Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Budva a okolí

Autor Paša 
Re: Budva a okolí
21. 11. 2010 13:44
Karel M.
Moc děkuji za Váš názor, my jezdíme vlastní dopravou (nejlepší cena pro rodinu) již 6 let na Makarskou do chorvatska a chtěli jsme vyzkoušet něco nového. Bohužel jsme byli zvyklí na hotel a polopenzi( týden ma žena taky konečně klid a bez starosti nas hladovce nakrmit) hledali jsme něco jak pro nás take i pro naše 2 male děti (7 a 3 roky) a docela nas zaujala nabídka od ckvt.cz která nabízí ČH komplex slovenska plaža i jak s polopenzí tak i all inclusive a ceny jsou velice přizníve za týden 15.600/tyden pro všechny s polopenzí nebo 21.100/tyden pro všechny s all inclusive. tak nevím zdali jet naslepo a najít ubytko nebo jet s cestovkou na hotel. ,,My jezdíme z milovic kousek od prahy.
Re: Budva a okolí
22. 11. 2010 20:46
To plpetr:

Nikomu nevnucuji své názory, jak chce prožít dovolenou.Mě ten týden dovolené v letošním roce vyšel pro 4 lidi za ubytování v apartmánu za 7 nocí asi 7 tis. Kč,to jsme měli klima + 2 terasy s výhledem na moře, které bylo vzdálené tak do 10 minut chůze ve Sv. Štefanu. Tam se nám však moře nezdálo optimální, tak jsme jezdili asi 3 km na pláž s výhledem na otevřené moře, kde bylo jen pár desítek návštěvníků, byl klid a v okruhu tak 10 - 20 metrů na pláži nikdo nebyl.
Stravovali jsme se buď v restauraci, nebo manželka zavařila před odjezdem jídlo do sklenic, to se pak ohřálo, takže jídlo bylo za pár desítek minut hotové.Pokud mám zkušenosti s polopenzí, tak to se většinou moc nenajíte, takže stejně navštívíte nějaké restaurační zařízení.
Budva, jak jsem již výše psal,když jsem tam byl ubytovaný v r.2005, je moc hlučná a pláže naprosto přeplněné a tak do dvou hodin v noci jsou ve "Slovenské pláži" přeplněné uličky lidmi,kteří se vrací z restauračních zařízení a krámků, které jsou postaveny kolem pobřeží. A ráno je to tak kolem šesté jak na nádraží, jezdí tam elektrické vozíky, které rozvážejí na plošině povlečení do apartmánů nebo zahradnické potřeby na výsadbu a údržbu areálu, na každé nerovnosti to příšešrně zahrká, takže pokud máte okna tím směrem, tak se spolehlivě vzbudíte.
A ještě jedna věc - pokud máte smůlu a bydlíte uprostřed areálu, tak to máte cca půl kilometru daleko od parkoviště. Vjezd auty je tam zakázán, takže buď tuto vzdálenost absolvujete několikrát pro zavazadla pěšky, nebo podplatíte někoho, kdo jezdí s těmito vozíky, aby Vám bagáž odvezl.Já jsem volil tu druhou možnost, když předtím jsem se snažil se tam nějak "vlomit" autem. Během pár minut mě auto odtáhli, ale to jsem zprvu nevěděl, myslel jsem si, že zapracovali zloději. Nepřeji nikomu zažít ty nervy 1250 km od domova, když jsem hledal auto.Nakonec vše naštěstí dobře dopadlo jen s pokutou 50 Euro.

