Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Budva a okolí

Autor Paša 
Budva a okolí
12. 02. 2007 14:23
V létě odjíždím na dovolenou do Budvy,přivítám každý dobrý tip na nejlepší místa na koupání, výlety do okolí , speciality k jídlu a pití prostě vše ! díky
mikulas
Re: Budva a okolí
12. 02. 2007 16:50
Najlepsie kupanie je na plazach Mogren I a II, plati sa sice 1E za vstup, ale plaz nie je preplnena a more cistejsie, popoludni aj prijemny tien na casti plaze. Najest sa da od 3E (menu). Pivo Niksicko je celkom dobre, takisto cervene vino Vranac.
Re: Budva a okolí
22. 02. 2007 14:48
Ahoj, máte někdo nějaký tip na soukromé ubytování v Budvě či v Bečiči? Popřípadě i kontakt?
Re: Budva a okolí
01. 03. 2007 22:45
Dost mě překvapuje poměrně nízký zájem o Černou Horu. Je to země sice vzdálenější, ale domnívám se, že v přírodní kráse má co nabídnout.Třeba pohled na ostrov sv. Štefan, na Boku Kotorskou z výšky pohoří Lovčen a další scenerie patří k nezapomenutelným okamžikům dovolené. Je pravda, že většina pláží v okolí Budvy nebo Bečičí jsou v turistické sezoně dost přeplněné, ale mimo tato centra se dají nalézt i poklidné pláže. Třeba pláž Kamenovo, asi 2 km jižně od Bečiči, nebo velmi romantická pláž Drobný Písek jen asi 3 km od osady sv. Štefan.Tyto pláže leží mimo turistická centra, proto je nezbytné jet na dovolenou po vlastní ose. Ten, kdo tuto možnost nemá, je bohužel odkázán většinou na velmi přeplněné pláže poblíž hotelů.V loni jsem zde byl s rodinou bez předchozí rezervace, podařilo se mi sehnat ubytování v soukromém apartmánovém hotelu / v přízemí/za 30 euro na den pro 2+2 s veškerým vybavením v novotě v osadě sv. Štefan, prostorností a vybavením lepším než v předcházejících letech přes cestovní kanceláře.Pokud bude zájem, mohu kontakt individuálně sdělit na Váš e-mail.I letos se tam chystám začátkem července.
Re: Budva a okolí
02. 03. 2007 11:44
To Karel M.:

Tiež sa čudujem nízkemu záujmu, ale teba uznať, že keď sa (Češi) terigáte 12 hodín do Splitu, ďalších 5 h do Budvy je nad sily a chuť vodiča i posádky. V tom sme Slováciu trochu vo výhode thumbs up smiley . Kvalita ubytovania v HR a SCG (či už len CG) je na zhruba rovnakej úrovni, len v CG je "špinavšie". Ale vyvážia to nižšie ceny v reštauráciach a príroda: Velika plaža za Ulcinjom (prachový tmavý piesok), Sveti Stefan, Skadarsko jezero, rafting na Tare ... ... ...

