Nejčerstvější informace z MN
13. 06. 2010 21:51
Má někdo nějakou novinku? Nebo opravdu CHCÍPNULA ( možná i CHCÍPLA ) kočka?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jar2004 (14. 06. 2010 08:49).
Re: Nejčerstvější informace z MN
13. 07. 2010 11:26
Vrátil jsem se včera z MNE. Přesto, že jsem tam byl v minulosti již 3 krát, mám letos trochu rozporuplné zážitky.Naposledy jsem tam byl v roce 2007, od té doby jsem zaregistroval spoustu rozestavěných apartmánů. Vrchol všeho je rozestavěný hotelový komplex mezi Budvou a Bečičí, takové betonové monstrum. I kdyby se jim to vše podařilo obsadit, tak nevím, na které pláže se lidé vejdou, když již v okolí jsou všechny plné teď.Připadá mi to trochu jako v Bulharsku, kdy všichni staví apartmány a pak nejsou je schopni obsadit.I naši domácí ve Sv. Štefanu každý den posedávali u magistrály a nebyli schopni obsadit všechny své apartmány. Však také zlevnili, v 2007 jsem platil 50 EUR, letos byli rádi za 40 EUR pro 4 lidi.
Čechů tam bylo letos o poznání méně než před 3 roky.Nejvíce mě zklamala pěkná pláž Drobný písek, která je mezi Sv. Štefanem a Petrovacem, tam dokonce zrušili plážovou obsluhu, zřejmě neměli dostatečný kšeft.Také potraviny jsou o dost levnější než v Chorvatsku.
Jinak příroda stále krásná, projel jsem poloostrov Luštica, takže spokojenost.Počasí pěkné, teplo, avšak v noci časté bouřky v dáli a silný vítr, který rozmixoval vodu, která z počátku byla teplá ale díky tomu se o hodně ochladila.
Taková perlička - všechny SPZ aut mají modrý pruh, jako kdyby byly v EU, jen hvězdičky chybí. Asi si hrají na EU, jak jsou natěšeni. Však ono je to přejde, až poznají, co to obnáší.

Karel



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel M. (13. 07. 2010 11:30).
Re: Nejčerstvější informace z MN
13. 07. 2010 13:28
Tak díky za informace. Potěšil jsi mne se slavami ve všem. Já tepreve uvažuji kdy a zada vůbec pojedeme.Je to předběžně v plánech na konec srpna. Kudy jsi cestoval?
Re: Nejčerstvější informace z MN
13. 07. 2010 17:31
To Jar2004grinning smileyoufám,že Ti to letos do Monte Negra vyjde thumbs up.2x za sebou chybět v Baošiči by bylo smutné.Co paní už je zdravotně O.K?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vinklar (13. 07. 2010 17:35).
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 07. 2010 07:26
jar2004: Cestoval jsem ze Zlína na Strání, Nové Město n. Váhom, Bratislava, Rajka a po 86-tce, i když je 5 míst, kde se opravuje a jezdí se v 1 pruhu, ale zase tak velké zdržení to není. Pak přes slovinskou Lendavu, Mursko Srediště ( tam to celníci berou sportovně, nic nekontrolují ani se nečeká). Pak za Čakovcem na dálnici do Karlovacu, poté po staré cestě kolem Plitvic - zastávka v hospodě na jídlo - v Gornje Ploči zpět na dálnici až do Šestanovacu, následuje nádherný sjezd k moři u Brely a pak po pobřeží přes Dubrovník do Černé Hory, Igalo, Herzeg Novi, všiml jsem si i Baošiči, pak trajektem na druhou stranu, Budva a Svatý Štefan, kde jsme bydleli 6 nocí. Celkem přesně 1250 km, 25 hodin jízdy.
Výlety na poloostrov Luštica, pláže Miriště, Žanjica - přesto, že je to více než 20 km po úzkých cestách, byl jsem překvapen množstvím lidí, ale je zde opravdu krásné moře i příroda. Byli jsme se podívat až v nejzazším výběžku- Rose, kde již končí cesta. A samozřejmě u hotelu PLAVI HORIZONT, ale tam je to skutečná pouť, něco jako u nás ZOO Lešná.
Jinak jsem si nenechal ujít Skadarské jezero, Lovčen s krásnou vyhlídkou i sjezdem dolů.Pláže,pak kromě zmiňovaných, Kamenovo, Drobný písek, Buljarica, Petrovac. V posledních dvou zmíněných značné množství lidí, opravdu málo lidí a klid je na Drobném písku.
Zpět jsem nechtěl jet již nonstop i kvůli menším zdravotním problémům, jsme se ubytovali těsně u Omiše v Nemiře na 4 noci. Mám tu lokalitu docela rád.Zpáteční cesta z Omiše stejně jako cesta tam, zase kolem Plitvic, 15 hodin jízdy, 960 km. Chtěl jsem původně zajet ještě do Mostaru, ale kvůli těm zdravotním obtížím jsem raději mazal osvědčenou trasou domů.

