Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vítejte v Černé Hoře

Autor jar2004 
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 08. 2009 09:34
Naprostá pravda. Letos, pojedu li, to tak také udělám asi.
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 08. 2009 10:15
My sme išli z Trnavy. V Baška Voda 2 noci prestávka, potom Sutomore. Naspäť sme plánovali zasa 2 noci niekde v okolí Makarskej, ale deti to už tahalo domov, tak sme prespali iba 1 noc.
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 08. 2009 17:35
No my jedem z Plzně a vyrazíme ráno kolem 4 hod.Večer se chceme ubytovat na Makarské nebo nebo o něco níž jak na tom budem časově a ráno po snídani vyrazit do Budvy.Máte pravdu,že nemá cenu se mordovat za volantem kvůli 30-40 Eur.Člověk je na dovolené tak se má rozmazlovat a ne ničit.Navíc ta cesta po Jadranské magistrale je docela náročná a raději ji pojedu ráno odpočatý než večer zničený po 13 hod.jízdy.Přeji všem kdo vyjíždí tento týden šťasnou cestu.
Re: Vítejte v Černé Hoře
04. 08. 2009 15:36
Tak se mi zdá, že všichni odcestovali. Jsta snad všichni v MNE ?
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 08. 2009 16:23
Všichni jsme určitě neodcestovali.Například já jsem měl v plánu letos MNE, ale zůstali jsme v Chorvatsku, neboť jsme měli poruchu auta. (viz Doprava- pomoc na cestách HAK). Je tam opravdu krásně, je však třeba znát místa, kde jsou alespoň trochu klidné pláže, pěkná příroda atd. K tomu je třeba mít k dispozici auto, neboť dovolená v místech, kde je velká koncentrace hotelů a tudíž i lidí( třeba Budva, Bečiči aj.) alespoň pro mě není to pravé ořechové.
Do Černé Hory jsem v minulých letech jezdil více než do Chorvatska, neboť moře je ve většině místech širé, necítím se jako v Chorvatsku, jako na přehradě, dívajíce se na protilehlý ostrov. A navíc vyjedu několik kilometrů do hor, a mám vše jako na dlani. Prostě nádhera.Ceny se bohužel rychle přiblížily Chorvatsku, zvláště na severu Č.H.Na jihu je to trochu větší "orient", možná to někomu vyhovuje, já však zůstávám raději severněji.
Cesta se dá zvládnout do 24 hodin, já vyjíždím ze Zlína, ale chce to již nějaké zkušenosti za volantem. Jinak je lepší někde na cestě přenocovat. Rád poskytnu další informace.
Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 08. 2009 18:04
Ahoj, na tuto diskusi jsem narazila poprvé a náhodou a jsem ráda, protože jedeme od 10. 8. do Černé Hory do Sveti Stefan.
Trápila jsem se tím, co s jídlem, když je ten zákaz a taky jestli po cestě přespat a v obojím mám díky Vám jasno.. ;-) takže díky moc a jak se vrátím, tak sem taky přidám své příspěvky. Jinak jestli jste byli někdo ve Sveti Stefanu, tak budu ráda, když mi napíšete, co nás tam čeká, jedem tam poprvé a vůbec prvně do ČH. Doposud jsme brázdili jen CHorvatsko. Zdraví Koloběžka
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 08. 2009 18:19
To Karel: Také brázdím už léta ČH a nějak mi to přirostlo k srdci tak, že letos po 5ti letech jedeme pouze jednou a jsem z toho celý nanic. Snad se dočkám. Cesta jak říkáš, je rozumnější na dva dny. Sice jsem vždy tahal najednou, ale už jsem to tu psal, druhý den se z toho léčím a jsem přešlý mrazem. Jezdili jsme ze začátku normální trasou z Holešova přes A. Slov. Hr a mimo dálnici dolu podle pobřeží. Později asi tak dva roky zpět jsem na radu kamaráda jel přes Slovensko Maďarsko, Hr. Bosna, HR, zase Bosna opět HR a MNE. Jezdíme do Baošiči, však už mi paní domácí letos volala, co prý s námi je, že jsme nepřijeli. Krize je krize. Snad na rok to bude lepší. jar2004
