Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Doprava

Autor Rosmarine 
Re: Doprava
06. 09. 2007 13:36
Nedisponujeme vlastnim automobilem a tak jsme se museli v Cerne Hore spolehnout na verejnou dopravu. Tu jsme vyuzili nejdrive z Durmitoru do Kotoru, jelo to pres Niksic, Podgoricu a Cetinje. Pote uz jsme cestovali spise po pobrezi. Mezi jednotlivymi letovisky je doprava celkem hojna, horsi je to, kdyz si clovek najde cil trochu ve vnitrozemi.
Docela me zklamala moznost dopravy do narodnich parku Lovcen a Skadarsko jezero - neni zadna! Jen na Skadarsko jezero jezdi parkrat denne vlak do Virpazaru, ale dal uz nikam.
Ceny za dopravu jsou podle me trosku vyssi nez u nas.
Jinak samotne prejezdy zejmena ve vnitrozemi jsou samostatnym zazitkem, silnice splhaji po horach a dolu do kanonu rek vselijakymi serpentinami a vyhledy jsou vskutku uchvatne.
Ridici aut jsou opravdu ponekud agresivnejsi, doklada to zvysene mnozstvi pomnicku podel silnic...
U autobusu casto nefungovala dobre klimatizace, ale dalo se to prezit. Vlaky byly ciste a docela komfortni.
Dobytek a jina havet se pase uplne vsude, i uprostred silnice! Ale narozdil od nasi zeme to vzdycky prezije bez uhony, proste se zpomali nebo zatroubi a pocka, az prejde smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lindiste (20. 02. 2008 16:10).
Re: Doprava
04. 12. 2007 10:37
Nazdar všem. Do Černé Hory se chystám příští rok. Loni jsem byl opět v Chorvatsku a z určitých věcí a zážitků jsem byl zklamaný. Proto hledám změnu a myslím, že Černá Hora je ta pravá. Mám naplánované dvě trasy, z nichž jednu nakonec zvolím. Cesta přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko je jasná. Cesta přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko už ale méně. Maďarská dálnice do Szegedu je už hotová? Podle toho, co jsem zjistil na netu, tak by měla být hotová.
Má někdo zkušenosti s oběma trasama, hlavně mě zajímá doba jízdy a poplatky za dálnice.
Klidně pište soukromé zprávy ať tady svýma dotazama někoho neobtěžuju.
Děkuju všem.

DD-Dave
avatar Re: Doprava
14. 05. 2008 00:13
Pro ty co to nečetli na fóru o Chorvatsku:[www.oeamtc.at]

Chorvátsko: Ulice do Dubrovnik zahrazený
30 kilometr objížďka na základě stavební práce
Chorvátsko rekreant, kteří v létě autem do Dubrovnik chtít, muset delší jízda - časy naplánovat. Dalmatský pobřeží - ulice D 8 je mezi navigovat Ploce a Opuzen do očekávaný 20. Červenec zahrazený (pro grafické zobrazení objížďka - cesta prosím na obrazy cvakat). Důvodem závora jsou stavební práce na Neretva- most u Rogotina jakož i seřízení nové vedení dopravy u Ceveljusa.

Až hodinou víc jízda - čas
Asi 30 kilometr dlouho objížďka vede od Ploce přes Mali Prolog do dalmatský zázemí a odtamtud přes Metkovic zpět do Opuzen. Řidič automobilu muset počítat s nejméně hodinou jízda - čas. U vysoké provozní objem jsou také delší zácpa ne z - zavřít.

Další záměr
Chorvátsko sleduje toho času ctižádostivý plány. Tak má dalmatský pobřeží - dálnice A 1, kteří na délka od 342 kilometrů od Zagreb přes Zadar a rozdílný součinitel přilnavosti vozovky pod levým a pravými koly do Sestanovac vede, do Dubrovnik nastavit. 59 kilometr dlouho část mezi Sestanovac a Ploce je očekávaný již v létě 2008 otevřený, kteří zbývajícím 60 kilometr do Dubrovnik do dohotovení nové most na poloostrov Peljesac nejdřív 2012.
Re: Doprava
14. 05. 2008 06:44
Řidiči jsou opravdu kouzelní v loni před městem Bar jsem dojela borce , co kouřil , řídil a telefonoval.
Re: Doprava
19. 05. 2008 20:23
Tak objížďka Ploče-Opuzen, která měla trvat do 20.7. byla už 17.5. zrušena a bude se už jezdit normálně.
viz:[www.oeamtc.at]
Re: Doprava
21. 05. 2008 14:50
zdenny napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Řidiči jsou opravdu kouzelní v loni před městem
> Bar jsem dojela borce , co kouřil , řídil a
> telefonoval.


