Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

V září do Černé Hory - Ulcinj

Autor MíraF 
V září do Černé Hory - Ulcinj
21. 08. 2009 17:37
Jedu 14 září do Černé Hory - Ulcinj předpokládaný odjezd zpět 25 září - kdo se chce přidat ? 608 644 281
ubytování zajištěno i pro toho kdo se přidá á 5 € parkování ve dvoře jedu po třetí na stejné místo - odpovídám pouze na telefon F.
Fox
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
02. 01. 2010 21:57
Jaký tam bylo počasí?
Díky
Tomáš
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
03. 01. 2010 08:29
Mohu potvrdit že je tam v tu dobu teploučko a pláže prázdné.
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
05. 01. 2010 11:19
Září je super já tam jezdím vždy kolem 10.9. a vždy je tam teplo,pláže prázdné a ceny jak v obchodech tak na privátech padají o dost...Ale hlavně dálnice jsou prázdné a žádné kolony na mýtech a hranicích nehrozí.Jak hlásí kolegové co cestují o prázdninách.Tedy až na hranice Č.H.- Chorvatsko. Tam mají fronty snad i v únoru v nociangry smiley
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
19. 01. 2010 07:25
vinklar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Tedy až na hranice Č.H.- Chorvatsko. Tam mají fronty snad i v únoru v noci

Mohu potvrdit. Je to asi dáno jejich vzájemnou nevraživostí (asi pozůstatek války) a podrobnými kontrolami, které hraničí až s buzerací. Pohled na poflakující se Č.H. celníky a policajty, kteří tím z fronty 5 aut udělají čekání cca 30-40 minut mne doháněl k šílenství!!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
22. 01. 2010 12:58
To Hopkirk:JO to máš pravdu, celníci tam dělají buzeraci jako bychom tam chtěli emigrovatthumbs up smiley.Přitom Slovinci s Chorvaty mají také mezinárodní spory a celníci jsou tam v pohodě.Vidí SPZ z EU a mávají abys jel dál.thumbs upHolt tam dole je to tvrdej Balkán.
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
24. 01. 2010 07:13
Od té doby, co mají Černohorci vybudovaný ten nový přechod, tak se loudají. Když ještě měli na kopečku tu kadibudku, tak to šlo lépe.I když naposledy před 3 lety při zpáteční cestě dělali problémy zase Chorvaté a namátkově šacovali celá auta.
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
25. 02. 2010 21:28
Tak to můžu taky potvrdit. Když jsem se vracel před 3 lety z Albánie, tak mě Chorvati prošacovali auto i kufry opravdu důkladně vč. dutin kamerou a nějakýma čidlama či co to vůbec bylo. Nakonec, když to trvalo asi hoďku, tak to vzdali a omluvili se, že to tak dlouho trvalo :-)
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
18. 05. 2011 21:53
Také jsem žil v představách,že mě v září čeká v Černé Hoře vyhřáté moře a příjemné teploučko.Pobýval jsem v Sutomore v r.2008,2009,2010 mezi 8-18 září a vždy vyšel pobyt co se týká teplot tak na půl.Většinou mělo moře mezi 21-24C a vzduch 24-26C max.Ovoce a zeleninu jsem očekával v tomto období levnější než v ČR,ale nikdy nebylo.Ceny za ubyt.na privátu ovšem byly už nízké a to od 4-5 Euro výš.Hlavní pláž tak z poloviny plná,ale v létě to musí být přeplněné.V případě zájmu se pokusím zodpovědět na dotazy,nebo se víc rozepíšu.
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
30. 05. 2011 14:00
Ahoj, jedu letos prvně do Černé hory a chci se zeptat jaké jsou potřeba doklady pro vstup do země vlastním autem?V průvodci jsem četl, že je potřeba mezinárodní řidičák, potvrzení o vlastnictví vozidla apod. A dále jsem četl, že při příjezdu na místo ubytování se musíš hlásit na policii kde dostaneš potvrzení které pak odevzdáš na hranicích při cestě zpět??Tak bych se rád dozvěděl co je na tom pravdy.Děkuji za odpověď ahoj Pepa
avatar Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
30. 05. 2011 16:19
V podstatě je to úplně stejné jako když jedeš do Chorvatska.Doklady stačí platný pas,k autu platná zelená karta a malý TP,řidičák stejný jako máš,ubytovatel hlásí vše sám,potvrzení ti asi dá,ale nikdy jej nikdo na hranicích nechtěl,nic se neodevzdává,hranice se projedou tak jako třeba ze Slovinska do Chorvatska,ani nevíš,že jsi v jiné zemi.Jediné co se platí tak je taková známka,něco jako naše dálniční,platí celý rok a stojí pro osobák 10 Euro. Nic víc.

