Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor choséé 
Re: Albánia
26. 05. 2016 12:02
NO problém Na jaký mail ti to mám poslat.
Re: Albánia
03. 06. 2016 17:39
Zdravím
Pomalu se dívám na cestu do Albánie a zajímalo by mne jestli někdo nejel v Bosně ze Stolace po R427 na Krivaču a potom po M20 na Bileču a hraniční přechod do MNE Deleuša a potom dále na do Vilusi kde se napojuje na M6. Pokud ano jaká je tam cesta a jestli to není lepší než přes Trebinje a na hraniční přecho Komin. Tudy jsem jel loni a cesta OK.
Má cenu se tím zaobírat???
Re: Albánia
13. 06. 2016 12:21
Nejel někdo do Albánie náhodou už letos ,nebo loni přes Kosovo????
Pokud ano jak je to s cestovním dokladem a se zelenou kartou????confused smiley
Re: Albánia
22. 06. 2016 07:55
Nikdo se nehlásí ,takže jsem si to zjišťoval na ČR ambasádě v Kosovu a je to takto:Občan ČR potřebuje pro vjezd do Kosova platný cestovní pas, OP neuznávají!!!
a dále je zapotřebí zakoupit jejich zelenou kartu:
OA: 15denní:15eur
OA: měsíční:20eur
OA: 2měsíční:35eur.
Bylo by to pro men o 3 hodiny rychlejší.ale kvůli 3 hodinám nebudu dávat 2000kč za pasy.
Protože všude jinde mi stačí OP.
Takže do Moscata vyrážíme přes SK,HU,a nevím jestli HR,BiH,a nebo SRB,doMNE a Albánie za krásných 9 dní!!!!!

Albánii a jejím příznivcům smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ruza017 (22. 06. 2016 08:17).
Re: Albánia
22. 06. 2016 12:39
Zdravím tě
Díky za info o Kosovu. Pokud na vjezd potřebuji koupit nějakou kartu tak na to prdím a nepojedu tam. Ale možná se překonám. Pokud ti mohu poradit, Tak určitě bych volil cestu štorcem dolů přes HR a potom BiH a MNE na Skadar. Jedou jsem jel přes Srbsko a čekání na hranicích mezi HU a SRB bylo nekonečné. Kolega se takto vracel loni a zadrbal tam skoro 3 hodiny. Na hranicích do Makedonie a potom dále nevím. Plán průjezdu jsem ti poslal takže můžeš posoudit. Odjíždím 2.7. po poledni. Moscata to je kde???
Re: Albánia
22. 06. 2016 14:22
Ahoj Petře,
není zač.
O této cestě jsme přemýšlel,jen neví jestli jet :Osijek,Zenica ,Sarajevo,Dědevo.

nebo:Osijek,Tuzla,Olovo,Sokolač,Goražde,Foča.

