Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nocleh na cestě do Černé Hory

Autor Rosmarine 
avatar Nocleh na cestě do Černé Hory
15. 05. 2007 11:51
Vím, že podobné vlákno je na fóru o Chorvatsku, ale začíná mi to tam připadat dost nepřehledné.
A cesta do Černé Hory je hodně dlouhá - ubytování nemusí každý chtít, ale je přece dobré ho znát - jen tak pro strýčka Příhodu.

Prosím tedy ty, co nám ostatním mohou poradit či předat kontakt, o jeho uvedení. Fakt ale jen opravdu ověřené a dobré, včetně alespoň nějakých podrobností. Jde nám přece všem o pohodovou dovolenou pro všechny, že? yawning smiley
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
15. 05. 2007 17:17
Ja som vydržal až skoro po Dubrovnik, kým som odkväcol, 3 hodiny v aute a poďho ďalej... smoking smiley
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
16. 05. 2007 11:07
Já plánuji cestu přes Madarsko , kde je vcelku slušný kemp i s termály www.jonathermal.hu . či přespat v Harkánech , kde je ještě více možností.Dále bych chtěl pokračovat přes Srbsko do Bosny a pak už jen ten ,,kousek,, po ČH.My to máme z Liberce do Hu asi 770 km, což se dá po dálnici dobře zvládnout.A pak zbývá nějakých 650 km do Sutomore.
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
16. 05. 2007 11:35
...kua, skoro by som zabudol, 2004 sme chrápali po ceste v Bosne pri Neume, presnú adresu neviem, cena ca. 8,- EUR/os./noc, priamo pri magistrále, ale pekná terasa s výhľadom na more.

To vtedy bola trasa: BA večer - Split ráno, prehliadka Diokleciánovho paláca, poobede odchod - večer Bosna, nocľah - ráno odchod smer Dubrovnik - prehliadka Dubrovnika - pobede odchod smer Crna Gora - večer ubytko v Petrovaci, Nikšićko pivo. Kto nemá malé deti a má čas, vrele doporučujem. smiling bouncing smiley
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
31. 05. 2007 20:00
Pete napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já plánuji cestu přes Madarsko , kde je vcelku
> slušný kemp i s termály www.jonathermal.hu . či
> přespat v Harkánech , kde je ještě více
> možností.Dále bych chtěl pokračovat přes Srbsko do
> Bosny a pak už jen ten ,,kousek,, po ČH.My to máme
> z Liberce do Hu asi 770 km, což se dá po dálnici
> dobře zvládnout.A pak zbývá nějakých 650 km do
> Sutomore.

Teda nevím co lidi na těch termálech a navíc v létě vidíte.eye rolling smiley, ale pokud dál vidím cíl cesty přelidněné Sutomore, tak se už vůbec nedivím. Proti gustu žádný dišputát.grinning smiley
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
04. 06. 2007 12:06
Termály na poloviční cestě je super relax a za slušné prachy.
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
04. 06. 2007 15:27
Pro mě je to ještě moc brzo (500-600 km) od domova. Krize přichází tak kolem 800. Buď okolí Osijeku nebo sever Bosny.
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
05. 06. 2007 12:35
No jo, to já to mám těch 830 km do Szegedu a to mi stačí. K tomu dvě malé děti, které neustále něco chtějí nebo ječí.Uvažoval jsem i o zastávce v Srbsku u Paličského jezera, kde by měl být kemp, ale je to jen o kousek dále a tak v Madarsku je asi bezpečněji.
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
05. 06. 2007 15:21
Tak dej děckám kinedril, přes den budou spát a v noci tě pak zabaví.thumbs up smiley
avatar Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
05. 06. 2007 23:10
Jestli jedeš do Szegedu, tak tam je kemp, asi 2-3 km před hranicí se Srbskem, jsou tam takové chatky bez sociálního zařízení - ale to je kousek od chatek a čisté,autem se dojede až k té chatce, je jich tam povícero, a je to oploceno a čisté, na jedno přespání fakt dobré./ Chatka pro 4 osoby/ Spali jsme tam asi před třemi léty cestou do Černé Hory a pak asi před 7 lety cestou do Rumunska. V kempu se mezitím nic nezměnilo, tak předpokládám, že tam je dodnes. A ráno s čerstvými silami jsme cestovali dál.
Je to rovněž kousíček - asi 5 km od Rumunských hranic.Hlavně je to ještě v Maďarsku se zárukou bezpečnosti a čistoty.A na cenu se již nepamatuji, ale myslím, že jsme si říkali že je to docela levné. Při cestě do Srbska za městem směrem na hranici po levé straně. Je tam brána se službou.
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
06. 06. 2007 08:33
Díky za tip, ale já uvažuji o kempu v Kiskunmajse, kde je navíc aquapark s termály.je to ještě před Szegedem asi 20 km.Cenově asi 400Kč/noc/2+2 ve stanu.
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
15. 10. 2007 13:15
Podél chorvatského obřeží je dostatek kempů. Když vyjedete z ČR brzy ráno, bez problémů projedete až na konec dálnice a tam se ubytujete. Já jsem vyjel v 6:00 hod. a přes Německo (kde jsem již kolem 6:30 vjížděl na dálnici A93 vedoucí na jih), Rakousko atd. dojel realtivně pomalou (kolem 120 km/h) jízdou s častými přestávkami (2 malé děti) bez problémů kolem 21:00 hod. do kempu v Baško Polje, kde jsme za 112 kn přenocovali. Jinak se skoro veškeré náklady po cestě (benzín kdekoliv, chorvatské dálniční poplatky, poplatky za rakouské tunely, poplatek za rakouskou známku i přespání v kempu) dají zaplatit elektronickou platební kartou (pozor však na rakouské tunely, ty se dají platit elektronicky jen jako tzv. Videomaut u vybraných čerpacích stanic - na německo-rakouském hraničním přechodu u Pasova však taková byla).
avatar Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
15. 10. 2007 21:42
Petr HH napsal(a):
-------------------------------------------------------
.......
> (pozor však na rakouské tunely, ty se dají platit
> elektronicky jen jako tzv. Videomaut u vybraných
> čerpacích stanic - na německo-rakouském hraničním
> přechodu u Pasova však taková byla).....