Karel
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 07. 2010 11:52
Vrátili jsme se 11.7., byli jsme tam poprvé, v podstatě plně souhlasím s příspěvkem od Karla M. Ubytováni jsme byli jsme až dole v Ulcinju (10km od albánských hranic) v apartmánu-2-lůžkový pokoj, vcelku luxus-klima, SAT- za 18 EUR/den (o ceně jsme nijak nesmlouvali, ale myslím, že by se to dalo ještě stáhnout). Kontakt na majitele můžu předat. Byli tam s námi ještě další Češi, Slováci a Poláci. Dle jejich vyjádření se dá sehnat bez problémů ubytování za 6-7 EUR na celkem slušné úrovni. Mně osobně Ulcinj úplně nesedí (3 roky po sobě jezdíme na Makarskou rivieru a jsem tak trošku asi zmlsaný, resp.zvyklý na něco trochu jiného), nicméně věřím, že spoustě lidí se tam bude líbit. Kdo má rád bujarý noční život, tak zcela určitě. Ostatně mne osobně překvapilo, kolik tam bylo v té době turistů, oproti HR, které je letos poloprázdné, to byl dosti markantní rozdíl.Osobně jsem čekal o dost nižší ceny v restauracích, to bylo dost velké zklamání, místy mi ty ceny přišly ještě vyšší než v HR (např.0,3dcl jejich domácího červ.vína za 3,65 EUR v naprosto normální hospodě se mi zdá už jako brutál). Jinak ceny ve velkých marketech stejné jako u nás - A HLAVNĚ VŠUDE TAM TY CENY MAJÍ NAPSANÉ !!!! Jinak je v MNE takřka pravidlem, že ceny neuvádějí, než tedy něco koupíte, doporučuji se vždy zeptat co to stojí, vyhnete se tak nemilým překvapením (např.1kg rajčat ze zahrádky pěstitele za 2 EUR apod, u jiného jsme je kupovali za 1EUR a byli opravdu dobré).

Jinak policie bez problémů, ale byli jsme upozorněni majitelem apartmánu, že se máme snažit dodržovat především rychlost. Alkohol jim až tak moc nevadí, takže mi přišlo, že většina lidí tam odjíždí večer podnapilá z restaurací před kterými přímo parkují. Sám jsem to také moc nedodržoval, ale neberte to jako pravidlo. Co se týče lokality ubytování, doporučoval bych asi jako nejlepší volbu Sutomore a Bar, resp.Sveti Stefan, ale tam asi budou vyšší ceny než jinde. Jinak cena benzínu 95 okt - 1,20 je u všech benzínek stejná, vzhledem k tomu, že tam mají jednu rafinerii, tak kvalita bude u všech prodejců asi ta samá. Neměl jsem s kvalitou paliva sebemenší problém (Opel Astra G 1,6 16V).
Co jsem ale opravdu nepochopil byl všudepřítomný svinčík (odpadky). Nevím jestli jim to tam dělají jenom turisté, nebo jsou tam všichni takový prasata, ale vzhledem k tomu, že příroda je jejich jediné aktivum, z kterého žijí, tak ten jejich přístup opravdu nechápu. Je tam běžným zvykem, že co si přinesou na pláž, tak po konzumaci ponechají veškeré obaly na místě a odejdou. Oproti HR to byl opravdu markantní rozdíl. I tak ale mohu návštěvu MNE všem vřele doporučit. Ta příroda je tam opravdu nádherná a některá panoramata opravdu asi jinde neuvidíte. A těm co pojedou autem bych jen ještě vzkázal, POUŽÍVÁNÍ KLAKSONU je jejich národní sport, takže buďte v klidu a nenechejte se znervóznit spinning smiley sticking its tongue out
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 07. 2010 13:10
To Jardys: v Ulcinju jsem byl jen jednou, mě ta lokalita také moc nesedí, je to již blízko Albánie a je to již větší orient. Např. jen tam se mi stalo, že absolutně nedodržují pravidla o přednosti v jízdě, několikrát se mi stalo, že mi řidič nedal přednost z vedlejší a to jsem tam byl jen chvilku. Jak jsem pozoroval, jsou tam i větší bordeláři než jinde, tím ale neříkám, že jsou jinde o mnoho čistější. Většinou k pláži se jde kolem odpadků, pohozených starých slunečníků v křoví apod., až pláže jsou většinou čisté a upravené.
Doporučuji Ti poznat sever Č.H., jsou tam krásná místa, viz i příspěvek výše. Já tady jezdím výhradně a podnikám odsud výlety, v minulosti jsem byl také ve vnitrozemí, pohoří Durmitor, řeka TARA apod.

