Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Albánie

Autor choséé 
avatar Re: Albánia
04. 06. 2015 01:42
Ruza01:
Zajímavé trasy a zajímavá místa, naplánované to máte hezky. Takže vám moc přeji, ať vše vyjde k vaší spokojenosti a samozřejmě šťastnou cestu tam i zpět. Koketuji s myšlenkou na Albánii pro příští rok, zajímá mě proto každá informace a už se moc těším na vaše zkušenosti a zážitky.
Hezký den smiling smiley

** Petr **
Re: Albánia
04. 06. 2015 05:58
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ruza01...přeč
> ti si relaci z PF - byli už tam v Albánii letos
> od konce dubna 2015
- relace ještě není
> ukončena, bude pokračovat. Ale má tam ten "Kol" -
> i relace z uplynulých let - je to v obsahu - na
> konci rok 2015. Líbilo se jim ubytko v hotelu
> Dimitri v Himara - tak jsem si ho uložila taky
> jako ubytko
.
> [www.cro.pl]
> -raz-jeszcze-2011-i-2012-t32480.html
> Zatím dávám dohromady informace - a na jaře 2016 -
> bych se chtěla taky vypravit...
>
> Prozatím jsem se ujistila, že chci navštívit
> oblast až od Vlore níže. Nahoře, jak jsem vyčetla
> z různých relací na PF - to není nic moc. Chci
> vidět pláže Dhermi u Himari, Jale u Vlory, Ksamil,
> pláž Monastir a pláže u Sarandy
. A taky kousek
> vnitrozemí.
> V Ksamil jsem si vyhlédla apartman
> Mustafaraj
smiling smiley.
>
> Velká a trochu i zasmetěná města jako třeba
> DÜRRES
> [www.cro.pl]
> -t30377-1395.html nemusím, ale už třeba DHËRMI
> vidím - že ano. Ubytka bych chtěla na místech
> trochu soukromých a hned u pláže, určitě nechci
> být v oblastech věžáků...
> [www.cro.pl]
> -t30377-1410.html

>
> A jakou trasu
> pojedeš? Já zvažuji "Na Bělěhradsmiling smiley" a asi přes
> Řecko - nejdříve do Ksamil s asi 2 noclehy
> cestou...

> Určitě pak budu
> čerpat informace i od Tebe...a taky dám na Tvé
> aktuální dojmy a zkušenosti - /Když
> ten Ajax tak zklamal - že nejede
smiling smiley/. Zdraví
> smiling smileyR.


Zdraví je přednější. Snad to vyjde příští rok.
Re: Albánia
04. 06. 2015 08:08
Toto koketování se zde zdárně rozvíjí,což je velice dobře a má maličkost se k tomu připojuje s výhledem na příští rok.Takže
kdo letos pojedete,nassávejte,vstřebávejte a hlavně zaznamenávejte pro generace příští,myšleno tedy ty,kteří mají v plánu vás
následovat.Dobro došli,ale jak toto sdělit albánsky to opravdu nevím,takže se těším..
avatar Re: Albánia
04. 06. 2015 09:55
Ajax, jasně - máš pravdu. Zdraví je přednější...smiling smiley

Ruza01 - děkuji. Máš to pěkně připravené, dokonce několik alternativ. Těším se fakt pak na Tvé poznatky - a taky poznatky z pohledu Tvé manželky.../takový "holčičí pohled"./ Tímto ji zdravím.smiling smiley Vím už, co mohu očekávat, na co mohu těšit - a nad čím musím přimhouřit očismiling smiley. Například v Ksamil se budu dívat jen přímo na nádherné moře, taky mohu koukat do boku - ale ne za záda - kde prý zbořili mnoho domků z nařízení vlády /stavby bez povolení /, ale většina zůstala na místě v takovém tom polozbořeném stavu - jak po výbuchusmiling smiley. Ale já chci vidět tu zemi v takovém "natural" stavu - a tu krásu v ještě dosud v "surovém" stavu. Zaujaly mě taky Tebou zmíňované termální prameny. Na Ohrid se taky těším. Přeji krásný pobyt plný nevšedních zážitků a Šťastnou cestu smiling smiley.

