Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trasa foca ~scepan polje

Autor pgp 
pgp
trasa foca ~scepan polje
03. 05. 2015 19:23
Prosím o Info z trasy, před sezonou ji měli opravovat ,tak kdo už to letos projel dejte vědět jaky je Stav. Děkuji

pgp
avatar Re: trasa foca ~scepan polje
04. 05. 2015 13:29
Jedná se o trasu Sarajevo,směr Foča a na přechod Hum a dále kolem Pivsko Jezero ?? Známá trasa pro dobrodruhy M18-E762 ?? Sice jsem to ještě letos nejel /pokud to neopraví tak asi již nepojedu/,ale pochybuji,že by to opravili,byla v takovém stavu,že oprava by trvala aspoň rok.A to by museli ještě odbagrovat aspoň dva metry,aby se mohlo jezdit bez stresu,když člověk někoho potká v protisměru.

MirekŠi
pgp
Re: trasa foca ~scepan polje
04. 05. 2015 13:51
Ano, jedna se hlavně o úsek Foča - přechod Hum (Ščepan Polje). Za poslední měsíc jsem zhlédl nespočet videí z této trasy a bosenská televize a tisk tvrdí že to začínají opravovat od začátku dubna a mají 60 dní alespoň na základní opravy (rozšíření vyhýbacích míst, nějaké oplocení atd.) Mají to dělat za provozu vždy s 30 minutovým přerušením dopravy. Jedu Meganem kombíkem tak to snad projedu. S obytňákem bych tam asi taky nejel. Odjíždím 19. června tak pokud tam někdo pojede před tímto termínem dejte prosím vědět jak to tam vypadá. Moc děkuji za info buď na tomto fóru nebo na email pgp@seznam.cz
Re: trasa foca ~scepan polje
02. 08. 2015 12:06
Minulý rok som bol na rafte v danom úseku a keď som to prechádzal asi po tretíkrat za týžden už sa mi to zdalo vcelku dobrá cesta. Ale domáci mi povedali medzi rečou, že tú cestu sa chystajú opraviť každý rok. A nikdy nič sad smiley

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
2010 Žuljana + Kotor /MNE/ - 2011 Sutomore /MNE/ - 2012 Stupin Čeline - 2013 Stupin Čeline - 2014 Sutomore /MNE/ + Foča /BiH/
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Re: trasa foca ~scepan polje
02. 08. 2015 12:58
Nestresujte,da sa to zvladnut....isiel som 6x a to bola len asfaltka pre jedno auto...teraz je to uz rozsirene a moznosti obist sa je podstatne viac.Ale pozornost samozrejme vyzaduje.
Re: trasa foca ~scepan polje
02. 08. 2015 13:01
dufam sa autor tohot videa neurazi....ked to tu postnem
[www.youtube.com]
avatar Re: trasa foca ~scepan polje
02. 08. 2015 18:09
wtak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dufam sa autor tohot videa neurazi....ked to tu
> postnem
> [www.youtube.com]


Proto jsem to sem dal aby to pomohlo.thumbs up
Nezlobím se, ba naopak.yawning smiley
avatar Re: trasa foca ~scepan polje
09. 02. 2016 18:34
Je ještě brzy na tuto trasu,snad ti první co jí pojedou sem dají info o stavu a nebo nějaké video. Osobně bych měl ještě dotaz zda jel někdo trasu po M18 /E762/ do Foča a pak u Brod dále po M20 na Trebinje,v jakém stavu je tato cesta? A pak jak dále do Černé Hory? Jedná se mi i stav kde bych bez problémů projížděl se svou obytkou,což v roce 2012,kdy jsem jel celou trasu po M18 na přechod Hum nebyla. Škoda,že v BiH a MNE nejde na mapách Google "panáček".

