Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Boka Kotorska

Autor Evik2 
Boka Kotorska
15. 07. 2007 18:58
Ahoj. Chceme letos podniknout výlet z Pelješcu do Boky, pište prosím vše, co se týká tohoto místa. Od cesty, přes zajímavá místa, dobrých restaurací, koupání, až po parking. Prostě vše.... Díky a krásné léto pro všechny!!!smiling smiley
Re: Boka Kotorska
15. 07. 2007 19:56
Ahoj Eviku - když jsme byli v Molunatu (poslední vesnice v Chorvatsku), udělali jsme si také výlet do Kotoru. Původně to mělo být podstatně dál, ale díky pomalé dopravě mezi hranicí a Kotorem přes Herceg-Novi. Na hranicích bacha na zelenou kartu, zajímá je snad víc než pas. Už jsem to sem podrobněji psal zde [www.ihvar.cz] a zde [www.ihvar.cz] . Jestli něco víc vydoluju z paměti, napíšu ti e-mailem. Hlavně nevynechat serpentíny nad Kotorem!!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Boka Kotorska
17. 07. 2007 21:14
Hopkirku díky a co takhle nějaká konoba?smileys with beer
Re: Boka Kotorska
17. 07. 2007 22:30
Eviku, jaká konoba? Když sem s rodinou, vymetám jen kulturní památky !!! grinning smiley
Ale jak tě znám, ty si konobku najdeš. thumbs up smiley inak ta doprava ve zmiňovaném úseku je fakt infarktová - pořád obec, omezení, trajekt. My pak z trajektu jeli doleva, je to opět pomalejší, ale mnohem hezčí - staré domy námořníků, úzké silnice až do Kotoru. Přeju hezký zážitek. smoking smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Boka Kotorska
18. 07. 2007 07:27
Rádi bychom se taky dozvěděli něco víc... confused smiley
Re: Boka Kotorska
18. 07. 2007 21:21
Boka Kotorská je velice příjemné místo .Jednu cestu jsme jeli trajektem/4 EUR za auto/pro skrácení cesty.Spáteční cestou jsme Boku projeli přes Kotor,Perast až do Hercg-Novi.Našli jsme tam dost klidných místa hlavně jseš furt u vody, co se nám moc krát v ČH nepodařilo.Jenom mám obavu jesli ta pohoda panuje jěště o prázdninách.mr
Re: Boka Kotorska
22. 07. 2007 22:38
Jeli jsme před týdnem z Pelješace na jeden den do Černé hory. Na rozdíl od jihu Chorvatska je v ČH hodně rušno. Úzká hrdla tvoří hraniční přechod, ano, zajímala je zelená karta a dále trajekt přes Boku do Tivatu. Tam se tvoří dost často fronty.

Celkem jsem to zvládli, nazpátek jsem celou Boku objeli. V ČH je dost málo přístupných pláží, a je to v létě lidnatá země, všude kde je přístup k vodě, bylo plno lidí. Pro mě byly zážitkem plné pláže lidí v Budvě. Zvyklý na přirodní pláže na Pelješaci si neumím představit týden dovolené na městské pláži v Budvě. Ale záleží na věku a zájmech...

Restaurací je všude přehršel, lidé se však k sobě neumějí moc chovat. Euro ale mají v ČH rádi a pro jejich získání jsou ochotni něco udělat smiling smiley
Re: Boka Kotorska
13. 08. 2007 22:06
Pohled na Boku Kotorskou z Herceg Novi
avatar Re: Boka Kotorska
22. 06. 2009 15:17
Koukám, že se tu od roku 2007 nic nezměnilo, ale přece jen se zeptám:

Chystáme se v září na 3 denní výlet z Pelješacu do Kotoru a okolí a hledáme ubytko přímo ve městě Kotoru. Najde se někdo, kdo dá tip a poradí?
Samozřejmě, že to může být úplně v centru a bez výhledu na moře - jedná se nám opravdu jen o přespání.
Díky všem za SZ nebo mail na Rosmarinezavináčseznam.cz.
Re: Boka Kotorska
11. 08. 2009 15:29
No my jsme letos z HR jeli přes ČH do Albánie a Makedonie. Musím teda říct, že jsme záliv Boka Kotorska objeli po silnici, protože u trajektu bylo narváno. Ale nějak mě teda Boka nenadchla, dá se říct, že pláže hned u silnice a nic moc příjemné postředí. Možná že od Budvy dál níže je to v ČH lepší, to už však nevím, protože jsme u Budvy odbočili do hor na Cetinje a Podgoricu. Do Kotoru bych na dovču nejela...... Zlatý HR a Pelješac nebo Makarská riviera.
avatar Re: Boka Kotorska
11. 08. 2009 15:36
Pivisko, ale my tam nechceme jet na dovču - tu budeme trávit 3 týdny na Pelješacu. Jedná se nám o to, a sem směřuje můj dotaz, že chceme v jeden den přejet z Pelješacu do Kotoru, prohlédnout si staré město Kotor, přespat a druhý den ráno odjet do Cetinje, Lovčen atd.
avatar Re: Boka Kotorska
11. 08. 2009 15:42
Rosmarine koukni si sem a vyber si sama Boka Kotorska
Re: Boka Kotorska
11. 08. 2009 15:50
Ano jako výlet určitě dobrý. Rozhodně za podívanou stojí výhled, když od Budvy začneš stoupat do hor na Cetinji. To je fakt krásný panorama, to se musí nechat. :-)
Re: Boka Kotorska
12. 08. 2009 12:39
A to je všechno, co se ti na MNE líbilo??!! To je škoda. Já zas říkám opak. Nikdy Chorvatsko. Na výlet do Dubrovníku, maximálně po cestě zpět na Plitvice, ale cpát do nich horem dolem a dívat se jim do ksicht...pardon obličejů, že jsme paštikářské plezmery, na to nejsem zvědav. Ještě dotaz. Víš kde je Dobreč ? Víš kde je Žanjiče a jim podobná letoviska? Víš kde je Miriště? A co tak Mala Spilja? Nevíš? Tak nehodnoť prosím MNE. Ono totiž čučet na pláže u silnice, to dělá každý. Zkus někdy sjet z autostrády a zajet na odlehlejší místa. jaR2004
Re: Boka Kotorska
12. 08. 2009 14:46
Plně s tímto názorem souhlasím. Nehodnoťte dle přecpaných pláží. Vnitrozemí a lidé co tam žijí,to už se uvidí málokde.
A ta neporušená příroda a pohostinnost místních. Zkuste sjet z hlavních silnic a pustit se do vnitr. vedlejšími úzkými místními silničkami. Další rok už nebudete chtít nikam jinam a u moře strávíte málo času.
Re: Boka Kotorska
15. 08. 2009 23:27
každý rok navštěvuji Boku je to nádherný přírodní úkaz zvlaště pokud vyjedete směr Něgušovo do hor 22x 180stupňových zatáček s převýšenám od paty moře až nahoru 1500m a pokud se prokousáte přes toto naskytne se Vám obraz jako z pohádky pod vámi cela Boka se zátočinami a horami a letiště kdy pod vámi přistávají letadla no prostě super no a já si to umocňuji ještě tím že si zajedu kousek dále do vesničky Něgušovo kde si koupím kýtu pršutu který je jen tam ten pravý a kravský sýr vrátim se zpět nad Boku sedím tam a pojídám dobroty a civím na svět jak kristus v Riu a vždy je to velmi silný zážitek
Re: Boka Kotorska
16. 08. 2009 08:16
No vidíš. A jsou lidi, kteří tvrdí, že MNE je jedna velká špína. Nic na ní nevidí krásného. Není to ale třeba nikomu brát, třeba se jim líbí ty arogantní obličeje Chorvatů, s myšlenkou, jak toho Čecha oškubat a vypadni, čekáme na další.
Re: Boka Kotorska
16. 08. 2009 17:54
To jar2004,pepos,

