Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley

Autor pepos 
ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
31. 01. 2010 19:19
ahoj ahoj , jelikož je zima tak máme všichni čas vymýšlet vymyšlené a nebo nevymyšlené spinning smiley sticking its tongue out, tak teda napřiklad já stále přemýšlím nad přespáním na cestě ale někde v soukromí nebo v pensionu, a jelikož jezdím přes Maďarsko kousek toho Chorvatska a dál do bosny a dolů do Hory a protože je Bosna nádherná chtěli bychom si jí pořádně užít např. královské město Jajce s krásným vodopádem ,vždycky tama prohučíme brzo ráno oči zalepené tělo otlačené jak se člověk mačká na sedačce když kolem jedné v noci to zapichne někde u motorestu aby v šest už zase startoval a jel dál směrem dolů brrrrr to už nechci, a tak jsem bloumal mapou někde uprostřed cesty a narazil na daruvar v Chorvatsku kterým projíždím a ejhle co jsem nezjistil, žije tam početná menšina našich krajanů asi kolem 12tisíc lidí což je tedy takové malé Česko od českých škol přes noviny, radio, pivovar a dokonce i starosta Daruvaru je čech pan Rohlík ,bylo by super kdyby měl někdo kontakt na někoho v Daruvaru na nějaké ubytování ,představa že po 600km přijedu do malého česka kde si česky pokecám dozvím se mnoho zajimavého vyspím se a spokojený odpočatý ráno vyrážím do divočiny je jako krásný sen , tak co vy na to soukmenovci černohorštíspoluturisté nevymyslel to ještě někdo ????????????????? smileys with beer
avatar Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
01. 02. 2010 19:49
Ahojte. Jen mi nepište, "že jsem všude byla, a všechno znám"..... , ale co mám dělat, když už jsem ten nápad měla asi tak před 7 - 8 léty, a byla jsem tam fakt, a spala jsem tam, a i byla v české škole na "okuku" atd.. Navštívili jsme i tamní termálky. Cestou jsme pak byli i v Jajcích. No jo, všechno už někdy bylo. A pocity? Fajn, ale na delší povídání. Ubytko nevím, protože už to bude asi dnes zase trochu jinak. My jsme spali v hotýlku v centru města, bylo to dost drahé.....ale v danou chvíli jsme měli na výběr, buď někde v parku pod stromem, nebo todle. Cesta na "blind" má prostě své výhody i úskalí....Zdraví R.
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
01. 02. 2010 20:48
ahojky no já to věděl že už mě někdo předběhl moody smiley no tak honem písej písej informace spinning smiley sticking its tongue out mě to tam zajímá čím dál tím víc já tam na tom náměstí přede dvěma roky zabloudil ani jsem netušil že jsem v Česku smiling bouncing smiley
avatar Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
23. 02. 2010 04:05
I já mohu potvrdit a mám co napsat k tomuto kraji a trase, kterou jsme dříve používali ( kolem r.1980 se Š 120 a se skládacím karavanem !!! ), většinou zpět domů od moře z Makarské riv., přes Bih podél Neretvy - nádhernými kaňony Uny a Vrbasu. Okolí Daruvaru i vesničku Končanica jsme navštívili několikrát a jak už tu bylo popsáno o okolí, kam se člověk kolem sebe podíval...všude tu bylo vidět česko (Tyršův dům, Sokol atd.), ale hlavně velmi srdeční krajané, setkávání s dojetím a slzami v očích jsme se nikdo neubránili. Něco takového jsme tam ani mi tenkrát neočekávali a v té "zvláštní době" o to pro nás příjemnější...zažili jsme tam i Obžínky / Dožínky, které mají pečlivě udržovanou tradici, samozřejmě, že nás tam velmi pohostinní a vstřícní krajané nechali přespat a dokonce jsme měli problém s odjezdem - nechtělo se nám odtud. Dodnes máme nádherné vzpomínky na to vše tam prožité, ale i schované vstupenky a brožury z těchto slavností.
No, bylo by toho k psaní ještě hodně, ale myslím, že i s přemýšlením o "znovuobjevení" a třeba i duplikaci tohoto vlákna např. do Dopravy, neboť tato trasa doleji na jih, je jednou z nejkratších a kdo nepospíchá i nejkrásnějších ? smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (23. 02. 2010 05:52).
avatar Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
23. 02. 2010 21:42
jj tuto trasu jsem jel v loni na Pelješec.Je myslím tak o 200 km?? kratší,sice fakt pomalejší a často měřená policií,ale údolí a nepředstavitelná scenérii skal,pohled na město Jajce,pak údolí Neretvy,Mostar atd.Prostě nádhera.Aspoň jednou by to měl každý projet.