MirekŠi
Re: trasa foca ~scepan polje
10. 02. 2016 17:26
[www.waze.com]
Tyto mapy tvoří šoféři podle svých zkušeností.takže tam jsou dost aktuální údaje v grafické formě. Nejlépe je, když je zkoumaný úsek krátký. Navrhuji, aby se v části "Doprava" vytvořilo samostatné vlákno " Cesta do Chorvatska a Černé hory přes Bosnu a Hercegovinu". Ovšem toto vlákno musí založit někdo, co o této cestě něco ví?? Informace o cestách v BiH jsou roztroušeny po celém fóru a určité soustředění by neuškodilo. Údajně jsou v BiH silnice, které vypadají dobře a najednou díra, až by uletělo kolo. Rádi bychom se do BiH mrkli při cestě na Jadran, ale rozporuplné informace nás zatím odrazují.
avatar Re: trasa foca ~scepan polje
10. 02. 2016 19:49
Uvedený odkaz na tuto verzi map zdaleka nedosahuje kvality Google.Škoda,že nemají BiH a MNE funkčního panáčka.HR se dá pěkně procházet,tu kamerou mají projetou celou. Snad se dostanou i tam.Další možností je třeba Google Earth,tam je možnost zvětšení.Nevím kde by bylo lepší takové vlákno založit,zda zde a nebo v dopravě.Já bych to viděl na pokračování tady a doplňovat aktuálním stavem.

MirekŠi
avatar Re: trasa foca ~scepan polje
11. 02. 2016 15:53
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je ještě brzy na tuto trasu,snad ti první co jí
> pojedou sem dají info o stavu a nebo nějaké video.
> Osobně bych měl ještě dotaz zda jel někdo trasu po
> M18 /E762/ do Foča a pak u Brod dále po M20 na
> Trebinje,v jakém stavu je tato cesta? A pak jak
> dále do Černé Hory? Jedná se mi i stav kde bych
> bez problémů projížděl se svou obytkou,což v roce
> 2012,kdy jsem jel celou trasu po M18 na přechod
> Hum nebyla. Škoda,že v BiH a MNE nejde na mapách
> Google "panáček".

M18 ze Sarajeva až k Brodu jsem jel a je v pohodě. Sice je tam pár serpentin,ale nic co by neprojel autobus který tam jezdí. A silnici M20 jsem jel z druhé strany co ty požaduješ od Srbska až zase k Brodu a celá ta trasa je prostě užasná. Je to jeden vysekanej tunel za druhým a povrch silnice standart. Předpokládám ,že silnice bude i na druhou stranu od Brodu do Trebinje uplně v pohodě i pro tvůj kočár. Akorát jsem loni jel z Mostaru přes Trebinje dál na MN po silnici č. R429 a platil jsem hned za hranicí v Montenegru poplatek 3€ a dodnes nevím proč a zač. Jinde na vjezdu nebo výjezdu do MN se mě to nestalo.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr70 (11. 02. 2016 16:06).
avatar Re: trasa foca ~scepan polje
11. 02. 2016 18:28
jj tu trasu M18 Sarajevo Brod jsem jel 2012 a dělali zrovna povrch,bylo to vyfrézované.Ta horší cesta byla až za tím torzem nějakého mostu vlevo ?? člověk si myslel,že vjíždí do zahrádkářské kolonie.Dál až na hranice Hum byla tenkrát dosti špatná,za mostem pak změna jak kdyby jel člověk do ráje.Kolem jezera Pivsko řekl bych stejné jako v HR magistrála. Mě právě jde o tu trasu M20 od Brodu do Trebinje. Trochu jsem si to zvětšoval v mapácg Google a vypadá to,že je tam dokonce i dělící čára ?? Pak jsem viděl nějaký tunel,asi delší.Vypadá to,že tam jezdí i náklaďáky.Pak by připadala trasa dále po M20 až dolů za Dubrovník,v HR D223,tam už panáček funguje a cesta vypadá OK.Tam není co řešit.Nebo druhá možnost po R429 jak píšeš.Ta vypadá z pohledu snad také pěkná ?? Ta by se měla napojit na R65 u moře v Meljine. Škoda,že ti Googlaci to nemají sjeté tou kamerou,tak jako třeba v HR.Ona ta trasa je totiž jedna s nejkratších do MNE,aspoň pro nás co využíváme Maďarsko a je tam tedy na co koukat.Snad sem dá někdo další info o této části Brod-Trebinje /M20/.

