Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor choséé 
Re: Albánie
20. 05. 2017 21:32
Tam 500. Spátky 500. To je 1000km. A to již něco stojí. O čase se nemá cenu bavit.
Re: Albánie
21. 05. 2017 07:42
Doufám,žes po cestě navštívil a pořádně prošel Kotor a vystoupal nahoru na pevnost odkud je nádhervý výhled na Boku Kotorskou. Teď v Květnu bych tu cestu než ležení na pláži využil na prohlíky měst, protože není takové vedro a je tam min. turistů. Za prohlídku stojí Dubrovník i Starý Bar, Budva,případně Pevnost Rozafa ve Skadaru- kde je vidět soutok tří řek a pohled na Skadarské jezero. Případně projížďka po Jezeře Komani. To co jsem ti ted vypsal by zabralo týden.
Re: Albánie
21. 05. 2017 07:50
Cestu jsme absolvovali vnitrozemím. Dubrovník,Bar a ostatní mám již dávno za sebou. Tato cesta do Albánie byla čistě informační. Abychom si udělali představu jak to tam vypadá.
Re: Albánie
21. 05. 2017 17:25
Co ta cesta pres Bilecu?
Re: Albánie
21. 05. 2017 18:28
Jeli jsme Chorvatsko dálnici. Capljiva Stolac Ljubinje Trebinje Nikšič Podgorica Shkadre Durres. Cesta v pohodě.
Re: Albánie
28. 05. 2017 07:53
Jel jsi do Himare přes Logarský průsmyk? Jaká je tam cesta,kvalita asfaltu a šířka cesty? Chtěl bych to letos projet od Lefkády na zpáteční cestě domů .
avatar Re: Albánie
28. 05. 2017 19:28
V Google map se dá tato cesta projet "panáčkem".Albánie,Černá Hora i Chorvatsko je zaznamenané,Bosna i Hercegovina bohužel ne!

MirekŠi
Re: Albánie
28. 05. 2017 20:17
Himare jsme jeli po pobřeží.
Re: Albánie
01. 06. 2017 11:05
Zdarec
Do Himare jsme loni jeli za známými. Cesta je tak akorát a výhledy suprové. Žádné díry jel rovný asfalt. Akorát co mi vadilo byly cestou nahoru ty serpentiny které nebraly konce :-)
Ale jednou mi to stačilo a zpátky do Drače jsme jeli vnitrozemím přes Gjirokaster.
Re: Albánie
03. 06. 2017 12:17
jj silnice jsou v lepším stavu než u nás.akorát bacha někde ve městech u krajnice chybí víka na kanálech.
A napojení mostů i na dálnici je taky jak skokanský můstek.
avatar Re: Albánie
12. 06. 2017 19:32
Ajax si Stěžuje:
blablabla... Nic mě na této zemi nenatchlo abych se tam někdy vracel. Ubytko v sezoně tak jak v Chorvatsku a že je tam o něco levnější se smaže najetýma kilometrama. A taky nestojím o arogantní chování černohorských celníku. Při cestě tam si prachsprostěbvyptali pivo. Na spáteční cestě nám nechali vysládat auto. Asi to bylo tím že jsme jeli sami dvá chlapi.Jinak všady dukladná kontrola pasu.Na silnici v Albánii časté policejní kontroly. Takže bacha na rychlost. U mě to bylo řešeno domluvou. A to sem ji na té jejich
dálnici o moc nepřekročil. Ve větších městech nehorázný chaos na kruháčích.blablabla...


