Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Doprava

Autor Rosmarine 
avatar Doprava
09. 04. 2007 20:17
Jaké jsou silnice, kam jet a kam nejezdit, na co si dát pozor a co si užít - na pobřeží i ve vnitrozemí = prostě rady a zkušenosti těch, kteří už cestování autem do Černé Hory prožili a mají k tomu co říct. A otázky nás všech ostatních. Díky
Re: Doprava
09. 04. 2007 22:02
Hlavné cesty (2006) sú väčšinou schodné aj bez Nissanu Patrol, len Černogorci jazdia ako blázni, takže pred neprehľadnou zatáčkou buď pripravená, že oproti niekto vybehne... Pre "profi" šoférov je lahôdka cesta z Virpazaru (popri Skadarskom jazere) cez dedinku Vladimir do Baru. Hoci mám auto dlhé 4,4 m, boli úseky, kde som prešiel zákrutu na 2x... Ale ten výhľad ! hot smiley

Autu (Fiat Scudo, no jo...) sa nič nestalo ani celý deň opustenému na Velikej Plaži či o 5. ráno v Budve...

Nafta takisto v pohode, 07/2006 okolo 1,- EUR.

Treba sa prispôsobiť a hodne trúbiť.
Re: Doprava
10. 04. 2007 18:15
V létě se chystáme do Ulcinje a vezmeme to pravděpodobně přes Madarsko, kde zastavíme na 2-3 noci v kempu v Harkánech a pěkně si vorazíme a vyblbneme v termálních bazénech.A pak to střihneme Přes Bosnu kolem Sarajeva k moři.Nevím jestli tato trasa je nejkratší , ale vzhledem k zastávce v termálech bude pro nás přijatelná.
Re: Doprava
11. 04. 2007 00:05
Pete: Myslíš KOLEM Sarajeva alebo CEZ Sarajevo. Poznám cestu Zagreb - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Jablanica - Mostar - Metković - Dubrovnik. Inak som zatiaľ neskúšal... eye rolling smiley
Re: Doprava
11. 04. 2007 09:19
Milde- Pete může jet "kolem" Sarajeva,z Jajce po E761 a před Sarajevem na E762/ale je to 2tř./na hranice Č H.Nebo kolem hranic po č20 k Dubrovníku a podél moře.To bude rozdíl asi 50 km.
Re: Doprava
11. 04. 2007 12:57
A což takhle jet "kolem" Sarajeva po trase : Székesfehérvár nebo Budapest - Mohács - Osijek - Zenica - Sarajevo ?
Re: Doprava
11. 04. 2007 19:49
Myslel jsem jak napsal Brad.Okolo Sarajeva, sice silnice 2 tř. ale romantika,klídek...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pete (11. 04. 2007 19:52).
Re: Doprava
11. 04. 2007 20:43
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jaké jsou silnice, kam jet a kam nejezdit, na co
> si dát pozor a co si užít - na pobřeží i ve
> vnitrozemí = prostě rady a zkušenosti těch, kteří
> už cestování autem do Černé Hory prožili a mají k
> tomu co říct. A otázky nás všech ostatních. Díky


Doprava je tam opravdu boží( manželka po 1/4 hodině řízení zatavila že dál už ani metrgrinning smiley), černohorci jsou asi většinou barvotěsný protože červená na semaforu jim celkem nic neříká. V Budvě jsem jel za skůtrem řidič levou rukou řídil pravou telefonoval na křižovatce blikal do leva a odbočil do pravathumbs up
Cestou ke Skadarskému jezeru v serpentínách za jednou zatáčkou spící(nebo chcíplej) osel na silnicithumbs upVe vnitrozemí stojí za to vidět Skadarské jezero (byli jsme až někde u Albánie), NP Lovčen a sjet z něj do Kotoruthumbs upCeny tam byli srovnatelný s našima nebo jen o něco většíthumbs up
ben
Re: Doprava
11. 04. 2007 22:12
Boli sme tam 3 x, presli sme CG az po Albansko. Byvali sme v Miloceri, Petrovaci 2x, Buljarici. More maju pekne aj tam. Soferi dost svojski. Isli sme cez Srbsko - nadherna priroda, kanony, hory, ale cesty slabsie. Isli sme aj cez Chorvatsko, myslim ze to bolo pohodlnejsie, ale dalej. Inac fajn ludia, dobre ceny,ale plne plaze.