MirekŠi
avatar Re: trasa foca ~scepan polje
12. 02. 2016 07:32
Takhle vypadá silnice R429 což je podle značení o třídu horší silnice než M20.Mám ji celou na kameře a není tam ani kus horší než přiložený obrázek. Neboj se toho je to tam v pohodě.

avatar Re: trasa foca ~scepan polje
12. 02. 2016 09:24
jj Petře,díky.Na značení moc nedám,M18/E762 je také značena jako hlavní spojnice Sarajevo a Podgorica (nemluvím o části Sarajevo-Brod a v MNE) ale ta část od Brodu na hranice k mostu byla v roce 2012 na pokraji sjízdnosti mým autem. proto ten dotaz na tu část M20 od Brodu po Trebinje. Ten obrázek cesty odpovídá v podstatě kvalitě E762 v MNE kolem Pivsko jezero,tam se dá frčet o závod.Škoda,že právě tu dotazovanou trasu jsi ještě nejel.Mě až ta cesta tak nevadila,ale moje paní seděla neustále nad roklí a při vyhýbání to těžce nesla,poněvadž jsme to jeli od Sarajeva,tak právě na pravé straně je kaňon.Tenkrát bez svodidel,zábran a zpevněných,vymletých krajů.

MirekŠi
Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
13. 06. 2016 09:59
Ahoj,máte někdo zkušenost s cestou Osijek-Foča????
Nevěděl jsem kam to dát.
Pokud to sem nepatří ,prosím o přesunutí.
Která trasa je lepší????
a/Osijek-BosanskiŠamac-Modriča-Doboj-Zenica-Sarajevo-Foča.

b/Osijek-Vinkovci-Orašje-Srebrenik-Živinice-Kladanj-Olovo-Sokolac-Rogatica-Goražde-Foča.

Díky za rady a postřehy.
avatar Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
13. 06. 2016 18:46
Toto je komentováno tady a čeká se na letošní zprávy od prvních cestovatelů [forum.ihvar.cz]
Díky !!!

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (13. 06. 2016 22:06).
avatar Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
13. 06. 2016 21:43
Sloučil jsem témata trasa foca ~scepan polje s Trasa Osijek-Foča-Dedovo.

.
.

_________________________Jirka_________________________
pgp
Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
21. 06. 2016 21:15
Zdravim ve spolek, za týden odjíždím do Cerne hory. Má někdo už letos projekty úsek Foca-Scepan polje? Jak to tam vypada po opravách?
avatar Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
22. 06. 2016 10:20
Také na to čekáme,pokud budeš první,tak sem napiš jak to vypadá,popř. i video.Snad to už poopravili.

MirekŠi
pgp
Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
22. 06. 2016 10:31
Napíšu , projizdim tam 2.7., tak dam info. Jinak zpátky chci projet trasu Trebinje, Bileca, Foca po M20 , tam jsem jeste nejel, nevíš jaká tam je cesta?
Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
22. 06. 2016 10:45
Zdar ,já tam asi pojedu 1.7. ale video určitě nebude....
Kudy jezdíte do Foči přes Sarajevo ,nebo přes Sokolač,Goražde???
pgp
Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
22. 06. 2016 12:54
Pres Zenicu a Sarajevo
avatar Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
22. 06. 2016 23:18
pgp napsal: Jinak zpátky chci projet trasu Trebinje, Bileca, Foca po M20

Tak i tuto variantu jsem zvažoval,ale opačně od Sarajeva.Tedy ze Sarajeva po E762/M18 až na tu křižovatku těch dvou cest M18 a M20.pokud by nebyla ta M18 již rozšířená,tak bych zkusil dál po M20 na Trebinje.Údajně je cesta lepší,ale fakt nevím,jen z doslechu.Škoda,že to nemají projeté Googláci kamerou/panáčkem,to by byla jednoduchá prohlídka cesty. Jinak také volím trasu Osijek-Bosanski Šamac-Modriča-Doboj-Zenica-Sarajevo-Foča. Je tam i kus dálnice,ale za pár korun a lze platit kartou.