Manžela jednou vezl známý, který tohle ještě vylepšil o mapu na klíně (velkou - ne autoatlas).
Re: Doprava
28. 05. 2008 14:00
....Čerstvá zpráva ČRo ...... Černá Hora zavádí ekologický poplatek všech motorových vozidel dle obsahu.Autobus 150 EU,u osobáků mi to uteklo
je jednorázový a platí na celý rok.
avatar Re: Doprava
28. 05. 2008 15:42
Za osobní auto je to 10EU. Omezuje i dovoz potravin !!!!

MirekŠi
avatar Re: Doprava
28. 05. 2008 15:47
Dovážet potraviny, alespoň tedy k Ulcinju, je zbytečné - ceny jsou srovnatelné s našimi. A máslo, mléko a pečivo kvalitou lepší než u nás. Na severu je asi ale dráž, nevím.
Re: Doprava
30. 05. 2008 00:40
Zdravím z Bečiči. Takže Budva - Bečiči je teď koncem května jedno velké staveniště. Staví se a kope všude kde se podíváte, i ta cesta teď neni normálně průjezdná (staví se čtyřproudovka). Jinak vypadá to že rusáci koupili celé montenegro, protože se staví spousta nových hotelů a bytových jednotek. Například celý ten výběžek mezi Budvou a Bečiči co je v něm tunel pro pěší vlastní RU firma Mirax group a staví luxusní rezidence + hotel. Další info později...
Re: Doprava
30. 05. 2008 13:47
----Dle zpráv v chorvatském tisku tam pobřeží v délce 12 Km koupil Abramovič a hodlá tam provést výstavbu ve stylu abrabských emirátů v odpovídajících cenových relacích.Bez komentáře.
avatar Re: Doprava
30. 05. 2008 13:53
Abramovič má postavené obrovské "orlí" hnízdo v zátoce Kruče a taky tam zabral jedinou pěknou pláž - i to byl důvod, proč jsme loni odtamtud odjeli zpět do Chorvatska. Černá Hora se opravdu stává ruská. Omlouvám se - nepatří to sem, reagovala jsem jen na Vaškovo slova.
avatar Re: Doprava
30. 05. 2008 23:07
Jel jíž někdo trasu Budapest - Szeged - Novi Sad - Srbinje - Nikšič - Podgorica - Budva?
Asi tato trasa bude aktuální,jestli Chorvati budou dělat krky k vůli potravinám.Díky všem .
avatar Re: Doprava
30. 05. 2008 23:17
A co Černohorci ti to vyhlásili dříve ne Chorvati a navíc si ještě přirazili 10 Euráčů za auto

MirekŠi
avatar Re: Doprava
02. 06. 2008 21:55
Mirku,ale je lepší jen jedna kontrola než minimálně tři(menší pravděpodobnost).Nevezu sice žádné hordy jídla jen si chceme vzít nějaké mléko(v ČH nám nechutná) a pro čtyřleté dítě zavařené jídlo aby nemusel obědvat pořád hambáče, pizzu a podobné věci.I proto jsem se do této diskuze nějak nezapojoval a tu trasu sem si chtěl jen ověřit jestli je v pohodě sjízdná i když delší(časově).A těch 10éček (i když to není moc) za auto jsem taky nepochopil co tím chtějí Černohorci dokázat.Letos jim je dám(vloni jsme se rozhodli,že tam ještě jednou pojedeme) a příští rok už budeme opravdu zvažovat kam na dovolenou.A diskuze o tom až bude Chorvatsko v unii nic nebudou zakazovat je taky tak trochu zavádějící ,ale aby měli komu,jestli budou zdražovat po vstupu do EU jak všechny nové země tak na to opravdu nebudeme mít,ale budeme si moct vozit paštiky....Hůrásmileys with beer
avatar Re: Doprava
02. 06. 2008 22:37
Teď tedy nevím kam.Chorvatsko problém,Černá Hora jak by smet.Prostě podmínky ideální confused smiley Ještě,že jsem si to tak na jaře hezky naplánoval.Chvíli tam a chvíli tam.Teď to vidím na doma. Nemít sebou žádný žvanec tak to nemusím kempovat.Tolik zase na tu dovču nemám,abych se mohl stravovat za Kuny a nebo Eura.Vždyť jen ten pobyt vyjde na pár tisícovek a kde je cesta /nafta/,ta se díky přátelům USA také prodraží o poplatcích za cestu ani nemluvím.To jsme si to malovali "a jedeme bez hranic,hurá"Žádné kontroly,jen hladký průjezd.Samá "bumáška" a "zákazy".škoda,jezdím tam od roku 2000 a teď taková podpásovka. HEZKYhot smiley

