Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor choséé 
Re: Albánie
20. 07. 2017 00:48
Máš pravdu ,že cena nebyla výhodná.Byla ale v normě,za ta léta co lpg jezdím, mám v oku kolik mám za kolik zhruba dostat a tohle mě přišlo fér.Zarazily mě ty karty,Alboška přece není země cikánů a analfabetů (jak si to někteří představují),kdejakej mlaďas tě s angličtinou strčí do kapsy a karty neberou!

Karel
Re: Albánie
20. 07. 2017 09:35
Ty karty-to je spíš o penězích pro banky.Pokud ti to prodá hotově,tak může nabízet v té velké konkurenci palivo levněji nebo na něm má větší výdělek.O administrativě a účetnictví už ani nemluvě.
Re: Albánie
11. 08. 2017 12:27
Za týden jedeme poprvé do Albánie, konkrétně do Ksamilu. Pořád sem nakukuju, jestli tu budou napsané nějaké poznatky z cest a z dovolené ..... nikdo nic? Jste všichni doma nebo někoho v Ksamilu potkám? Jsem na tu cestu zvědavá, po návratu napíšu dojmy.
Re: Albánie
11. 08. 2017 12:45
Dobrý den,
byl jsem v Albánii letos rovněž poprvé, viz můj příspěvek z 11.7.2017. Byli jsme v Himare, a projeli až do Butrintu, nicméně konkrétně ke Ksamilu se nemohu vyjádřit . Nevím kudy jedete, my jeli přes Kosovo .... Jinak víc info případně přes můj mail vaclavikmi@seznam.cz. A z mého příspěvku myslím plyne, že se mi v Albánii líbilo.
Re: Albánie
11. 08. 2017 13:45
Nakonec jsme se rozhodli, že zkusíme trasu, kterou nám nabízejí jako nejrychlejší mapy.cz i google a to je přes Maďarsko, Srbsko, Makedonie, tam nocleh a ráno pak přes Řecko do Ksamilu. Budeme tam 2 týdny a na zpáteční cestě zůstáváme ještě týden v Rafailoviči.
Re: Albánie
11. 08. 2017 17:31
Já byl v Ksamilu jen jednu noc na přespání,pak ráno návštěva Butrintu. Jel jsem z Řecka přes Gjirocaster a modré oko.
Záleží co od toho očekáváš. Nemám ho celý projítý,ale pláže tam byly dost malé,takže za mě dost narváno a asi bych tam nechtěl trávit celou dovolenou . Bylo tam levné ,pěkné ubytko na 25 euro,ale příjezdová cesta byla polní.Gjirocaster bych klidně vynechal,to mě moc nenadchlo, Modré oko pěkné-doporučuji , Butrint -pěkné- doporučuji( my tam byly cca 3h než jsme to prošly). Cesta kolem pobřeží je hodně kopcovitá a klikatá,takže i pomalá. Logarský průsmyk pěkný na výhledy i focení.Kudy přesně máš v plánu jet přes tu makedonii do Albánie? Cesta přes Skopje na Ohrid je část po dálnici,ale pak hodně kopců.V Makedonii zaplatíš za tu dálnici cca 5,5euro a v Srbsku 11 euro
Re: Albánie
11. 08. 2017 17:53
Butrint a Modré oko máme v plánu.
Re: Albánie
30. 11. 2017 18:06
Našel jsem celkem čerstvá videa z cesty BiH
[www.youtube.com]
MNE [www.youtube.com]
Albánie [www.youtube.com]
Re: Albánie
19. 02. 2018 18:11
Ahoj.
Kdo poradí pěkné ubytko v okolí Sarandë? Již jsme byli pod Durres, ale chceme níže . Pěkný Apart s kuchyňkou ideálně poblíž pláže :-). Má někdo typa?