Vašku, PetrK ...že by pak setkání?smiling smiley - někde "na albánské vlně?"


Modeno- albánský největší znalče tady na fóru - až se tu ukážeš - schází mi tady trošku Tvé albánské poznatky - víš, jak mám ráda Tvůj reálný pohled na svět a život..."bez závoje"smiling smiley
Re: Albánia
04. 06. 2015 11:40
Pro všechny milovníky chorvatska ,ale i Ty kteří chtějí navštívit Albánii,děkuji ,že nás tu ve fóru,sice pod Černou horou,ale i tak tolerujete!!!thumbs up
Pro všechny, kdo se už ozvaly,že je Albánie zajímá,a že třeba příští rok tam zamíříte,díky za rozjíždění tohoto vlákna!!!!!!!smileys with beer
Třeba to bude příští rok setkání v Himare,Porto Palermo ,Sarande ,nebo Ksamilu!!!!!!!!
Na žádném vašem srazu zde v ČR jsem ještě nebyl,jak z důvodu termínu,ikdyž bych rád,tak se bojím,že Vás na nás bude mooooc!!!!!!!! eye rolling smiley

Takže Chorvatsku i Albánii ZDAR!!!!!smileys with beer
Re: Albánia
04. 06. 2015 11:54
Takže ještě k cestě,bylo mi řečeno z více stran ,že je lepší se vyhnout Kosovu,prý poplatek za projetí země,špatné cesty,potřeba pasy+ mezinárodní řidičák,ale vše je jen na slovo ,někoho,osobní zkušenost není,takže až se vrátím upřesním.

Cesta přes SK,HU SRB,MK,AL,GR,podle informací z ministerstva vnitra, zahraničí,dopravy ve všech těchto zemích uznávají jednostranně jako cestovní doklad náš biometrický OP,což je výhoda pro toho komu skončil pas ,třeba i u dětí,mladších 15 let je možné na něj cestovat.Pokud se vynásobí cena pasu verzus cena OP,je značně ušetřeno rodinnému rozpočtu.

Ceny v Albánii,podle info co mám:cena za stan 10-15 EU pro 2dospělé+stan+ 2 děti.
Cena za aprtmán či hotel přes Booking od 1000kč za noc pro 2dospělé + 2x dítě.

Ceny potravin,obědů,pití piva ovoce ,zeleniny,údajně levnější nežli u nás,toť z mých info.

Albánci jsou strašně milý ,vstřícní a pohostinní lidé,strašně rádi se s vámi podělí o vše co mají,a strašně rádi si s vámy povídají ,ikdyž si moc nerozumíte,nejvíce rukama nohama ,anglicky a dole od Himare níže i Řecky.
Jinak albánština prý jazyk jako maďarština ,nic si není podobné.
Prý česky jo znamená v albánštině ne.
Takže je se nač těšit.