MirekŠi
pgp
Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
23. 06. 2016 07:08
Tu M18 jsem loni projížděl dvakrát a zrovna ji opravovali a dalo se v pohode projet. Letos se chci podivat na Bilecu tak na zpáteční ceste zkusim M20. Doufam ze do te doby tady da někdo info jaká je tam cesta. A jinak kdo projel v pohodě M 18 z Foci do Humu tak ten už snad projede v pohode všechnothumbs up smiley
avatar Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
23. 06. 2016 09:33
jj M18 projel v roce 2012 z mou károu,ale moc mne to nenadchlo,tedy resp. moji polovičku,nevím proč po této trase se mnou ještě několik dní nemluvila confused smiley Smála se jen po tu křižovatku M18/M20,pak jen slzela,asi proto,že celou trasu sedí na pravé straně a vidí jen tu "díru".

MirekŠi
avatar Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
23. 06. 2016 12:30
Tak na jiném fóru jsem zjistil konkrétní stav cesty a dovolím si to sem umístit.
Citace: Stav silnice k přechodu Bosna - Monte pod Pivskou přehradou je hodně špatný. Jeli jsme to konec května začátek června a to co minulý rok jakoby rozšířili, tak to se na letošek sesunulo. Asfalt když byl , tak na rozbití nádobí. Navíc jsme to letos jeli přes den a již nikdy více. Jezdíme to každý rok a k letošku žádná změna. Ber to tak že trošku širší to je, ale je to místy jak polní cesta. Jinak letos poprvé hloubkové kontroly na všech přechodech. Vždy zajet na stranu a prohlídky. Jeli jsme 2 auta a u kamaráda komplet všechno z auta ven včetně hadrů. Tak nějak nás střídali, někdy jeho někdy nás.

MirekŠi
Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
23. 06. 2016 12:47
Mirku ,Mirku ,to jsi mne ale vůbec nepotěšil.....
Strašně jsem se těšil na pivskou přehradu.....
tak nevím jestli nezvolím mou druhou variantu,a to přes SRB a MNE??????
avatar Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
23. 06. 2016 13:06
Kamarád jezdí přes SRB a MNE klasika na Čačak,kolem Bělěhradu,tvrdí,že je cesta v pohodě.Teď přesně nevím,ale myslím,že je to E763 nebo E65? Pak jede klasiku Tarou a Moračou do Podgorice a je u moře.Z HU do SRB je to přechod na Seget?,známý přechod Horgos,ale tam bývají velké fronty,někdo doporučoval jiný boční.Jinak by byla ještě jedna možnost jak vidět Pivsko jezero,trochu zajížďka.Po vstupu ze SRB do MNE se jede přes ten známý most na Taře,za ním je pak jen pár km Žabljak a z něho vede nová cesta až do Boky Kotorské,Stačí cestou odbočit na Nikšič a udělat si projížďku kolem jezera.Dají se tam i lehce najít místa na přespání,nebyl problém.V Žabljaku jsem přespali v kempu Ivan Do a prošli město a Černé jezero atd.Vše máme na fotkách na rajčeti.Pokud je stav cesty dle popisu kolegy karavanisty,tak bych to nejel,ne kvůli sobě,ale manželce,ta by to podruhé již asi nepřežila.

MirekŠi
pgp
Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
28. 06. 2016 17:30
Zdravím, má někdo nové informace o stavu cesty v úseku Foca- Scepan polje? Odjíždíme v pátek tak bych potřeboval aktuální stav. Dík za info
avatar Re: Trasa Osijek-Foča-Dedovo.
28. 06. 2016 18:56
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.