Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena

Autor pvojikova 
Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
12. 08. 2018 23:46
Dobrý večer, jakou cestu nám doporučíte s ohledem na dítě, které má 3 roky jako nejlepší cestu do Černé Hory - Bijela? Budu řídit i já, které cesty nechat na manželovi a které mám odridit já? Popřípadě na co si dát vše pozor.?dekuji Petra
avatar Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
13. 08. 2018 13:47
Záleží přece také na tom, odkud jedete.
Podle toho se bude řídit trasa, kudy do Chorvatska k dálnici - v současné době je totiž nejrychlejší cesta po chorvatské A1 až na konec, sjet do Pločí na D8 a po ní až na hranice s Černou Horou. Kdyby tam hlásili moc dlouhé čekání, dá se za Konavlemi odbočit na Vitaljinu, ten přechod je jen pro osobáky místních a z EU. Zajížďka 10 km, ale proti čekání u dvou závor ještě i nějakou desítku minut ušetříte, a u Igalo se vrátíte na magistrálu a pak už je to kousek.
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
13. 08. 2018 15:07
Budeme vyjíždět z Prahy....takže Slovensko, Madarsko a mně se upřímně moc nechce jet přes celé Chorvatsko....jinak děkuji..
avatar Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
13. 08. 2018 15:50
Taky se to dá, jen pomaleji. O kolik hodin, to záleží na tom, koho kde dojedete, zejména přes BiH. Ale třeba budete mít kliku a nebudete potřebovat předjíždět...
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
13. 08. 2018 16:50
Jsou tam asi uzke cesty, co jsem četla. A je tam velký provoz?
avatar Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
13. 08. 2018 19:13
Ahoj Petro, myslím, že je tu několik tras popsáno kluky, kteří jezdí do ČH pravidelně. Já bych v době velkých přesunů tzv. uprchlíků volila tu nejbezpečnější cestu - přes Chorvatsko - a většinu času můžete jet pohodlně po dálnici. Manželovi bych asi přenechala řízení přes ČH yawning smiley
V každém případě to máte do cíle cca 15 hodin bez přestávek (rozdíl v trase přes Vídeň, Linec nebo Goričan je maximálně půlhodinový).

A s takhle malým špuntem by asi bylo lepší cestou přespat a ráno odpočinutí (vy i malý) byste v pohodě dojeli. Před lety, když jsme se v červnu vraceli z Ulcinje, tak nám cesta přes Černou Horu trvala déle než dálnice přes celé Chorvatsko. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (13. 08. 2018 19:14).
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
15. 08. 2018 12:00
Bod prvni, druhy, treti... az posledni je, jak cesty snasi takovy to maly vzadu. Pokud se na druhym semaforu pta "kdy uz tam budem" a na patym streckuje, neni jine volby nez jet "na pyzamo" (pres noc) Coz je u MNE problem, protoze dalka. Verte mi, vim o cem pisu, naposledy jsme absolvovali tu cestu predloni, kdy byly male necele dva roky, letos jsme kvuli tomu zamirili k Baltu, protoze dostala loni brasku.

Takze pokud nechcete dolu "propadat", coz delame s oblibou my (den, dva, tri v Madarsku), nemate jinou volbu nez dalnici. My se po ni tenkrat vraceli, protoze nebyla sila se presouvat z MNE nekam bliz (bylo tam proste az moc hezky). Osobne bych z Prahy volil cestu vpodvecer (zalezi taky na tom, ktery den jedete) a jel Dvoriste, Linz, Graz, Maribor, Zagreb, Ploce, Sutorina a pak kam vas srdce tahne. I tak je to hodne, hodne, hodne dlouhe. My vyjeli z hranic MNE po obede (cas predtim nepocitam, to byly dvakrat nakupy, obed...) a Prahou jsme projizdeli v pet rano. Cela dalnice v HR tacho 140, v Rakousku dest, takze tak 100-110.

Stridani za volantem se pak neridi useky, ale casem, my se stridali bajwoko po trech hodinach, tenhle system se mi osvedcil i na jinych delsich cestach. Skoro cela cesta je dalnice. Pokud pojede jakoukoliv Bosnu, mozna to kilometricky vypada lip, casove ani omylem, pokud bude zajem, dodam klidne zaznam z GPS z cesty tam (k Balatonu a pres Bosnu dolu) i zpet (dalnice).
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
15. 08. 2018 15:33
Super. Syn je právě hrozně hodný, má vzadu televizi, kde má pohádky. Což neříkám, že vydrží sedět 12 hodin, sama to nevydržím, tak počítám, že budou přestávky po 4 hodinách i v kvůli řízení. Pojedeme v sobotu dopo (teda bychom chtěli), příjezd máme v neděli ve večerních hodinách. Mně se upřímně nechce přejíždět celé Chorvatsko....ale tvrdíte, že je to rozhodně lepší než přes Bosnu? Klidně dodejte GPS, mi to hrozně zajímá....Děkuji moc za vstřícnost..
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
15. 08. 2018 16:19
Praha - Keszthely 14:15 - 23:15 (patek)
Keszthely - Bijela 15:35 - 03:40 (nedele/pondeli)

Jestli dobre pocitam, 9h + 11h pres Bosnu.