Na mailový dopyt pošlem kontakt na ubytko v Buljarici (časť Petrovacu), asi 600 m od pláže moody smiley , zato kľud a blízko do obchodu smileys with beer . Klima samozrejmosťou.
Re: Budva a okolísmiling smiley
12. 04. 2007 11:23
ČH mně moc láká, jen ta zatracená doprava. Nerad trávím dva dny cestováním jedním směrem... Asi se vyplatí počkat nebo si zařídit v Srbsku známost na noc smiling smiley
Re: Budva a okolí
26. 05. 2007 18:44
Bacha, okolo Budvy bude od 5.7. dost rušno. 9.7. tam je koncert Rolling Stones na pláži Jaz. [www.cerna-hora.net]
Re: Budva a okolí
04. 08. 2007 11:18
Ahoj,
od 16.7. do 26.7. jsme byli ubytovaní v Budvě v klidné uličce, platili jsme 40€ za apartmán pro 4 lidi s terasou a klimatizací + 20€ za pokoj pro 2 lidi taky s klimatizací + 3€ za 3 dospěláky pobyt.taxu.
P
Re: Budva a okolí
03. 06. 2008 14:34
Prosím o zaslání kontaktu na ubytování v Budvě, Sv. Štefanu nebo obecně v Černé Hoře. Děkuji Petr
timoša
Re: Budva a okolí
03. 06. 2008 16:18
Zadejte ve vyhledávači na Seznamu heslo "chsandra" a objeví se stránky - laciná dovolená v ČERNÉ HOŘE. Je to kontakt na ubytování v Buljarici u Petrovacu v soukromí. Skvělí domácí, levno, klid a krásná pláž. V příspěvku výše je možná stejný kontakt. Přeji krásnou dovolenou.
Re: Budva a okolí
23. 06. 2008 09:57
Za 14 dní jedeme do Budvy. Nemate nekdo cerstve informace jak to tam vypada? Bydlet budeme ve Vile Drago. Mate s ni nekdo nejake zkusenosti?
Re: Budva a okolí
23. 06. 2008 22:44
Nakoľko ja v lete chystám "na blint" do Čiernej hory a od kámoša z Prahy mám typ na dedinu Sv. Stefan, bol by som Ti veľmi povďačný za info a kontakt na ubytovanie.
S pozdravom
J. Lorinčík
Re: Budva a okolí
27. 06. 2008 19:43
sazex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Za 14 dní jedeme do Budvy. Nemate nekdo cerstve
> informace jak to tam vypada? Bydlet budeme ve Vile
> Drago. Mate s ni nekdo nejake zkusenosti?

Jj, loni v září sme přes cestovku Kovotour ve Vile Drago byli..vzdálenost od moře je asi 400 metrů, Vila je položená na docela klidnějším místě..poblíž není žádná hlavní silnice, ale náš výhled z balkónu (2 patro) směřoval naproti do baráku. Na pokoji byla klimatizace a Tv, jediný co bych trochu vytknul bylo málo nádobí (na 4lůžák snad jediný hrnec).
Re: Budva a okolí
30. 06. 2008 07:45
Je pobliz nejaka samoska? Kam jste se chodili koupat?
Re: Budva a okolí
04. 08. 2008 16:16
Nevím, za co jsem dostal červenou známku. Asi za to, že jsem uvedl, že se do Budvy a okolí jede z Česka dlouho, což je pravda. Letos jsem na hranicích HR-CG strávil dvě hodiny (po hodině každým směrem). Kdybych nedával pozor, málem mně sestřelil Crnogorac zahleděný kamsi jinam než tam kam měl. Prostě - cestuje se den tam a den zpátky. To mně ale nebrání uvažovat pro příští rok o nějaké šikovné destinaci v CG, třebaže to letos v sezóně nevypadá tak, že existuje nějaká klidnější pláž.