Karel
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 07. 2010 13:36
to jardys:
myslim ze to suhlasi, boli sme v CH cca pred 8-9 rokmi boli sme v Bare hotel Topolica, tak ako pises vsade bordel a cigani(nic proti) ale silne mi ich pripominali spravanim, vtedy sme si s teraz uz manzelkou povedali ze uz sa tam tak skoro nevratime, a zatial to dodrzujeme smiling smiley

skratka nie som ochotny tolerovat im to, aj ked su tam mozno nizsie ceny
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 07. 2010 14:15
Pánové, oběma dvěma díky za souhlas, je tedy vidět, že to není jen můj názor.

To Karel M.: To že jsme asi měli zůstat výše nám došlo již druhý den, ale to již bylo ubytování zaplacené na týden. Každopádně při zpáteční cestě jsme ten rozdíl mezi severem a jihem ČH vnímali ještě daleko markantněji. Na druhou stranu pokud jede někdo s malými dětmi, tak Ulcinj je asi celkem dobrá volba-koupání na Velké pláži, spousta prolézaček a jiných půvabů kde se děti vyblbnou.

Takže snad až příště, uvidíme jak to bude příští rok vše vypadat spinning smiley sticking its tongue out
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 07. 2010 16:39
To Jardys: Chtěl bych se Tě zeptat, jak takovou vzdálenost jezdíš. Do většiny míst Chorvatska je to vcelku "brnkačka", ale já jedu do Sv. Štefanu 1250 km, do Ulcinu je to ještě dál. Jezdím nonstop, s větší přestávkou tak 1,5 - 2 hodiny. Ale i tak je to únavné, ty poslední kilometry jedu opravdu již na sílu.