MirekŠi
Re: Doprava
03. 06. 2008 19:26
Ahoj,v černé hoře je nepatrně levnější jídlo a pití než u nás,tak proč to tahat sebou. A hlavně chladné nápoje na každém rohu.
avatar Re: Doprava
07. 06. 2008 15:02
[www.novinky.cz]


Tak a začínají šaškovat Černohorci,ale mne už nenaser..,jak budou dělat krky otočím to a zůstanu v Chorvatsku a bude po ptákách.V tom je velká výhoda oproti Chorvatsku,že je kde zůstat aniž by to člověka nějak finančně postihlo.Jedu na blind tak jsem neplatil ani žádnou zálohu.Nechtěl jsem vést nějaké hordy jídla(ani bych neměl kde,jedu feldou bez rakve) a ani není proč,ale jedeme s dítětem a po loňské zkušenosti nějaké mléko a domácí hotové jídla pro čtyřletého syna je potřeba.

Tak hotové domluvené........a jak mě naser.. tak jim neprodám ani cihlu!!!!!!!!!drinking smiley
fox
Re: Doprava
07. 06. 2008 22:21
taky chci jet na blind a taky feldou, nechá se sehnat ubytování pro dva, má někdo zkušenosti s kempem Oliva (snad je to správně) děkuji za odpovědi
Re: Doprava
08. 06. 2008 03:07
ahoj,byl jsem tam minulí rok,jestli chceš něco bližšího vědět,ptej se.
avatar Re: Doprava
09. 06. 2008 23:20
V Černé Hoře jsem byl v r.2005 a přesto-že to bylo uprostřed sezony (přelom července a srpna) tak nabídek na ubytování bylo po cestě poměrně dost. Jak je to dnes nevím, ale asi se toho moc nezměnilo....

** Petr **
avatar Re: Doprava
10. 06. 2008 10:47
Já 2006 a to samé,všude nabídky i v azbuce.

MirekŠi
fox
Re: Doprava
10. 06. 2008 13:59
72 Luboš, děkuji předem, jde mi oto, zda se nechá sehnat ubytování pro dva lidi, něco jako je to v Chorvatsku, že na cestě stojí tzv. naháněči a "draftujou zákazníky", nebo musíš vysloveně zastavit ve vybranném místě a jít hledat ubytování.Jestli je lepší apartmán nebo aparmán v kempu?Nesjme nároční, jedna místnost, kuch. a kousek k moři. Jezdím do Chorvatska 7 let do Orašace ke známým a chtěl bych na týden vyrazit do Černé Hory, doposavaď jsme tam jezdily na čumendu ráno tam a večer zpět. Orašac je u Dubrovníku.Nebo je lepší napsat na kontakty které jsou zde již vyvěšeny na tomto vláknu. Děkuji moc za odpovědi.
avatar Re: Doprava
10. 06. 2008 18:08
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 72 Luboš, děkuji předem, jde mi oto, zda se nechá sehnat ubytování pro dva lidi, něco jako je to v
> Chorvatsku, že na cestě stojí tzv. naháněči a "draftujou zákazníky", nebo musíš vysloveně
> zastavit ve vybranném místě a jít hledat ubytování.