Bijela - Praha 13:30 - 05:00 (sobota/nedele)

13,5h po chorvatske dalnici minus hodina na obed v Igalu.

Ty zaznamy z GPS muzu poslat na email, staci ho napsat do SZ.
avatar Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
15. 08. 2018 19:58
Jozko, přiznám se, že se v té vysoké matematice poněkud ztrácím... eye rolling smiley

Praha - Keszthely 14:15 - 23:15 = 9 hodin
Keszthely - Bijela 15:35 - 03:40 = cca 12 hodin
Sumasumárum 21 hodin

Bijela - Praha 13:30 - 05:00
Sumasumárum 15,5 hodiny

Přičemž v kontextu výše uvedeného, toto opravdu nechápu:
"13,5h po chorvatske dalnici minus hodina na obed v Igalu. "

Předpokládám, že jsi nejel po HR dálnici 13,5h, a že cestou tam byly také nějaké zastávky na jídlo, nebo ne?

Co mohu porovnat (jezdím přes HU a BiH na makarskou riviéru)...
Letos jsem byl ze Slavkova u Balatonu v Badacsony (odečtu-li výlety cestou) za nějakých necelých 5 hodin... a to bez nutnosti SVK a HU "známky" (od Břeclavi mimo dálnice, relativně předpisové jízdy)... pak se mi nějaké 4h+ na Praha - Brno zdají nějak moc, ne?

Když se na to podívám, tak jsi měl rozdíl cca 5,5 hodiny... za cenu kolika známek a mýtného? Za to se jistě dá v BiH pořídit ubytování i s jídlem... a tuto krásnou zemi alespoň trochu poznat thumbs up
Ostatně, když na to koukám, tak jsi se cestou tam také stavil v termálech (?).

Osobně bych cestu přes BiH rozhodně nezatracoval... jako není to pro "dálniční stíhače", to je pravda, ale těch krásných plusů je tam dost.
Ostatně i HR dálnice rozhodně nemusí probíhat jako permanentních 140 tacho... stačí déšť,vítr... uzavřený Maslenický most či Sv. Rok... a ty počty jsou pak úplně jiné. V případě jízdy v turnosovém termínu to pak může být ve finále i plichta thumbs up smiley
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
15. 08. 2018 23:52
No a co kdybych jeli přes Srbsko? Já stíhačka nejsem, ráda se kocham přírodou...) ale pojedeme vougerem, což je poněkud větší auto...
avatar Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 09:17
pvojikova napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... ale pojedeme vougerem, což je poněkud větší auto...

grinning smileygrinning smileygrinning smiley Jasně... thumbs up smiley

Občas to jedu s plným VW Transportérem s vlekem smoking smiley
Ostatně to je také jeden z dalších důvodů, proč mimo placené dálnice... V HU totiž spadnu do D2 + U a v HR je to kategorie 3. Časová úspora je také s vlekem (cca předpisová jízda) výrazně nižší... Nicméně, letos jsem se vracel i osobákem právě přes BiH (Livno - Bugojno - Jajce - Banja Luka - Gradiška).

Nějaké další info o cestě najdeš např. zde na fóru:
Trasa Blava-Barcs-Daruvar-Banja Luka-Livno-Makarska

Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 10:12
A to Srbsko? Že bychom přes BiH nejeli?
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 10:31
Slavkove, mea culpa, psal jsem to trochu v poklusu (povinnost vola... tedy volá) a prepocitaval z hlavy z UTC na SELC a takhle to dopadlo.

K tomu Balatonu... ona rozestavena D1, pak hodinova kolona pred Brnem ze ktere jsem na posledni chvili utekl a nechal se tahat GPS (protoze ten kraj bohuzel neznam) pres Ivancice, Kounice, Pohorelice a Mikulov (plus nakup par veci v Penny ci co to bylo), nejake objizdky v Rakousku, semafor v Madarsku... a je to tam. Ja BiH vubec nezatracuju, naopak se mi libi a to ze jsem ji musel jet na noc mne dost mrzelo, jen pisu, ze to neni zkratka, nic vic. Z pohledu Prazaka je dilema HR/BiH falesne, nerovnocenne. HR je prulet narocny, ale jednodenni. BiH v kuse je (obzvlast s malym deckem) vrahovina. Dava smysl jen s prespanim v HU/HR/BiH a pres den a s navstevou neceho zajimaveho, at uz termaly v Madarsku, Daruvaru nebo koupani v Jajcich, hrad, mlinki... urcite by se neco naslo.

