Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vítejte v Černé Hoře

Autor jar2004 
Re: Vítejte v Černé Hoře
19. 10. 2009 00:19
Děkuji všem za informace, které jsem tu čerpal celý rok. Všechno mi to posloužilo k zorganizování parádní čtrnáctidenní poznávačky pro mě s manželkou a dva kamarády, kdy jsme Černou Horu poznali křížem krážem. Země je to nádherná a rozhodně jí všem doporučuji. Pokud se budete chtít podívat na fotky, tak je najdete na adrese mé fotogalerie.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
19. 10. 2009 13:04
Dnes 19.10. na čt 1 ve 21.00....Na cestě po jihu Černé Hory.
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 10. 2009 18:53
Co je s tebou Jar 2004?Už jsi dlouho nic nenapsal.
Re: Vítejte v Černé Hoře
22. 10. 2009 15:47
Čau všem. Jsem smutný. Dnes večer nebo zítra napíšu více. Čauky.
Re: Vítejte v Černé Hoře
22. 10. 2009 20:45
jar2004 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Čau všem. Jsem smutný. Dnes večer nebo zítra
> napíšu více. Čauky.

jar 2004,

Nevím, co se Ti stalo.Třeba je to horší, než si myslím.I já jsem teď 2 roky zpět( letos i loni) do Černé Hory nedojel, ač jsem byl již na cestě. Blíže třeba později.Nezoufej, třeba to vyjde příští rok, ale u mě možná platí do třetice....

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
22. 10. 2009 21:38
Phephy:

Nádherné fotografie... A jen mimochodem potvrzuji, že výhledy cestou přes kaňon řeky Morača jsou nádherné a stojí za to. Já jsem tou cestou k moři jel už 2x a rozhodně tudy pojedu i příště.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ivan143 (22. 10. 2009 21:40).
Re: Vítejte v Černé Hoře
22. 10. 2009 22:34
čauky všem cesťákům.
Tak v kostce: Jak jsem psal již v minulosti, bývalo dobrým a příjemným zvykem jezdit do MNE koncem června a začátkem září. Letos - po 5ti letech jsem se tam nedostal ani jednou. Manželka marodila, proto odpadl červen. No a když už bylo vše na dobré cestě, tak jsem omarodil já a odpadlo i září. Vše se táhne doposud, doufám, že to plánované 2 operace spraví a zase budu mobilní, jako dříve a zase vyrazím alespon jednou příští rok na moc mi chybějící dovolenou. Nemá se smysl asi rozepisovat, doufám, že ti co tam byli si to řádně užili, fakt to všem přeju. Takže příští rok uděláme pro naše zdraví více než normálně a snad vyrazíme. Nic jiného nezbývá. A lidi pište, nebudte zapšklí z krize, ta nás přeci nemůže dostat. Doufám, že jak se začne rozjařovat, se i diskuze na téma MNE zase řádně probudí. Hezký den všem. jar2004
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
19. 12. 2009 17:46
Tak to je asi významná novinka.....[www.tyden.cz]


Zdraví R.
Re: Vítejte v Černé Hoře
19. 12. 2009 22:39
Jedna z mála pozitivních zpráv za posledních několik týdnů. Vítejte téměř mezi námi.
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 12. 2009 10:24
Ahojte, dnes vysílají na ČT1 "Na cestě po severu Černé Hory". Je to ve 21.00 hod.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 12. 2009 22:21
Sakra tak to jsem propásl !! Nemá to někdo nahrané ??