MirekŠi
avatar Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
24. 02. 2010 06:29
Jak píšeš, každý alespoň jednou by si tuto krásnou, ale pomalejší trasu měl projet, je to skutečně nejkratší - pokud si vzpomínám, jezdil jsem to, jinak to tenkrát ani nešlo, přes Maďarsko spodem kolem Balatonu a potom už klasika na Bratislavu
avatar Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
24. 02. 2010 10:12
Tak jsem to našel pro ty co by měli zájem
0 Zlín - Dubrovník - přes Bosnu a Hercegovinu
37 Po obchvatu na Staré Město (na SEM vpravo a pak vlevo na Moravský Písek)
52 Vpravo pod most
55 Vlevo na Bzenec - Strážnice
71 Za Petrovem vpravo na nájezd k celnici Sudoměřice
72 Sudoměřice SK
Skalica - rovno směr Holíč,Kůty Bratislava
Holíč – rovno směr Kúty,Bratislava
107 Nájezd na dálnici směr Bratislava - nutná slovenská dálniční známka
Bratislava - směr Budapešť
165 Průjezd novým tunelem stále směr Budapesť
178 Rajka HU
203 nájezd směr Budapest
209 sjezd na E65 - směr Csorna po 86
Jánossomorja - směr Csorna
244 Csorna - 1 KO vpravo směr Redic, Szombathely
2 KO vlevo směr Redic, Szombathely
292 KO vlevo na Sárvár
309 KO rovno
329 Sárvár
348 Sůmeg
Balatonederics
372 Keszthely - vpravo
384 KO rovno
387 Na semaforech doprava
KO vlevo na Balatonszentgyorgy
390 Za městem vlevo na Balatonszentgyorgy
392 Vpravo na křižovatce - NE na Zalaegerszeg
Marcali po 71
401 Vlevo na 76
409 KO rovno
450 Nagyatád – vlevo
457 Odbočka na Bacs vpravo a pak vlevo
480 vpravo
512 Barcs HR
Virovitica - rovno
Veliki Zdenci – vlevo na Daruvar
564 Daruvar – vpravo
Badljevina – držet se vlevo
602 Parkac – rovno na Zadar,Lipik
Lipik – vlevo
626 Okučani doleva
628 Doleva na Banja Luku
629 vpravo na Banja Luku
642 Bosanská Gradiša – rovno BiH
Laktaši
686 Banja Luka – rovno
766 Jajce – rovno
800 Donji Vakuf na křižovatce směr Mostar,Bugojno
814 Doleva na Mostar
Bugojno - rovno ne vpravo
Gračanica -
Uskopolje
856 Prozor – rovno
887 Jablanica – vlevo pak vpravo na Mostar
935 Mostar
983 Metkovič HR
Opuzen – vlevo
1070 Dubrovník

MirekŠi
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
25. 02. 2010 19:27
to tvsat:
a z kama to máš ????????????????????????smoking smiley
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
26. 02. 2010 05:34
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to tvsat:
> a z kama to máš ????????????????????????smoking smiley


Má to psané ze Zlína. Taky se mě to nepozdává.confused smiley
avatar Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
26. 02. 2010 05:42
Já to jezdil nejméně 5 x od Kolína, přes Bratislavu - Brno přesně tak jak popisuje TVSAT...tedy opačným směrem, vždy od moře domů (jinak je to ale i výhodné např. pro cestu v okolí Makarské riviery - Pelješace a ještě doleji je to jasné) smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (26. 02. 2010 05:54).
avatar Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
26. 02. 2010 11:47
Mám to tady s fóra od někoho ?? ze Zlína.Já osobně 1-po dálnici Olomouc,Brno,Bratislava a pak dále dle popisu a nebo 2-Přerov,Uherské Hradiště,Hodonín a nájezdem na D2 na Bratislavu a zase stejně.Zjistil jsem,že se dá jet od nás také na Přerov,Uherské Hradiště,Hodonín,Břeclav pak do Rakouska a dále kolem Moravy Rakouskem,pak přechod do Maďar a najede se na stejnou trasu,zase stejně 86 a td. Je to celé pak bez poplatku.Tuto trasu někdy používám na cestu do termálů v Maďarsku,když nechci kupovat Slovenskou DZ /Hegykö,Bük/ . Každý si ji může lehce poopravit,podle odkud jede,tak jako já.Bral bych Bratislavu /D2/-Rajka jako takový bod,kde to sejde jak od Žiliny,tak od Brna.