Za mě stáli u silnice s cedulemi. Když jsem pak například zastavil v Petrovacu na parkovišti tak se u mě okamžitě objevily dvě ženy zda nehledám apartmán...

** Petr **
Re: Doprava
11. 06. 2008 22:11
Ahoj,jestli chceš ubytování,tak to nevím přesně. Já jezdím do stanu,projíždíme více kempu. Ale kolem Budvy byli určitě nahaněči. Ten kemp je cca 12 km za městem a kolem něho moc baráku není,ale spomínám si že hned nad ním jeden barák nabízel ubytování, Zaručit to nemužu. Kdy jedeš,já se vracím 14 července,třeba budu vědět víc.
Re: Doprava
12. 06. 2008 10:24
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 72 Luboš, děkuji předem, jde mi oto, zda se nechá
> sehnat ubytování pro dva lidi, něco jako je to v
> Chorvatsku, že na cestě stojí tzv. naháněči a
> "draftujou zákazníky", nebo musíš vysloveně
> zastavit ve vybranném místě a jít hledat
> ubytování.Jestli je lepší apartmán nebo aparmán v
> kempu?Nesjme nároční, jedna místnost, kuch. a
> kousek k moři. Jezdím do Chorvatska 7 let do
> Orašace ke známým a chtěl bych na týden vyrazit do
> Černé Hory, doposavaď jsme tam jezdily na čumendu
> ráno tam a večer zpět. Orašac je u Dubrovníku.Nebo
> je lepší napsat na kontakty které jsou zde již
> vyvěšeny na tomto vláknu. Děkuji moc za odpovědi.


Starosti s ubytovanim pro 2 lidi, co jedou na blind, klidne vypust z hlavy. V kazdem meste, jak na pobrezi, tak i ve vnitrozemi postavaji na autobusaku (i vlakaci) "Sobari", co nabizeji "sobe" cili pokoj. Staci vystoupit z autobusu a nasypou se na tebe ( pokud nemaji zabraneny pristup na nadrazi - jinak te odchyti o kousek dal). Takze neni problem sehnat ubytovani. Vetsinou je to jedna mistnost v byte, kterou maji majitele uvolnenou pro hosty. Socialni zarizeni je tedy spolecne a na pouzivani kuchyne je treba se domluvit, nekdy vas nechaji nekdy ne, takove jsou moje zkusenosti.
Loni jsme byli na vice mistech, tahli jsme s sebou stan, ale ani jednou jsme ho nevybalili.
fox
Re: Doprava
12. 06. 2008 22:22
72Luboš+ lindiste, díky za odpovědi, jedem 8.8. na týden do Chorvatska a pak pokračujem do ČH, takže děkuji za info až se vrátíš, rád uvítám další, přeji příjemný pobyt a cestu bez problémů.
Re: Doprava
15. 06. 2008 11:39
Foxi: Já byl v Černé hoře r. 2006 uprostřed sezóny. Jel jsem na blind. Chtěl jsem kousek za Budvu.Nakonec jsem zastavil v Sv. Stefanovi a tam shaněl ubytování.Do minuty jsem měl pokoj, ale ten se mi nelíbil, tak domácí zavolal kamarádovi, ten přijel do 5 minut a zavezl nás domů do rod. domku kousek za Sv. Stefanem. Tam nám ukázal pokoj. Jedna větší dobře vybavená místnost, v rohu minikuchyňka,lednice ,WC se sprchou.Dále klíma,satelit a dvoulůžko.Jel jsem s manželkou. Oproti tomu co předcházelo nebe a dudy.Jen je třeba si vybrat a neskočit hned na první nabídku pokud se ti nebude líbit. Platil jsem 15 EU na osobu což šlo. Na pláž jsem jezdil na drobný pijesok, taková menší uzavřená pláž.Na pláži jídelna s dvěma hospůdkami. Líbilo se nám tam a letos opět na přelomu července a srpna tam jedem zase i k tomu samému domácímu. O ubytování nemusíš mít strach. Taky jsem zvědavý jak budou letos celníci na hranicí ČH s Chorvatskem vyvádět.hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duran (15. 06. 2008 11:40).
fox
Re: Doprava
15. 06. 2008 15:06
Duran : díky za odpověď, potěšil si měyawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 217
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.