A nebo SK,HU SRB:Novi Sad,Bělehrad,Valjevo,Bijelo Polje,Podgorica.
Vloni jsme to jel přes Makedonii,spal jsem ve Skopje,zdržení na hranicích cca 20 minut,ale při cestě zpět to už bly dvě hodiny!!!!!!
Ale při návratu jsem zde na foru zjistil ,jak to lehce objet cca o 10km delší!!!
Jo ,za plán díky!!!!
Moscato je camp v Livadhu ,který je na mapě značen jako obec Spile,vedle Himare.
No tak to jedeš den po nás!!!!!!!
A jedeš letos zase do Drače????
Re: Albánia
22. 06. 2016 15:36
Jedem zase do Drače, teda 10 km pod Drač. Pofičím jako vždy. Ale během těch 14 dnů bych chtěl jet do Porto Palermo, Gjirokastru a do Vlore. Pokud krom Gjirocastru je tam o co stát. Sarande by taky nemuselo být špatné.Takže eventuelně by jsme si mohli dát někde scuka :-) Nebo popřípadě pokud pojedete na sever tak někde u Drače. Chtěl bych se podívat i do Tirany, loni jsem tam nenašel místo na parking takže zvažuji i cestu z Drače vlakem. Stojí to pár kaček a netřeba hledat parkoviště.
Re: Albánia
23. 06. 2016 07:58
Ahoj Petře,jsem pro ,určitě se v Albánii sejít!!!!!
Tel. jsem ti poslal do SZ.
Porto Palermo ,aneb bývalá vojenská zákdladna ,je kousek pod náma.
Vloni jsem byl i na modrém oku,to byla moooc příjemná a osvěžující koupel!!!!
V Ksamilu se podívat ,ale tam to byla hlava na hlavě!!!!!
V Butrintu ,mooc hezké ,staré město s koloseem.
Takže se můžeme domluvit!!!!a třeba i na nějaký ten výlet vyrazit společně!!!!
Zdraví a šťastnou cestu Vám přejí Růžičci!!!!
Re: Albánia
23. 06. 2016 08:09
Na googlu jim nějak drbou mapy. Když jsem jel do Berat tak to trvalo asi 1,5h. A do dolů do Gjirokastru z Drače to vidím tak na 3h více ani prd. Navíc mě to táhne do Sarande vnitrozemím a ne kolem moře. Jak dlouho to jedeš z Drače dolů?????
Re: Albánia
23. 06. 2016 10:48
Z Drače do Sarande,vnitrozemím 237km-3:23h.
Po pobřeží:240km-3:29h.
Re: Albánia
23. 06. 2016 10:55
No, ale protože rychlost se nikde nedodržuje tak se to dá stlačit pod 3 hodiny. Kde se jezdí 50, všichni jedou 80
Re: Albánia
23. 06. 2016 11:17
To jo ale jen někde!!!!!!
Vnitrozemím je krásná široká cesta,ale po popbřeží toho moooc nenaženeš, je to nahoru a dolů a doprava do leva.......ale taky krásná cesta,kor přes průsmyk Logara ,krásný pohled dolů na moře a na korfu a měla by být vidět i itálie.
já měl loni smůlu ,byly mraky......
Re: Albánia
23. 06. 2016 11:39
Při mojem štěstí ten den bude chcát a nepůjde vidět ani korfu a moře taky ne :-) Ale nad tou cestou ještě podumám.
Re: Albánia
23. 06. 2016 12:44
Neboj ,nám vloni taky nepršelo ani jeden den, máme objednané počasí!!!!!!!
Re: Albánia
23. 06. 2016 12:49
Loni na konci srpna pršelo jenom v noci a nad ránem byla jednou bouřka. Ale přes den taky ani kapka. Za to přes den byly po bouřce parádní vlny. Když je objednáno počasí pro jih tak doufám že stejné to bude i na severu.
Re: Albánia
04. 07. 2016 10:09
Ahoj zdravime vsechny komu ucaroval Albánie!!!!!
Ve čtvrtek 30.6. ve 22:00 Odjezd z Týniště n.O.Svitavy-Brno-Blava-Budapešť-Noví Sad-Bělehrad-Ub-Bijelo Polje-Podgorica-Skadar-Drač-Vlore-HIMARE 22:00.Podle navigace 1560km-21hod.Skutečnost 1630km 23hod. V HU DVE DELSI ZASTAVKY JEDna 30 min. Druhá Hodinovy spanek na lavicce.2x zastavka na cerpani nafty jdenou v Blavě a jednou kousek pod Bělehradem.
Zdraví Růžata
Re: Albánia
05. 07. 2016 16:38
Si to tam užijte. Nějaké foto.
Re: Albánia
06. 08. 2016 11:58
Zdravím,slyšel jsem,že kdosi vyprávěl,že museli letos z Albánie odjet,protože se po plážích potulovaly btlupy běženců,kteří je okrádali.Máte někdo čerstvé info?Moc tomu nevěřím,loni to bylo v pohodě,jenže časy i cesty běženců se mění.

Karel
avatar Re: Albánia
06. 08. 2016 14:20
Ahojtesmiling smileyR.

Asi to nebyli běženci - ale spíše u nás i na celém světě známé osůbky pohybující se u cest i na plážích...a na plážích "to" nemusí ani "pochtívat" - když "ono" to tam tak leží... [www.youtube.com]
Re: Albánia
07. 08. 2016 18:49
Zdarec
Za celých 14 dnů jsme neviděli žádného běžence. A na pláži ani náhodou. Maximálně nějaký žebrák. Ale to je normální úplně všude. Takže strach z kobylek není na místě. Ani cestou ze severu na jih a zpět jsme nikoho neviděli. Růža ti může poskytnout info o stavu na jihu. Ale myslím že to bude stejné jako na everu v Drači. :-)
Re: Albánia
17. 08. 2016 21:40
Cau vsem,

