Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor choséé 
avatar Re: Albánia
11. 04. 2017 08:32
Re: Albánia
11. 04. 2017 13:58
To Slavkov: Ahoj Pavle, jj děkuji ,na to už jsem zapoměl,to jsem měl jet s Transportérem a ted to bude OA+karavan.
Takže Sk i HU,jedna známka stačí když se vejdu tonáží do 3500kg!!!!!

A ted už jen jestli někdo poradí SRB a Makedonii.
Re: Albánia
11. 04. 2017 20:32
Díky za info. Kdysi dávno jsme jeli z Monte přes Bosnu a hruza děs. Já jenom jestli má někdo projetou trasu přes Chorvatsko a přes Bosnu. Ono to podle navi vychází rychlejší přes Bosnu ale jelikož jsem to již tama jel tak mám obavu.
Re: Albánia
12. 04. 2017 15:33
Na rychlost se jezdi pres HR, pres Bosnu se jezdi na vzdalenost a na kochacku :-) Projete to mam naposledy loni, viz vlakno "Kdo uz jste se letos vratil", muj prispevek z pulky zari.
Re: Albánia
12. 04. 2017 19:49
To. Jozka. Tak nějak mě to vychází. Jelikož jedem pouze na týden tak nebude čas na nějakou kochačku přes Bosnu. Jedem poznat Albánii takže co nej profrčet Chorvatsko a Monte Negro..Tři roky to máme v plánu tak to snad letos vyjde. Panská jízda. V puli června směr Ivan Dolac na Hvaru.thumbs up
avatar Re: Albánia
13. 04. 2017 10:53
Ještě doplním,asi bude také záležet "kudy" cesta vede.Podle mne přes sever HR a pak BiH na B.Luku bych si dovolil říci "rychlé" pokud se využije možnosti dálnic.Potom na Jajce a Mostar to nevidím až tak zlé,normální široká cesta jak Chorvatská magistrála,tam i tam se musí hlídat rychlost,poněvadž turista je zdrojem příjmů.Horší je to tou druhou variantou,tedy na Sarajevo a pak Foču a Hum,to je fakt katastrofa.Nejel jsem trasu na Sarajevo a pak na přechod Trebinje,tam to neznám,ale podle cestovatelských informací je i tato v pohodě.Je faktem,že přes BiH je to asi jedna s nejkratších variant.S možností bezproblémového odpočinku.Hodlám tudy jet i letos.Dá se jet i varianta použití dálnice v HU a pak přechodem do HR a BiH na Sarajevo a pak dolů na Mostar a Metkovič.Také jsem ji jel.Chce to porovnat,co se týká délky a i poplatků.