Uffff... Už jsem se lekl, že tě tam potkám eye popping smiley Docela mi "odlehlo". Máš naprostou pravdu - jeď "na jistotu", nebo do Bulharska, nebo někam... Díky hot smiley
Re: Albánie
12. 06. 2017 20:18
Vydím že jsi pořád stejné péro. Já si nestěžoval Pouze jsem navštívil Albánii a napsal svuj názor.thumbs up smileyhot smiley
Re: Albánie
12. 06. 2017 21:21
Ajaxi zamysli se nad tím co jsi zde napsal.
Modena má spodek Balkánu projetý křížem krážem několikrát a ty jsi tam byl jen jednou a takové hodnocení nejen země ale i kolegy z fora? thumbs down
Re: Albánie
13. 06. 2017 05:22
oves. na to že jsi tu 24 dní máš docela přehled.V Monte Negru jsem byl v době kdy Ty jsi možná nevěděl kde vubec Chorvatsko leží.A že jsem napsal svuj názor na Albánii? Co je na tom špatného. Modena mě nemá v lásce delší dobu. Jeho problém.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (13. 06. 2017 05:23).
Re: Albánie
13. 06. 2017 06:12
Ajaxi mýlíš se.
V Ulcinu jsem kupoval zlato a pečlivě schovával v krabičce od sirek aby mě PS nevyhmátla a neposlali za katr.
Jelikož se letos chystám do Albánie také sleduji vše co se zde napíše. Nejvíce zpráv zde dávají TVSAT s Modenou.
To co jsi zde napsal Ty je promiň ale o ničem. A jak vidím tak i Ty nemáš Modenu v lásce.
A když už jsme u Modeny tak ten se zde objevuje málo ale když něco napíše tak k věci nikoliv nějaký nesmyslný blábol.
Forum sleduji delší dobu jen jsem 24 dnů přihlášený.
Re: Albánie
13. 06. 2017 09:41
Uklidněte emoce a vraťte se k tématu!
Re: Albánie
14. 06. 2017 14:06
KLUCÍÍÍÍ KLÍÍÍÍÍÍD!!!!!!

KAŽDÝ MÁ SVÉ OBLÍBENÉ!!!!

A kdo chce kam ,pomožme mu tam!!!!!

já to mám do naší milované Albánie za 8 dní!!!!!!!!!!!