->Karel M.: Už jsi se vrátil? Jaké jsou dojmy z ubytování? Díky předem.
Re: Budva a okolí
18. 08. 2008 09:17
Ja musim rict,ze jsem byla vloni v zari v Budve a Svatem Stefanu jen na vylete a tam bych teda dovcu stravit nechtela ani zadarmo!
V Budve bylo i 6.9. narvano a pekne hlucno,to neni dovca pro milovniky klidu! Jeste k tomu je nejvice soukromeho ubytovani za hlavni
cestou,ktera je taky pekne frekventovana jedno v kterou denni dobu a s detmi denne behat pres tuto cestu neni zrovna to nej!!
Ve Svatem Stefanu je pekne,ale veskere ubytovani v kopci,takze behate z kopce do kopce jako v Brele a mala plaz na tolik lidi,
protoze prava strana je placena a pro hosty hotelu.A to uz nemluvim o te dost narocne ceste( a to jsme jeli jen z Orebice).Na
hranicich to jde pomalu,delaji problemy kvuli zelene karte,kam jedete,kdy zpet atd.Jsou pekne zvedavi.Za hranicemi davat pozor,
je skoro vsude 50 km povoleno a policajti stoji skoro vsude,aspon mi jsme to tak zazili.Ve Svatem Stefanu jsme pak jedli a musim
rict,ze jidlo v Chorvatsku je 100x lepsi a o mnoho vetsi porce! Z naseho pohledu pekny vylet,ale 14 dni tam nekde stravit,to ne,to
je mi milejsi Chorvatsko!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janule (18. 08. 2008 09:26).
Re: Budva a okolí
18. 08. 2008 09:23
Ja musim rict,ze jsem byla vloni v zari v Budve a Svatem Stefanu jen na vylete a tam bych teda dovcu stravit nechtela ani zadarmo!
V Budve bylo i 6.9. narvano a pekne hlucno,to neni dovca pro milovniky klidu! Jeste k tomu je nejvice soukromeho ubytovani za hlavni
cestou,ktera je taky pekne frekventovana jedno v kterou denni dobu a s detmi denne behat pres tuto cestu neni zrovna to nej!!
Ve Svatem Stefanu je pekne,ale veskere ubytovani v kopci,takze behate z kopce do kopce jako v Brele a mala plaz na tolik lidi,
protoze prava strana je placena a pro hosty hotelu.A to uz nemluvim o te dost narocne ceste( a to jsme jeli jen z Orebice).Na
hranicich to jde pomalu,delaji problemy kvuli zelene karte,kam jedete,kdy zpet atd.Jsou pekne zvedavi.Za hranicemi davat pozor,
je skoro vsude 50 km povoleno a policajti stoji skoro vsude,aspon mi jsme to tak zazili.Ve Svatem Stefanu jsme pak jedli a musim
rict,ze jidlo v Chorvatsku je 100x lepsi a o mnoho vetsi porce! Z naseho pohledu pekny vylet,ale 14 dni tam nekde stravit,to ne,to
je mi milejsi Chorvatsko!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janule (18. 08. 2008 09:24).
Re: Budva a okolí
26. 08. 2008 01:12
MildeSorte4 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Karel M.:
>
> Tiež sa čudujem nízkemu záujmu, ale teba uznať, že
> keď sa (Češi) terigáte 12 hodín do Splitu, ďalších
> 5 h do Budvy je nad sily a chuť vodiča i posádky.
> V tom sme Slováciu trochu vo výhode thumbs up smiley . Kvalita
> ubytovania v HR a SCG (či už len CG) je na zhruba
> rovnakej úrovni, len v CG je "špinavšie". Ale
> vyvážia to nižšie ceny v reštauráciach a príroda:
> Velika plaža za Ulcinjom (prachový tmavý piesok),
> Sveti Stefan, Skadarsko jezero, rafting na Tare
> ... ... ...
>
> Na mailový dopyt pošlem kontakt na ubytko v
> Buljarici (časť Petrovacu), asi 600 m od pláže moody smiley
> , zato kľud a blízko do obchodu smileys with beer . Klima
> samozrejmosťou.

No ja se prave vratil z Buljarice, a na nektere veci mam jiny zkusenosti:
- 5 hodin z Splitu? To co jste leteli na silnici? normalnu jizdou ze Splitu je 4 hodiny do Dubrovniku, potom jeste asi 35km do HR-CH hranice kde zdrzuju prevazne na HR strane, potom rada na trajekt Kamenari-Lepetane, a jeste takovych priblizne 30km do Budvy.. ja jsem pocital s 6-7h vyslo to na temer 12, kvuli zacpe v Omisi, zdrzeni na HR-ME hranici, rade na trajektu v Kamenari a silenem lesnim pozaru nad Budvou, kvuli kteremu nas za obci Radanovici policia presmerila na nejakou 100rocnou silnici do kopce, kde bily same serpentiny a jezdilo se krokem (vic stalo nez jezdilo) ...
Takze moc stesti jsme nemely, ale i kdyz odpocitam neplanovane zdrzeni vychazi my to na hodine-dve vic nez tych 5h