Až se vrátím potvrdím,či vyvrátím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ruza01 (12. 06. 2015 19:32).
Re: Albánia
04. 06. 2015 12:12
Vašek:
Tak mi to nedalo,a našel jsem si na překladači vítejte,vítáme vás a je to takto: "i mirëpritur"smileys with beer
avatar Re: Albánia
08. 06. 2015 18:27
Ve středu jedu do Albanie už po třetí. Jezdím trasu CZ-SK-HU-HR-BiH-MNE-AL. Přespáváme u Foči v Motelu Bavaria. Rezervace přes Booking. Jinak jezdíme do Sarandy. Bydlíme většinou v hotelu přímo u moře. Ubytování seženeme na místě. Cena pro dva 30-35€ za pokoj se snídaní. Možnost je i sehnat přes Booking dopředu. Budu informovat změny oproti minulosti. Kdyby měl někdo konkrétní dotaz rád odpovím.
Re: Albánia
08. 06. 2015 20:33
Tak petr 70 přeji šťastnou cestu. Díky Tobě jsem loni přenocoval po divoké objížďce ( šotolinou a přes les) také v motelu Bavaria. Naštěstí nás ubytovala paní až kolem půlnoci, neboť ta objížďka před Fočí byla tehdy opravdu drastická a ztratil jsem bezmála 2 hodiny času.Tehdy bylo po povodních, dnes je situace jiná, takže taková neplánovaná objížďka snad nehrozí.
Dávej pozor na šutry u PIVSKA jezera, já tam loni chytil jeden spodem, naštěstí bez následků. Ty tunely ve skalách vč. přírody jsou ovšem překrásné, takže Ti docela závidím, že tudy znovu jedeš. A poreferuj nejen o cestě, ale také o pobytu v Albánii. Karel



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (15. 03. 2016 12:45).
Re: Albánia
09. 06. 2015 08:21
Petr70:
Ahoj Petře,tak to jsem rád ,že se někdo přihlásil k Albánii!!!!!!!thumbs up
Zajímalo by mne, jestli nevíš jestli se liší cena mezi bookingem a platbou na místě????????

Krásnou dovolenou a šťastnou cestu tam i z5 přejí Růžičci!!!!!smileys with beer
avatar Re: Albánia
09. 06. 2015 09:25
Ruza01 - co se týká hotelů tak je stejná jako na Bookingu. Jde o to ,že dost hotelů na Bookingu nemají nabídku a musí se na místě. My hledáme až na místě podle polohy. Hotel v první řadě má většinou slunečníky a lehátka v ceně. Ale chodí tam i lidi z jiných hotelů a nikdo to nekontroluje.
Re: Albánia
09. 06. 2015 11:08
Petr70: Díky za info!!!!!
A rozdíl apartmán ,hotel?????
Tedy poud se tam dají sehnat partmány????
avatar Re: Albánia
09. 06. 2015 11:52
Na to já neodpovím ,protože jsem nesháněl apartmán už z důvodu kolik stojí hotel v porovnání s apartmánem v Chorvatsku. Jinak když se podíváš na Booking tak apartmán s kuchyní stojí v tuto dobu + - stejně.
Re: Albánia
09. 06. 2015 16:49
Mohu potvrdit výše sdělené,že ceny služeb přes Booking jsou totožné s cenama jako při soukromém jednání přímo na místě.Ověřeno v BIH a MN.Mějte se hezky,užívejte si a hlavně pravidlo šťastného návratu.
Re: Albánia
10. 06. 2015 07:39
Petr70,Vašek:
Kluci díky za info!!!
Re: Albánia
10. 06. 2015 10:21
Taky ověřeno - 2013 MN, na Booking vyhlédnut apartmán a pak komunikace přímo z majitelem, domluven termín i způsoby platby.

Petr70, šťastnou cestu a budu čekat netpělivě na info z tvé cesty :-)
Re: Albánia
10. 06. 2015 21:19
Přátelé, také se přidávám k tomu, aby bylo založeno vlákno o Albánii. Letos se chystám s rodinou poprvé do AL. Odjíždím 15 srpna, z Návsí u Jablunkova do dědiny 5 km pod Durres. Cestu mám ověřenou po ULjcijn. Žilina, Bratislava, Szombathely, Lendava, Varaždin, Zagreb, Split a po dálnici dolů až na konec. Ale jak potom??? jestli po pobřeží až do Uljcinu a nebo nějak na Podgoricu a potom na Skadar. Ubytování objednáno přes booking.com
Re: Albánia
11. 06. 2015 07:35
pkluz:
Ahoj ,bohužel nové vlákno o albánii založeno nebude ,ptal jsem se admina,takže to máme tu schované pod Černou horou......
Můj názor na tvou trasu přes HR a pak po popbřeží přes Černou horu:Jel jsem to v roce21010 z makarské do Baru 8hodin ,nekonečné cesta po pobřeží a to jsem ještě neobjížděl Boku Kotorskou ,ale vzal to trajektem Kamenari-Lepetane,stojí to pár korun ale ušetří 2 hodiny času.Na hranicích HR-MN jsme strávili dvě hodiny ve 40stupních.
Tady máš dvě varianty. Které bych v tvém případě využil já:

1: [www.mapy.cz]

2:[www.mapy.cz]

Varianta č.1. je přes Kosovo,jezdí to soused který je Makedonec,prý vloni už docela dost opravené cesty,a klid pohoda,jen prý chtěli poplatek za projetí kosovem cca 10euro,ale to prý už neplatí,jsou potřeba pasy a mezinárodní řidičák.

Varianta č.2.Je s objetím Kosova,nejssou potřeba pasy ,stačí OP i normální řidičák.

U obou se vyhneš drahé HR dálnici.
Ale je to můj názor ,nikomu ho nenutím.
Atady máš pokračování od konce HR dálnice.

[www.mapy.cz]

Kdyby něco ptej se dál.

Albánii !!!!!!smileys with beer
Re: Albánia
11. 06. 2015 07:40
pkluz: předpokládám ,že toto je tvoje trasa.

[www.mapy.cz]

Porovnej a rozohdni se sám je to na Tobě.
Re: Albánia
11. 06. 2015 20:54
Díky za odezvu. Cestu přes Srbsko jsem už radši vzdal. Když jsem se před 5 roky vracel z Černé hory, čekal jsem na hranici MNE-SRB 1 hodinu a potom na SRB-HU čekal 2 hodiny. Právě proto volím cestu přes HR po dálnici. Je to jednou za rok a nějaký ten dukát za dálnici člověka nezabije. Když vyjedu z domu tak mě kromě normálních zastávek po cestě na protažení a toaletu zastavovat až na hranicích HR-BIH a to je pohodička. Jak už někdo výše psal tak opravdu pořádný mrsk je hranice mezi HR-MNE. V té dolině jsme stáli asi 2 hodiny. A potom už to bylo v klidu. Jak to ale běží na hranicích do Albánie nemám tušení. A ještě by mě zajímala jedna věc. Když se dívám na google tak chorvatská dálnice přechází do Bosny a pokračuje směrem na Mostar. Je nutno opravdu sjet na poslední mýtnici v Chorvatsku a nebo je možno jet až do Bosny?? Je tam hranice??? Nebo jak to tam je??? Napadlo mě pokračovat po M5 na Trebinje a potom k Boce Kotorske na trajekt. A ještě jeden dotaz, platí se v Albánii nějaké silniční poplatky a nebo je to free???
Re: Albánia
11. 06. 2015 21:14
pkluz nevím jak budeš spěchat,ale já teď po dvakrát návrat z MNE do Splitu volil trochu vnitřkem BIH abych se vyhnul
přechodu v Neumu a zdržování po magistrále z Dubrovníku,takže jsem to vzal z Kotoru nahoru na Trebinje,Ljubinje,Stolac
a přechod do HR Ljubuški a hned nájezd na dálnici.Takže ty jen v opačném směru.Silnice jsou solidní státovky,skoro prázdné a hlavně oba přechody jak MNE-BIH,tak BIH -HR,prázdné. PHM a občerstvovny v dostatečném množství,neradím,jen sděluji svůj názor.Značení lokalit dobré,ani jsem neaktivoval navigaci
Re: Albánia
11. 06. 2015 21:45
Vašek Do Bosny jsem zatím jel jenom do Mostaru a to z Omiše přes Imotski a bylo to v klidu. Je pravda že to na hranicích bylo v klidu ne jako v Neumu. Ta tvá varianta taky stojí za zvážení a díky.
Re: Albánia
11. 06. 2015 22:41
Ještě dodám,když pojedeš z Trebinje směr Kotor,dolu k moři nádherná nová tříproudá silnice do Risanu,jen pár kilometrů a jsi
v Kotoru,který lehce projedeš a nemusíš použít trajekt,který zůstává v vpravo.Po projetí Kotoru za tunelem přijedeš do Tivatu
k letišti,kde se dáš na kruháči v levo,no a pak směr ALB
Re: Albánia
11. 06. 2015 23:01
Poprosím kudy je ta cesta?
Klobuk-Grahovo-Dragalj,nebo nějaká trasa co není na mapě.
Rád bych zkusil,jedu tamtudy za 14 dní.
Dekuji Luboš
Re: Albánia
12. 06. 2015 07:51
Omlouvám se,ale uvedl jsem vás částečně v omyl s tím sjezdem do Risanu.Ve skutečnosti sjedete do Meljine,což se součást
Risanu.Takže Luboši z Trebinje po R 429 na Kameno,Podi,Meljine.Tedy jižněji než jak uvádíš.Tuto trasu jsem absolvoval v roce 90 a bylo to velice krásné,trochu divoké a pomalé.Možná se něco od té doby změnilo,nevím.
Re: Albánia
12. 06. 2015 14:22
Tak pokud to dobře chápu,jedeš na konec dálnice a pak po M6 a odbočíš na R429,tím se vyhneš Dubrovníku.
avatar Re: Albánia
12. 06. 2015 14:48
Pokud chcete jet až na konec dálnice v Chorvatsku...a dál na BIH...do Trebinje[/b], tak trasa je tady: [mapeulica.com]