nerozumím, o kterých tunelech mluvíš? já tam u okénka vždy platil "elektronicky" kartou Mastercard...nebo proč si na dva dny cesty shánět pracně nějaký Videomaut?
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
22. 10. 2007 13:21
Mám zkušenost z tunelu Tauern/Katschberg na A10 při cestě do Itálie, kde mi elektronickou kartu nevzali. Tak jsem nabyl dojmu, že ostatní tunely jsou na tom stejně mizerně.

Do Černé Hory se jede přes tunely Bosruck/Gleitnalm na A9. Videomaut se neshání pracně, je to jednoduché, při kupování dálniční známky na německo-rakouských hranicích se jen řekne, že chci jet tunely po A9 a je to. U tunelu se pak je přibrzdí, aby se stihla samočině zvednout závora a jede se. Žádný zastavování, žádný čekání.
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
22. 10. 2007 13:32
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (21. 12. 2012 18:41).
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
23. 10. 2007 14:49
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Petr HH:
> a to funguje jak? Přečte si to před tunelem SPZku?


Jo, jo přesně tak. Kupodivu i českou.

Je to dobrý pocít objet přes onen zvláštní turniket všechna ostatní auta, která stála frontu, aby zaplatila u pokladny.

více na www.videomaut.at (ovšem v dnešní době angličtiny upozorňuju, že je to celé jen v němčině, což pro někoho může být problém)

(abych nekecal, část je tam i italsky:
[primaryserver.videomaut.at])
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
07. 03. 2008 10:09
Jel jsem trasu,nejkradší ale časově nejdelší ale nejlevnější,bez poplatků jen dálnice Slovensko 130kč.Kdo jede na čas,doporučuji přes Rakousko a Chorvatské dálnice,kde nic nevidíte,ale trasa je časově kratší. Já jel Hranice,Vsetín,Nemšová,Nitra,Komárno,Székesfehérvár,VAJTA,Mohác,Osiek,Tuza,Sarajevo,Brod,Hum,Nikšiš,Podgorica,Cetinje,Budva. Ve VAJTĚ přenocování,chatka v zahradě vedle rod.domu je pro 4 osoby,dospělá os.200kč. dítě 133kč.Ve Vajtě je také thermalní koupaliště, je sice takové vesnické, ale funkční.Odjezd v 5.00hod z Vajty,příjezd do Budvy 20.00 hod. Okolí nádherné,nelze popsat.Koncem června pojedu ještě jednou jen s manželkou,tak přespíme v autě.Mám také kontakt na Harkány 300kč. dítě 160kč.Kdo má zájem kontakt zašlu,přeji hezkou cestu Karel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 1.karel (15. 03. 2008 12:24).
Pro 1.Karel : máme zájem o kontakt na nocleh v Harkánech, můžeš mi ho poslat? Jedeme dvě manželské dvojice - důchodci po šedesátce , odjezd 18.6.. Díky
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
30. 05. 2008 13:48
Karel 1: Také bych prosil o kontakty. Chci vyjet ze Vsetína počátkem července (2 dospělí + 2 děti). Díky.
Vyraz brzy ráno, večer jsi na místě. hot smiley
Vyraz brzy ráno, večer jsi na místě. hot smiley bez dálničních poplatků, bez problémů. Ráno vyjíždím kolem 3.00 h večer v 9.00 h jsem na místě. Jezdím takto už několik let, dvakrát ročně.
Doporučuji tuto trasu: Bez dálničních polatků po celé trase a je to z Holešova do Baošiči 980 km. Otrokovice, Petrov, Skalica Holíč,Kopčany, Kúty, Lozorno, kolem Bratislavy normálně po dálnici potom na Rajku, Mosonmagyarovar, Janoszmorya, Balatonsentgyorgy, Nagytad, Barcz, Virtovica, Pakrac, Okučani, Bosanska Gradiška, Banja Luk, Jajce, Donja vakuf, Bugojno, Jablanica, Potoci, Mostar, Potom např na Neum a po magistrále až do Černé Hory, nebo mimo Chorvaty směr Stolac, Trebinje, Herzeg Novi......
Kdo chce podrobnější info.....p.svenda2004@centrum.cz ale pozor!!!!!!!!!! za 14 dní už jedu! nejsem doma! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
02. 06. 2008 10:01
Caute...ja som spal na ceste do Ulcinju v Tare...kemp tesne na hranici Bosna - CH.Za 30eur stvorpostelova chatka.
A rano som uz len doklepol cca 300km a bol som pri vode.Doporucujem...
Kde leží Tara? Mám dost podrobný atlas Evropa, ale nikde jsem ji nenašla. Díky
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
03. 06. 2008 10:16
V Sarajeve sa das na Focu a tesne po prechode hranic je v horach kemp.Da sa tam lacno najest....prespat.
Kukni:
www.tara-tour.com
Re: Nocleh na cestě do Černé Hory
03. 06. 2008 11:03
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kde leží Tara? Mám dost podrobný atlas Evropa, ale
> nikde jsem ji nenašla. Díky