Karel
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 07. 2010 17:15
3 roky předtím jsem jezdil Makarskou rivieru (jsem kousek od Prahy), jedu na noc, směr Znojmo-Vídeň-Graz, vyrážím tak kolem 10 večer, ráno mezi 5 až 6 jsem zpravidla na rak - slov hranicích, a pak už jen po dálnici až na Mak. Většinou dělám 2 tak půlhodinové zastávky a pak sem tam nějakou kratší čůrací. Odpoledne jsem na Mak, letos bych tam byl již ve 12, ale stavěli jsme se cestou ještě na vodopádech řeky Krky, takže jsme dojeli asi ve 3 odp. Nicméně k tvé otázce .... v ČH jsem byl letos poprvé, a představa, že bych z Mak pokračoval dále týž den na Dubrovník a dále je celkem nářez, nicméně asi bych to ujel, na sever ČH určitě bez problémů, na jih do Ulcinju si už nejsem tak jistý, jízda po té jejich "E55" je dost úmorná.. My jsme ale na týden zakotvili ještě na Mak a pak jsme se přesouvali na týden do ČH do Ulcinju. Nazpátek jsme vyrazili v sob asi kolem 9 ráno, ale courali jsme se až hrůza, neustálé zastávky, dokupování různých blbostí, pak čekání ve frontě u bouračky, pak cca.20 min na hranicích, takže zhruba ve 3 odp jsem dorazil k Drveniku (hned za Gradacem) a tam jsme se ještě asi do 7 koupali, pak jsme jeli do Makarské za známým, a tam odtud jsem na noc (pul 10) vyrážel na dálnici, ta byla skoro prázdná, to jsem snad ještě nezažil .. a to i v protisměru. Takže cesta pak už celkem ubíhala slušně, ráno v 7 jsem byl ve Znojmě.
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 07. 2010 18:21
To Jardys: Ta cesta zpět u Tebe byla docela nářez. Jet celou noc je hodně únavné, zvláště po intenzivně prožitém dnu i celém pobytu. Jak se přiblíží ráno mezi druhou a čtvrtou, většinou se mě zavírají oči a začíná krize. Piji sice Redbully, ale to většinou jen oddálí únavu.Proto jsem se letos stavil ještě při cestě zpět v Omiši na 4 dny, cesta tam bývá snazší, zpět jsem více unaven.
Klima v autě je již v takové zátěži samozřejmostí, ani se raději neptám, neboť bez ní bych to nebyl schopen v takovém čase absolvovat.Skláním poklonu všem, co jezdí bez klimy, nebo co jezdili do bývalé Jugoslávie embéčkami nebo žigulíky po ještě tehdy pochybných cestách.Tehdy však to byla prestižní záležitost, kdy jen vyřídit devizový příslib a další povolení jako na cestu na tehdejší "Západ" byl značný problém, takže lidi byli ochotni tomu obětovat téměř cokoliv.V dnešní době si to ani neuvědomujeme, je to samozřejmost, volnost pohybu. Promiň, je mě 52 let,a mám to ještě v živé paměti.

Karel
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 07. 2010 21:45
To Vinklar. Ahoj ahoj. Už jsem tě dlouho neslyšel. Jak se vede? Jo žena je v pořádku. Zato já jsem snad v přechodu nebo co, pořád se něco se,.,.,re, snad to na konci léta lets vyjde. Už bych potřeboval kloudný relax. V plánu to je na konci srpna, snad se podaří vše tak, jak je to nalinkované. Tak třeba se tam potkáme. Měj se.
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 07. 2010 21:53
To Karel M: Zdravím tě. Trasu, kterou popisuješ chci letos vyzkoušet, jezdíval jsem přes Bosnu s výjezdem nad Neumem, je to sice cesta krásná ale vyzkoušet je třeba i něco jiného. Délka jízdy je vceku odpovídající, jezdil jsem to za cca 16 hodin ale ty putuješ ještě dolů na jih, proto se to protáhne. Píšeš, že na Mirišti bylo moc lidí. To mne tedy překvapuje. Tam nikdy nebylo přeplněno. Faktem je, že jsem tam jezdíval vždy koncem června nebo koncem srpna a to už možná bylo dejme tomu po sezoně. Teď si uvědomuji, že píšeš trasu přes Strání. Já jsem jezdíval na Petrov a Kůty a mimo dálnici až Bva Lamač a tam už po dálnici přes město a za městem sjezd na Rajku atd. Ahoj.
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 07. 2010 22:01
To Juro: Nemyslím si, že by jsi měl ABSOLUTNÍ PRAVDU. Já jsem takto podobně zanevřel na HR a také to nikde tak nekompromisně jako ty neprezentuji. Kdo jede do MN, musí počítat i s tím, že nejsou na takové úrovni jako třeba Chorvaté. Hlavně co se týče úklidu. Faktem je, že u moře v MN v podstatě je to sám Bosňák, Srb, Makedonec apod. No a co se týká tvé poznámky o tom, že si raději připlatíš za hezčí prostředí, to bych ti tedy vřele doporučil např Hurghadu. Nebo Sharm al Shajch. Píšu li to dobře. I přesto ti přeji, aby jsi brzy změnil názor a MN opět navštívil.
Re: Nejčerstvější informace z MN
15. 07. 2010 08:46
to jar2004: v pohode kazdy mame iny nazor takze niekomu sa paci tam niekomu na inom mieste, mozno je aj chyba hodnotit po jednej navsteve, ale fakt to bol extrem, a to som nepopisal detaily smiling smiley

exotiku nevyhladavam boli sme raz v Tunise a tiez som nebol nejako nadseny, myslim ze HR nam vyhovuje, este poskulujem nad oblastou Toskanska kde by som sa rad siel pozriet, tak uvidime.