MirekŠi
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
30. 05. 2011 19:25
Ahoj, děkuji za odpověď Pepa
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
30. 05. 2011 21:55
Ještě bych doplnil,že tu známku ti nacpou na hranicích sami,nemusíš ji shánět.

Karel
avatar Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
31. 05. 2011 10:20
A ochotně i nalepí na sklo grinning smiley

MirekŠi
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
04. 06. 2011 18:23
No nám domácí žádný potvrzení nedal.A O těch hranicích,že ani nepoznáš,že jsi přejel hranicismiling smiley
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
05. 06. 2011 06:21
V loni po nás domácí nechtěli dokonce ani pasy, pamatovali si nás, že jsme u nich byli před třemi lety. Takže žádné potvrzení nám samozřejmě nedali, takže jsme byli u nich bez ohlášení na místním úřadu. Totéž v bylo v Chorvatsku, kde jsme se stavili na zpáteční cestě - zajímají je jen Éčka.
Nikdy po nás na hranicích potvrzení nechtěli. Jen zelenou kartu od auta - to je již jejich folklor. Zajímavé, že Chorvaté ji nechtějí - možná až na vyjímky.
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
05. 06. 2011 18:44
No ono je otázka jestli si to ti naši domácí lajznou nenahlásit.Protože každý soused vidí v ulici cizí SPZ a ví,že tihle tam mají týden cizince.A stačí jeden telefonát na Policii a je z toho pokuta jak prase.Jinak po nás potrvzení na hranicích taky nechtěli ale vytáčí mi Ti jejich celníci na přechodu pár aut a trvá jim to desítky minut než přijdeš na řadu.Ale je pravda ,že loni to již bylo o trochu rychlejší.Ale před asi 4 lety jsme tam byli busem a to chtěli po každém ukázat pas a do každého pasu dali to svoje razítko šofér jim musel ukázat kufr.No strašná buzerace zlatá hranice Slo-Chor.Tam vidí SPZ EU a už mávají abys jel.
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
05. 06. 2011 20:36
vinklar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No ono je otázka jestli si to ti naši domácí
> lajznou nenahlásit.Protože každý soused vidí v
> ulici cizí SPZ a ví,že tihle tam mají týden
> cizince.A stačí jeden telefonát na Policii a je z
> toho pokuta jak prase.Jinak po nás potrvzení na
> hranicích taky nechtěli ale vytáčí mi Ti jejich
> celníci na přechodu pár aut a trvá jim to desítky
> minut než přijdeš na řadu.Ale je pravda ,že loni
> to již bylo o trochu rychlejší.Ale před asi 4 lety
> jsme tam byli busem a to chtěli po každém ukázat
> pas a do každého pasu dali to svoje razítko šofér
> jim musel ukázat kufr.No strašná buzerace zlatá
> hranice Slo-Chor.Tam vidí SPZ EU a už mávají abys
> jel.