Co se toho druheho tyce, moc velke zestrucneni (... a prepocet...) Trvalo to 15,5h hodiny cele s tim, ze bych tam nezapocitaval hodinovy gabl pred hranicemi v Igalu. Zbytek pada na celou cestu do Prahy s par prestavkami na vystridani a tankovani v Neumu a na Dvoristi.

Srbsko... to same jako BiH v blede modrem (i tady mam GPS zaznam). Jeli jsme (tenkrat jeste sami), ale je to trochu zkreslene, protoze jsem mel pres vikend povinnosti v Brne, takze jsme jeli v sobotu vecer pres Slovac (bez znamky), madarskou M1+M5 do Szegedu (dojeli jsme hrube po pulnoci) a v pondeli dopoledne pokracovali dal na Novi Sad, Sabac, Valjevo, Kosjeric, Pljevlju a do Zabljaku. Po Novi Sad je dalnice, od Valjeva hory. A krasny. Ale dlouhy. Je to hlavni tah s pomerne sirokou silnici, ale sama zatacka a predjizdet se moc neda, zazili jsme tam situaci, kdy se ridicka vydala predjizdet a byla rada, ze to s protijedoucim autem proti sobe jen tak tak ubrzdili, uhnout nebylo kam, spolujezdec ji doslova vyhodil od volantu a dal ridil on. Takze v Zabljaku jsme byli vecer. A k mori jsou to ze Zabljaku... at nezeru, 2,5hodiny. Pred osmi lety to byly ctyri, ale to uz tu cestu asi dostaveli.
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 10:31
A ještě stav silnic, mentalitu na silnici....Rumunsko, Srbsko....
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 10:38
Povrch silnic v pohode, horach MNE je potreba pocitat s tim, ze ackoliv to uklizi, za zatackou muze byt na silnici sutr jako hlava. Mentalita? Balkan... nekde u Kosjerice mne v serpentinach pustil nakladak aniz bych ho nejak lacil, blikal, troubil a jeste mne zdravil... za Kolasinem mne pro zmenu tlacil pri 50 na 40 jiny nakladak a troubil a blikal... Napada mne treba jeste obliba jizdy (hlavne na severu) cyklistu domorodcu v protismeru (aby videli auta proti sobe).

Vcelku si myslim, ze kdo nema problem jezdit v Praze, nema problem s Balkanem. Chce se to nechovat jako cune a byt primerene ve strehu.

Rumunsko neznam, nikdy jsem nebyl.
avatar Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 10:44
Přes Srbsko jsem jel pouze jednou do Paralie do Řecka... v tvém případě mi to moc smysl nedává.

Nicméně, já opravdu jezdím přes BiH pouze do oblasti makarské riviéry (Pisak, Brela), párkrát jsem byl v Mostaru...
K té jižní části ti nejlepší informace zde na fóru podá asi právě Jozka, t152 a další.
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 10:46
Super díky moc....velké dilema :-D....
V Praze jezdím, ale určitě ne do centra :-D...

Takže teď co....Slovensko, Madarsko, Srbsko a Černá HOra...jedeme do Bijela...Kotorská zátoka...
Nebo Slovensko, Madarsko...Chorvatsko, Bosna a Černá Hora...

Tož těžké....auto je automat, větší...zase nechci jet 2 dny...:-D ale zase chci i něco vidět...
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 10:49
Ono to z toho meho nevyplynulo?

:-)

Jeden den, rychly presun = dalnice AT+SLO+HR
Vic dni, kochacka, vylety = HU+BiH/SRB
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 10:53
OKaaaa.....tam bez kochání....zpět s kocháním :-D....

Díky....
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 11:10
Tak na to bacha, kdyz je clovek na miste, tak se mu odtamtud nechce a odklada odjezd az mu nezbyde nic jineho nez prulet :-)

Jinak kdyz jsme nakousli vylety... nevim jake zajmy ma trilety kluk, dvouletou holcicku fascinavaly letadla, tak jsme vyrazili z Prcanje na kolech sem.

Bijela je vzadu pod temi kopci (zhruba vpravo od stromku v popredi), baracek je hezka restaurace. A kdyz otocite pohled, jste primo u letiste. Nekde na trubce jsem videl video, jak tam zvedaji na posledni chvili velkou 747, asi bych mel hnede kaliko, ale normalni dvoumotoraky, co tam litaji to zvednou s rezervou. A kdyz pristavaji, tak naopak primo kolem toho plotu pojizdeji mna stojanku. Nekolik minut detske fascibnace zaruceno.