Sluzby mierne zaostavaju za Chorvatskom. Kazdy rok bolo vidno zlepsenie.
Re: Doprava
12. 04. 2007 11:32
V Srbsku se dost na silniční a dálniční síti k jihu pracuje. Viz např. [www.mzv.cz]
Re: Doprava
22. 04. 2007 14:34
Také se chystáme letos do Černé Hory a chtěli bychom poradit s cestou přes Maďarsko a Srbsko. Cestu až k Bělehradu známe (jeli jsme tak do Bulharska), ale pak z Bělehradu dolů. Jak se jede, kolik se platí poplatky apod.? Poradí nám někdo, kdo už tudy jel?
Díky
Doprava do Cerne Hory
30. 04. 2007 15:46
Nevite nekdo, jestli v soucasnosti existuje prime autobusove spojeni do Cerne Hory? Dopravci, ktere jsem nasla na internetu jezdi maximalne do Belehradu a odtud to je prece jen jeste hezky kousek cesty do Cerne Hory.
Re: Doprava do Cerne Hory
30. 04. 2007 19:27
Můžeš autobusem do Bělehradu a pak do ČH vlakem. Vlaková nádraží při pobřeží jsou v Baru nebo Sutomore. Z Bělehradu jezdí přímé vlaky do obou měst a cesta trvá asi tak 8 hodin. Cenu bohužel neznám, ale snad by ti jí dokázali říct v cestovní kanceláři Českých drah - obch@cdtravel.cz. Tam by snad měli být schopný i zajistit ti jízdenku (zaplatíš ji tady a v korunách), aby jsi ji nemusela shánět v Bělehradě.
avatar Re: Doprava
03. 05. 2007 16:27
Chtěla bych se zeptat toho, kdo ví - jak je to s tunelem Sveti Rok? Je pravda, že bude do konce června uzavřený mezi 22.00 - 6.00 hodinou a bude se muset objíždět po staré silnici na Gračac? Díky za odpověď.
Re: Doprava
21. 05. 2007 09:56
MildeSorte4 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pete: Myslíš KOLEM Sarajeva alebo CEZ Sarajevo.
> Poznám cestu Zagreb - Banja Luka - Jajce - Bugojno
> - Jablanica - Mostar - Metković - Dubrovnik. Inak
> som zatiaľ neskúšal... eye rolling smiley

Tou jsem jel loni. Akorát mě místy štvaly podél skal za vajíčkama (Jajce) kameny na silnici.



Jinak provoz přes Bosnu minimální a podél řeky nádherná příroda. Letos uvažuji pro změnu o trase přes Maďarsko - Bělehrad - Podgorica.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil residents (26. 05. 2007 17:21).
Re: Doprava
21. 05. 2007 14:47
Zvažuju neustále cestu přes Hu dále Srbsko a pak přechodem Zvornik do Bosny a pak Nikšič Podgorica ... A nebo Vámi zmiňovanou trasu Bělehrad- Podgorica.Kdy jedete? Že bych uvítal informace o této cestě. My vyrážíme 23.7.
Re: Doprava
22. 06. 2007 13:55
Čauky, jezdíme Maďarsko, Bělehrad, Užice, Bielo Pole, Podgorica, za 20 min. z Podgorice , kolem Skadaru jste v Sutomore . Je zde dálnice s tunelem přes horu , otevřená od 2003 a z Podgorice si zkrátíte cestu min. o 1 hod.
Re: Doprava
05. 07. 2007 21:44
Protože jsme se s manželem vrátili 1.7.2007 z Montenegra jsem stále ještě plná zážitků!