MirekŠi
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 12. 2009 22:34
[www.ceskatelevize.cz]
[www.ceskatelevize.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Modena (21. 12. 2009 22:35).
Re: Vítejte v Černé Hoře
21. 12. 2009 22:49
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:16).
Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 12. 2009 10:28
Taky nemusím, některé lidi /nebudu sem tahat politiku/ proto, když je slyším, vypínám zvuk. Někoho si na druhou stranu rád poslechnu, to se člověk alespoň zasměje. / Zase politika./ Díky Modeně za odkaz na pořad ČT, mrknul jsem jak na sever tak na jih.
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 01. 2010 16:13
Prosím,nemáte někdo kontakt na slušné ubytování v Černé Hoře?Spíše něco v klidnější části.Jednalo by se o 2+2.Chtěli by jsme zkusit něco jiného než Chorvatsko.Za případné odpovědi Děkuji.
Fox
Re: Vítejte v Černé Hoře
07. 01. 2010 19:29
Letos pojedeme už po šesté a opět někam dolů k Ulcinu.
Chceme to vzít vrchem a pár dní pochodit po Durmitoru.
Už se teď moc těšíme, i když to vypadá až na přelom srpna a září.
Všechny zdravím. Fox.
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 03. 2010 06:33
Snad se to taky hodí to dát sem do fora.Osobně jsem byl moc spokojený v ČH a když na Jadran tak zase se tam moc rád vrátim .ČH je pro mě nádherná země .Jen se trochu bojím kdy se to tam taky změní jako v HR.Kliknout na odkaz.
[www.novinky.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lion (01. 03. 2010 21:57).
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 03. 2010 08:28
Písnička na dobré ráno pro ty, co se chystají více na jih, a pro fórové motorkáře.....Zdraví R.

Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 03. 2010 10:29
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:40).
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 03. 2010 12:53
to Fido:
můj sen je projet z Moravy do Černé Hory a zpět kolem pobřeží HR až nahoru na motorce.
Zatím vybírám starší (Yamaha Fazer 2004) ale alespoň se na nové pojedu ve čtvrtek do Brna na veletrh podívat.
Re: Vítejte v Černé Hoře
29. 03. 2010 15:49
Letecky do Černé Hory.Nechci zakládat nové vlákno,tak jen dodávám,že kdo má zájem do Černé Hory letecky,létá se do Dubrovníku a pak si
to dál hotely rozváží autobusem-přes boku Totorskou trajektem- a mimo to je spojení autobusem z Dubrovníku do vzdálenějších destinací v
Černé Hoře,ale je třeba to předem ověřit,neb co platilo včera už dnes platit nemusí.
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 03. 2010 08:39
A do Tivatu to letecky nejde? Tam je také letiště, ale nevím kdo a jak tam lítá a zda to není spojeno např. s přesedáním v Bělehradu apod.
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 03. 2010 13:14
Co jsem slyšel od známého,tak do Tivatu létají pouze letadla ze Srbska a Ruska.V Tivatu prý je krátká přistávací dráha a renomované letecké společnosti tam nechtějí létat.Mám to ,ale jak říkám od známého tak to neberte jako nějákou oficiální informaci.
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 03. 2010 16:25
A nebo se taky létá do Podgorici ... tam spíš než do Tivatu
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 03. 2010 17:02
Jen sem dávám ještě pro připomenutí citaci z onoho článku, který postnul Lion :
Jako obvykle se dočteme, že „jeden Němec je lepší než dva Češi“, a dokonce že „Rus a jeho babuška utratí víc než sto Čechů“. Zcela výjimečně zazní názor, který je k českým rekreantům příznivý, nebo alespoň neutrální.

Přijde mi, že se neustále potvrzuje to, co zde od začátku tvrdím já. Pokud bych sázel na jakousi slovanskou soudržnost, u Chorvatů bych ji rozhodně vůči Čechům nehledal. Je to divné, ale Chorvat se více cítí Germánem, než Slovanem, zvlášť pokud by se měl bratřit s Čechem . . . Zřejmě to bude v případě Chorvata spojené se sponzoringem a jeho kvalitou během turistické sezóny ?grinning smiley
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 03. 2010 18:42
Modeno, prosím Tě, proč pořád poštváváš? Nikdo na ten článek nereaguje a Tobě to vadí? Vzhledem k Tvým zkušenostem i příjmům si můžeš dovolit dovolenou i v jiných zemích, tak bud v klidu a nech nám naše "nepřátelské" Chorvaty. yawning smiley
Pokud mohu mluvit za naši rodinu, nikdy jsme se nesetkali s nepříjemnými lidmi ani v Chorvatsku ani v Černé Hoře - ono to taky hodně záleží na tom, co ze sebe jednotlivec sám vyzařuje. A není to jen otázka peněz. smiling smiley