Nedostatky Cerne Hory jako je spina na plazi, neznesitelny smrad z kontejneru, a obcasny zapach ve vzduchu za ktery jsme myslely ze pochazi z kanalizace, ale tam kde jsme bily (Buljarica) kanalizaci nemely ale septicke jamy, jsem myslel ze nahradi nizke ceny v porovnani z HR, ale to jsem se pomylil: ubytovani 12-15EUR, v restauracii pizza 4-6EUR,a ostatne jedla take 6-10EUR, krome hotovych jedal tipu gulas co mely za 3 EUR, v rychlostravnom objekte burek 1,5 EUR, cevapi 2,5 EUR... Az na ten gulas, nic levnejsi nez v HR confused smiley Aspon tam kde jsme mi bily... V Petrovcu na promenade dokonce spagety 7EUR a moje oblibene cerne rizoto 10EUR.... To me docela zarazilo, protoze tak drahe bych ocekaval v Dubrovniku, ne v Petrovcu...
Jinak pohoda, silnice v lepsim stavu nez jsem ocekaval ale stale ty omezeni 40-50 i mimo obce nekoho nastvu a potom ich ignoruje, me to pobavilo, protoze v ex Jugosce je spousta vtipu o Cernohorcom jako zpomalenem narodu tak asi jsou tak naladene i omezeni na silnicach grinning smiley
Re: Budva a okolí
26. 08. 2008 15:10
Ahoj,
letos jsme byli opět v Budvě 10 dní. Super ubytování za 40 € AP pro 4 lidi s klimatizací, k dispozici zahrada i bazén. Jezdíme každý rok na stejné místo a paní domácí má každý rok jinou paní na úklid, letos byla moc prýma nosila nám obden jejich speciální koláče a domácí pečivo thumbs up tu by tam mohla mít i příští rok smiling smiley
Jinak mi stále připadá ČH levnější než CH, ale asi záleží na tom kde, ale v Budvě mi draho nepřišlo.