Tedy silnice tam zase nejsou o mnoho horší než u nás! Je pravda, že je na nich větší provoz, protože jich mají poměrně málo. Je dobře dodržovat rychlost, protože je tam poměrně dost policajtů s mobilními radary, za cestu zpět podél moře od Baru k hranicím s Chorvatskem 4 radarové kontroly, řidiči jsou však dosti loajální, takže na vás blikají. Jinak kdo je zvyklý jezdit po Praze, tak ho jízda Černohorců nemůže příliš překvapit, není příliš odlišná a nehod jsme také moc neviděli. Cesty ve vnitrozemí jsou trochu dobrodružnější (byli jsme na výletech ke Skadarskému jezeru a k jezeru Šasko), ale zase je to fakt zážitek. Kdo se však už někdy po balkánu pohyboval, tak ho to zase tak moc nevyvede z míry.
Jinak jsme jeli cestu přes Bosnu a byla dost zdlouhavá - ve dvou jsme se střídali v řízení a jeli jsme to 23hodin! Měli jsme pár kratších přestávek a jednu 2 hodinovou na večeři v Chorvatsku.
Re: Doprava
15. 07. 2007 07:16
Vrátil jsem se včera z Černé Hory.Mohu potvrdit ty radarové kontroly. Většinou měří na rovném úseku, kde se schovají třeba za skálou, ale byli i mezi zatáčkami, např. u Sv. Štefanu, kde měřili 40 - cítku.Asi dostali nové přístroje. Vloni jsem je ještě v takovém počtu nezaznamenal.V úseku 10 km 5 hlídek,o mnoho horší jak u nás.Mnohdy nesmyslně omezená rychlost.Raději by měli něco udělat s pobíhajícími kozami a ovcemi po cestách, a to přímo na magistrále kolem pobřeží ( pravidelně u Sv. Štefanu). Jinak mají cesty proti Chorvatsku hodně nerovné, tunely v horách nad Podgoricou neosvětlené,což může činit problémy s orientací. Jediný tunel, který splňuje alespoň nějaké normy je Sozina, který spojuje Sutomore se Skadarským jezerem. Tunel od Tivatu do Kotoru je také osvětlený, avšak špatně odvětraný, šílený smrad. Proti Chorvatsku se to nedá srovnat. Provoz hustý-např. v Budvě, všichni vytrubují, tlačí se. V Bečiči např.vybudují tzv. Megamarket, rozlohou u nás běžná samoška, avšak zapomenou na parkoviště, auta se tlačí v malé uličce,na nějaký šrám na karoserii se podle stavu jejich aut nehledí.
Re: Doprava
15. 07. 2007 08:27
Též jsem se včera vrátil z Černé Hory.Cestu tam jsem volil přes Bosnu /B.Gradiška,Jajce,Jablanica,Mostar/ - toto je velmi zdlouhavá varianta,nikoliv dle kilometrů ,ale dle času.Absolutně nedoporučuji.Má to jen výhodu v pěkném okolí a pohledech kolem Neretvy a horského přechodu Prozor.Akceptace platebních karet v Bosně problematická,všiml jsem si ,že na čerpacích stanicích Petroil /mají symbol velblouda/ karty většinou akceptují,jediná "evropská" benzinka OMV je těsně na začátku Mostaru.Hustota silničních kontrol policie je vysoká,zvláště v okolí vetších měst,absolutně nejvyšší byla kolem Mostaru.Z Mostaru jsem nejel na Metkovič,ale na Stolac a Trebinje.Cesta je tam v dobrém stavu a hlavně absolutně minimální provoz.Na Jadranskou magistrálu jsem pak sjel až za Dubrovníkem.Jinak v Černé Hoře kvalita silnic spíše horší,značení mizerné a počet policejních kontrol je velký.Přijde mi až nesmyslně snížené rychlosti -např.od Igalo,přes Herceg Novi a Bijela - vše 40-50-60km.Ceny za naftu 0,98EUR,trajekt přes Boku Kotorskou 4EUR za auto.Co mi však v ČH vadí nejvíc,je ten šílený nepořádek a odpadky na místech ,kde by jste to nečekali.Inu - Balkán.Cesta zpět - podél Chorvatského pobřeží a za Brelou ihned na dálnici.Chorvatská dálnice je skvělá,bohužel i drahá - od Šestanovac do Zagreb=171kun + Zagreb-Macejl=35kun.Tedy 206kun.Ale časově nesrovnatelné,rychlé,pohodové.Z Herceg Novi do Brna jsem byl asi za 16,5 hod. /včetně čekání na hranicích,na mítnicích a svých přestávek/.Závěr je pro mne takový,že ČH je zajímavá země,líbil se mi Sv.Štefan,Kotor.Ale přeci je jen na každém kroku vidět,že mladá republika má moc dlouhou cestu k průměrné evropské prosperitě .