MirekŠi
Re: Albánia
17. 04. 2017 07:45
Také já přidám pár postřehů z loňské cesty do Černé hory a 3 denní návštěvě severu Albánie.Info jsem čerpal loni zde na fóru,ale nebylo jich mnoho.Záleží odkud se z ČR vyráží,ale já mám projety 2 trasy přes Bosnu a letos zkusím třetí,tak pak můžu v půlce července napsat zkušenost.Je třeba se prvně rozhodnout,jestli chci být v místě co nejrychleji nebo nejlevněji a případně udělat kompromis.Rozdíl v čase po dálnici Chorvatskem a mimo dálnici přes Bosnu může být max. kolem 3h.Loni jsem jel z Kroměříže přes Slovensko a Maďarsko mimo dálnici.Silnice v Maďarsku jsou ve výborném stavu,široké,bez kopců a sem tam zatáčka,takže skoro jak dálnice.Dá se jet kolem 100km/h.Sice člověk oproti dálnici přes Slovensko a Maďarsko nabere cca 1h ztrátu,ale ušetří za dálniční známky.V Bosně téměř žádné dálnice nejsou jen několik desítek km před Sarajevem a u Banja Luky.Moje trasa do Č.H. vedla přes Strání,Komárno,Székesfehérvár,Mohácz,Osijek,Brčko( Tady jsem přejel do Bosny jen kvůli topmu,že jsem nenašel info o nonstop LPG na Bosanski Šamaci a V Brčku měli být 3 LPG nonstop). Poté jsem jel na Tuzlu a Sarajevo.Tuto trasu na Brčko a Tuzlu moc nedoporučuji a to z důvodu,že se jede přes troje hory do výšky cca 1100m.n.m a děckám v autě nebylo moc dobře.Mě to nevadilo,protože příroda byla vělice pěkná.Tato trasa je ale velice pomalá a jede se max 60km/h.Od Sarajeva se jede ceklem dobře už tam je tuším jen jeden kopec,ale nic hrozného.Nejhorší je úsek cca 15km před Fočou na přechod Hum.Je to regulérní polňačka,kde se jede mísky opravku krokem,ale na konci je nádherný pohled do řeky Drin a přejezd mostu,který vypadá jak před zhroucením :-). Nicméně čekačka na hranicích kolem poledne byla cca 30 min ikdyž před námi bylo asi 7 aut.Pak následuje užší asfaltka a krásný průjezd kolem Pivské přehrady se spoustou tunelů(neosvětlených a je třeba se dívat,aby nebylo na silnici kamení,protože jsou jen vystřílené a není tam betonová výplň).Tuto cestu letos absolvuji znova,protože se mi líbila.Pak už klasika na Nikšič a Podgorici po široké silnici a celkem svižně to ubíhá.Na hranicích s Albánií v odpoledních hodinách je dost zdržení,čekali jsme cca 1h,ale bylo hodně aut a fronta cca 500m.Doporučuji vyměnit peníze už na hranicích,ne že by nešly vyměnit i v hotelu,ale drtivá většina benzínek ani obchodů nebere karty a Eura jen někteří.Cesty v Albánii přes Shkodër na Dürres jsou v dobrém stavu a jede se i po "dálnici" ,neplatí se žádné poplatky a je tam nejlevnější LPG.Loni Jsem byl na 1 den v Shkodëru a na pevnosti Rosafa,kde je perfektní výhled na soutok 3 řek a jezero.2dny v Dürres u moře, perfektní.Zpáteční cestu jsem jel před Dubrovník s 1 denní prohlídkou a pak na Trebinje, Mostar,Jajce a Banja Luku( na hranice jsem to vzal přes dálnici,ale většina aut sjížděla mimo,takže na dálnici za cca 1euro-30km jsem byl sám,zřejmě to je po silnici nastejno ).Tato trasa je mnohem rychlejší a skoro po rovině.Hory začínají až od Jablanice,ale jede se vesměs údolím řek,tak to jde dobře.Doporučuji to jet přes den.Já jsem to jel v noci a bylo to náročné,protože je to samá zatáčka.Pak Gradiška,Daruvar ,Barcs,Sárvár,Bratislava,Kroměříž.Letos jedu sice na Lefkádu přes Srbsko ,Makedonii,ale zpáteční cesta bude 5 denní přes celou Albánii (Gjirokastër,Syri i Kaltër,Sarandë,Butrint,Himare,Shkdër ) a Bosnu tentokrát vezmu od Sarajeva na Zenicu a Doboj.Přes Bosnu je to sice pomalejší než přes Chorvatsko,ale také o cca 150-200km kratší a co se týká poplatků,tak se platí jen kousek před Sarajevem ( cca 2eura).Pokud někomu ušetřené 2-3h stojí za 1000,-kč na jedné cestě přes Chorvatské dálnice,tak je to jeho věc,ale já ty peníze raději utratím v Albánii :-). V Albánii jsou lidi opravdu velice ochotní a nikdo se nás nesnažil okrást a tím myslím ani přepočtem kurzu, když jsme platili eury.Všichni přepočítávali kurzem 136lek/euro.Za mě můžu Albánii doporučit místo Chorvatska.
Re: Albánia
17. 04. 2017 10:54
Jen poznamka k te dalnici u Banja Luky. Domaci to objizdeji kvuli placeni, nastejno to vychazi jen na kilometry, casove je to mnohem pomalejsi, protoze to je v zastavbe. Jinak hezky vylet, vetsinu toho jsem projel taky.
Re: Albánia
09. 05. 2017 21:09
Pokud se nic nepokaká tak ve čtvrtek večer vyrážíme směr Albánie. Ubytko snad seženeme na místě. Destinace zatím neznámá. Chceme to projet až dolu.
Re: Albánia
10. 05. 2017 14:11
Pak napiš kudy jste jeli a jak vypadají cesty atd. Mě čeká cesta začátkem července,tak at vím na co se připravit.
Re: Albánia
10. 05. 2017 21:08
jedeme přes chorvatsko. Pak Monte Negro vnitrozemím.Taky jsem zvědavý. Kdysi jsme byli na dovči v Uljcinu.
Re: Albánia
10. 05. 2017 21:45
Pokud to mate na vic dni jako kochacku, tak jo, ale na konci takhle dlouhe cesty vymetat vnitrozemi BiH a MNE...
Re: Albánie
12. 05. 2017 08:59
Tak já pojedu kratší a levnější cestou přes HU,sever HR a BiH,ale ten kousek cesty na Bileču by mě zajímal,jak vypadá ta M20 a pak z přechodu Deleuša BiH do Nikšiče. Každopádně přes Chorvatskou ,Slovinskou a Rakouskou dálnici to bude o dost dražší cca 1700,-kč za poplatky. Nehledě na cenu nafty nebo benzínu,která je vyšší než v BiH a ušetřených cca 200km cesty.Štastnou cestu a pěknou dovolenou.
Re: Albánie
12. 05. 2017 14:38
Dálnici neřešíme. A naftu takz né. Za 2hodky vyrážíme.hot smiley
Re: Albánie
12. 05. 2017 17:24
Stastnou cestu!
Re: Albánie
12. 05. 2017 18:13
Jinak k te kratsi BiH. Trasa Keszthely - Barcs - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Jablanica - Mostar - Stolac - Ljubinje - Trebinje - Herceg Novi - Donji Morinj, 692 km, 11.5 hodiny plus hodina prestavky. Pokud tohle nekdo chce absolvovat pote, co se dostane k Balatonu, tak "Dobro dosli".