A NEVÍTE NÁHODOU NĚKDO JAK TO JE V BUDVĚ S TÍM POŽÁREM ????
avatar Re: Budva a okolí
18. 11. 2008 10:35
Letos jsme se na dovolenou rozhodli vyrazit, v září, opravdu na poslední chvíli a protože jseme nechtěli něco hledat sami a v Chorvatsku už se nepovedlo nic sehnat, tak jsem večer, den před odjezdem, objednal last minut do Budvy. Druhý den dopoledne zaplatil a odpoledne kolem 17hod už jsem vyráželi směr Budva. Cestu jsem naplánoval kompletně mimo dálnice, přes Maďarsko, Slovinkso a Chorvatsko. Dle navigace měla cesta trvat cca 23hod, což nakonec opravdu trvala, ikdyž až do Makarské jsem byl o několik hodin napřed - ovšem potom už se to šíleně vleklo. Z Makraské až na hranice s CG sice plynule, ale díky veškerým omezením celekm pomalu. Na Chorvatské straně hranice prakticky bez zdržení (jenom koukli do občanek), na CG straně už byla nějaká kolona, takče cca 20min. Nejdřív tu jejich emisní známku, potom ohrnoval nos nad občankama a chtěl pasy (ty jsme neměli, proč taky, když to jde jen na občanky), ale když neuspěl, tak vypsal nějaký lístek a potom ještě kontrola zelené karty. V CG se cesta, opět díky omezením, vlekla šíleně, na trajekt jsme dlouho nečekali. Ten týden jsem tam teda přežil, ale už mě tam teda nikdo nedostane. Všude špína, pláže narvané a krával, u vody jsou nacpané lehátka jedno na druhém (za ně se samozřejmě platí), takže se k vodě nedá ani dostat. U moře jsem byli teda jenom jednou a zbytek dovolené trávili u bazénu v areálu, kde bylo ticho, klid a lehátka zdarma. Ceny na plážích a v okolí šíleně přemrštěné - jak už bylo zmíněno výš (0,5l koly skoro 2eur). V obchodech přímo ve městě to asi bude lepší, protože jsem jednou zašel do nějakého krámku u hlavní cesty a tam už stála 2l kola jenom cca 1.1eur. Možná kdyby jsem byli někde v soukromímimo hlavní turistické střediska, tak by to asi bylo lepší - ovšem určitě jenom v těch cenách a množství lidí. To prostředí tam na nás totiž opravdu zapůsobilo hodně negativně.
Re: Budva a okolí
22. 11. 2008 15:39
To Peťas:
V Černé Hoře jsem byl v letech 2005 až 2007. Letos mě to bohužel nevyšlo, ač jsem chtěl, ale to by bylo na delší vyprávění.
V roce 2005 jsme bydleli v Budvě v komplexu Slovenská Pláž, to bylo ještě přes cestovku. Ubytování bylo prostorné, ale velký hluk večer i brzy ráno, když začali jezdit a rozvážet různý materiál elektrickými vozíky známými u nás na nádražích,což byl značný rachot. Na přilehlé pláži jsme se nikdy nebyli koupat, byla tam hlava na hlavě. Jezdili jsme kousek za Bečiči, asi 4 km od Budvy pláž Kamenovo. Tam to bylo celkem dobré, hlavně o hodně míň lidí než v Budvě.
V roce 2006 a 2007 jsme už jeli bez cestovky na "pass blint", ubytovali jsme se ve "Sv. Štefanu"u soukromníka. V porovnání s cestovkou poloviční cena, ubytování ještě lepší než v Budvě. Ve Sv .Štefanu jsme se opět nekoupali( asi 10 minut chůze od ubytování), vzhledem k tomu, že voda se nám nejevila jako nejčistší( kam asi vypouštějí odpad z historického poloostrůvku Sv. Štefan?). Objevili jsme asi 4 km jižně pláž Drobní Písek, kde to bylo opravdu super. Klid, opravdu pěkné prostředí bez jakýkoliv rušivých jevů, málo lidí, čistá voda , nádherný výhled na širé moře.Byli jsme se koupat i na Kamenovu, ale bylo tam již o něco více návštěvníků, neboť tam prokopali tunel pro pěší směrem od Bečičí a někteří rekreanti chodili raději pěšky cca 1 km, než aby se tísnili na pláži u hotelů v Bečiči.
Kromě toho jsme podnikali výlety, např. ke Skadarskému jezeru, pohoří Lovčen - výhled na BOKU Kotorskou, řeka TARA ve vnitrozemí atd.
Závěr: Černá Hora se mě velmi líbí, ale nesmíš jet bez vlastního auta a je dobře se ubytovat někde v soukromí.Dá se najít klidné místo na koupání a vyjet si i do krásné přírody a na hory vzdálené několik kilometrů od pláží, odkud je krásný výhled.Jižněji od Budvy je samozřejmě levněji, avšak je to větší"orient".
Re: Budva a okolí
31. 01. 2009 07:52
Minulý rok jsme byli s manželkou v Budvě vila Drago. Ubytování perfektní ale až jsme se ozvali.První noc nás dali do přízemí s jedním oknem s výhledem na garáž balkon byl s výhledem na dvůr se zdí. Potom nás přestěhovali do prvního patra s výhledem na hory.
K moři to bylo asi tak 500 m přes velice rušnou hlavní cestu.Pláže ŠÍLENÉ lehátko na lehátku deštník na deštníku hlava na hlavě, hluk a křik.Lehátko a deštník se samozřejmě platí.Pláže - Nehorázný promiňte BORDEL. Jsem kuřák ale tolik vajglů na pláži v písku a kolem jsem neviděl ani před hlavním nádražím v Praze. Ceny u moře podle HR dost přehnané. V bočních uličkách městečka u soukromníků ceny za jídlo v přepočtu skoro jako u nás, pití bylo dražší. Chodili jsme raději pěšky tunelem do Bečiči na pláž vzdálenou 5 km než být v tom chaosu a nepořádku v Budvě. Pláž Jaz severně od Budvy je krásná ale nepořádek stejný.Skrátka turist bizniss se vším všudy.
Mentalita lidí úplně jiná než v HR.Hold hrdí Černohorci. Nikdy více



