Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nejčerstvější informace z MN

Autor jar2004 
Re: Nejčerstvější informace z MN
12. 06. 2012 14:59
Tou Randyho trasou jsem jel predloni a v zasade souhlasim jen s jednou pripominkou, kterou uvadim, aby sem nekdo na podzim nepsal "kam jste nas to poslali!" :-)

Usek Foca (Brod na Drini) - Scepan Polje vypada zpocatku siroce a krasne, vede po uboci hlubokeho udoli Driny a poskytuje nadherne rozhledy. Jenze pak se sjede pred nedokoncenym mostem (pokud si dobre pomatuju) a dal vypada silnice takhle a misty treba takhle. Az na hanice s MNE potkat se s protijedoucim autem znamena zabrzdit do rychlosti chuze (ze 30-40 km/h). Potkat ctyrnapravovou sklapecku (jako ja) znamena treba sto metru couvat. Ostatne spravce silnice s tim pocita a misty vas nenecha moc rozjet. Na zaver si strihnete tenhle most a jste v Cerne Hore. Pokud by to nekoho zajimalo, ten tobogan ma oznaceni E762.

Takze ano, da se, je to pekne, jak ridicsky, tak okolim, jen musite pocitat s tim, ze slabsi povahy na prave strane auta budou mit asi tak hodinu zavrene oci a budou prilepene na spolusedicim jako nase kamaradka na svem manzelovi tenkrat ;-)
Re: Nejčerstvější informace z MN
12. 06. 2012 16:50
Ale Jožko, nestraš. Ten špatný úsek není zase tak dlouhý a vše je přebito úžasnou krajinou kolem. A ten most je ve srovnání s mostem ve Škodře pod Skadarsko jezerem sotva poloviční. Myslím si, že nebude nepříjemně překvapen nikdo, kdo má jen trochu projeté balkánské vnitrozemí. Právě naopak.
Re: Nejčerstvější informace z MN
12. 06. 2012 20:37
Díky všem, přes Bosnu jsem už taky jel, to je krásná trasa, proto chci zkusit to Srbsko - zas to bude příjemná změna.

Jinak ještě bych se rád zeptal na ty kampy v Žabjaku, vím o dvou. IvanDo a pak ještě o jednom co je vlastně jiho-západně od centra Žabljaku. Doporučte mi prosím nějaký kvalitnější - klidně i dražší kamp.. nevím jaký bude v Černé Hoře standard, ale čím vyšší tím lépe. Díkysmiling smiley
avatar Re: Nejčerstvější informace z MN
12. 06. 2012 22:32
Tak tady je máš všechny,jen si vybrat [www.avtokampi.si]

MirekŠi
Re: Nejčerstvější informace z MN
13. 06. 2012 06:21
Randy:

mezi strasenim a upozornenim je rozdil. Ten usek neni dlouhy, ale je to skoro hodina. Ja jsem si ho treba uzil. Moje kamaradka ne :-D

A krome toho, ze je kratsi nez jeho albansky bratranec, taky u nej nezebraji cikanata :-)
avatar Re: Nejčerstvější informace z MN
13. 06. 2012 09:05
Třebas již něco za tu dobu vylepšili,uvidím letos jak si to užiji s mým "náklaďákem" grinning smiley Co se týká albánského bratrance,tak ten je asi už minulostí.Je již postavený krásný nový most,trochu níže po proudu.Nevím přesně,ale myslím,že byl v provozu již v loni.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (13. 06. 2012 09:21).
Re: Nejčerstvější informace z MN
19. 06. 2012 13:07
Minulý rok jsem ve Škodře nebyl a letos bych chtěl zajet dále do vnitrozemí, tak jsem zvědavý. Když jsem tam byl naposled, tak mi u mostu cigoš vlezl na kapotu a nemohl jsem ho dostat dolů. Nakonec mi pomohl jeden místní z auta za mnou - normálně mu naliskal a bylo.

A ještě k Jožkovi - to že cesta v BiH za Focou není až tak strašná soudím i podle toho, že když jsem tam jel podruhé, tak nikdo z auta neprotestoval - asi už jsme zvyklí. Stačí jet pomalu a užívat si to. Nevím jak ostatní, ale já do těchto končin jezdím jen kvůli takovýmto zážitkům.
To se jen tak nezapomíná. Ale z dálničních úseků, nebo z plížení v koloně po magistrále nemám vůbec nic.