MirekŠi
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
28. 02. 2010 23:45
Pro TVSAT:
Sakra, že jsme se tam na té trase ještě nepotkali se divím. Přesně takto jezdívám tam i zpět. Pomalá, ale krásná trasa.
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
28. 02. 2010 23:46
Pro TVSAT
Jenom detail: NENÍ NUTNÁ Slovenská dálniční známka.
avatar Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
01. 03. 2010 07:53
...mám starou klasickou automapu BiH a je docela problém na Netu sehnat novější / vím existují na Googlu a i jiné mapy /, pokud někdo má novější podrobnou automapu BiH a může sem vložit ?
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
01. 03. 2010 17:49
Tak jak tady píšete cesta je super, žádná honička je to bez poplatků a je co vidět, ale právě proto se znovu vracím k tématu Daruvar , bylo by ještě lepší si před poznáváním divočiny odpočinout v tom,, malém česku ,, nemá někdo kontakt na ubytko u těch našich lidiček ???????
avatar Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
01. 03. 2010 21:25
Hotel Lipa v Lipiku cca 5 km od Daruvaru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (26. 02. 2013 19:55).
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
26. 02. 2013 11:10
Chtěl bych jet letos do MNE přes Maďary a BiH. Myslíte, že je problém začátkem července sehnat ubytování na jednu noc někde na trase Jajce, Jablanica, Bugojno. Dál za světla nedojedu a jet v noci, abych neviděl okolní krajinu, by byl hřích. Samozřejmě rozumné i cenově, tak kolem 60 EUR pro 4 lidi.
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
27. 02. 2013 10:15
Cauko,po tejto trase som isiel x-krat....v Bosne sa s ubytkom dostanes v pohode pod 40e za styroch....a slusne a ciste ubytovanie.
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
27. 02. 2013 13:26
Díky za informaci, docela jsi mě potěšil. Je třeba to ubytování nějak zvlášť hledat, nebo se nabízí přímo u hlavní cesty?
avatar
mdr
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
27. 02. 2013 14:21
Toto mě taky zajímá, chceme cestou navštívit Sarajevo a pak pokračovat na Durmitor a někde tam si najít noclehy, nemám žádnou zkušenost s hledáním na blind, zatím jsme si ubytování vždy zajistili předem, ale tentokrát se nechci vázat na to, že musím někam dojet. My budeme asi jen 2 dospělí, ale možná budeme mít sebou naše dva hafany. To by asi mohla být trochu potíž, ne každý rád ubytuje psy.
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
27. 02. 2013 18:27
čus
ubytování seženeš po cestě celkem dost lépe si něco vyhlídnout do 20:00 hod. Pozor před městěčkem Visoko začíná dálnice do Sarajeva tam už toho moc nenabízí. V Sarajevu to je dražší.Ubytování viz je to u Zenice [www.motel-sanmarino.com] byli jsme ve třech za 42 éček se snídaní.
Během cesty jsme ptali někde od Doboje až po Visoko cena byla od 30 do 45 eček pro tři v sezóně stačí se dívat u hlavních tahů jsou motely,hotely a pokoje.Již tam jezdím několik let a počet ubytování se zvyšuje takže bez problémů.
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
28. 02. 2013 13:31
Tuto trasu asi taky zvolíme na cestě zpět. Už jsem si vytipoval místa, kde se asi zastavíme (vodopády Kravica, Mostar, Počitejl, Jajce). Jsou po cestě ještě jiná místa, která by byla škoda vynechat? Jen dořešit to ubytování na jednu noc. Takže je výhodnější přespat ještě v Bosně? Myslím, že by nám to mohlo vyjít někde mezi Banja Lukou a chorvatskou hranicí. Je tam (popřípadě i po cestě v Chorvatsku někde kolem Daruvaru) i ubytování v soukromí (něco jako na "staré cestě" v okolí Plitvic)? Pojede nás šest. Za 10 až 15 éček za osobu by to bylo super.
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
28. 02. 2013 13:58
Romans: Jak jsem psal již výše, my pojedeme v opačném směru, takže tmu chytíme asi někde pod Jajci směrem k Mostaru. Ty pojedeš již směrem domů, takže pro Tebe schůdnější by bylo přespat někde výše, třeba u Daruvaru. Ale jak jsem již někde četl, tak Daruvar je sice prý fajn, je tam hodně Čechů, ale zase není až tak levný. Takže nevím, rád v tomto směru uvítám jakékoliv informace. Touto trasou jsem ještě nikdy nejel, pro krásu přírody bych chtěl se tudy jet podívat . Pokud se nespěchá, tak pro kochání myslím ideální trasa.
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
28. 02. 2013 14:55
Romans:

S ubytovanim neporadim, ale pokud chces stihnout za den Metkovic - Gradiska a pritom stihnout to, co jsi vyjmenoval, priprav se na sprint nebo na hledani ubytka za tmy. Trasovac mi sice tvrdi, ze na to potrebujes 4.5h, ale to je sci-fi. Obracene jsem to jel asi sedm a to jsem se jen na chvili zastavil v Jajcich.
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
28. 02. 2013 18:19
Joszka:
Počítám, že si ráno trochu přivstaneme. S tím ubytováním budeme improvizovat. Může se stát, že budeme spát někde nad Mostarem. Ale rád bych se dostal o něco dál, aby na druhý den zbylo o trochu míň km. Loni jsme cestu z Pelješacu rozdělili návštěvou Plitvic a těch 1300 km rozdělených na dva dny na 500 a 800 km bylo o dost příjemnějších, než jet celou trasu v kuse jeden den.

Karel M:
V jakém termínu jedeš? Pokud budu přespávat někde mezi Mostarm a Jajci, tak ti můžu dát tip (a opačně pokud pojedeš dřív ty). Já bych tam měl projíždět první víkend v srpnu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romans (28. 02. 2013 18:30).
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
28. 02. 2013 19:43
Před pár lety jsme jeli na vlastní pěst do MN a cestou jsme přespali v městeku Jajce v penzionu Ruža.Další ubytování je hned za městem v kempu a hotelích kolem jezera.
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
28. 02. 2013 20:38
Romans: Pojedu pravděpodobně začátkem července. Jedu na blint, jako obvykle, takže až tak nejsem vázaný termínem. Takže pokud to tak bude, dám sem vědět.
Nuni - a kolik to ubytování stálo.
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
01. 03. 2013 12:05
Romans:

To urcite, ja jen ze 500km Chorvatskem na Plitvice a 400km Bosnou na Daruvar je neco odlisneho. Je sice hezke, ze si privstanete, ale ta cesta zadna radost nebude. Kravica a Mostar je minimalne na hodinu, Pocitelj a Jajce (pokud se tyce mlejnku) minimalne 30 minut, to jsou tri hodiny a to se bavime jen o tom, ze zaparkujes, dojdes, podivas se, sednes a jedes. Do toho minimalne sest, sedm hodin v aute pres den, v provozu s ostrazitymi bosenskymi radarovci, na navic na konci dovolene... vecer toho budete mit plne zuby a vezmete zavdek prvni cimrou, kterou vam otevrou bez ohledu na cenu ci stav. A druhy den do auta a stale jeste streku domu.

Ale jak myslis, jen si na mne vzpomen :-)
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
01. 03. 2013 14:14
Jozka:
Jak říkám, budeme improvizovat. Možná to zapíchneme hned nad Mostarem. Ale pokud bude čas, tak každej kilometr navíc první den dobrej. Pokud se dostane třeba až k Banja Luce, tak to bude na ten druhej den výrazně ulehčený. Pokud vyjedeme z Drveniku v sedm, dejme tomu pět až šest hodin kochání, tak nám ještě sedm osm hodin zbývá na cestu. Jasně že teorie je jedna věc a praxe druhá, ale nebudeme to nijak hrotit. Mám s takovým způsobem cestování i nějaký ty zkušenosti - Norsko
Re: ubytování na cestě , DARUVAR ????smiling smiley
01. 03. 2013 18:30
Ahoj.
To Jozka,Romans:
Já byl ubytován tu [www.hotelcubic.com] Je to od Banja Luky směrem k Chorvatským hranicím. Odsud jsem se vracel do Podgorice přes Jajce, Bugojno, Jablanicu, Mostar, Nevesine, Gacko, Bileču a Nikšić. Za 6 hodin jsem to měl projeto celkem v klidu. Jinak v údolí před Banja Lukou je (co si pamatuji) spoustu možností ubytování (nesmí člověk natrefit na závody kajaků na divoké vodě, kdy je tam vcelku gužva). Jinak z Banja Luky do Brna necelých 7 hodin. Všechno pohodové cesty a v současnosti už je hotov dálniční přivaděč, který jsme dělali blízko Banja Luky.
Tož tak
Mike
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 110
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.