Upraveno 1krát. Naposledy upravil eťa (31. 01. 2009 07:55).
avatar Re: Budva a okolí
16. 02. 2009 13:11
pred Budvou je krasna plaz Jaz,ale v sezonu,hlava na hlave,je tam pekna vila Poseidon s restauraci a ubytovanim.




Upraveno 3krát. Naposledy upravil Fanky (22. 02. 2009 10:14).
Re: Budva a okolí
18. 05. 2010 12:16
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se platí vstup na Pláže Mogren,Jaz,Slovenská plaža?
A ještě by mne zajímalo, zda je v Budvě povoleno opalování nahoře BEZ, nebo jestli je u Budvy nějaká nudistická pláž?
Odpovědi prosím posílejte na:
dolezal.mike@seznam.cz

Děkuji
avatar Re: Budva a okolí
18. 05. 2010 19:28
Znám JAZ,neplatí se tam,pouze nějaký parking pokud nejste v kempu apd.Nuda část tam je trošku bokem hlavní pláže.Občerstvení je OK,horší je když potřebujete WC-jedním slovem KATASTROFA.Jinak nějaký poplatek asi za půjčení lehátka tam je,pláž písek,sprchy na pláži se neplatí.Jinak při vjezdu autem s hlavní cesty se vybírá poplatek,pokud nejedete do kempu a nebo apartmánu.Matně si vzpomínám asi 5 Euro ??

MirekŠi
avatar Re: Budva a okolí
18. 05. 2010 22:07
Vjezd do kempu na pláž JAZ (parkovné) stálo 2 € . Lehátko pod slunečníkem stálo 3 € , ale jak kdy. My jsme byli tři, jezdili jsme tam téměř každý den tak pak už chtěl po nás za tři lehátka celkem 7 €. Takže když to sečtu, každá návštěva pláže JAZ nás stála 9€ (parkovné + 3 lehátka). Ale to bylo v roce 2005, jak je to dnes nevím.



** Petr **
avatar Re: Budva a okolí
19. 05. 2010 12:07
My jsme tam byli v loni /2009/ v kempu,tak jsme měli pláž již v ceně,tak jak vidím cena šla nahoruthumbs up.Jinak ty fotky jsou pěkné a ukazují ,že se to rok od roku zhoršuje.V loni už tam nebyl ten tábor /sruby/,ten už zlikvidovali a zůstal jen rákos.Ty sociálky,pokud se tak dají ještě nazvat,tak jsou zdevastované a nepoužitelné.Zhnilé,prorezavěné dveře už jsou od spodu do poloviny a místo kohoutků už jen natažena hadice.Manželce jsem zakázal se tam jít podívat.WC a koupelnu se sprchou máme v autě,takže nebyl pro nás problém.V kempu převážně Srbové,jinak ostatních národností minimum.Pláž je nádherná,ale neumí si zatím toho vážit:možná,že časem to někdo koupí a postaví na lepší úroveň.Určitě si to tato část země zaslouží.Bohužel,současný stav nemá nic s kempem společného.Asi by jsi to již Karle ani nepoznal.Naši známí tam byly před dvěma lety a nestačili se divit,jak to devastují.Naproti tomu jsou jiné kempy v MNG,které jsou na úrovni kempů v HR,ale tento k nim určitě dlouho patřit nebude.Samozřejmě situace u hotelů a apartmánů tam je zcela jiná,mluvím jen o kempech,kam jezdím zase já.

