Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kontroly u vstupu do čené hory

Autor tatran1 
kontroly u vstupu do čené hory
23. 06. 2013 10:52
dobrý den všem,tak za pár dnu jedem poprvé do černé hory.chci se zeptat jak probíhaji na hranicích kontroly.dočetl jsem se,že tam je zákaz dovozu potravin.vozíte si sebou naše pivo?muže se to?dík za odpověd.
Re: kontroly u vstupu do čené hory
23. 06. 2013 17:18
Kontroly na hranicích jsou namátkové. Viděl jsem, jak nutili nějáké Taliány sundavat střešní box a věci z kufru . To ale dělají asi všichni celníci ,když se jim nezdáš.Ale na přechodu směrem do Herceg Novi chtějí pokaždé zelenou kartu a pasy, kam Ti dají pokaždé razítko. Jinak aféra s dovezenými potravinami byla asi před 3 lety a potom se to uklidnilo. Ale vizit si jídlo do Černé hory je podle mne zbytečné , protože v Megamarketu ho seženeš za stejné peníze. Stejné je to s pivem. České pivo přivezu , akorát domácímu a jinak tam piju jejich lahodné Nikšičko.2 roky zpátky, kdy jsme byli v Budvě naposledy byl všude Staropramen ,který tam začali vyrábět v licenci, ale nebylo to jako v Čechách .
Re: kontroly u vstupu do čené hory
23. 06. 2013 18:01
Včera kontrola pasu a zelené karty techničák a hotovo cca 3min. Brali tak všechna auta.
Re: kontroly u vstupu do čené hory
23. 06. 2013 20:30
Ahoj.
To vinklar: Staropramen dělají v Apatinu v Srbsku. Podle mě lepší jak originál. Dneska jsem ho měl.
To 72LUBOS: klasika, nic jiného jsem tu za 6 let putování nezažil. Akorát posledně chtěli přihlášení k pobytu, pozor na to.
Mike
Re: kontroly u vstupu do čené hory
23. 06. 2013 21:57
děkuji všem za info a rady.mame za sebou autem italii (3x),loni bulharsko,ale černá hora poprvé,tak jsem vděčnej za každé info.už se tešíme.jedeme do města bar.
Re: kontroly u vstupu do čené hory
23. 06. 2013 22:24
My jsme 20 km vedle,Ulcinj velka plaža
Re: kontroly u vstupu do čené hory
24. 06. 2013 10:26
To tatran1, 72LUBOS: a já se teď pohybuji mezi Podgoricí a Nikšićem. Sákryš ještě týden tu a pak snad konečně domůůůůů, k mámě.
Mike
Re: kontroly u vstupu do čené hory
24. 06. 2013 11:02
Mike napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj.
> To vinklar: Staropramen dělají v Apatinu v Srbsku.
> Podle mě lepší jak originál. Dneska jsem ho měl.
> To 72LUBOS: klasika, nic jiného jsem tu za 6 let
> putování nezažil. Akorát posledně chtěli
> přihlášení k pobytu, pozor na to.
> Mike


Mike, to přihlášení k pobytu myslíš potvrzení, že jsi tam byl ubytovaný?. To jsem si vyžádal , aby majitel apartmánu šel myslím na policii, to bylo v r. 2006. Pak 2007 ani 2010 jsem žádný papír nechtěl, a tudíž ani žádný ubytovací poplatek jsem neplatil, předpokládal jsem, že na hranicích ho nechtějí. V 2010 jsem nedostal ani potvrzení, že jsme byli ubytovaní, tzn. doklad o zaplacení. A co se stane, když jim to na hranicích nepředložíš. Mohl jsem to např. ztratit?
Re: kontroly u vstupu do čené hory
24. 06. 2013 11:41
To Karel M.:
Osobně mám razítko v pasu s povolením k práci a pobytu. Jako turista by jsi toto neměl vůbec řešit. Teď jsme to zjišťovali s kolegyní a i bez bílé karty by snad neměl být problém. Snad jenom, když narazíš na blbého celníka a on to bude vyžadovat. Musíš mu říct, kde jsi byl (hotel, kemp, apartmán) a on to prověří. To ale může znamenat i několik hodin čekání na hranicích. Asi jsem moc nepomohl, ale hlavně doporučuji tu bílou kartu vyžadovat a mít u sebe. Pro jistotu.
Mike
Re: kontroly u vstupu do čené hory
24. 06. 2013 13:04
Já to potvrzení o ubytování neměl nikdy. A na štěstí pro mně ,ho nikdo na hranicích nechtěl. Ale jak říkáš, narazíš na blbce celníka a je problém.
Re: kontroly u vstupu do čené hory
25. 06. 2013 17:04
Tak letos do mne už po 11 té a cca 4x kartu po mně přímo chtěli.
Naštěstí jsme jí vždy máme
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.