Ale nejrychlejší cesta do MNE je opravdu vnitrozemím Bosny, hlavně pro ty co jedou na jih. Po dálnici až na Vrgorac, Crveni Grm do Bosny, pak na Čapljinu, Stolac, Trebinje, Nikšič, Podgorica a pak tunel Sozina k Baru na pobřeží.
Pokud má někdo obavy, může jet na Trebinje až z Dubrovniku, stále ušetří dost času.
M.
Re: Nejčerstvější informace z MN
19. 06. 2012 14:57
Dobrý den,
za týden jedeme poprve do Sutomore autem, máme v plánu jet přes Chorvatsko, protože cestu do Splitu už známe a budeme tam nocovat, ale mám několik nejasností ohledně Černé Hory. Stačí k cestě český řidičský průkaz (2 roky starý), platí zelená karta ( v Generalli pojišťovně mně řekli, že budeme pravděpodobně na hranicích platit pojištění, které nám v ČR na základě dokladu vrátí), dále nevím jak je to s platbou ekotaxy ( v pokynech CK 4 EUR platba na hranicích), trochu nás vystrašili i ohledně stavu silnic, prý jsou v horším stavu než u nás a řidiči nedodržují pravidla, nevíme jestli není problém s množstvím benzínek a také nemáme zkušenosti s trajekty. Je možné se jim nějak vyhnout nebo jsou to zbytečné obavy? Děkuji za všechny rady a upozornění na co si dát pozor.
Re: Nejčerstvější informace z MN
19. 06. 2012 16:16
S řidičákem není problém. Na zelené kartě je potřeba zkontrolovat, jestli nemáte přeškrtnutá políčka pro BiH a SRB ( SCG ). Já na své kartě nemám škrtnuté políčko žádné, jenom u SRB mám vyjímku pro Kosovo. Předpokládám že je to tak u všech pojišťoven. Zelenou kartu budou určitě kontrolovat, takže je dobré ji nenechat hluboko v kufru. Výběr výpalného 10 EUR zvané ekotaxa je od letoška zrušen.
Silnice po kterých se vy budete pohybovat jsou stejné nebo lepší než u nás - žádné obavy.
Dodržování pravidel, no je to balkán. Chovejte se jako oni a nebudete mít problém. Hlavně se tam nikoho nesnažte vychovávat, křečovité dodržování všech předpisů může být docela nebezpečné. Ale nevzpomínám si, že bych tam za ta léta viděl nějakou vážnější nehodu.
Hustota a kvalita benzínek asi jako u nás. Možná v hlubokém vnitrozemí je to horší, ale kde nebydlí lidé, nejsou ani pumpy.
Pokud pojedete vnitrozemím ( viz příspěvek výše ), nemusí vás trápit čekání na hranicích ani trajekt. Z tunelu Sozina vyjedete prakticky v Sutomore. Mýtné v tunelu je 2,5 EUR.
V cestovce chtěli prodat zájezd, tak se nedivte že strašili.
Šťastnou cestu.
M.
Re: Nejčerstvější informace z MN
19. 06. 2012 18:06
Děkuji za odpověď, ještě se chci zeptat, když pojedeme z Vrgorace na Trebinje, Podgoricu a tunelem Sozina do Sutomore, měli bychom se vyhnout zácpám i trajektům? Je lepší jet vnitrozemím již po sjezdu z dálnice na Vrgorac nebo je lepší cesta přes Dubrovník? Děkuji
Re: Nejčerstvější informace z MN
19. 06. 2012 18:40
To M.: Jezdím už čtvrtým rokem do MNE do hokny. Doporučuji trasu přes Trebinje. Viz moje příspěvky v některém ze sousedních vláken. Např. ten ve kterém píši, že vozím dvě zelené karty (jednou mi ji jeden celník odnesl ukázat nějakým Polákům, jak má vypadat a co kdyby mu náhodou upadla a odletěla). Jinak doporučuji pořádně pročíst sousední vlákna. Jsou tam odpovědi na všechny tvé otázky. Od Golubovců do Sutomore se v sezoně zácpám nevyhneš (možná o půlnoci). Dále pozor na kruháče. Tam opatrně, ale když vjedeš, tak musíš jet. Místní už uhnou nebo zabrzdí.Stav silnic jak u nás. Asi nepojedeš do Vukojebin, které jsem dal do vlákna Vaše video.Tankovat doporučuji buď na EKU, LUKOILU, PETROLU nebo u GITANESu. Malé pumpy nebrat. Po cestě je v Čapljině OMV.
Srečan i siguran put
Mike
Re: Nejčerstvější informace z MN
19. 06. 2012 21:03
Čau Mike. Prosím tě. pošli mi na meila tu tvoji trasu. Podívám se, přehodnotím a možná bych udělal i změnu.
Čau jar2004 můj mail rekel@centrum.cz
Re: Nejčerstvější informace z MN
21. 06. 2012 18:36
já jedu po 8mé montenegro a říkám nic neřeš vše se vyřeší cestou žádné obavy a korát seženeš hromadu kecu které ti jen zamotají hlavu a nic nevyřeší sedni do auta spolujezdci vraž do ruky mapu aby se nenudil a jeď M