Tak si letos splnim svuj sen a konecne se podivame do Albanie. Mam jen par dotazek na zkusenejsi cestovatele :-)

1. Jak to vypada s ubytovanim na vlastni pest? Cetl jsem ze v Albanii celkove kapacity jeste moc nestaci.. Planujem prespat ze tri noci v Himare a pak bud zustaneme nebo pojedeme dal do Recka. V Himare bysme meli byt nekdy 7., 8. zari. Myslite si ze tu uz bude volneji a bude se dat sehnat nejake lepsi ubytko treba blizko plaze primo na miste? Spis mam na mysli apartmanove ubytovani nez hotel. Jak to vubec vypada v Albanii s apartmany?

2. Neni riskantni nechavat auto venku na ulici? Pokud nebude moznost parkovat v arealu ubytovani, jsou zde moznosti hlidanych parkovist?

3. Koukal jsem na cestu, pojedeme z Cerne Hory, melo by to byt vsude vicemene v pohode po hlavnich prutazich ale mam celkem strach z prujezdu pres Vlore, je to centrem mesta, pripada mi to tam trochu divoke z ruznych videi. Nemate nekdo osobni zkusenost kudy je nejlepsi to projet? Je to treba dobre znacene smerem na Sarande?

4. Jake mate zkusenosti z jinych letovisek na jihu? Sarande mi prijde dost velke a asi bude trochu preplnene, Ksamil ma sice par peknych plazi ale mesto asi trosku bez atmosfery, Dhermi je zase dost v kopcich, k vode daleko. Proto jsme vybrali Himare. Nebo je to podle vas nekde lepsi?

Je to dost dotazu, ale to vite, jedeme trochu do neznama a uvitam kazdou radu :-)
Re: Albánia
22. 08. 2016 16:00
Zdarec
Osobní zkušenosti mám s ubytováním na severu u Durres. Úplně bez problémů v apartmánech a cena za člůžko je kolem 50E. Lidé čekali u cesty a cinkali klíčema a vyhlíželi hosty které by mohli ubytovat. S parkováním není problém. A myslím si že by ani nepomysleli něco čornout. Pokud to ovšem není nejnovější mercedes a nebo třeba ferarri. :-) Cesty jsou značeny jakš takš a cesta do Vlore je taky v pohodě. Přes město je průjezd pohodový. Jel jsem letos na jih za Růžou který byl s rodinou v Himare. Takže co se týká ubytování na jihu poradí on. Osobně bych doporučil cestu na Gjirokater a potom přes kopce na Sarande. Je to pořád po hlavním tahu a dobrá cesta. Z Vlory vede cesta krásná cesta kaňonem Logara a je to serpentinama nahoru a potom dolů k pobřeží. Ale výhled úžasný. Jediná nevýhoda je furt nahoru a dolů. Každopádně pokud jednou zůstanete v Albánii tak do Řecka se už nikomu nebude chtít. Jak cenově, tak i milým přístupem lidí. Jak jsem psal výše tak mám pouze zkušenost s ubytováním na severu a nedám na ně dopustit. Cokoliv bylo potřeba tak pomohli. Pokud by jsi chtěl zůstat na severu tak mám i kontakt na ubytování a je to 30m od moře v apartmánech. Cena za 4lužko 45e s kuchyňkou, blakonem a klimatizací. A co se ještě týká cesty přes ČH tak nejlepší variantou je asi z BiH přes Trebinje a potom na Nikšič a Podgoricu a do Skadaru. Letos jsem v ČH po zpáteční cestě zapomněl v Nikšiči odbočit a jel jsem na Pivsko jezero a potom na přechod Hum a do Foči. Čumenda super, ale od hranic do Bosny až do Foči horší cesta. Do Sarajeva pomalu a potom na sever do Doboje a Slavonskeho Brodu Paráda.
Re: Albánia
23. 08. 2016 12:25
Tu Deleusu jste teda nezkusili protoze se to nehodilo nebo protoze se ukazalo, ze to je ptakovina? Jedu za necele dva tydny a mam cukani to zkusit.
Re: Albánia
23. 08. 2016 13:45
Na Deleusu jsme se nepouštěli, protože už neodbočení v Nikšiči a tím pádem cesta na Foču, byla nad plán.
Re: Albánia
14. 09. 2016 09:33
Zdravím milovníky Albánie. Příští rok by jsme chtěli tuto zemi taky navštívit. Já to mám ale trochu složitější s hledáním ubytování. Kratší vzdálenost dojdu po svých, jinak používám elektrický vozík. Dá se najít ubytování blízko pláže a bezbariérové ? Je v Albánii nějaká pláž jako např. v Makarské nebo v Omiši, kde je molo se zvedákem?
Re: Albánia
19. 09. 2016 09:24
Ahoj,

Tak jsme se v sobotu vrátili z cesty po západním Balkáně. Cílem byla Lefkada v Řecku ale cestou jsme strávili 3 dny v Himare v Albanii.