osobne mam vela znamych ktori chodievaju pravidelne do MN, ale ako sa vravi nikdy nehovor nikdy, takze mozno s odstupom rokov si to zopakujeme smiling smiley

najviac spomienok z MN mame na cestu, kedze sme sa v tom case vybrali cez BIH a SRB.

inak Ti prajem peknu dovolenku, dufam ze pojdete thumbs up
Re: Nejčerstvější informace z MN
15. 07. 2010 15:07
Byli jsme v roce 2007 v Budvě a o rok později v Ulcinju.Letos se na jih MNE chceme opět vrátit.Když porovnám ceny v Budvě a Ulcinju tak Ulcinj podstatně levnější.Pravda je,že troška "bordelínku" sem tam je,ale vše nahrazuje pocit úžasného moře,nádherné přírody.A i ta místní kultura a mešity kolem dokola mají něco do sebe.
Fox
Re: Nejčerstvější informace z MN
16. 07. 2010 00:00
Naprosto s tebou souhlasím,křišťálové moře,nádherná příroda a v neposlední řadě milí lidé (alespoň většina).
A navíc Ulcinj na mě vždy zapůsobí jakýmsi kouzlem.Hlavně při večerních procházkách.
Jezdíme tam pravidelně a vždycky se tam rádi vracíme.Letos jedeme koncem srpna tak doufám,že nás Ulcinj opět
nezklame.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fox (16. 07. 2010 00:01).
Re: Nejčerstvější informace z MN
27. 01. 2012 10:37
Když nejčerstvější, tak nejčerstvější. Odkaz na fotky na mém fejsu. Dal jsem to jako veřejné, tak snad to prohlédnete všichni.
[www.facebook.com]
avatar Re: Nejčerstvější informace z MN
27. 03. 2012 11:10
Re: Nejčerstvější informace z MN
27. 03. 2012 19:59
To Rero: Jsem asi 20 km severně od Podgorice a podle mapky tu měla být trojka. Nic jsem necítil. Horší jsou požáry, které se teď rozhořely po celé Černé Hoře. Skoro se tu nedá dýchat. Ekološka država??? Prý to zapalují pyromani, alespoň podle místních.
Tož tak
Z MNE zdraví Mike
Re: Nejčerstvější informace z MN
05. 04. 2012 07:07
Ahoj všem.Možná jsem ve špatném vláknu tak se předem omlouvám.Musím se přiznat že jsem dosud nikde v zahraničí u moře nebyl tak nemám představu ale chystáme se.Dlouho jsem zvažoval zda Chorvatsko nebo ČH.Nakonec jsme se rozhodli pro černou horu.Našli jsme zájezd s ALL insc. do Budvy a chtěli bychom vlakem máme děti 4 a 12 let autobus trvá 27 hodin to šílenost.neví někdo z vás kolik zaplatíme 2 dospělí a 2 děti za cestu tam a zpět.A dále bych měl dotaz na týdenní pobyt s all insc. kolik si tak odhadem vzít ssebou eur.Děkuji za odpověď
Re: Nejčerstvější informace z MN
09. 04. 2012 09:14
Co se tyce ceny vlaku, jedinou spravnou odpoved bych hledal u drah. Nejake zkusenosti k tomu jsou tady.

Co se eur na cestu tyce, na to se neda jednoduse odpovedet, zalezi na tom kam, kdy a kdo. Pokud bude clovek nakupovat v obchodech, ceny jsou v prepoctu zhruba stejne, pres sezonu v letoviscich by mohlo byt draz, nedokazu posoudit. My byli vzdycky v zari a to v restauraci bylo jidlo za 3-10€, s hamburgery a podobnymi vecmi do 3€, ryba naopak od 10€ vys. Piti okolo 1€. U more draz, v horach levneji. Kdyz to shrnu, jidlo pro dva od 15€ v krcme v Trse po 35€ v rybi restauraci u Bojany.