Pelješac 2007,2009,2010, Ulcin 2013, Albánie 2015, Ulcin 2016, 2017
Re: Albánie
21. 02. 2018 18:32
k zajištění ubytování doporučuji využít "Booking.com", osvědčený a spolehlivý a záleží jen na tvé peněžence. Sám využívám pro zajištění ubytování po Evropě i na Balkáně víc než 7 let k plné spokojenosti.
Re: Albánie
25. 02. 2018 13:37
Ubytování se dá sehnat i na místě.Většinou od 20-40€ dle velikosti a výbavy.Na začátku letoviska je vždy spousta lidí s nabídkami.Určitě o něco levnější jak booking.Na jednodenní ubytka ,ale také využívám booking.Pokud na více dní,tak seženu až na místě. V Albánii je volných ubytování dostatek.
Re: Albánie
03. 03. 2018 12:24
Tak už ubytování zajištěno - apartmán pod Sarande. Tak přes Booking jsme již jednou jeli do Albánie, jen jsme mysleli, že máte něco oblíbeného :-).
Re: Albánie
14. 07. 2018 14:22
Zdravime ze Sarande. Apartman přímo u moře 3km od centra a večer v pohode se tam da dojít. V blízkosti se vlévá řeka do moře, zajímavé. Jinak lide a vse okolo v pohodě. Moře čisté a na pláži klidek. Kolem asi 30 rozestavěnych hotelů a apartmanu pokud se to někdy dostaví uz to tu bude zajímavější. Cenově levnější než v Chor. Cesta v pohodě a i došlo ke zlepšení cesty již nejsou tak rozbité jako když jsme byli poprve v AL. Posledni cast cesty jsme jeli v horach po nové silnici kde se dalo jet svižně. A pak horské serpentyny kde jsou znacky "pouzijte v zimě řetězy" . Jinak je to země benzínových pump a snad každý pátý obyvatel vlastní auto Mercedes grinning smiley. Časté silniční kontroly ale ty se vztahují jen na místní.
Re: Albánie
16. 02. 2019 13:02
Zdravím,letos na přelomu srpna a září chceme poprvé vyrazit s dětmi(10 a 7 let) do Albánie.Chceme asi spíše někde na jih.Chěl bych Vás poprosit o nějaké tipy a rady ohledně cesty a co navštívit.Když jsem pročítal tohle téma,tak prý bývá veliké zdržení na hranicích do Srbska.Chtěl jsem právě jet trasu SK-HU-Srbsko-Makedonie-Řecko-Albánie,podle plánovače to vychází nejlépe,ale samozřejmě si nechám poradit i od Vás co už tam jeli.Samozřejmě po cestě někde přespíme.Máme nato ještě dost času to naplánovat.

Děkuji za odpovědi

Honza
Re: Albánie
18. 02. 2019 00:42
Ahoj přes tento přechod jezdí Turci z Evropy domu a zpět - na dovolenou o muslimských svátcích - madaři je šacujou to je to zdržení - zjisti si kdy ty svátky začínají a končí já jednou se vracel z Ulcinu a přes tento přechod jel 13 hodin a jednou do Ulcinu 5 hodin ahoj MíraF
Re: Albánie
18. 02. 2019 11:02
Ahoj Honzo
Letos sice mám jiný směr, ale hranice z Maďarska do Srbska jsou na hlavním dálničním přechodu problém. Když jsme jeli 2 roky zpátky do Bulharska tak na tomto přechodu psali čekací dobu 3 hodiny. Těsně před hranicí se dá ještě odtud zdrhnout na přechod Kelebia a odtud jsme byli za 10 minut pryč. Nevím jak je to potom na dalších přechodech ze Srbska do Kosova a nebo Černé hory, ale co si pamatuji tak dlouho jsme kdysi čekali na přechodu MNE / SRB, asi 90 minut. A snad srbové dělají problémy lidem co jezdí z Kosovo, ale to nemohu soudit. Pro cestu do Albánie mám už za ty roky jedinou variantu.
Návsí - Budapešť - Moháč - Šamac - Doboj - Sarajevo - Foča - Hum - Nikšič - Podgorica - Albánie. Na hranicích je to v klidu a náklady na známky a podobně jsou nízké. K tomu cena pohonných hmot v Bosně je taky nízko. Jediné špatné místo je hranice BiH - MNE. Tankodrom tam asi bude ještě 1000 let. Ale i přesto na to nedám dopustit. Vyzkoušena je i ceste po pobřeží Chorvatska, ale mínusem je drahá dálnice a když začne pršet, tak 130 km/h se nedá jet ani náhodou.
Re: Albánie
20. 02. 2019 09:30
Náhodou nemá někdo uschováný itinerář z cesty po Albánii?Docela by mě to dost pomohlo.Co kde navštívit, města, památky, vodopády apod.Budeme mít na to dost času.
A ještě bych chtěl vědět,zda první týden v září je ještě dobrý termín.Ohledne tepla a služeb na pláži a na nějakých výletech?
A zda se ubytovat až dole třeba v Ksamilu nebo raději výše u Himare?
Děkuji
Re: Albánie
20. 02. 2019 13:56
První týden v září je pro Albánii určitě ještě dobrý termín. Jezdím v září na Ada Bojanu a je to s počasím super (+-25).

