Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Peka

Autor Ivan143 
Peka
04. 08. 2011 16:14
Nevíte někdo kde by se dalo sehnat to nádobíčko k přípravě jídel " Ispod peka" ? V Bulharsku tomu zase říkají "sač". Na netu je spousta ukázek, jak se jídla připravují, ale nikde jsem nenašel, kde a za kolik ten "pekáč s víkem " koupit. Podle ukázek jsou asi hliněné, a litinové. Možná i plechové. Díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ivan143 (05. 08. 2011 00:27).
Re: Peka
11. 09. 2011 15:21
Zdravím. Je to asi nesmysl, ale nedalo by se použít něco takového.Osobně jsem se nezajímala zatím ani o jedno, ani o druhé tak možná je to úplně mimo.[eshop.vasekuchyne.cz]
avatar Re: Peka
11. 09. 2011 19:17
Naši domácí měli peku smaltovanou, puklici plechovou. Říkali, že můžeme použít klasický pekáč jakéhokoliv tvaru s víkem, ale nemáme doma tak velký gril, abychom ho mohli zahrnout žhavým dřívím. A v klasické troubě to určitě nebude takové jako na grilu. Když jsme se letos vraceli domů z Hvaru, tak v Horní Brele byly u silnice trhy, kde ty pekáče různých velikostí prodávali. Ale z auta jsem nestačila zjistit cenu.

recept na chobotnici v pece
[forum.ihvar.cz]
Re: Peka
12. 09. 2011 17:02
Vranka: No, podobu to trochu má, ale je to něco jiného....
Waja: No právě - gril je gril. Je pravdou, že se asi dá použít jakýkoliv pekáč a na to poklice. Ale chtěl jsem vědět, jestli někdo někde neviděl v prodeji originál.
Re: Peka
12. 09. 2011 18:11
To Ivan143: Ahoj. Tento týden snad budu mít chvilku času, tak se ti mrknu po Podgorici po originále. Kolegyně mi říkala, že se to tu běžně na trzích prodává. Jinak v Chorvatsku je to peka a v Srbsku a v Černé Hoře sač, stejně jako v Bulharsku. Kdybych ho sehnal, mám to koupit? Kolem 22.9. jedu do Česka, bych ti přivezl.
Mike
Re: Peka
13. 09. 2011 01:10
Mike: Díky za nabídku. S tím dovozem bych to nechtěl uspěchat. Rád bych totiž viděl jakého jsou provedení, velikosti a samozřejmě ceny. Kdyby bylo konkrétní foto, bylo by to super. Když tak SZ. Ještě jednou díky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 154
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.