesor,stačí nahrát mapy a je to.Stejně každý kdo chce mít aktuální verze tak musí si přístroj odemknout.Poněvadž podpora nějak stále vázne a spoléhat na nějaké podnikatelské a jiné city se zákazníkem,to je snad v této naší "krásné" zemi dnes již utopie thumbs up smiley Jediný zájem o zákazníka ve většině případech je pouze prodat thumbs down Viz například navigační přístroje My GUIDE a řada dalších Upgrade je velká "0"

MirekŠi
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
17. 03. 2008 16:25
Tak jdu znovu o radu.A co navigace ASUS R700 s iGo 8. 43 států mapy z 26. 11. 2007můžete ji posoudit na internetu? www.entershop.cz. Já totiž na to nemám, abych instaloval mapy na MIO a nevím o nikom, kdo by mi to provedl.Děkuji Karel



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 1.karel (17. 03. 2008 16:32).
avatar Re: AUTEM S NAVIGACÍ
17. 03. 2008 18:26
1.karel
Není problém poslat navigaci poštou jednomu z nás zkušenějších a budeš tam mít, co chceš ! Upradovat mapy se vyplatí tak 2x do roka, víckrát je to zbytečné a nebo jen pro nás fajnšmekry. Kup si tu autonavigaci MIO 520/720 a nebudeš litovat.
Ta Tebou vyhlédnutá ASUS R700 je novinka a zatím min. další rok nebude k mání "léčivo" na dohrání např. nešťastného SLO. Kromě toho stojí cca o 3tis. víc a ať to čtu jak to čtu, kromě FM tuneru tam žádná výhoda proti 520/720 není . iGo 8 je docela hovadina a 3D mapy fungují pouze na zlomku pokryté Evropy a lepší to ještě pár let určitě nebude.confused smiley
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
18. 03. 2008 08:34
Děkuji,jdu do toho! Počkám na cenu a pak se ozvu.Ještě jednou dík,Karel
avatar Re: AUTEM S NAVIGACÍ
18. 03. 2008 17:27
rozhodnul jsi se správně. Jsem rád, že na rozdíl od tvsata jsem měl pravdu já a manageři fy Mio nejsou podnikatelští sebevrazi– viz. [forum.mio4u.cz] Pravdou však je, že být to firma s českými majiteli asi by to bylo jinak. Ještě, že je z civilizovaného světa spinning smiley sticking its tongue out
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
20. 03. 2008 16:12
Tady je o tomto problému více informací: [wombatov]....
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
21. 03. 2008 13:26
Minulí týden jsem jel lyžovat do Itálie a při tom jsem vyzkoušel MIO 720, hezká hračička , pokud víš kudy a kam chceš jet. Tam mě sice zavedla až k hotelu když jsem ji začal posloucht na posledních asi 20 km. Zato spátky mě zavedla do krásných serpentýn nad Bolzáno, který jsem vidět snad ani nemusel (málem mě shořely destičky) a zadat si průjezdný bod a pak ho o 50m minout, to si s ní pak člověk užije teprv srandy.

Do cíle vás sice dovede, ale většinou je to dál ale za to horší cestougrinning smileythumbs up smiley
avatar Re: AUTEM S NAVIGACÍ
21. 03. 2008 21:44
No vidíš,aspoň jsi se mohl kochatthumbs up

Mě dnes zase krásně povozila po Brně,ale také jsem dojel do cíle thumbs down

MirekŠi



Upraveno 2krát. Naposledy upravil tvsat (21. 03. 2008 21:46).
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
30. 05. 2008 15:38
Chci si pořídit TomTom Go 930T. Nemáte někdo zkušenosti? Díky.
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
30. 05. 2008 22:46
Ivane, tady [forum.navigovat.mobilmania.cz] a tady [www.path.cz] je tolik informací, že se ti brzo zahltí "operační paměť". Já koupil nedávno navigaci - zde jsem také čerpal "know-how".

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
02. 06. 2008 17:44
Hopkirk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ivane, tady
> [forum.navigovat.mobilmania.cz]
> kou-navigaci-vybrat.html?sid=298c3b6fc8b996c358c64
> 37ed5fb56c1 a tady
> [www.path.cz] je
> tolik informací, že se ti brzo zahltí "operační
> paměť". Já koupil nedávno navigaci - zde jsem také
> čerpal "know-how".

Díky za tip. Toto fórum znám. A skutečně jsem informacemi zahlcen smiling smiley.
Jako laik však potřebuji mít informace a zkušenosti z praxe. Ty mi o TT 930
zatím nikdo neposkytl. Budeš první smileys with beer ? Když, tak SZ. Díky.
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
28. 06. 2008 22:09
Tak už mám doma týden TomTom Go 930 yawning smiley. Spokojenost, akorát v BiH a CG mi moc platná nebude confused smiley.
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
04. 08. 2008 15:58
Mapy od Navtequ (2. kvartál 2008) ČH zatím neobsahují, ale tak jak sleduji růst pokrytí směrem na východ, do roka asi budou minimálně na úrovni současného Chorvatska. Jenže papírová mapa stojí ani ne stovku, takže není co řešit - papír je zatím v ČH obecně lepší, a to i pro navigace s mapami od TeleAtlasu.
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
04. 08. 2008 19:14
Já se potřeboval dostat z Kotoru na ty serpentíny (22x) nad ním. Ovšem navigace se mi mezi těmi horami ne a ne chytit, tak že mi byla akorát tak na ... A to tam mám SCG Route, celkem dobrá podrobnost. Bez signálu však ...

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: AUTEM S NAVIGACÍ
01. 10. 2010 17:01
Zdravím, pokud chcete někdo levnou navigaci, tak mrkněte sem. Je to číňan, ale spolehlivej a kvalitně udělanej as výbavou jak víno. Používají mapy od IGO. Sám ji používám a funguje super. Nedělám nikomu reklamu, ješn si myslím, že na občasný použití je škoda v tom mít větší peníze a tohle je skoro zadáčo .-)

[aukro.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.