Re: Nejčerstvější informace z MN
21. 06. 2012 19:46
Já to dělám stejně,zítra jedu po sedmé. Zabalím stan něco málo k jídlu a nějaký kemp se vždy najde. Byl jsem 3x v Olivě,tam je dobře,tak základní tábor máme.
Přeju všem úříjemnou dovolenou lubos
Re: Nejčerstvější informace z MN
08. 07. 2012 20:54
Tak jsem byl na letošek natěšený, že se opět podívám do Č.H., ale bohužel z toho nebude nic. Loni dcera nemocná, tak jsme jeli nenáročnou trasu k Šibeníku, letos ta nemoc nenadále bohužel postihla mě, 1,5 měsíce jsem byl v nemocnici a utekl jsem hrobníkovi z lopaty. Tak letos si netroufám jet nikam. Vše bylo naplánováno, ale zdraví je přednější.
Byl bych všem vděčný, kdybyste informovali, co vše se změnilo. Když jsem tam byl v r. 2010 naposledy, byl jsem mile překvapen cenou ubytování, za které jsme v r. 2007 platili 50 EUR, tak jsme platili jen 40 EUR - zcela stejný ap. ve Sv.Štefanu plně vybavený vč. klimy. Tehdy jsem viděl i spoustu rozestavěných apartmánů, na jejichž dostavbě se již nepokračovalo nějakou dobu, rozestavěný hotelový komplex nad Budvou apod.
Ceny jsou samozřejmě směrem k jihu ještě přívětivější, na tom se asi nic nezměnilo. A množství turistů - asi hodně Bosňáků ?
Re: Nejčerstvější informace z MN
08. 07. 2012 21:34
Proboha Karel, nestraš nás tu!!! Jak máš chuť na moře, je to dobré. Také jsem měl problémy a výpadek , ale dokud jsem tu, dá se to řešit. Přeji ti, aby to vše dobře dopadlo a mohl jsi opět cestovat tam, kde tě to táhne. jenom ty ceny apartmánů mě jaksi trápí. Holt jsem si zvykl na jiné drobné. Asi je to dáno stálou návštěvou v jedné lokalitě.
Všem přeji hezkou dovolenou a doufám, že info po návratu bude ode všech.
jar2004
Re: Nejčerstvější informace z MN
09. 07. 2012 07:48
Ahoj všem. Tento rok jsem v MNE už po páté. Jak jistě víte, tak pracovně. A nejčerstvější informace??? Ráno bylo v Nikšići okolo 25 stupňů a na dnešek hlásí např. pro Podgorici 40 ve stínu. Jsem v poho. Sedím v kanclu a klima valí. Lituji kluků, co jsou na štrece a tahají vedení vysokého napětí. V tom vedru spotřebují asi 10 litrů vody na osobu a den. A to tu bylo v únoru přes metr sněhu.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
Re: Nejčerstvější informace z MN
09. 07. 2012 08:13
Karel M
Tak to je mi líto stou návštěvou v Černé hoře že nebude--ale samozřejmě zdravíčko je přednější.
My jedeme ted v sobotu tak samozřejmě dáme pak info jak to tam po roce vypadá co nového atd.
I nějakou tu fotečku pořídímeyawning smiley
avatar Re: Nejčerstvější informace z MN
10. 07. 2012 09:15
... Karel.M ... jak píše certi.cz ... drž se, taky jsem si prožil před měsícem svízel, ale asi to nebylo tak vážné jako u Tebe ...
naše mladá dáma v neděli začala s anginou ... tu já měl mj. před 14 dny ... holt, furt se něco děje ... a to chci tento týden taky na jih
( se stentem mezi ledvinou a m.m. ... )
Miku ... Ty máš v říjnu úkol ... takže s tím zdravím v Černé Hoře ... šetřit, šetřit se yawning smiley
Re: Nejčerstvější informace z MN
10. 07. 2012 12:00
certi.cz má taky teď anginu , chytil jí od synátora a taky v sobotu vyrážíme ..... sad smiley
avatar Re: Nejčerstvější informace z MN
10. 07. 2012 16:27
... ba.ara ...
certi.cz má taky teď anginu , chytil jí od synátora
... jak to víš ... ? yawning smiley
Re: Nejčerstvější informace z MN
10. 07. 2012 17:52
Děkuji moc za podporu. U mě to bylo opravdu dost vážné, dostal jsem z ničeho nic postupně záněty, které se dále šířily v dutině břišní, navíc nově mě našli cukrovku a tak jsem skončil na jednotce intenzivní péče.Nyní jsem doma, po téměř 4 měsících, co jsem práce neschopen, bych měl jít za 14 dnů do práce.Za tu dobu se těším mezi lidi, pooperační jizvy jsou zhojeny, ale na duši zůstávají hlavně další pochybnosti, abych neprožil zase někdy něco podobného. Zvláště pro mě, který jsem nebyl více než 20 let PN a v nemocnici jsem byl naposledy hospitalizován v 8 letech, to znamená před 46 lety.
Snad bude příští rok v tomto směru lepší a znovu se vypravím k milovanému Jadranu.