Také velmi rád jezdím do ČH. Bohužel jsem tam byl naposledy v roce 2007. Od té doby nestál osud při mě, loni i letos jsem tam, ač jsem byl na cestě, nedojel.Loni zdraví, letos porucha auta. A na ty serpentýny nad Bokou Kotorskou, mám ojedinělé vzpomínky z roku 2006. Krásný výhled samozřejmostí, při jízdě z kopce jsem potkal pasoucí se krávy, to by nebylo až tak divné, avšak opilého baču, který ležel v příkopě, jen ruka mu čouhala na tak úzkou cestu,to jsem ještě neviděl. Vůbec stačí jet po magistrále ( třeba nad Sv. Štefanem), nebo jen odbočit kousek od hl. cesty je zážitek, divoká zvěř apod.Prostě jiný svět. Mě to však vyhovuje. Pár kilometrů do hor, krásný výhled, širé moře, dají se najít i krásné pláže, které nejsou přeplněné, chce to jen znát. Proto se zde rád vracím, bohužel mi 2 roky osud nepřál...
Re: Boka Kotorska
16. 08. 2009 21:06
Já budu muset vyrazit na ty serpentingle nad Bokou. Tolik pěvu jsem již slyšel, že to letos, dá li Bůh nevynechám.
Re: Boka Kotorska
26. 09. 2009 13:47
ty serpentýny jsou úžasné :-D, doslova jsem si je užívala, i když někteří z nich měli hysterické záchvaty.


pokud chcete ECHT serpentýny, doporučuju vypravit se na Monastir Ostrog. To je teprve něco. jede se do cca 1800m čistě serpentýny a pak si další serpentýny z parkoviště musíte vycházet.

jinak Montenegro je kráné :-D, Budva, Petrovac, Králjčina plaža, Něguščo - nebo jak se to píše - přímo luxusní medovina, pršut a sýry, Cetinje - snad nejhezčí město, Perast, Herceg Novi, plavba po Boce Kotorské (mrzí mě, že jsem si nemohli prohlédnout žádný úkryt pro ponorky), Mořské jeskyně, Gospa od Škrpejla a ty jejich pevnosti, na každém kroku o ně zakopáváte. A jako třešnička na dortu Ostrog... Nádhera
Re: Boka Kotorska
26. 09. 2009 13:49
ještě jsem zapomněla na Kotor, tam jsem byla dokonce 2x, ale bohužel jsem byla v situaci, kdy jsem musela jezdit jen a pouze s cestovkou :-(... a to byla životní chyba. nedostala jsem se ani na hradby a do těch pevností :-/

[cestovatele....]

jestli chcete, můžete se podívat do fotogalerie z MNE
avatar Re: Boka Kotorska
22. 10. 2009 20:24
Z návštěvy města Kotor:






avatar Re: Boka Kotorska
24. 02. 2010 17:06
V části Dobrota jsme našli moc příjemnou restauraci "Ticha Noč" s nádherným výhledem na Boku kotorskou, kam chodí hlavně místní - mají tu výborné jídlo a za velmi slušné ceny. Např. hovězí guláš s těstovinami, chléb + 10 ks čevapčiči s hranolky a oblohou (porce pro velkého mužského) smiling smiley, chléb a 1/2 l minerálky = 10 Euro = cca 70 HRK.
Často vzpomínáme na oba číšníky (už starší pány, ale moc vstřícné a sympatické) - jeden vypadá jako děda Lebeda z Večerníčku a druhý chodí "polako" thumbs up - jakoby lehce bruslil.
Nechali jsme tam rovněž logo, tak se dobře najezte a hlavně pozdravujte. yawning smiley

[nd03.galerie.cz] [nd03.galerie.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (25. 02. 2010 09:39).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.