Tuto fotku jsme udělali na serpentýnách nad Kotorem - bylo pěkné vidět vzlétat letadlo a celý manévr svrchu. Asi v polovině boky musí udělat ostrý obrat doleva.
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 03. 2010 22:44
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:12).
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 03. 2010 22:53
A proč by se to nesmělo? Názor, byť odlišný je vždy vítán. Jenom prosím bez vulgarit. A pro Rosmarine....ty letadla moje žena vždy se zaujetím pozoruje a dnes už ví, v kolik vzlézají. A je to požitek pozorovat ty manévry. Vždycky se dohadujem, kam vlastně míří. Zakroutí se nad bokou a fičí dále.
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 03. 2010 23:28
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen sem dávám ještě pro připomenutí citaci z onoho
> článku, který postnul Lion :
> Jako obvykle se dočteme, že „jeden Němec je lepší
> než dva Češi“, a dokonce že „Rus a jeho babuška
> utratí víc než sto Čechů“. Zcela výjimečně zazní
> názor, který je k českým rekreantům příznivý, nebo
> alespoň neutrální.
>
> Přijde mi, že se neustále potvrzuje to, co zde od
> začátku tvrdím já. Pokud bych sázel na jakousi
> slovanskou soudržnost, u Chorvatů bych ji rozhodně
> vůči Čechům nehledal. Je to divné, ale Chorvat se
> více cítí Germánem, než Slovanem, zvlášť pokud by
> se měl bratřit s Čechem . . . Zřejmě to bude v
> případě Chorvata spojené se sponzoringem a jeho
> kvalitou během turistické sezóny ?grinning smiley


Také já nechápu proč by měl být Modena zticha a neprojevit svůj názor.Já se s tím setkal v Rabacu.Proto také mířím od té doby do Č:H.,kde jsem vždy vítán a nečumí na mě v restauraci jak na chudýho Rumuna,který jim zabírá židli pro Germána.
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 04. 2010 08:02
I já jsem z podobných důvodů začal jezdit do ČH a ne do HR. Chorvaté se skutečně chovali -ať mi prominou - jako fašouni, nadřazená rasa, která dávala najevo Čechům, jací jsme pro ně plebejci. Nikdy asi nepochopili, že nebýt Čechů, budou muset pracovat i v létě. A z jejich povahou, to by asi byl veliký problém. Černohorci jsou, co se týká pracovitosti to samé jako Chorvaté. Ale jsou si vědomi poněkud více než Chorvaté toho, že když nebudou turisté, nebudou peňážky. V neposlední řadě je v ČH o dost levněji než v HR. Vydělat chce každý. Ale musím se podle toho chovat. Jak jsem zde již psal, v HR je na vyšší úrovni čistota, kultura a i je zde více brán ohled na životní prostředí. Myslíte si někdo, že je Černohorci nedohoní? Ale ano. Dohání. A dosti rychle. I mi doháníme Evropu. Ale než ji dohoníme, bude to chvíli trvat. Tak jako Černohorcům. Aby vše nevyznělo negativně na Chorvaty, v HR je opravdu krásně. Ale nemyslím si, že by to byla jediná země, kde by bylo tak krásně. Jakožto cesťák mohu s klidem konstatovat, že jsou i krásnější země. A nejen na jihu. Závěrem, komu se kde líbí, nechť tam jezdí. Mě se líbí v ČH, proto tam jezdím. I kvůli cenám. Všem přeji příjemné přípravy na letní dovolené. Doufám, že letos snad už budu moci jet. jar2004
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 93
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.