Tak jako vsichni jsem mel z Albanie tak trochu strach, prece jen je to jedna z nejchudsich zemi Evropy a jeji minulost hlavne po padu Hodzova rezimu byla tak trochu divoka. Mel jsem vsak sen (uz jako maly kluk, ktery si misto auticek maloval mapy) se sem podivat a konecne jsem se domluvil s lidmi ktere to taky zajimalo.

Predem bych chtel rict ze cestu do Albanie lze doporucit. Nase trasa byla ve smeru:
Ulcinj - Shkoder - Durres - Vlore - Himare - Sarande - Konispol - Igoumenitsa.
Tuto trasu jsme jeli ve dne nekdy za silneho deste. Budu mluvit o teto trase, je mozne ze jinde v Albanii muze byt situace jina.

1. Bezpecnost:
Pokud se clovek chova podle zakladnich bezpecnostnich zasad nema se vubec ceho bat. Nejsou tu mafiani co by Vas zastavili na silnici a okradli, nejsou tu tlupy cikanu kteri se na Vas sebehnou kdyz nekde vylezete z auta, nejsou tu zkorumpovani policiste, ktere zname treba z Ukrajiny, dokonce vubec nepostrehnete ze jste v prevazne muslimske zemi, coz mi na ni vadilo nejvice. (otazka je co bude za 20 let az si mistni odvyknou na byvalou represi ze strany statu).

2. Cestovani:
Albanci se snazi infrastrukturu vylepsovat... Cestovani po silnicich nebylo tak strasne jak jsem si predstavoval. Hlavni tahy jsou vicemene zrekonstruovane, tak z 50% se jede po "dalnicich" V uvozovkach proto ze parametry dalnic jak je zname od nas jejich dalnice nesplnuji, absence mimourovnovych krizovatek, pripojovacich pruhu apod. Jede se po nich vsak celkem prijemne. Cela cesta je vsak vysilujici hlavne v tom, ze i kdyz mate krasnou silnici, muze se na ni necekane cokoliv objevit (rozpadeny mosti zaver, vymoly, psi, autobus zastavujici kvuli jednomu cestujicimu uprostred dalnice apod.) musite proste byt porad v pozoru a jezdit pomaleji tak abyste mohli vzdy zareagovat. Pokud vsak pojedete takto obezretne, bude to v pohode. Na nasi trase jsme projizdeli centry dvou mest. Fier, kde jeste neni dalnice hotova a Vlore. Ve Fieru pravdepodobne uvidite tu pravou Albanii ktera ma jeste k vyspelym statum daleko. V techto mestech je doprava hodne chaoticka, dopravni predpisy zde neplati, clovek se musi nechat unaset proudem ale jede se v podstate krokem tak se muze stat maximalne to, ze vam nekdo pomacka plech. Ve Vlore jsou dve trasy jak projet smerem na Sarrande. Jedna vede centrem (na mape vpravo), druha prutahem (vlevo, je znacena na znackach). Jeli jsme centrem, coz se mi zdalo na mape prihodnejsi ale asi bude lepsi cesta prutahem. A neco velkeho stavi hned na vjezdu do Vlore (treba nejakou velkou krizovatku ktera Vas jasne navede kudy mate jet transitem). JAkmile projedete Vlore, cesta az na recke hranice je uplne v pohode, pres Logarsky prusmyk (byla mlha :-( ) podel more, kde je minimalni provoz. Casove se muzete ridit podle google maps, vicemene to sedi.