Nas treba loni dvoutydenni vylet autem pres Madarsko a Srbsko (zpet klasicky po dalnici CRO,SLO, A) se tremi dny "v cimre" v Boce Kotorske, jinak v pod stanem v kempech vysel na 27.000CZK. Kompletne, nafta, dalnicni poplatky, ubytovani, parkrat restaurace plus darecky (jako prsut primo v Njegusi).
Re: Nejčerstvější informace z MN
09. 04. 2012 10:15
Nejsi na špatném vlákně. Informace se dají shánět kdekoliv. Pokud zkráceně odpovím na tvůj dotaz, cestování vlakem neznám, to ti bohužel neporadím. Ale někdo se určitě najde. No a co se týká cen v MN řekl bych, že ceny jsou srovnatelné s ČR. Podle toho by se mohl odvíjet tvůj rozpočet na pobyt v MN. Jsou tam věci levnější než u nás, ale jsou tam i dražší věci než u nás(maso). Očekával jsem vždy levnější zeleninu a ovoce, ale ne, u nás jsou ceny také takové. Stravování v restauraci ti popsal kolega Jozka, jenom pro doplnění, najíst se v přímořském letovisku dejme tomu za 5 E, není vůbec žádná hrůza. Vždyť u nás např v Luhačovicích se za 5 E = 123 Kč ...NENAJÍŠ! A z mojich zkušeností mohu říct, že se dá najíst i za 2,5 až 3 E, a není to žádná sra....ka. Normální jídlo. Už jsem to tu popisoval několikrát, a dovolenou včetně cesty autem, ubytování a stravy na cca 10 dní pořídím od 15 000 Kč výše. Podle toho jak dovolí ministr financí. Pro dvě osoby samozřejmě. Do restaurace jsme chodili minimálně 1 x za den na nějaké jídlo, sem tam nějaký výlet z Baošiči např do Budvy, Tivatu atd. Takž máš li stravu zajištěnou, troufám si říct, že ti musí stačit pro 4 osoby do a to je maximum 1000 Euro. Když budeš mít rezervu, nic se nestane. Domorodci jsou naprosto srdeční (možná i více než u sousedů) nemyslím, že by se něco v MN mělo nějak výrazně lišit od HR. Snad jen místy horší ůklid a starání se o lokality u moře. Budeš li mít nějaký dotaz, klidně napiš, jak to vyjde odepíšu. jar2004

Vzkaz pro MIKE: Ty se máš.......
Re: Nejčerstvější informace z MN
09. 04. 2012 18:27
To jar2004: Jo teď se mám. Jsem konečně na pár dní doma. Svítí sluníčko, rum je vychlazen, nemusím vstávat po páté a chodit do hokny. Paráda.
Re: Nejčerstvější informace z MN
09. 04. 2012 19:20
Tak se před sezónou ozvi, jestli nejsou nějaké změny. Jak vidím, pobýváš tam častěji. Ať se daří. jar2004
Re: Nejčerstvější informace z MN
10. 05. 2012 23:32
Zdravím vespolek, tak se zase po nějakým roku znova chystáme sjet autem až do MNE. Tentokrát asi Budva jako obvykle na blind do soukromí v půlce června. Když jsme tam byli někdy před 2 roky byl sv. Stefan pro veřejnost uzavřen a dělaly se nějaký rekonstrukce. Brávali jsme to z Budvy jako výlet lodí, tam potom chvíli posedět v restauraci a pak pěšky po pobřeží zpět do Budvy sem tam s nějakým vykoupáním na těch krásných plážích cestou. Nevíte jestli už mají hotovo a jestli už je ostrůvek zase přístupný.
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 05. 2012 19:26
Frajbor:loni jsme na Sv. Stefan byli a na cestičce k ostrovu stála ochranka a dovnitř pouštěla pouze rezidenty,kterí se prokazovali nějákými kartičkama.Takže dovnitř se asi nedostanete.thumbs down
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 05. 2012 20:20
Čau Vinklar. Třeba by bývalo stačilo ukázat mu očkovací průkaz na psa. Zkusit jsi to mohl. Ahoj všem.
Re: Nejčerstvější informace z MN
14. 05. 2012 20:58
To je škoda, několikrát jsme tam poseděli. Je pravda že to tam ukazovali jako atrakci, jen za samotný vstup dovnitř vybírali 5eur. ale pak tam měli nějaké památky ale i turistické atrakce stylu hele támhleto je vila kam jezdí francouzský prezident atp.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.