Re: Doprava
15. 07. 2007 16:54
To Putin:
Drobná oprava: Cena nafty Eurodiezel, na některých benzinkách pod názvem Ecodiezel byla v den odjezdu, t.j.v pátek 13.7. 0,95 eur.
Jinak při cestě zpět od hr. přechodu Macelj po Maribor se jede po okreskách, na přechodu Šentijl do Rakouska před půlnocí kolona aut kolem 1 km,čekání tudíž asi 30 minut- Rakušané naštěstí nic nekontrolovali, nešťastný průjezd Vídní dle směrovek, až se zdálo, že jezdíme stále dokola( trasu pro průjezd Vídní uveřejněná na jiném vláknu jsem zapomněl doma).Na rakouské dálnici sveden provoz na některých místech do 1 směru.Chtěl jsem po letech vyzkoušet cestu přes Vídeň, ale po letošních zkušenostech se zřejmě vrátím k cestování přes Maďarsko.Cestu zpět přes Vídeň jsem volil s ohledem k nástupnímu termínu u moře v sobotu, kdy jsem předpokládal, že z pátku na sobotu pojede v protisměru přes Maďarsko velké množství aut a budou mě svítit do očí.Jak vidno, moc jsem si nepomohl, i když na dálnici jsem nedostával od protijedoucích aut plnou dávku světla,tak ti, co mě předjížděli, měli většinou zapnutá dálk.světla, což také oslňovalo.
Re: Doprava
04. 08. 2007 11:12
Ahoj,
15.7. jsme odjížděli z Prahy ve 14:00 přez Hatě-Vídeň-Graz_nové dálnici až do Šestanovac-Dubrovník-Budva, s pár přestávkama na čůrání a na Chorvatské dálnici skoro tříhodinovou pauzou na odpočinek jsme dojeli do Budvy v 9:30 v pondělí ráno.
Cesta byla naprosto bez problémů, nikde žádné čekání, prostě nádhera, jen v Kotoru na trajekt.
Domů jsme jeli ve čtvrtek 26.8. v 11:00 dopoledne stejnou cedtou jen obráceně, taky bez problémů a bez čekání.A do Prahy jsme přijeli kolem 9:00 ráno s tří hodinovou pauzou na odpočinek.
Všem co teprve pojedete ....PŘÍJEMNOU CESTU
DDD
Re: Doprava
05. 08. 2007 16:15
Zdravím,
nezná někdo jízdní řád trajektů přes Boku Kotorskou , resp. odkaz na internetové stránky.
Díky
Re: Doprava
05. 08. 2007 16:48
Jízdní řád není třeba, jezdí furt, česky imr-vére !!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Doprava
05. 08. 2007 21:05
Trajekt jezdi nepřetržitě,cena za osob.vozidlo je 4EUR,za osoby se neplatí.