3. Ubytovani, turisticke sluzby
Ubytovani jsme si sehnali v Himare predem pres booking. Meli jsme stesti na krasne ubytovani kousek od more. Ale v zari nebyl problem sehnat ubytovani kdekoliv na miste. Klidne i v hotelech, ceny jsou krasne :-) Pres booking nas stal apartman na 1 noc pro dve osoby 25 Euro (v Chorvatsku srovnatelny min. 40). Kdyby to nebylo pres booking, cena bude jeste lepsi. Himare celkove se mi moc libilo. Bydleli jsme za mestem na plazi (myslim Potam). Do mestecka se da prochazkou za 10,15 minut dojit, promenadu maji krasne opravenou. Plno restauraci, baru, vsechno za kacku, chodili jsme i na snidane. Cenove je to jako u nas a tim nemyslim Prahu.

Celkove se mi v Albanii libilo a klidne bych tam zustal i dele ale musel jsem brat ohled i na ostatni kteri se tesili hlavne do Recka. Urcite se sem jeste vratime a klidne do Himare, je to krasne mestecko.

Abych jen nechvalil, osobne bych treba nikdy nejel na dovolenou do Durresu kam hodne jezdi nase cestovky. S jiznim pobrezim se to neda srovnat. Co se tyka lidi jsou samorzejme vsude mili ale trosku mi pripadalo ze je to jen naoko, proste hraji divadylko pred turisty. O delsi rozhovor zajem treba nemaji (cest vyjimkam jako byl nas domaci). Vsude je taky celkem bordel (krome par udrzovanych mist) Albanie je hlavne pro ty, kteri maji tento typ statu radi.

Nevim co jeste dodat, snad jen, ze uz nefunguje system potvrzeni o vjezdu vozidla a neplati se Euro pri vyjezdu. Take skoda pocasi, nebylo nic moc a domaci rikal ze je to posledni dva roky podobne, ale jestli myslel jen zari, to nevim :-)

Tak se nebojte a do Albanie, pokud chcete, klidne jedte. Pokud mate ruzne dotazy, rad zodpovim..
Re: Albánia
20. 11. 2016 19:24
Re: Albánia
10. 04. 2017 06:23
Zdravím. V květnu se chystáme do Albánie. Měl bych dotas pro skušené. Jaký je rozdíl mezi Chorvatskou trasou a trasou přes Srbsko? Vyjíždíme kousek od Břeclavi.
Re: Albánia
10. 04. 2017 19:18
Ahoj Karle:podle mne to bude přes HU,SRB,Makedonii,rychlejší,nežlipřes CR a MNE,podle mne se zaseknete,od Boky Kotorské,až po hranice s Albánií.
Ale,je tojen můj názor.smileys with beer
Jak to tak vypadá ,tak pořídíme karavan ,a už to nebudu mít tak rychlé ,jako když jsme,loni i předloni jeli sólo.......
A tímto bych prosil o radu MirkaŠi,jakou trasu mi doporučí pro auto s karavanem.....
A pokud někdo poradí jak je to s dálničními poplatky pro OA+karavan,v SK,HU,SRB a Makedonii?????

Albánii a jejím příznivcůmsmileys with beer
avatar Re: Albánia
10. 04. 2017 22:20
Osobně jsem ještě trasu přes Srbsko nejel.Jezdím přes Břeclav,Rakousko a pak do Maďarska,křížem kolem Balatonu přes sever Chorvatska,Bosnu,Černou Horu a Ulcinj,Vladimír a přechod do Albánie.Jednou jsem jel na Sarajevo na Foču a Hum,přechod do MNE.Trasa až na tu nešťastnou trasu Sarajevo přechod Hum je rychlá a celkem bez problémů.Nedoporučuji s karavanem,ani s obytkou,pokud ji nespraví.Lepší a podle mne rychlá trasa je HU,HR,BiH na Mostar a dolů po pobřeží.Nevím jestli je to o moc delší,než Srbská,ale osobně se raději kochám mořem než dálnicí,tak od Metkoviče až do Albánie pomalu a v pohodě po magistrále.Zátím jsme se nikterak nezasekli,Boku trajektem,delší pobyt na Veliké pláži atd.Vše je o tom co člověk preferuje a kolik má času.Výhoda přes trasu HR,MNE je,že člověk projede kus Albánie.Možná by stálo za úvahu trasy projet obě,jednou tam,druhou zpět.Nevím,ale co ti Turci na Maďarsko-Srbské hranici.Většinou když jsem to někde četl,není problém zdržení několika hodin,ne-li půl dne.Těžko v dnešní době stěhování Afričanů říci co bude v létě.Jinak auto s karavanem je vyšší kategorie než osobák,tedy samozřejmě dražší.

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.