BIH: [www.statistika.ba]
Albánie: [www.euload.com]

V Trebinje je rozcestník...byli jsme tam a v okolí v 2013 - a tam se musíš rozhodnout:


1. Jet na Nikšic a Podgoricu a dále rovnou na Skadar a Durres: [mapeulica.com] asi nejrychlejší ale nevidíš pobřeží

2. Nebo na Kotor zezadu... [mapeulica.com] Nádherné pohledy na Boku Kotorskou, ale zdlouhavější, po předtím prospané noci někde u Vrgoracu je to velmi pěkné...ale pro utahaného řidiče po dlouhé trase to moc není...

3. Nebo klasicky na Herceg Novi a trajektem přes Boku Kotorskou...atd. [mapeulica.com]


A tady je celá trasa z Trebinje sice na Ohrid - ale to se sjede někde kolem Kruje na Durres. /Přetažením myškou doplníš bod dojezdu/. [mapeulica.com]

PS. Dá se taky z Trebinje sjet na chorvatskou magistrálu - sjedeš někde nad Cavtatem...už za Dubrovníkem...a pokračovat klasicky do Černé Hory atd. - vše podle kondice, co chceš cestou zvídat atd.

avatar Re: Albánia
12. 06. 2015 16:10
Aktualní informace.
Cesta letos bez problémů ,pouze za Fočou mezi Brodem a hranicí na silnici E762 rozšiřují hodně obávanou (cestu) silnici. Zdržení cca 15min. Bagr strhne kus stráně a odklízí hlínu ze stráně dolů.
Natankujte si v BiH. Cena nafty cca 1,93 - 2,15 BAM. Cena nafty v Albanii 170 - 183 LK.
Re: Albánia
12. 06. 2015 17:52
Ano Luboši je to tak a Rero to doplnila mapou a navíc navrhla možné alternativy.
Re: Albánia
12. 06. 2015 18:21
Děkuji
Tak jsem se rozhodl,že to zkusím dle tvé rady. O trajekt dceru nemužu připravitsmiling smiley
Děkuji luboš
Jedu 24,6 kolem 16 h Karlovy Vary,tak 26-27 bych mohl dorazit do ulcinju,Veka plaža. dám vědět jak jsem dopadl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.