Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Letenka levnější než vlak !

Autor Jarka999 
Letenka levnější než vlak !
13. 05. 2014 04:45
Příznivci Montenegra :-)
Byla jsem před lety v ČH. , několikrát vlakem. Je to parádní, sice zdlouhavá ale o to více romantická cesta.
www.montenegro.wbs.cz
Letos si opět dělám takové malé jugoslávské návraty. ("Jugoslávské" proto, že jsem poprvé byla v roce 1975).
Letím letadlem. A levněji, než při zakoupení jízdenky Praha - Bar + nějaký ten lůžko-lehátkový lístek. Prostě, to, co neproležím ve vlaku, proležím na pláži. Ano, namítnete, že letiště je v Podgorici a je nutné se ještě dostat dolu k moři. Mě osobně čekaji známí, takže tento problém nemám.
A teď jak letím. Ze začátku jedu. :-) Autobusem od Student Agency ve 23.55 do Vídně (raději o bus dříve), příjezd 5.00. Odled do Beogradu 9.45, přestup, a přílet do Podgorice ve 14.40 . A o hodinu později se už můžu cachtat v moři. Opačně - odlet ve 14.25, příjezd do Prahy busem, 3,30 . A to celé sakumprdum i s tím busem 5.178,- Kč. Jelikož nejsem držitelkou zaměstnanecké drážní - FIP, je tato varianta dopravy pro mne opravdu výhodnější. Přeji všem - hezké léto. :-)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jarka999 (13. 05. 2014 04:48).
Re: Letenka levnější než vlak !
29. 05. 2014 17:35
Nechci pouštět moudra,ale nebylo by rychlejší přímá linka Praha-Dubrovník?,tj.asi 1.30 hod.a pak dál.Odjíždí odtud busy se zastávkami po celém pobřeží.Letiště Tivat má omezené možnosti RWY,takže od nás přímé spoje jsou zatím zrušené,ale je to i v jednání.
Re: Letenka levnější než vlak !
29. 05. 2014 18:18
Také jsem to hledala. Leta tam SmartWings, nizkonakladovka. zpatečni 5680,- , což už je o par stovek dražší. Problém je, že oni Maji odbavené zavazadlo jen 15 kg. Já mam klasicky 23 :-) . A těch 8 kg je při balení setsakra znát. A doplatek za nad váhu, to je pálka.
Re: Letenka levnější než vlak !
29. 05. 2014 18:22
... a potom, já jedu jen do Sutomore. Navíc si ke koncil na par dní pujčuju v Podgorici na letišti auto. A vracím při odletu, takže se dopoledne ještě budu koupat, na poledne sednu do káry, vrátím auto, v 15.20 mi to letí a ráno už spím v posteli doma. Myslím, že to nemá chybu. :-) Tak do Dubrovníku akorát tak na vejletík. :-)
avatar Re: Letenka levnější než vlak !
29. 05. 2014 20:07
No nechci být hnidopich, když ale odmyslím cenu cesty pro jednoho, což je letecky výhodnější, tak časově to není o moc kratší. Budeš na cestě cca 14 hodin a to já dám autem také tak zhruba.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Letenka levnější než vlak !
29. 05. 2014 22:54
To zcela určitě, pokud jede 2 a vicečlená rodinka na dovču do Jugošky, nebo někam jinam, auto je bezpochyby vyhodnější. Jenže :-). Já jsem řidička - profesionálka - tedy, živim se tím. (Dopravní podnik hl.m.Prahy - jednotka provoz tramvaje) . Na své dovolené chci mít pohodu. S touto pohodou je spojená i doprava. Auto řídím ráda, navíc jezdím na LPG, tudiž cca o kačku v průměru laciněji než běžný benzíňák. V tomto problém nebude. Problém bych měla asi v tom, "něco dávat" . Proč bych tam měla být autem za 14 hodin? Pro mne holej nesmysl. Stavím se tuhle, zastavím se tamhle, pojedu tam klidně dva, tři dny. Na pohodu. Nebo si v Bělehradě, v sezoně i v Novem Sadě šoupnu káru na autovlak. Hodím přes noc zdřímku a ráno jsem u moře fit. Ale to je věc názoru. Pokud ti to takhle vyhovuje, proti gustu.....:-) Já si auta většinou někde pujčuji. Nejraději přes Avis. Není to laciné, a není to ani drahé. Příkladem, teď mám objednané auto v Podgorici na dva dny, S pojištěnim SuperCover - tedy s nulovou spoluúčasti mě ta sranda vyjde na 102,- EUR. Žádné starosti že mi to někdo ukradne, žádné starosti s odtahem, opravou....... . Tomu já říkám dovolená. Něco "dávat" , tak si pohodu nepředstavují. Hezký večer, Jarka. www.soukromeneresti.wbs.cz
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.