Tara se nachazi v NP Durmitor, na severu zeme.
[www.luko2.com]
Zachytny bod Zabljak.
Re: Nocleh na cestě do Černé Horyhot smileygrinning smiley
03. 06. 2008 14:03
Je to již hodně, hodně dlouho (1985), co jsme byli - jedno auto - s malými dětmi v Černé Hoře - kemp Buljarica. Tenkrát jsme jeli (Š120L) Vsetín - Nitra - Komárno - Szekesfehervár - Szekszárd - Mohács - Osjek - Šabac - Valjevo - Požega - (Titovo) Užice - Prijepolje - Bojišta - kaňon Morača - Podgorica (dříve Titograd ) - Petrovac n. M. Se stodvacítkou zážitek - hlavně Morača. Ale to je na jiné téma.
Vzpomínám si, že mě manželka tenkrát donutila až kousek za Valjevem zastavit, protože na mě už silně doléhala únava. Asi dvě hodinky jsem "podřímal" a pokračoval na jih. Vůbec jsem nevěděl, do kterého místa mám jet. Jen mi v zaměstnání známý říkal, že jedou na dovolenou přes podnik do Petrovacu a prý je tam pěkně a levně. Tak tím směrem jsem jel, až jsem narazil na Kemp Buljarica smiling smiley......
Fanastické 3 týdny u moře, spousta výletů do okolí, nezapomenutelné zážitky, noví přátelé.........
Zpátky domů jsem jel nahoru kolem pobřeží přes Kotor - Dubrovník - Neum - Mostar - Sarajevo (přenocování) - Zenica - Doboj - Donji Miholjac - Pécs - Balaton (koupání, nocleh) - Budapešť (krátká prohlídka, další nocleh) - Komárno atd. na sever domů. Cestu zpět jsme pojali taky jako výlet se zastávkami a prohlídkami měst.
Letos bych se chtěl (po různém zvažování i jiných možností) do Černé Hory znovu (jiným autem grinning smiley ) po letech podívat. S manželkou a vnoučaty (7 a 13 let). Tak na 7- 10 dní. Nemáme nic domluvené, chceme jet zase na blind. Toto fórum mě utvrdilo v tom, že to žádný hazard není. A vnoučata už nejsou přece jen tak malá.
Ale na jeden zátah to jet nechci.
Nevím, jak se tam za těch 23 let změnila silniční síť. Výše uvedená trasa se zřejmě dnes již nejezdí. Osobně bych nemusel moc využívat placených dálnic. Moraču bych rád vnoučatům ukázal, ale manželka nechce o tom ani slyšet (nepříjemné vzpomínky - bouračky, propasti bez svodidel). Nějaké mapy mně moc neřeknou.
Máte někdo čerstvé zkušenosti kudyma jet a případně kde (ideálně někde v Srbsku?) spočnout? Každá praktická rada dobrá. Díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ivan143 (03. 06. 2008 17:31).
Děkuji za odpověď, až se vrátíme, podělíme se o zážitky.
Ahoj. my jedem 20 června do Města Bar. je to zhruba 1500 km. Jedem sice dva řidiči,ale převážně řídím já. Pojedem po dálnici a za 12 hodin se poprvé koupem. Já si trochu odpočnu a na večer pokračujem dále. Jedem do kempu se stanem,tak po cestě je mnoho možností,kde přespat. Byli jsme tam minulí rok a letos jedem zase na 3 týdny. Po cestě chcem zustat pár dní u Budvy a pak do místa jménem kemp oliva. Je tam krásně a hlavně od stanu do vody cca 80m. Jsou tam srovnatelné ceny jídla jako tady,tak nás ani moc nenaštvalo zákaz vožení jídla. Přejem krásnou dovolenou
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.