a proto albánii a jejím příznivcůmsmileys with beer
Re: Albánie
14. 06. 2017 14:25
Kluci nevíte někdo jak je sjízdná cesta z Debaru ,krásné vodné přehrady do Librzhadu v Albánii???
Chtěl bych to letos zkusit s karavanem.
Re: Albánie
15. 06. 2017 09:59
Ruza, až se vrátíš dej vědět kudy vedla tvá cesta , v jakém je letos stavu , jaké jsou oproti lonsku ceny . Taky by mě zajímala situace na hraničních přechodech a čekací doby. Vloni jsme byli v dures a Albánie nám naprosto učarovala. Jenže už polovině června a jak na cestách tak na místě bylo poměrně málo lidí ,takže vše bylo celkem v pohodě . Letos pojedeme v polovině července a ještě kousek na jih ,do Sarandy.Jinak samozřejmě přivítám přivítám postřehy,rady a názory všech přispivatelů.
Re: Albánie
15. 06. 2017 14:11
TO MAMIK:
Ahoj ,loni i předloni cesta solo v pohodě letos s karavanem,a stále ještě nevím kudy mne volant povede....
Nejvíce se čaká na HU-Srb,kor v sezoně!!!!!
Ale to se nechá objet....
co vím jistě ,je že v srbsku na rozdíl od nás,makaj na dálnicích ,takže se těším že zase alespoň tak 30 km bude navíc!!!!!!
Na nás je Sarande moooc velké.....
Je z něj krásné pokoukání na Corfu!!!!
Krásný je Ksamil ,ale jak píšeš v sezoně je to hlava na hlavě a to není nic pro nás!!!!!
Když budeš v Ksamil ,tak popojeď do butrintu ,je tam krásné koloseum.... a hooodně staré město!!!!
Taky modrý oko je krásný a Gjirokaster stojí za vidění,pokud tedy jste na tom stejně jako my ,že se nevydržíte celou dobu válet na pláži!!!!
Kdyby jsi měl více dotazů pošli SZ.
Albánii zdar!!!!
Re: Albánie
04. 07. 2017 17:05
Zdravím po dvou letech opět z Albánie tentokrát z Velipoje.Chci podat info o nově otevřené cestě z MNE Gusinje do Al přes Tamare,do Skhadaru,cesta je celá dokončena a něco neskutecneho,tak kdo je trošku dobrodruznejsi povahy vřele doporučuji. Cesta ma označení SH20,některé navigace jí ještě nemají zavedenou,já používám Here,ta ji ještě nemá. Tak zatim
Re: Albánie
11. 07. 2017 21:13
Dobrý den den všem, včera jsem se vrátil z Albánie, byl jsem na 9 dnů v Himaré . Byla to má první cesta do Albánie a jistě ne poslední .... . Vše bylo perfekní, počasí, úbytko, lidé - žádné problémy . Jeli jsme Octavií ve dvou lidech přes Maďarsko, Srbsko, Kosovo. Není třeba se bát cesty přes Kosovo - jediný problém je, že se musí platit 15 EUR na hranicích pojištění auta na 14 dnů, protože v Kosovu neplatí Zelená karta, dálniční poplatek Maďarsko cca 450 Kč, mýtné dálnice Srbsko cca 550 Kč, Albánie grátis. Všechny hraniční přechody bez zdržení - maximálně do 5-10 minut s jednou výjimkou HU/SRB při cestě tam čekačka asi 1,5 hodiny a to na přechodu nebyl žádný nátřesk . Zpáteční cestu jsme jeli přes Makedonii do Prištiny na nocleh - tuto cestu moc nedoporučuji, protože je neskutečně pomalá a kopcovitá, /cestou tam nocleh v Niši/ - vše zajištěno přes Booking. Srovnáním Albánie, Makedonie a Kosova má Kosovo nejvyšší úroveň. Malý problém je, že z Prištiny do Albánie vede na hranice nová dálnice, kde na úseku cca 100 km není jediná pumpa . Celá má cesta cca 1600 km většinou vedla po dálnici, takže na tempomat 135 km/h a pohoda, ale pokud se chce někdo kochat, musí si najít jinou cestu ... . I v Albánii většinou po dálnici, i když ta jejich má místy rychlost 100/110 s úrovňovými křižovatkami !! Cesta od Vlory přes Logarský průsmyk po okreskách - nádherné výhledy, ale "milion" zatáček, průměr stěží 50 km/hod . Projeli jsme pobřeží od Himaré dolů až k řeckým hranicím a navštívili několik tamních středisek. Ceny jídla v restauracích +- stejné jako v CZ, v obchodech podstatně nižší . Takže celkově velká spokojenost, snad s jedinou výhradou, že oni mluví albánsky a anglicky, kdežto já německy, ale dá se to zvládnout. Cizích turistů je tam minimum - pár poláků a balkánců . Takže se Albánie nebojte a zkuste ji - i když cesta je docela dlouhá .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vaclavikmi (11. 07. 2017 21:16).
Re: Albánie
12. 07. 2017 10:39
Já projel ted 3 dny Albánii z jihu na sever cestou z Lefkády.Navštívil jsem Gjirocaster ( není moc zajímavý podle mě a už bych tam nejel), Modré oko( vstup 200lek nebo 2 euro-auto +2 dospělí) To bylo zajímavé a voda ledová:-).Pak Ksamil- fůra ubytek a nově postavených,ale moc lidí a přeplněné pláže. Ceny 20-25euro za apartmán pro 4 člennou rodinu.Butrint- pěkné vstup 2000lek pro 4 člennou rodinu a dávají papírový průvodce v češtině.Himare mě trochu zklamalo.Špatné cesty k ubytkům a hodně v kopci.Ubytování levné 15-20 euro.V restauracích výborně vaří.Čekal jsem míň lidí.Moře pěkné-oblázky a 3 pláže.Na plážích celkem volno oproti Ksamilu a Sarande.Jinak cesta přes Logarský průsmyk je pěkná na podívání,ale náročná pro auto a řidiče:-) fůra serpentín .Dost němců a poláků tam jezdí.Potkali jsme i 4 české rodiny.
avatar Re: Albánie
17. 07. 2017 14:56
Zdravím,nevíte jak je to s placením PHM u benzinek kartou a jestli je možnost načerpat i LPG ?