Ono je vše relativní. Stalo se nám v r,2007, že stejnou buzeraci, jak popisuješ dělali při návratu z Č. H. zase Chorvaté. Čert se v tom vyznej. Ale s tím nahlášením pobytu loni trvám, nedával jsem pasy z ruky.
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
07. 06. 2011 08:19
V Černé Hoře platí ubytovatelé poplatky za ubytované dvěma způsoby záleží na nich který si zvolí.
1 poplatek za každého ubytovaného za noc
2 paušál bez ohledu na počet ubytovaných
z MU jim chodí kontroly
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
12. 06. 2011 10:09
Ahoj, chtěl bych se Vás chtěl zeptat jak je to s plážema v Ullcinji, na internetu jsem si něco přečetl, ale zajímala by mě informace z praxe. jako třeba je li tam nějaká oblázková pláž? čistota moře? apod. Dík za odpovědi ahoj Pepa
avatar Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
12. 06. 2011 20:12
Jedná se přímo o Ulcinj a nebo třeba Velikou plažu ?? Všude je jen a jen tmavý písek.Moře je čisté. Čistota pláží se neustále zlepšuje,ale jde jim to pomalu.Vlastní pláž přímo ve městě je narvaná k prasknutí,leží jeden přes druhého.Když jsem tam byl poprvé,tak jsem kulil oči,nic takového jsem nikde ještě neviděl.Moře slunečníků a všichni obaleni pískem,dívali jsme se na to ze zítky u cesty,odvahu se tam nacpat jsme už neměli.Veliká plaža je dlouhá asi 12 km,tak tam se to nějak rozptýlí,ačkoliv je tam také jedna "plaža" vedle druhé. Vše se tam platí,myslím tím i vlastní zapíchnutý slunečník apd.,taxa 1 éčko.Ostřížímu zraku hlídačů nic neunikne.Celá pláž je asi podle všeho rozparcelována a ke komu patří označuje barva a tvar slunečníků.Je tam ale krásně a kdo má rád písek,ten si přijde na své.

MirekŠi
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
13. 06. 2011 12:07
Jo jo Velika plaža je hezka, moře je tam mělké jdeš tak cca 150 metrů a máš tam vodu po pás.Tak že ze začátku je to zkalený,ale dál je to již čistý.Vzhledem k tomu,že v blízkosti nejsou žádné skály,tak ze šnorchlování až na pár rybiček co vidíš žádný zážitek nemáš.Za naší návštěvy neustále foukal větřík od moře a ten drobný písek jsme měli úplně všude.Na veliké pláži jsem ale na rozdíl od Budvy neviděl třeba stánky s hamburgery nebo s pitím.V okruhu,kde jsme byl mi byla akorát 1 restaurace .Jinak ta pláž v Ulcinju je opravdu Saigontongue sticking out smiley.Myslím,že někde na těchto stránkách i bylo video z tý pláže.
Jinak to město Ulcinj je už nasáklé orientem a je to něco jiného než Budva.Na Veliké pláži jsme viděli muslimky jak se koupou v šatech a mají šátky na hlavách.Moje 11 letá dcera z toho byla dost vykulená tak jsem ji ještě strašil, tak že doufám,že se mi do Arábie po tom to zážitku smiling smileynevdá.
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
13. 06. 2011 12:33
Děkuji za odpovědi a co pláže na opačnou stranu od Ulcinje například stari Ulcinj ,Kruce apod??? ahoj Pepa
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
13. 06. 2011 12:44
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedná se přímo o Ulcinj a nebo třeba Velikou plažu
> ?? Všude je jen a jen tmavý písek.Moře je čisté.
> Čistota pláží se neustále zlepšuje,ale jde jim to
> pomalu.Vlastní pláž přímo ve městě je narvaná k
> prasknutí,leží jeden přes druhého.Když jsem tam
> byl poprvé,tak jsem kulil oči,nic takového jsem
> nikde ještě neviděl.Moře slunečníků a všichni
> obaleni pískem,dívali jsme se na to ze zítky u
> cesty,odvahu se tam nacpat jsme už neměli.Veliká
> plaža je dlouhá asi 12 km,tak tam se to nějak
> rozptýlí,ačkoliv je tam také jedna "plaža" vedle
> druhé. Vše se tam platí,myslím tím i vlastní
> zapíchnutý slunečník apd.,taxa 1 éčko.Ostřížímu
> zraku hlídačů nic neunikne.Celá pláž je asi podle
> všeho rozparcelována a ke komu patří označuje
> barva a tvar slunečníků.Je tam ale krásně a kdo má
> rád písek,ten si přijde na své.