A cestou si muzete udelat prohlidku tady. Hned vedle jsou i detske prolezacky.
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 11:16
No tak to je pecka!!!! Letadla on rád, stejně tak i vojáky....tanky....

Děkuji....

Hrňte na mě všechno, co stojí za vidění, jedeme tam poprvé...:-)
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 13:27
A ještě jeden dotaz. Nemáte zmapování benzínky, kde je dobre jídlo a třeba hřiště nebo prolézačky pro děti?
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 13:38
Pocitam, ze pojedete do Kotoru, tak maly tip... nejezdete autem, parkovani je tam opruz. Jezdi tam busiky Blue Line, stalo to euro na hlavu a krome konecnych zastavek vam zastavi kdekoliv, staci mu mavnout a nabere vas (nebo vysadi), akorat nevim, jestli zajizdi az k trajektu v Lepetane, my jezdili ze Stolivu nebo z Prcanje. V Kotoru samotnem krome stareho mesta urcite vyslapnout na hradby (i kdyz s prckem...), ja tam tenkrat vylezl sam, lepsi polovicka prohlasila neco o blaznech, preci jen je to vyska, ja byl na tom cimburi, kam kouka tahle fotka, shodou okolnosti za setmeni a pohled to byl uzasny. A taky, pokud zrovna nelpite na bilych ubrusech a distinguovanych cisnicich, tak si skocit do nenapadnych dveri na jidlo, je to dobry mix bufiku a divadla. Patronovo "Hey, India man, what do you want" na pana v saku a turbanu bylo nezapomenutelne a jidlo (mix pecenych mas, zeleniny a omacek k priloze) bylo vyborne a vzhledem k poloze za par penez.

Podobne atrakce se urcite daji najit vsude, uz jsem tu kdysi daval odkaz na zeleninovy trh v Podgorici, my treba jeli na kole z Podgorice k Cijevine, pritom nevedomky projeli ghetto kosovskych cikanu, co tam jsou napul nelegalne od valky v Kosovu...

Pak samozrejme stara mesta od Herceg Novi po Ulcinj (tam je mimochodem i pisecna plaz s cernym piskem, pro deti k nezaplaceni), ale to uz si musite najit sami podle svych potreb:-) Lepsi polovicka takhle treba absolvovala prochazku starym Herceg Novi (zajimavy pocit, kdyz z nektereho okna najednou uslysite na housle znelku Simpsonu, byla tam skola hudby) a pak mela nejvetsi radost, kdyz jsme mijeli obchod "Sve po 1€", mela o suvenyry postarano.
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 13:39
Benzinky nemam, tim, ze s deckama jezdime na noc, tohle neresime.
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 13:48
Já jsem si zmapovala trajekty, takže na druhou stranu, kde je Tivat, se necháme převézt trajektem. My právě budeme na druhé opačné straně a autem se nám tam rozhodně nechce.
avatar Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 17:21
Přes den je cesta kolem Boky pohledná, i když o nějakých 40 km delší, ale proti trajektu a čekání na něj sotva o půlhodinu pomalejší. Jak se ale sešeří, je ten trajekt lepší, nebolí tolik oči od světel protijedoucích aut.
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
16. 08. 2018 19:31
Plati v sezone, v zari jsem na nej nikdy necekal, vzdycky jsem se dostal na prvni. Je ale pravda, ze kolona se dela v Kotoru asi celorocne, pokud nekdo jede z jizni strany.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jozka (16. 08. 2018 19:32).
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
20. 08. 2018 22:14
Tak super. Cestu jsme zvládli. Přes hranice to bylo dobré krom Černé Hory tam jsme chvilku postali ale nic extra dlouhého. Ovšem cesta přes serpentiny jsem dala pouze hodinu. A nejdůležitější. Nevím jak, ale občanka mého syna je ztracená. Na poslední hranici v Černé hoře jsem řídila, doklady jsem předala příteli. Přijedeme na místo a občanka mého syna, není.. Takže zítra ráno začínáme řešit. Takže dovolená nám začla super..
Re: Dítě 3 roky, cesta do Černé Hory, řídí i zena
21. 08. 2018 12:49
Nadech, vydech... neztratila se, jen se bude dyl hledat. Minuly tyden jsem takhle nasel klice od bytu etc (po dvou tydnech) moji lepsi polovicky, ktere mi predala. Byly v naradi na auto (nevim, ze bych tam vubec lezl). Takze poresit, nenechat se znechutit a mate do budoucna skvelou historku jak se z mrnete malem stal nucene Cernohorec.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.