Re: Doprava
25. 08. 2007 20:29
Pokud někdo z vás má pocit, že jsou cesty v ČR příliš fádní, pak vřele doporučuji navštívit zemi absolutní demokracie řízení motorového vozidla Černou Horu. Kolona zde může vzniknout už jen proto, že řidič dvacátého auta před váma potkal svého dobrého známého a rozhodl se, že musí aspoň trochu utužit svůj vztah a prohodit pár zdvořilostních frází. Někdy stačí, aby řidič prostě dostal hlad a tak své vozidlo odstaví v jediném průjezdném pruhu a zajde na nějakou mňamku. Ti konzervativnější se nasytí až za volantem, ale místní, otrlejší posedí a pak směle pokračují. Čtyřproudá silnice je pravděpodobně jen kdysi dávným záměrem stavitelů. Dnes je jeden pruh pro parkování (žádné podélné, zásadně ze šikma, ti zdatnější napříč). Pak vám zbyde jeden na průjezd, bohužel jeden pruh je dost málo na plynulý provoz, aby současně místní obyvatélé stíhali vyřídit všechny své potřeby. Kruháč: v zemích našich značí bezpečné místo pro křížení cest. V ČH se jedná o diskuzní fórum s možností přenášet informace mezi více účastníky. Chtěl bych ještě vyjmenovat značky, které v této zemi slouží pouze asi jako větrolamy: zákaz otáčení vozidel (velmi oblíbená); dej přednost v jízdě, nevím, prostě tam je nějaká křižovatka, tak aby to vypadalo, tak tam vrazili zrovna tuto značku - stejně je to se zákazem doprava či odbočením doleva. Zákaz vjezdu znamená pouze následující: pokud jsem řidič jedoucí do zákazu uhýbám řidiči jedoucího v regulerní jednosměrce (otrlejší neuhýbají ani ze směru zákazu). Policie je opravdu všudypřítomná, ale měřením rychlosti asi nic nezmění. Jednou s námi jel jeden místní, ukázat nám pláže. Tak jsem narychlo sebral klíče, ale zapomněl jsem papíry. Chtěl jsem se vrátit. Místní se mi vysmál a s údivem se tázal, na co? Doporučil mi i alkohol před jízdou. Cesta o něco líp ubíhá a policii stejně vaše hladinka nezajímá. Tento rázovitý kraj snad kazí jen ti turisti nějakým tím blinkrem či zdržováním před zákazem vjezdu. Abych se přiznal, dá se na tento způsob cestování rychle navyknout. I já konzerva jsem si jej oblíbil. Snad se zase přeorientuji na náš středoevropský způsob cestování a všichni budem na cestách maximálně v bezpečí. Ono to naše české má přeci jenom jednu velkou výhodu a totiž, že za tou zatáčkou určitě bude ještě cesta pokračovat a ne že tam bude jáma a pasoucí se dobytek. Pokud si chcete pořádně zatroubit - směle na Černou Horu :-)
Re: Doprava
25. 08. 2007 21:11
Náhodou jsem tam jednou viděl používat blinkr i jednoho místního, v Budvě jsem jel za skůtrem, řidič levou rukou telefonoval a blikal do leva a na křižovatce odbočil do prava, no ještě že to nebylo opačněthumbs upthumbs up smiley
Re: Doprava
29. 08. 2007 17:54
Teda "himlonko" nechceš napsat cestopis ze své dovolené v ČH? Určitě bych si ho koupila (zábavné literatury je na trhu málo). Dík za tvůj příspěvek!!! hot smiley
Od srdce jsem se zasmála a pobavilo mě to o to víc, že vím, o čem píšeš!
Díky!thumbs up
Re: Doprava
03. 09. 2007 12:25
V Černé Hoře jsem byl loni a pobřeží projel několikrát celé a zase taková hrůza to rozhodně není. Stejně tak Bulharsko a Rumunsko, které jsem projel letos a před kterým mě taky varovali. Nehod se tam vidí mnohem méně než u nás a tragickou jsem neviděl žádnou - jen zmačkané plechy. A v naprosté většině to byli řidiči od nás, kteří asi byli z tamního provozu stejně vykulení jak himlonka.grinning smiley A spíš mám strach u nás, že do mě napálí někde v Praze nějaké prase co jede po městě kilem než na Balkáně.
Re: Doprava
03. 09. 2007 17:01
To Evina: díky za pochvalu, příspěvek psal přítel, zrovna jsme se ten den vrátili, tak sme byli ještě plní dojmů. Vzkaz vyřídím, určitě je o čem psát, Černá Hora je studnicí zážitků!
To residents: příspěvek je samozřejmě psán s nadsázkou, ale v podstatě to tam opravdu tak chodí (potvrdili to i Češi, který jsme tam potkali). Pohybovali jsme se hlavně ve městech, konkrétně Ulcinj, a to byl občas opravdu mazec, ale nakonec i sranda:-) tož tak.
mějte se a Černé HOře zdar!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 113
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.