Karel
Re: Budva a okolí
27. 11. 2010 17:41
To plPetr:I naše rodina jezdí na dovolenou do Budvy a ubytování v komlexu Slovanská pláža Ti nedoporučuji.Ty fotky areálu v katalogu CK musí být staré ,alespoń 20 let,protože letos v září kdy jsem byl v Budvě tak Slovanská Pláža byla hodně schátralá.Navíc co jsem tak odpozoroval,tak většina klientů tohoto hotelu jsou mladí Rusové a Ti tam budou asi slušně v noci řádit jak carští důstojníci :-))).Já Ti doporučuji jako ostatní jet sám bez cestovky.Záleží kdy chceš jet.Já jezdím v září a jel jsem na blind a našel ubytování s klima,tv,terasu apod.ze super domácím za 200 E pro 3 lidi.Těsně před odjezdem jsem koukal na internetu na lasty a Kovotour měl apartmán v Budvě za 3900 kč na osobu všechny zájezdy přes CK jsou předražené.Takže i když jste 4 osoby tak i kdybys sehnal ubytování za 300 Euro tak Ti zbývá ušetřených přes 7000 kč a za to budeš moct chodit na večeře jako uhlobaron :-))))smileys with beer.Navíc nám náš domácí poradil,že jedno řeznictví v Budvě Ti maso,které si vybereš, sami ugrilují a Ty to sníš na apartmánu.Např.my jsme měli asi 300g ražniči a 400 g pljeskavice a platili jsme necelých 5 E.
Takže si to plPetře ještě dobře rozmysli.Pokud bys chtěl ještě něco vědět tak Ti tady jistě všichni rádi poradíme.
vinklar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vinklar (27. 11. 2010 17:42).
Re: Budva a okolí
28. 11. 2010 18:43
To Vinklar:

Jezdím od r. 2006 na blind a v porovnání s CK se dostanu max. na 50 %, možná i míň a to většinou ještě za lepší ubytování. Letos ve Sv. Štefanu za 40 Eur/noc pro čtyři, tzv. mezomitový apartmán - 2 terasy, klima a veškeré vybavení apartmánu s krásným výhledem na historický ostrůvek. Koupat jsme se jezdili buď na pláž Drobný písek nebo Kamenovo, obě pláže cca 3 km daleko, ale s minimem lidí a klid. A Vy jste bydleli kde? Raději klid, než takový cirkus, který je každý den v Budvě na Slovenské pláži. I když si někdo zvykne na Makarskou, možná mu to ani nepřijde.Mně to osobně vadí, nemít klid ani na pláži,vím, že pláže jsou přeplněné a těžko se hledají klidné.

Karel
Re: Budva a okolí
29. 11. 2010 12:44
To Karel
My jsme bydleli v Budvě v té vilové čtvrti u benzínové pumpy .A jezdili se koupat také na Kamenovo což trvalo autem asi tak dlouho ,jako jít pěšky na Slovenskou Plažu.Auto jsem vždycky schoval tam na tom parkovišti pod stromy a odpoledne pak byl v autě vždycky příjemný chládek.V jedné restauraci na pláži Kamenovo točili pivo Laško 0,3 l za 1 E.Tak to jsem si vždycky dával a dcera si tam dávala hamburger.Kamenovo je super.thumbs up
Asi 2 x jsme byli i u vás na Sv.Štefanu a koupali se v cípu pláže pod tou příjezdovou cestou na ostrůvek.Moře super i pláž,ale tech Rusůangry smiley.Navíc za 2 lehátka a sluncobran 15 E.A na druhé straně s pohledem na Budvu chtěli 30 E.To snad nestojí ani na Francouzské rivieře.Tak jsme tam leželi na ručnících.Parkoval jsem v těch serpentínách,které vedou k pláži a jednou nás tam pozdravil na kolech manželský pár když jsme chtěli vyjíždět "ahoj Plzeňácí"tak to jsme koukali jak spadlí z višně,protože po celém dnu na pláži,kde je slyšet jenom ruština,tak to byl příjemný šok.
Já to tam prošmejdil a viděl ty hotely v té poslední serpentině s výhledem na ostrůvek thumbs up.To vy jste bydleli u té příjezdové cesty nahoře ?Jinak musím s tebou souhlasit,že bydlet v Budvě bez auta a být odkázaný na 1 pláž je špatný.A čím více je v Budvě jachet a turistů,tím je tam moře špinavější a pláže přeplněné i v září co jezdíme my.1 den jsme si udělali výlet do Ulcinju a tam kdykoliv jsem zastavil už tam byli náhončí na apartmány,tak jeden nás přinutil, uměl i drobet česky jít se podívat a musím říct super.bylo to tedy za Ulcinjem u řeky Ada Bojana nebo jak se ta řeka jmenuje správně,ale 3 minuty autem na Velikou Plažu ,na Plaži minimum lidí, moře teplejší než v Budvě v Ulcinju jso ceny o dost levnější no byli jsme nadšení.I ten apartmán by vyšel levněji než jsme byli ubytováni .Tak uvidíme příští rok,jestli nám zůstanou peníze na dovolenou,po Kalouskovo ozdravné kůře.angry smiley
s pozdravem Vinklar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vinklar (29. 11. 2010 12:46).
Re: Budva a okolí
29. 11. 2010 21:50
To Vinklar:

V Černé Hoře jsme byli letos a to počtvrté. Ve srovnání s minulými lety tam bylo méně Čechů, to bylo poznat. Byli tam hlavně Bosňáci a Srbové.To se asi odrazilo na ceně ubytování - v r.2007 50 Euro za noc a 4 osoby, letos již jen 40. Tehdy i letos ve stejném apartmánovém domě na konci Sv. Štefanu směrem na Petrovac těsně u magistrály - poslední objekt - nelze přehlédnout - je podlouhlý, má řadu vchodů a každý vchod i jiného majitele,těsně za objektem se sjíždí vpravo do kempu "Crvena Glavica" - je tam velká cedule.Pokud bydlíš ve vyšším patře, je tam nádherný výhled na Sv. Štefan vč. historického ostrůvku, i moře, okna jsou otočená k moři, takže hluk od magistrály není slyšet.Sjednávat ubytování dopředu je kontraproduktivní, dle mých zkušeností seženeš ubytování vždy a to jezdíme počátkem července - byl jsem tam již 3 krát ubytovaný + jednou na "Slovenské pláži" v Budvě přes CK, čehož doteďka lituji. Naopak když jsem před lety chtěl dopředu apartmán rezervovat, chtěli daleko větší cenu - když jsem tam pak přijel, neměli zase plně obsazeno, seděli u magistrály, odchytávali auta a byli rádi za 50 Éček.A to jsou apartmány s plnou výbavou, jak píši výše, měli jsme dva balkony nad sebou včetně klimy a dokonce v každém patře bylo i samostatné WC.
Pokud se jedná o koupání, tak kromě Kamenova je super ještě Drobný písek, daleko klidnější, je vzdálen od "našeho" ubytování asi 3 km, tentokrát na jih( směr Petrovac). Horší je tu pláž najít - ze strany od Štefanu není značena, z opačné strany ano - nenápadná odbočka v jedné ze zatáček - pak následuje prudký sjezd dolů k moři. Stojí to opravdu za to - klid, málo lidí, výhled na naprosto širé moře, nejsou vidět auta- prostě idyla, která se jen tak nevidí.Nevím o žádné jiné pláži, na které by bylo tak málo lidí - pláž dostupná jen auty nebo čluny z moře - kromě jednoho obydlí není v okolí žádné.
Pokud se týká Ulcinu, byl jsem se tam podívat jen jednou, věřím v nízké ceny, ale také je poznat blízkost Albánie a muslimů a také chaos v dopravě - neuznává se např. žádná přednost v jízdě, čímž jsem byl mírně šokován. Kde jsem byl ještě je vnitrozemí - kaňon řeky Tary, Durmitor - stojí za shlédnutí, i když je daleko. Ale pak hlavně hory poblíž Budvy - směr Cetinje a za ní pohoří Lovčen - výhled na Boku Kotorskou a sjezd úzkou silničkou směrem do města Kotor - to opravdu je nádhera, letos jsem to absolvoval již potřetí.