Zpatky jsme to meli pres HR+A dalnici 1435km za 16 a neco hodiny plus pet hodin prestavek (MNE/HR hranice, nakupy v Baru a Tivatu, jidlo v Igalu). Jet to pres BiH, jsme tam jeste dnes.

Nevim jak silnice pres Bilecu, ale necekam, ze bude vyrazne lepsi nez Stolac - Trebinje a to nebylo nic moc.
Re: Albánie
12. 05. 2017 21:32
Přeji ajaxům a dalším takovým ať se jim Albanie dostane pod kůží jako nám,
a na nějaký Chorvatsko a bohužel i Černou Horu si ani nevzpomene.
Albanikům zdar.
mám to za 41.dni
Re: Albánie
13. 05. 2017 13:10
Já to mám za 45dní,ale trochu jinak.14dní dovolená. Jedu HU, Srbsko,pak v Makedonii na Ohrid,tam jeden den odpočinek a prohlídka,Pak Meteory po cestě a Lefkáda( týden). Zpáteční cesta 5 dní přes Albánii,Černou horu, BiH- Přechod Hum-Sarajevo-Zenica-Slavonski brod do Zalakaros-jeden den termály a pak dojet dom.Pro mě je už cesta dovolená a ne závod kdo tam bude rychleji. Jestli pojedu o 2-3h dýl přes BiH mě nevadí.Celkem to bude 3500km.Nikomu nenutím svou trasu-navíc přes BiH na Zenicu pojedu poprvé,tak nevím jaká bude?Hum-Foča je cca 10km polňačka ikdyž je to mezinárodní trasa :-(. Jedu tam jen kvůli krajině kolem Pivské přehrady-tam se mě to líbí.Jinak na LPG a dálniční poplatky (SRB,MK,GR,BiH) mě to vychází cca 5000,-kč.
Re: Albánie
13. 05. 2017 23:09
Ale jo, o tom zadna, neco podobneho jsem mel naplanovano pred par lety taky. A pak mi bylo receno, ze budu mit uplne jiny (a lepsi) starosti :-)

Ja jen aby si nekdo neznaly nepredstavoval, ze pres BiH je to kratsi, krasnejsi a bez poplatku. Je. Ale casove sakra delsi. Jel jsem to trikrat, dvakrat to, co jsem popisoval (jen poprve ze Zalakarose), jedou z Harkanu pres Sarajevo a Hum. Nedovedu si predstavit, ze bych to jel v kuse z domova. To bych si to ani neuzil. Takhle to delam tak, ze nejdriv nejake termaly v Madarsku (postupne jsme projeli Zalakaros, Harkany, Szeged a Heviz) a pak hura do BiH nebo SRB a i tak je to porce cesty. Az (jestli) se dostavi bosanske dalnice, bude to jine, ale zatim je to dost retro.