čížek
5x Ada Bojana (2014,2015,2017, 2018,2019), 3x Rabac (2013,2014,2015), 4x Valalta (2020, 2021,2022,2023), 1x Mali Lošinj (2012)
Re: Albánie
21. 02. 2019 12:31
Jen k tomu prechodu Horgos... pulka zari v pondeli dopoledne, prujezd skoro bez zastaveni, takze pokud tudy, opravdu peclive volit termin. Nam vysel takhle dobre, protoze jsme chteli v Szegedu do nejakych termalu. Nakonec jsme nebyl, kemp ma bazen s termalni vodou :-) A jeste poznamka, pokud byste se pro ten Szeged rozhodli a chteli navstivit muzeum uheraku, je ted v rekonstrukci. Jinak meli zavreno v nedeli a pondeli dopoledne a proto jsem se tam nedostal :-)
Re: Albánie
22. 02. 2019 19:29
pkluz napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Budapešť - Moháč - Šamac - Doboj -
> Sarajevo - Foča - Hum - Nikšič - Podgorica -
> Albánie.
také s touto trasou souhlasím .
Předloni přes Srbsko a Makedonii a pro mě tedy ne.Po dalnici samá uzavírka kolony a příšerná výheň,dálnice taky žádná hitparáda.
Cesta přes Bosnu ani po xxx.té neomrzi pořád je po čem koukat a někde se zastavit ať už na výlet nebo na jidlo.
Re: Albánie
24. 02. 2019 13:02
A můžete mě napsat co si nenechat ujít v Bosně? Když bych jel po trase co je uvedena výše? Děkuji
Re: Albánie
24. 02. 2019 21:45
Honzo,možná by se to chtělo zastavit na chvíli v Sarajevu,tedy s noclehem a večer se odebrat do historické čtvrti Baščaršija a nejen to.Chossé to naprosto přesně vystihl.
Re: Albánie
26. 02. 2019 08:53
Jak již bylo napsáno výše, tak Bosna se určitě neomrzí. Sarajevo je dobrá volba. Multikulturní město se starou čtvrtí. Kousek od Sarajeva je potom město Visoko, kde je kopec co vypadá jak pyramida. My jsme spali v Zenici u muslimů v paneláku. Čistý byt a kolem byly hospody. Takže na večři bez problémů za pár kaček, ale nastal problém kdy jsme si s kolegou chtěli dát po cestě pivo a čepované nám za eura neprodali. A když už chtěli, tak za kus 3E. Za tu cenu jsme si koupili 3 plecháče a bylo taky fajn. Lidi jsou ochotní a milí. Nenatrefil jsem zatím na nějaké hajzly. A pokud by jsi chtěl jet už ze Sarajeva na jih k moři, pak je jasná volba Mostar a nedaleké vovodopády Kravica. Příjemné koupání. A abych nezapomně l tak hned vedle je Medžugorje. Ale krom kostela tam není skoro nic, jen kšefty s kříži a svatými obrázky :-).
Cesta ze Sarajeva na hranici Hum, je taky koukačka mezi skalama. To pokračuje skoro až do Nikšiče v MNE, hlavně cesta k Pivsko jezeru je nádherná. Vyhýbal jsem se této cestě a preferoval cetu přes Chorvatsko a potom na Trebinje a Podgoricu, ale při návratu z Albánie jsem zapomněl odbočit v Nikšiči a už to bylo. Ale nelituji.
Re: Albánie
04. 04. 2019 13:21
Také letos jedu do Albánie a nejlepší je již výše zmíněná trasa na Moháč,Šamac,Doboj,Zenica ,Sarajevo,Přes Hum na Podgoricu.Maďary jezdím mimo dálnici,takže z Kroměříže cca 7h na hranice HU/HR,pak 1,5-2h na hranice HR/BiH, přejezd BiH cca 5h, MNE cca 2-2,5h. Jedu celkem na pohodu.Mně se jeví nejlepší odjezd z Kroměříže kolem 15-16h a ráno mezi 9-10h jsem na severu Albánie. Letos zkusím Velipoje.Ubytko zabookované za 25€/noc pro 4člennou rodinu s klimatizací a 2 pokojovým apartmánem.V Sarajevu jsem už byl a doporučuji staré město.Kousek od něj je pak ještě veliký hřbitov.Stačí třeba půlden nebo večer s přespáním.Ten tunel u letiště je skoro o ničem. Je tam snad 10m tunelu a promítají filmy z války z 90let. Za ty peníze to ani nestojí se tam zastavovat. Taky se dá projet od Pivské přehrady směrem na Durmitor,ale po cestě je to na tůry dost náročné,to spíše si tam udělat tak 2-3denní zastávku.
Re: Albánie
05. 04. 2019 10:20
t152 Pakliže jste navštívili velký hřbitov-ve skutečnosti jsou to hřbitovy dva,doufám,že se vám podařilo nalézt i hrobku známého to Gavrilo Prinčipa ,na straně druhé pak ulici Ferhadia s velikou prodejnou pršutu ze všech druhů mas,tedy mimo vepřového,což je logické s přihlédnutím kde se necházíme V neposlední řadě stojí z úvahu návštěva zdejšího pivovaru na druhé straně řeky.
avatar Re: Albánie
06. 04. 2019 09:19
t152 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> zkusím Velipoje.Ubytko zabookované za 25€/noc pro
> 4člennou rodinu s klimatizací a 2 pokojovým
> apartmánem.