MirekŠi
Re: Budva a okolí
19. 11. 2010 17:09
Zdravím všechny cestovatele.
Chtěl jsem se Vás optat zdali máte zkušenosti s komplexem slovenska plaža v Budvě? zvažuji s rodinou tam jet na dovču.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil plpetr (19. 11. 2010 17:12).
Re: Budva a okolí
19. 11. 2010 17:47
My jsme byli v Budvě před pár lety a závěr: noční život tepe v Budvě, ale na koupání jsme zvolili sousední Bečiči. Takže jestli bude nějaké příště, tak se ubytujeme v Bečiči a večer občas vyrazíme procházkou nebo vláčkem do Budvy. Ale ubytko v Budvě už nikdy více.
Re: Budva a okolí
19. 11. 2010 21:57
plpetr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny cestovatele.
> Chtěl jsem se Vás optat zdali máte zkušenosti s
> komplexem slovenska plaža v Budvě? zvažuji s
> rodinou tam jet na dovču.

Byl jsem tam ubytovaný v roce 2005, tedy na Slovenské pláži v Budvě- nedoporučuji. Moc lidí, přecpané pláže, strašný hluk do pozdějších hodin i brzy ráno, kdy začali pomocí el. vozíků rozvážet různý materiál.Ani jsme se tam nekoupali, jezdili jsme pár kilometrů dál na jiné pláže, kde byl klid. Ani Bečiči nic neřeší, stejný problém s přeplněnými plážemi, je tam moc hotelů, vláček navíc do Budvy již nejezdí. Chtěli za to čím dál víc, až zkrachovali. Jet tam bez auta nedoporučuji, dá se jet na pláže pár kilometrů dál, kde je klid. Byl jsem tam i letos, takže mohu vyprávět. Přes cestovku a vlastního auta bych tam nejel, dá se sehnat ubytování o mnohem levněji, letos jsem platil na stejném místě 40 Euro/noc s veškerým vybavením ve Sv. Štefanu pro 4 osoby apartmán i s klimou, na stejném místě naposledy v r.2007 50 Eur- je fakt, že jsme na pláž dojížděli autem cca 3 km - ale ta byla naprosto čistá a klidná pláž. Odliv turistů byl letos opravdu znát, proto i ta sleva za ubytování - ti ze Srbska nebo Bosny,což byla nejčastější klientela, nemohla vynahradit ostatní turisty - hlavně Čechů a Slováků, bylo málo.Jezdím na blind již několik let a není problém sehnat za přijatelnou cenu až o polovinu levnější ubytování než přes cestovku,a v mnohých parametrech ještě lepší.A to platí nejen pro Černou Horu, ale i pro Chorvatsko, kde jsme např. byli na zpáteční cestě na pár dnů ubytováni.Myslím si, že i v roce 2011 bude v tomto směru situace stejná, budují tam mnoho ubytovacích kapacit a jejich obsazenost je nejistá.A navíc ceny potravin jsou o hodně levnější než v Chorvatsku - takže doporučuji vřele tuto zemi navštívit - podle mě i z hlediska přírodních krás - ale to je můj názor. Nevýhodou je velká vzdálenost - pro mě Zlín -Sv. Štefan 1250 km.A ceny blíž k jihu Č.H. jsou ještě níže -je možné navštívit i hory ve vnitrozemí, což také doporučuji.Byl jsem tam celkem 4x, takže mám již zkušenosti pro srovnání.Jsem tam již jako doma, pokud to půjde, tak chci příští rok již navštívit i jinou destinaci, třeba Pelješac v Chorvatsku,ale rád se do Č.H. vždy později vrátím.

Karel
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.