MirekŠi
Re: Albánie
17. 07. 2017 15:55
Dobrý den,
ne všechny čerpačky berou karty - tankoval jsem v Makedonii, Kosovu, Srbsku i v Albánii. Zkušenost je taková, že zhruba každá druhá v MK, KOS a SRB kartu vezme, ale v Albánii spíše čerpačky na hlavních cestách. Ve městech spíše vyžadují cash. Ale na druhé straně, těch čerpaček je tam tolik, že není v podstatě problém natankovat . Já jsem to řešil tak, že při příjezdu na ČS jsem se zeptal, jestli vezmou kartu, a když ne, jel jsem o několik stometrů /kilometrů/ dál .... . Není úplně pravidlem, že velká, krásná pumpa bere karty - ale, protože čerpačka je v těchto krajích asi nejrozšířenější "obchod", tak tankování na kartu se nebojte .
Bohužel jak jsou četné pumpy s LPG neporadím, tankoval jsem diesel ...., a LPG jsem nijak nesledoval .
Re: Albánie
17. 07. 2017 18:04
S kartama je to horší v Albánii.Moc je neberou.Hlavně tam kde je nízká cena,tak hotovost, jak lek tak euro,ale doporučuji s vlastní zkušenosti vyměnit peníze na hranicích a platit LPG hotově.Od loňska podražilo.Výměna letos všude 130lek/euro ( loni jsem měnil 136lek/euro). Ve skadaru LPG kolem 60-65lek,ale na dálnici hned ze začátku od skadaru byla benzínka s 49-50lek u Fieru dokonce 43-45lek,pak už 60-80lek kolem pobřeží.V Gjirokasteru jedna za 49lek.
V BiH naber v Trnovo-tam měli za 0,58KM a brali karty, jinak v BiH Šamac 0,9KM kartou a i jinde spíše 0,8-0,9KM Tod moje zkušenost před 14 dny. BiH bere karty bez problémů,vSrbsku jsem také neměl problém,ale raději se ptám předem.Makedonie,taky kartou u Makpetrolu nebo lukoilu.
avatar Re: Albánie
18. 07. 2017 10:04
Díky za informace.Poněvadž pojedu s Ulcinje tak naberu ve Vladimíru u křižovatky do plna a pak v Albánii uvidím.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (18. 07. 2017 10:06).
Re: Albánie
18. 07. 2017 14:27
Co jsem si všiml v MNE kolem Podgorice,tak LPG bylo za 0,53-0,55 euro,takže levnější je v Albánii 50lek=10,-kč/l
Re: Albánie
18. 07. 2017 23:57
Ahoj,karty berou určitě u první pumpy za hranicí.Letos jsem ji přejel,že natankuju kdekoliv jinde.Vzápětí auto za mnou signalizovalo zastávku,tak jsem zastavil u další pumpy s lpg.Měl sice nálepky visa a master card,karty ale po dotazu nebral.Další pumpa ve Skadaru,karty opět ne,další ( a velká) ve Skadaru také ne.Nabídl jsem tedy Euro a přestože viditelně nebyli nadšeni,nakonec jsem natankoval.Předem dohodnuto za 40 E,po přepočtu to vycházelo na 0,60 E za litr.Proti cenám na pobřeží MNE jsem ušetřil pouze pár centů.

Karel
Re: Albánie
19. 07. 2017 08:14
Kousek od Shkoderu je na kopečku benzínka,kde berou karty a je tam i LPG,ale dražší. [www.google.cz]
Osobně doporučuji vyměnit peníze na hranicích aspoň něco na nákup u benzínek.Eura sice někde můžou vzít,ale leky jsou jistota a nakoupíte LPG levněji. Za těch 0.6 euro tak tos nakoupil dost draho v Albánii.
Někde v těchto místech na konci dálnice je benzínka kastrati,kde nebrali karty,ale LPG bylo za 50lek [www.google.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.