Zavist je je hnusna, ale ajaxi... ja chci taky :-)
Re: Albánie
14. 05. 2017 09:06
Před pár lety jsem vyjížděl z Petrovacu (Monte Negro) přes Chorvatsko po dálnici potom na Vídeň.
Na jeden zátah to dáme pro dva řidiče no problém.
Ale - před námi po trase dvě nehody takže objíždky zdržení min 1.5 hod+ čekání na mýtnicích,tunelech,hranicích
cesta domů se protáhla na 23.hodin.Domu jsme přijeli skoro celý den prospali, takže to byla první a poslední cesta
bez přespání.
Jak psal t152 už i cesta je dovolená má recht.
Neni vůbec špatný si booknout hotel se snídaní nasát atmosféru večerního města a odpočatý jet zase dál.
asi tak.
Re: Albánie
14. 05. 2017 19:52
Ahoj všem Albanikům!!!!!

Tak Ajaxu jak jste dorazili????

Máme to za 40 dní do Himare.

Jen jsme pořídíli karavan ,je na něm ještě tochu práce ,tak doufám ,že to všechno stihnu....
To bude cesta ještě pomalejší....
Ale zase tam bude ta výhoda,že když toho budu večr mít plný zuby ,tak to zalomím na parovišti a dám si vklidu 20...
S karavanem ,to přes BiH nějak nechci ,nevím proč asi to zkusím radějipřes SRB,MNE,ALB,anebo přes SRB,Makedonii a Alb.
Obě trasy už mám projeté .ale sólo....

Chosé:jojo pravdu díš ,kdo jednou zkusí nechce jinak!!!!!!!

Takže Albánii a jejím příznivcůmsmileys with beer
Re: Albánie
18. 05. 2017 19:13
Už by mohl ajax podat nějaké info jak to v Al vypadá. Teploty vzduchu i moře atd.
avatar Re: Albánie
18. 05. 2017 21:47
V jiném vláknu Vzkazy z cesty a pobytu členů fóra - SMSky, MMSky, e-maily atd. již něco zprostředkovaného je:

Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ajax zdraví z Albanie,ujeli okolo 1600km.
> Nic je tam nenadchlo,zítra se vrací domů,prý
> nepořádek.
> Ceny asi o 10 procent nižší než v Hr. čepované
> pivo nemají a 3deci flaškové je za 40kč.
> Zlatý Ivan Dolac,pozdravují fórum.
Re: Albánie
19. 05. 2017 12:32
Ajax asi musel zabloudit.Točené tam normálně pijeme a stojí asi 130 Lek za půllitr,cca. 25 kč.