Karel
Re: Budva a okolí
01. 12. 2010 17:43
To Karel:
My jsme byli také v Č.Hoře letos počtrvté.v letech 06 a 07 jsme tam byli s busem protože,jsme měli staré auto.Až loni na jaře jsme si koupili nové a byli jsme tam po vlastní ose a začali objevovat okolí Budvy.A letos jsme pokračovali s větším akčním rádiusem.Co se týká chaosu v dopravě,tak zbystřím na nejvyšší stupeň před Herceg-Novi.Tam začíná pravý Balkán a Orient dohromady,blinkry neexistují,nedávání přednosti v jízdě apod.Letos poprvé v životě jsem viděl v Bečiči, jak je ta 4 proudá silnice.Jak auto vybočí ze svých 2 vymezených pruhů,najede do našeho protisměrného přes 2 plné čáry a předjíždí dvě auta ve svém směru.Naštěstí jsem jel ve svém pravém pruhu,tak nás ten magor moc neohrozil,ale to jsem čuměl s otevřenou pusou.Říkali jsme,kdyby tam přijeli naši policajti na stáž,tak se musí vrátit šedivýsmiling smiley
Do vnitrozemí jsme se chystali letos,ale měli jsme celý týden nádherně,tak nám bylo líto opustit na jeden den pláže.
Jak zvládáš cestu?Na jeden zátah nebo cestou přespíte.
Já letos zastavil v Neumu tam jsme se najedli a přespali na apartmánu a ráno pokračovali.
Zpátky jsem to zvládl na jeden zátah.
Re: Budva a okolí
01. 12. 2010 21:04
To Vinklar,

Jak zvládám cestu? Do Sv . Štefanu to mám přesně 1250 km. Jsem z Moravy, ze Zlína, takže jezdím na Nové Město n. Váhom,pak po dálnici kolem Trnavy,přes Bratislavu, pak přes Maďarsko po 86-tce, cíp Slovinska přes Lendavu, v Čakovci se napojím na dálnici přes Zagreb. Protože až tak nespěchám, v Karlovaci sjedu z dálnice. jedu po "staré", u Plitvic před Rakovicou máme vyhlídlý motorest, kde se najíme, pokračujeme k Udbině a v Gornje Ploči se napojíme zpět na dálnici, jedeme do Šestanovacu, kde následuje krásný sjezd serpentinami k moři u Brely a pak pokračujeme po pobřeží přes Makarskou, Neum, Dubrovník až do Černé Hory, trajekt přes Boku Kotorskou.Dělám to na jeden zátah s tím, že opravdu nikam nespěchám, takže u Plitvic se stavíme na jídlo, někde kolem Gradaci následuje cca 2-3 hodinový odpočinek, takže celková doba cestování je asi 24 hodin.Vyjíždíme ráno a druhý den ráno jsme na místě. Tam jsme letos jeli jak popisuji, zpět jsme se stavili na 4 dny u Omiše v Chorvatsku, z kterého mě to trvalo pohodovou jízdou asi 15 hodin domů zase stejnou cestou zpět, celou jízdu za světla.
Chtěl bych se podívat do Mostaru a pak přes Bosnu domů,máš s tím zkušenosti? Podle informací je tamní příroda krásná, ale cesta je pomalá a za tmy stejně nic neuvidíš. Chtělo by to někde přespat, pokud máš zkušenosti s Bosnou, napiš prosím něco bližšího.Dovolená pro mě začíná sednutím do auta, nemusím nikam spěchat, ani jet v noci, i když jsem v minulosti většinou jel, ale je to únavné a čím víc mám let, tak se cestování v noci chci pokud možno vyhnout.
Letos jsem byl docela nemile překvapen, když jsem do Č.H. po třech letech vrátil, tím rozestavěným betonovým monstrem v Budvě, což bude asi někdy obrovský hotel. Na kterou pláž se chtějí asi ti hosté vejít.To platí i o dalších menších rozestavěných stavbách, které vyrostly během těch tří let, co jsem tam nebyl a evidentně se u některých z nich s dostavbou nepokračuje. Myslím, že mají "velké" oči, podobně jako jsem viděl v Bulharsku, kde je obrovské množství postavených, ale neobsazených apartmánů. I kdyby to vše obsadili, tamní pláže přece nejsou nefukovací.Přes všechnu kritiku ale konstatuji, že v porovnání s Bulharskem je to pro mě "zlatý" Jadran.

