Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta vlakem

Autor Petr_K 
Cesta vlakem
19. 11. 2007 09:44
Snad prvně zakládám vlákno yawning smiley , ale dnes jsem četl v novinách o novinkách jízdního řádu ČD 2008. Jak se zdá Jadran expres dostává sourozence, cituji z Idnes :

"Milovníci dlouhých cest se i v létě příštího roku (2008) budou moci svézt rychlíkem Jadran do Splitu, novinkou bude přímé spojení do černohorského Baru, které však zabere celý jeden den."

Na webu ČD ani v netových jízdních řádech jsem zatím podrobnosti o "černohorci" nenašel. Jadran expres do Splitu mi vyběhl. Jezdí tuším každý den od 20.6 do 5.9. Mám pocit, že jako normální vlak (rychlík), co staví skoro všude od Prahy přes SK, H i HR. Těch zastávek je dobře přes třicet.

Ale nakonec se nějaké info objeví a do Č. Hory v létě leckdo možná pojede i vlakem.... spinning smiley sticking its tongue out
---------------------

ČD dráhy obratem zareagovaly na můj písemný dotaz (díkythumbs up smiley) a tady je odpověď, cituji:

"Dobrý den,
plánovaný spoj (přímý vůz) bude odjíždět z Prahy hl.n. v 5.00 hod, příjezd do Baru bude v 8.13 hod následující den. Spoj pojede v období od 7.6.2008 do 20.9.2008,vždy v úterý a v sobotu z Prahy hl.n.

Bližší informace o spoji budou zveřejněny od 9.12.2007 na stránkách webových stránkách ČD, předprodej jízdného je možný nejdříve 2 měsíce před odjezdem. V tuto chvíli Vám ceník nemůžeme poskytnout, vzhledem k plánovaným změnám.
S pozdravem a přáním hezkého dne ČD centrum ..."

hot smiley



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Petr_K (19. 11. 2007 13:13).
Re: Cesta vlakem
16. 05. 2008 10:37
Před chvíli mi kamarád cestující letos do ČH přeposlal odpověď ČD k výše uvedenému vlaku. Tak se o ni dělím i s ostatními smileys with beer

Děkuji a cituji:
" V období od 7.6. do 20.9.2008 bude jezdit v úterý a v sobotu přímý lehátkový vůz Praha - Bar s odjezdem z Prahy hl.n. v 5:00 a příjezdem do Baru v 8:13 další den.
Zpět tento spoj jede ve čtvrtek a v neděli. Odjezd z Baru je v 18:00, příjezd do Prahy hl.n. ve 23:10 další den.

Cena lehátkového lístku je 268,-Kč pro 1 osobu a jeden směr v kupé pro 6 osob nebo 399,-Kč v kupé pro 4 osoby. Železnice Černé Hory není zúčastněná na mezinárodních dohodách poskytujících různé slevy, jako např. City Star nebo Mnohostranná dohoda. Cenově nejvýhodnější je odbavení jízdenkou se slevou City Star do poslední stanice v Srbsku (Prijepolje) a jízdenkou z této stanice do Baru a zpět. Cena zpáteční jízdenky se slevou City Star (Praha -Prijepolje) činí 3549,-Kč. Jízdenku je nutné zakoupit v předprodeji nejméně 3 dny. Cena zpáteční jízdenky Prijepolje - Bar je 1226,-Kč.
Cena jízdenek je závislá na aktuálním kurzu EUR.
Přejeme příjemný den. ČDcentrum"



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Petr_K (16. 05. 2008 10:41).
Re: Cesta vlakem
01. 06. 2008 21:51
Tak se přesně chystám na tuto cestu v přelomu červen- červenec.

Dozvěděla jsem se u informací Č.D., že sleva CITY STAR platí jen v příjezdu do cílové stanice v sobotu, s příjezdem v neděli do cílové stanice nemám nárok na tuto slevu. Nebo nějak tak jsem to pochopila. Mám dvě varianty cesty. Buď zaplatit víc a jet v klidu do cílové stanice, nebo absolvovat cestu s přestupy v Budapest (Keleti-pu) a pak ještě večer v Bělehradě. Místenku na vlak Bělehrad-Bar lze koupit až v Budapešti (Na Bělehradském nádraží bych to neriskovala).
V kanceláři Wasteels (mezinárodní jízdenky a místenky) na pražském Hlavním nádraží mi zpáteční jízdenku Praha - Bar
(příjezd do Baru v sobotu v 8.13) za cenu 4.150,- KĆ (karta IN) + možnost zakoupení místenky Praha - Budapest , Budapest - Bělehrad.

Zvolím patrně druhou možnost a pojedu s přestupy - bude to větší dobrodružství.

Jen takovou perličku na závěr. Stejnou trasu jsem jela před 30-ti lety Praha- Bar (Meridian Expres) který měl výchozí stanici ve švédském Mölme. a byla to super cesta. Hlavně na území bývalé Jugoslávie.

Přeji všem hezké léto

Jarka
Jarka42
Re: Cesta vlakem
02. 06. 2008 11:32
Tak mám novou informaci , Černá Hora vstoupila do společenství CITY STAR.
Tak to je super. Pokud máte kartu IN, tak vás zpáteční jízdenka vyjde na 3.900,- Kč + lúžko (cca. 300,- Kč)
Re: Cesta vlakem
02. 06. 2008 16:00
Dobrých zpráv není nikdy dost. smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.