Karel
Re: Albánie
20. 05. 2017 03:25
Ajax nezabloudil. Ajax byl v Himare. Jak bude čas ofotím učtenky. Asi neměly na točené ještě sezonu.
Re: Albánie
20. 05. 2017 06:41
Jak tam bylo? teploty vzduchu ,moře, slunečno nebo pršelo? Pláže prázdné?
Je ještě květen,tak sezóna asi ještě nezačala .
Re: Albánie
20. 05. 2017 09:22
Počasí nic moc. Na to že jsme byli dule na jihu docela chladno Pod mrakem ve středu celý den bouřky. Až ve čtvrtek se trochu oteplilo. Moře tak 18 stupnu. Na pláži jsme byli sami dvá. Takže prázdno.V tuto dobu tam asi nemá cenu jezdit.Najeto 3200km. Cesta spátky ným trvala zhruba 20h čistého času.Jeli jsme přes Chorvatsko celu dálnici. Kdo tvrdí že to udělá dřív tak kecá.Ráno jsem sedl o pul 6 do auta a jel jsem nonstop až do Varaždinu. Samozřejmě hranice a jedenkrát svačina.Nic mě na této zemi nenatchlo abych se tam někdy vracel. Ubytko v sezoně tak jak v Chorvatsku a že je tam o něco levnější se smaže najetýma kilometrama. A taky nestojím o arogantní chování černohorských celníku. Při cestě tam si prachsprostěbvyptali pivo. Na spáteční cestě nám nechali vysládat auto. Asi to bylo tím že jsme jeli sami dvá chlapi.Jinak všady dukladná kontrola pasu.Na silnici v Albánii časté policejní kontroly. Takže bacha na rychlost. U mě to bylo řešeno domluvou. A to sem ji na té jejich
dálnici o moc nepřekročil. Ve větších městech nehorázný chaos na kruháčích. Až bude více času tak se sem budu snažit dát nějaké video.a foto. Jo a na plážích nehorázný bordel. Hlavně plasty.Takže příští rok skusíme Bulharsko a uvidí se. 14 června odjezd na jistotu do Ivan Dolac.hot smiley
Re: Albánie
20. 05. 2017 15:12
Co se táká pořádku,tak mimo sezónu asi nikdo neuklízí. V Bulharsku je to podobné,podle střediska ,taky dost svinčík a jinde zas čisto.V sezónu je tam celkem čisto a lidi velice ochotní. Policajtů všude spousta,ale mě stavěli jen jednou a jak jsem přijel blíž a viděli cizince,tak mě odmávli ať jedu. Chaos na silnicích je velký,ale taky všichni dávají majzla a nikde jsem tam neviděl bouračku-na to si musíš zvyknout. Hlavně všude troubit :-). Kdo to nikdy nezažil,tak je zaskočený .Ubytování je o dost levnější jak v Chorvatsku. My v hotelu s klimatizací( 40m2) se snídaní v Golemu pod Dürres platili v červenci 2 dospělí a 2 děti 38€/noc a byly jsme přímo u pláže.
V restauraci točené pivo 130-150lek, velmi sladké melouny všude 20lek/kg, broskve,rajčata ,zelenina skoro jak u nás něco dražší něco levnější,ale určitě levněni než v Chorvatsku a ochotnější lidi.Na hranicích BiH a MNE je vždy čekačka-hodně úředničina.V AL už víc mají PC na hranicích a je to rychlejší.Nikdy nás nekontrolovali,že bysme něco vyskládávali z auta.Možná je to tím,že jste jeli mimo sezónu a měli čas kontrolovat :-(. V tuto dobu se dá tak jedině Španělsko nebo jih Řecka na koupání.
avatar Re: Albánie
20. 05. 2017 16:47
jj jeden odradí,ale druhý zase natěší. To samé se psávalo o Černé Hoře a opak byl pravdou,uklízeli odpočívadla a po odchodu z pláží vše rovnali,vláčili a uklízeli. Je pravdou,že na přechodech se většinou čeká,ale buzeraci jsme také nikdy nezažili. Asi jde jen a jen o pohledu a štěstí.

MirekŠi
Re: Albánie
20. 05. 2017 19:14
Když je počasí na pytel a mimo sezonu tak je to depresivní všude a bordel je i v nemilovaným HR.
Co jsem projížděli od Durres až po Sarande tak jsem na plážích toho nepořádku moc neviděli naopak každé ráno uklízeli pláže.Ovšem jakmile se vzdálíte od pobřeží tak všude pálí odpadky takovej jejich národní sport.
Ty kruháče to je chaos vjíždíte na ně dvouproudovou silnicí a na kruháči je vás vedle sebe i pět.
Jídlo v restauracích pro čtyřčlenou rodinu vás nezruinuje na rozdíl od Chorvatska kde nevědí co by si jěště za to řekli,
Ubytování ceny nesrovnatelné- takže rozdíl ujetí o 500km navíc se vám vrátí vemi brzy.
Policajti jsou všude,dá říct bez problémů vidí cizince a mávnou ať jedete.To by se HR nestalo tam už jsem policii něco penězi zasponzoroval.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.