Karel
Re: Budva a okolí
02. 12. 2010 09:44
Zas tu dopravu tak nedramatizujte, letos jsem to projel od Scepan Polje pres Trsu, Zabljak, Savnik, Podgoricu a Bar a potom podel pobrezi od Sukobinu po Debeli Brijeg nebo jak se ten prechod za Dubrovnikem jmenuje a v Praze se setkavam s horsimi vecmi. Jestli chcete ochutnat trochu Orientu, Skadar je hned za hranicema, ale ani tam neni nic, na co by se nedalo zvyknout. Domaci si sice parkrat zatroubi, ale to patri k veci. Jina vec jsou silnice, ale ty jsou na severu v horach, u pobrezi jsou stejne jako v Chorvatsku, jen jsou plne omezeni rychlosti, petku jsem dal az za carou.

Co se Bosny tyce, projel jsem loni Bosanska Gradiska - Jajce - Bugojno - Mostar - Capljina - Trebinje - CRO a letos Samac - Doboj - Zenica - Sarajevo - Brod na Drini - MNE. Neznam usek Mostar - Sarajevo. Pres Sarajevo to bude asi rychlejsi, je tam i kousek dalnice, pres Jajce to bude zajimavejsi. Co se tyce rychlosti, loni jsme vyjeli v poledne z Zalakaros v Madarsku, v jedenact vecer jsme byli v Mostaru, svetlo jsme meli po Bugojni, dolu do Jablanice jsme sjizdeli uz za tmy (v pulce zari). Letos jsme jeli v devet rano z Harkany, v sedm jsme byli na Scepan Polje. Vse pri dodrzovani limitu, letos asi pulhodina v zacpe na kraji Sarajeva.
Re: Budva a okolí
12. 12. 2010 15:30
Zdravím cestovatelé,
Všem děkuji za Váše názor a rady. Jak to vypadá tak to asi opravdu vyzkoušíme bez cestovky a pojedeme na blind, jak jsem četl tak se tam dá vždy něco sehnat tak snad se nám to podaří a v polovině července vyrazíme na 10 dní.. Zatim Všem přeji krasne Vánoce a štastný nový rok 2011 a v černé hoře AHOJ.
avatar Re: Budva a okolí
17. 12. 2010 16:40
Souhlasím naprosto s Jozkou - pokud chcete vidět pravý Balkán v dopravě, jeďte se projet ve špičce do Prahy !!!
Navíc mám zkušenost, že pokud v MNE vidí místní cizí RZ, dávají víc bacha a krotí hormon !
V Albánii to je sice jiná káva, ale že bych se na jejich cestách cítil o moc víc v nebezpečí, než třeba na pražské magistrále, to určitě ne !drinking smiley
Re: Budva a okolí
18. 12. 2010 17:35
No jo, v Praze a okolí se dějí věci, tam se i auta vytláčejí z dálnice.
Re: Budva a okolí
04. 01. 2011 22:04
Tak jak zde už někdo psal-čím blíž k Albánii,tím větší divočina



Upraveno 1krát. Naposledy upravil NUNI (04. 01. 2011 22:09).
Re: Budva a okolí
22. 01. 2011 19:41
Zdravím všechny fanoušky Černé Hory.
Chtěl bych se podívat na ostrov Sv.Nikola u Budvy. Můžete mi někdo podat info. Doprava, její cena, pláže.....

Díky Gusta
Re: Budva a okolí
25. 01. 2011 13:20
To Gusta.
Ač jsem byl v Budvě několikrát,tak na ostrově sv.Nikola jsem nebyl.Ale v přístavu v Budvě je hodně člunů,které dopravu na ostrov nabízejí cena loni byla myslím 10 E.
Re: Budva a okolí
30. 01. 2011 16:50
To vinklar.
Díky. Každopádně bych se rád na ostrov Sv.Nikola podíval a vyzkoušel pláže. Určitě budu na foru všechny informovat.

Gusta
Re: Budva a okolí
20. 02. 2011 12:53
Zdravím všechny příznivce Č.hory letos chcem taky po letech razit jedem koncem srpna ve dvou a mám malý člun nedá někdo nějakej tip na ubytko u moře a nějaké info jak to je z provozem malých člunů /gumáků/ každá rada dobrá děkuji předemgrinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.