Karel
Re: Nejčerstvější informace z MN
10. 07. 2012 19:02
Bessy
jsem si ho před lety vzala yawning smiley
Re: Nejčerstvější informace z MN
10. 07. 2012 19:09
Bessy jj já si jí před lety také vzal drinking smileyyawning smiley
avatar Re: Nejčerstvější informace z MN
11. 07. 2012 12:20
... no neke ... smileys with beer
děcka, tušil jsem to ... jste dobrý pár ... líbí se mi, jak píšete každý zvlášť ... podobně jak Zahajští ...
... u nás píšu jen já a za to ... mnógo ...
( ostatně byl jsem na to upozorněn jak na Foru ... tak doma, přes wifi z naší kuchyně ) thumbs up
Re: Nejčerstvější informace z MN
11. 07. 2012 15:41
Bessy, byl jsi již někdy v Č.H.? Myslím si, že asi ne, chtělo by to jednou zkusit. Myslím, že s tou Tvojí pohotovou kamerou by bylo co objevovat, je tam opravdu krásně. Cesta je sice o něco delší,ale já ze Zlína to mám stejně daleko jako Ty z Vyškova. Myslím že výsledek by stál za to.
A to setkání kamarádů někdy směřuj blíž ke Zlínu nebo Vizovicím - i když jsem po novu vzhledem k zjištěné cukrovce již navždy abstinent, se rád zúčastním.
avatar Re: Nejčerstvější informace z MN
11. 07. 2012 18:05
... Karle ... vzkaž té " své " cukrovce, že to bude na Tebe ještě chvíli zkoušet a pak na ni pustíš smečku z Fora Jadran ...
by v tom byl čert, aby Ťa nepustila sv..ňa jedna ...
ten břišní zánět to je ovšem záhada ... no nic ... musíme vymyslet léčbu ( ty už asi tušíš )
a propo v Černé Hoře ... pod HR jsem, přiznám se nebyl ... ale už v roce 1986 mi vykládal jeden moc dobrý kamarád ( tehdy jsem byl poprvé
na Jadranu v Zaostrogu ... a s ním ) o Ulcinju a jeho plážích ... takže říkám " nikdy neříkej nikdy ... "
ovšem ani ne kvůli dálce ... ale spíš z nějaké vnitřní obavy ( albánci atd. ) držím Č.H. pořád od těla ... možná, kdyby jelo více posádek, zvláště těch, kdo už to tam znají ...
... jinak tu naši ( bližší ) Černou Horu u Blanska ... s tou jsu ve styku ... častěji ... smileys with beer
Re: Nejčerstvější informace z MN
12. 07. 2012 07:21
Bessy, měl jsem také své předsudky o Černé Hoře ještě umocněné první zkušeností, kdy mě těsně po příjezdu odtáhli v Budvě auto a já jsem si myslel, že mě ho ukradli - psal jsem o tom v jiném vlákně. Minimálně na severu nepoznáš, že jsi blíž k Albánii, na jihu v Ulcinji již samozřejmě ano.
Lidi jsou zde většinou milí a alespoň já jsem nepoznal v jejich chování vůči nám cizincům rozdíl v porovnání s Chorvaty. Ceny jsou zde o dost mírnější, příroda krásná, takže není důvod se ničeho obávat.
P.S. Občas se na kraji silnice najde evidentně opuštěné auto, je vidět, že je zaprášené a dlouho s ním nikdo nejel. Ale kupodivu není vykradené, to by se u nás nemohlo stát - druhý den by chyběla baterka, pak kola apod.
avatar Re: Nejčerstvější informace z MN
12. 07. 2012 17:24
jj já jsem také dlouho odolával,až jsem se tam podíval,tak mne to láká každým rokem.I letos je naplánována a možná,že okusíme i pobřeží Albánie.Když tam začíná jezdit klientela západní EU tak proč ne my.

MirekŠi
Re: Nejčerstvější informace z MN
12. 07. 2012 20:55
Bessy jj znáš to já jsem chlap a mám své názory a manželka je baba tak ta má zase jiné názory.
A přece se nebudu schovávat za manželku --já co mám na jazyku tak to řeknu hlavně dle svého.spinning smiley sticking its tongue out

A stou Černou horou ted v sobotu jedeme už po 10 té thumbs up a kdyby byli prašule tak už tam bejváme nastálodrinking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 66
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.