Mno... Velipoje je v podstatě pokračováním Velike plaže pod Ulcinjem, akorát 10x špinavější a napráskanější! Ale pokud máte rádi řev místní omladiny a praženou kukuřici z kolečka, proč ne! V Albánii platí - čím více na jih, tím lépe! :-)
Re: Albánie
10. 04. 2019 13:12
Modena : A sakra to není dobrá zpráva? V Uljcinu jsem byl jednou a teplá voda,velmi pozvolný vstup do može a jemný černý písek. Ve Velipoje jsem ještě nebyl,tak to tam neznám.Uvidíme,třeba už tam nikdy více nepojedeme :-( Byl jsem jednou pod Durres a nevypadalo to tam tak špatně. V Himare jsou kamínky,to nás moc nenadchlo.V Ksamilu hodně lidí a malé pláže.
Re: Albánie
28. 05. 2019 21:34
Modena. S tím spodkem Albánie mužu potvrdit. Prostě paráda.
Re: Albánie
03. 07. 2019 13:09
Jsem ve Velipoje od soboty 29.6. Není to tu tak hrozné.Hudba v barech hraje decentně a 30m od baru už skoro nejde slyšet.V noci žádné dikotéky nebo vyrvál nejsou.Lidí moc není,ale možná je to začátkem sezóny.Slunečníky skoro podél celé pláže,ale obsazenost jich je tak 15%. První 2 dny foukal vítr a moře bylo dost chladné.Teď už voda teplá a bezvětří.Jinak co se týká čistoty,tak je tady celkem nepořádek jako i jinde v Alb.Místní po sobě ani na pláži neuklidí.Ulice v pohodě čisté,ale jak se zajde někam bokem,tak skládka.Voda čistá,ale sem tam připluje i nějaký ten sáček od chipsů :-(.
Pro ty co jedou na LPG,tak hned na hranicích bylo za 60lek/l na ceduli ve směru do Albánie mají ceny v eurech-to mě zmátlo 048 ale euro,ve Skadaru mezi 50-65lek/l, nejlevnější jsem viděl před Durres a pak na konci Lezhe 47lek/l ,ale ty levné berou jen hotovost a karty ne. Kurz na výměnu jsem viděl 120lek/euro
Zkoušel jsem vybírat z bankomatu a ve Velipoje je jeden Reifeisen a ten chtěl poplatek 700lek ikdyž mám výběry zdarma.V Durres taky jeden chtěl 400lek za výběr a až třetí byl zdarma.
Pokud jedete přes BiH,tak v Trnovo za Sarajevem benzínka BPPetrič je otevřena nonstop LPG 0,99 BAM, benzín 2,11BAM a nafta 2,11BAM, Doboj LPG od Sarajeva 1,06BAM a od strany Chorvatska 1,07BAM ,na hranicích Bosanski Šamac,benzínka Nestro, nonstop LPG 1,10BAM,pak už byl plyn dražší a to 1,16-1,25BAM a otevřené v noci nebylo od hranic nic až v Doboji!!! Nazpátek jedu v pátek,tak mrknu na cenu ve Slavonskom brodu.Jinak chci upozornit,že byla po cestě do Alb před Zenicí v noci zácpa a opravovali tunel.Uvidím nazpátek jestli to bude taky.Zdržení přes půl hodiny.Pouštěli postupně oba směry.Cesta přes Hum beze změny,pořád stejná polňačka :-)Přehrada je plná.
Doplňuji info ze spáteční cesty.Za Zenicí tedy pokračuje oprava tunelu a vypadá to na delší dobu.Celé to nějak izolují a odhad tak půl roku min.Pouští i přes den oba směry průběžně na střídačku.Počítejte tedy se zdržením.Zpáteční cesta naštěstí zdržení asi jen 5 min u toho tunelu.Cena LPG ve Slavonském brodu na bosenské straně hned u hranic 1,07BAM,druhá kousek dál Nestro 1,11BAM



Upraveno 2krát. Naposledy upravil t152 (08. 07. 2019 15:15).
avatar Re: Albánie
05. 07. 2019 09:56
Zdravímsmiling smileyR.

Posílám mapu Srbska, kde jsou aktualizovány cesty - dokončené a plánované:


[www.koridorisrbije.rs]

A pár informací o Albánii - sice v polštině - ale překladač fungujesmiling smiley: [albaniaforum.pl]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.