ze zákona je vstup na pláž zdarma - pokud si zapíchneš svuj slunečník na pronajaté parcele pujčovatele slunečníku a lehátek zaplatíš _ pokud pujdeš do zadu smněrem řece Bojaně tak neplatíš nic
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
13. 06. 2011 15:14
My jsme loni byli v Utjeze, tam asi zalezi, kdy byste tam jeli. V zari to bylo OK, ve vrcholne sezone bych tam byt nechtel. Mezi Utjehou a Ulcinjem zadna velka plaz neni a na ty maly jsme nehledali pristup, nechtelo se nam nikde motat, takze nemuzu slouzit.
avatar Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
14. 06. 2011 10:37
Pláž Utjeha má myslím tu modrou vlajku,jsou tam dva kempy vedle sebe a nějaké ubytování v hotelích a apartmánech. Kdo nemá rád noční život tak moc nedoporučuji.Je tam velký disko-bar a ten burácí a bliká skoro do rána.Pláž je kamenito-oblázková. Jinak fakt nevím jestli mezi Utjehou a Ulcinjem jsou nějaké další pláže ?? Od města kde jsou hotely až do Albánie se táhne písečná Velika plaža. Velká část od Ulcinje je rozparcelována a patří k jednotlivým majitelům,kde jsou vždy nějaké bistra,deštníky a samozřejmě hlidači. Blíže k Albánii je to prázdné /2009/,mohlo se od té doby moc změnit.Neustále se to rok od roku rozšiřuje a vznikají tam další "parcely" . Hned z kraje od města je nový kemp,je jeden s nejmodernějších v této části.Ostatní dva za moc nestojí. Podívat se na kempy je možno zde [www.avtokampi.si] Přímo ve městě by měly být dvě městské pláže,já znám je tu co je přímo z hlavní cesty,to je fakt "zážitek" jak píše vinklar. Jinak na druhou stranu byly pláže a kemp,ale to snad podle informací již neexistuje,četl jsem,že to má vojsko ??, nebo kdo.Jinak parkování u Velike plaže nebyl žádný problém.Horší je pak,když se podvečer všichni zvednou a odjíždí,pak to vypadá jak páteční pražské vylidňování,řídila to tam policie na motorkách.Na závěr jen to,že mimo sezónu není nikde problém,ale jak to vypukne o prázdinách,tak je masakr po celém pobřeží Balkánu,ty milióny lidí se musí někde slunit,koupat a bydlet.

MirekŠi
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
14. 06. 2011 17:08
co se týká Ulcinju a jeho pláží, tak nelze opominout pláž Valdanos je kousek od hradu. Potom za zmínku stojí jediná čistě ženská pláž v Černé hoře "Ženska plaža" nedaleko od hotelu Albatros. Přímo pře tímto hotelem je jedna z mála oficiálních nuda pláží v Montenegru, jinak i skalní plata a upravená betonová plata pod hotelem Albatros nejsou špatná a zaručují krásně čisté moře. Ale podotýkám, že si je člověk užije před sezonou nebo po sezoně. |Jak již bylo napsáno v sezoně je to masakr.
Henry
Fox
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
18. 06. 2011 00:53
Krásný koupámí je v Kruče. Když pojedeš z Ulcinj směr Bar , tak za prvním krátkým tunelem je odbočka doleva.
Musí se jet mezi barákama prudkou cestou až dolu k vodě,nebo nechat auto na parkovišti o trochu výš. Vždycky jsme ale dole místo našli. Je tam nádherná oblázková pláž , lidí rozumně i v sezoně. Nechybí zde ani hospůdka. Navíc pěkné místo na šnorchlování , protože je zde potopený starý Ulcinj a jsou zde patrné chodníky a rozvaliny budov , které navíc nejsou moc hluboko
(1,5-4m pod hladinou). Nikdy mě tohle místo nezklamalo.
[www.panoramio.com]
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
18. 06. 2011 09:27
Není to ta hospudka na pláži? Chodil jsem tam s dětma,pěkně ve stínu popíjel vínko a děti 5 metru ode mě blbli ve vodě. Pěkné místo
Fox
Re: V září do Černé Hory - Ulcinj
18. 06. 2011 11:52
Jo , to by mohlo být ono.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.