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 08. 2009 20:26
To jar2004: Nevím, kde je Baošiči, my jezdíme do Sv. Štefanu, poslední apartmánový dům u magistrály na konci obce vpravo, směr jih ( Petrovac), něco jako naše řadovka, bílá fasáda. Nelze přehlédnout , má to více majitelů, každý vlastní několik apartmánů. Odtud podnikáme výlety - Cetinje, pohoří Lovčen a následný krásný sjezd serpentinami do Kotoru, Skadarské jezero, ve vnitrozemí řeka TARA, atd., koupání na pláži Drobný písek, Kamenovo..apod.Prostě tam, kde nejsou přeplněné pláže. Jinak jezdím klasikou přes Chorvatsko,chtěl jsem jet i přes Maďarsko a Srbsko, avšak v Szegedu na maďarsko- srbské hranici je nebezpečí, teď o prázdninách, že se domů vrací větší počet Turků pracujících v západní Evropě, to jsem zažil loňi při cestě do Bulharska. Tehdy jsem zde čekal 6 hodin - fronta dlouhá 5 kilometrů.
Asi jsem konzervativní typ, na trase máme již vytipovaná svá místa, kde zastavíme a to vč. jídla a motorestů.To samé platí i na místě samém.
Zatím jezdím nonstop, větší přestávku dělám až v Gradaci, tj. zhruba po tisíci kilometrech. Asi po 2 hodinách přestávky pokračuji dále, největší únava padne nad ránem při svítání, proto přestávku volím zde zhruba od 2 hodin do 4 hodin ranní. Vyjíždím ze Zlína v 8 hodin ráno, další den mezi 8 -9 ranní jsem na místě. Záleží na situaci na hranicích a čekací době na trajekt v Boce Kotorské.
Re: Vítejte v Černé Hoře
06. 08. 2009 21:48
Tak to tu přepočítávám, je vidět, že nespěcháš a jezdíš na dovolenou, nikoliv rally. Já to praktikuji v poslední době tak, že vyjíždím v 3.00 h ráno, sem tam nějaká drobná přestávka na WC tankování apod. jinak se jede skoro pořád, pouze jednou zastavuji na 30 minut a dojíždím na místo cca kolem 19.00 až 20.00 večer. Celkem cesta trvá asi 16 hodin. Přibližně. Jednak ty to máš o mnoho kilometrů dál na jih, Baošiči je vlatně nedaleko Herzegu. Jezdím po trase přes Maďary potom na Banja Luku dále až na pobřeží do Neumu. Potom už po magistrále, až na místo. Najedu cca 1150 km. Letos to asi pozměním pojedu přes Chorvaty. Ještě nevím. Už se těším.
Re: Vítejte v Černé Hoře
07. 08. 2009 20:52
To jar2004
Máš celkem pravdu, opravdu o dovolené nezkouším jet rally, i když je to můj koníček. Jde mi o celkovou pohodu v autě, nebo't dovolená mi začíná právě usednutím do auta a je zbytečné, aby posádka byla traumatizována. Jedu přes Maďarsko, pak po dálnici do Karlovacu, kousek po staré silnici kolem Plitvic( poblíž se stavím na večeři v oblíbeném motelu), dále pak Udbina, kde u G. Ploči najedu na dálnici,jedu do Šestanovaci, krásný sjezd k moři, kolem pobřeží přes Makarskou až do Dubrovníku,pak přechod do Č.H., trajekt přes Boku Kotorskou, Budva, Sv. Štefan. Celkem ze Zlína cca 1250 km, doba jízdy pro někoho pomalá cca 24 hodin. Mám řidičák přes 30 let, jezdím téměř denně, zatím jsem z vlastní viny neměl nehodu.Odpočívám, kde mě napadne, kromě kratších zastávek pak 1 hodina na večeři( u Plitvic), zdržení na hranicích, mýtnicích, trajektu,další odpočinek cca 2 hodiny., celkem cca 24 hodin. Spěchu si zažiji během roku dost, ani po tak dlouhé jízdě nejsem až tak unavený, druhý den jsem schopen již normálně "fungovat".Loni bylo Bulharsko, vzdálenost 1600 km, zvláštní únava se při rozumném stylu jízdy neprojevila( non- stop s přestávkami), ale chce to již zkušenosti, přistupovat ke všemu s pokorou, umět odhadnout vlastní síly a za včasu udělat přestávku a alespoň chvíli odpočívat. Musím však říci, že to Bulharsko již bylo dost na hraně, zvláště při čekání na hranicích poblíž Szegedu 6 hodin.
Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
10. 08. 2009 08:34
Tak lidičky, ještě se nikdo nevrátil? Povídejte, co je nového, na co se těšit, jaké změny nastaly, co HR celníci, pořád opruzují? Předejte prosím informace a zkušenosti. Jediná nevýhoda, zde se za informace neplatí. jar2004
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
10. 08. 2009 21:13
V oblasti kempů mne Černá Hora velice zklamala,nedá se to vůbec zatím z Chorvatskem srovnávat.Vybavenost velice slabá někde až katastrofální např. JAZ před Budvou,nedoporučuji vůbec.Na dobré úrovni jsou dva kempy u pláže Utjeha a to Oliva a Utjeha. Na veliké pláži Neptun zrušen a jsou tam teď pouze dva z toho jeden FKK.Za vše chtějí platit,zapíchnutý vlastní slunečník v písku 1 Euro,zmrzlina 0,80 + 0,20 kornoutek v Budvě tedy malý kopeček 1 Euro.Ceny stejné a nebo o málo vyšší než na Slovensku.Všude kde zastavíte tak se objeví žebrající dívenka s dítětem a nebo u trajektu přes kotor. Na hranicích prohlídka a razítka do pasů tam i zpět.Eko známka hned jakmile se přiblížíte k hranicím je u vás mladík.Prostě po dvou letech moc zlepšení jsem neviděl.Skadarské jezero je pěkný výlet za 30Euro hodinka lodičkou,ještě jsem neviděl takové pole bílých a žlutých leknínů,kormorány a také pole pet flašek a různých odpadků na jezeře,prý nanesla řeka.Průjezd tunelem z pobřeží směrem na Podgoricu za 5 Euro. Jediné co jsem se rychle naučil je neustále troubit a nehledět a nevšímat si žádných značek a nařízení na cestě,ty jsou tam jen asi pro okrasu.Každý jezdí a stojí jak chce,prostě chaos. Jedinou výhodu jsem tam měl,že máme obytný automobil a ten nějak budil velikostí před osobními auty částečně respekt,tak uhýbali stranou.Jinak najíždění na nárazník před křižovatkou je asi jejich národní sport.Jinak kdo má rád disko do 4 hodin do rána ve stejném rytmu dus-dus-dus-dus ten si tam toho do sytosti užije.Prostě jedním slovem kdo nebyl v Černé Hoře ten nebyl na Balkáně.Apartmány a hotely neznám,nemohu dát upřímnou a pravdivou informaci.

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
10. 08. 2009 21:44
Tak: Děkuji ti za příspěvek, i když byl z 98 procent negativní. Vezmu to odzadu. Duc duc duc, to jsi nikdy nebyl, nebo neslyšel rytmy dnešních dikoték V Č E S K U ??? Proč nadáváš, že Černohorci dělají jenom duc duc duc? Myslíš, že mají jiný styl hudby na disku než mi?? Já se divím, že na disku hrají to duc duc duc stejně jako na disku v Česku, na Slovensku, v Německu, v Rumunsku ......a skoro všude jinde. Ty jsi nečetl fórum před odjezdem? Tam by jsi se dočetl, že troubení je jejich národní sport. Zrovna tal jako v Chorvatsku, Řecku, Itálii a jinde a jinde. Co se ti na tom nelíbilo? Najíždění na nárazník. Povím ti z vlastní praxe, že v Itálii to bývá někdy horší. A o dost. Platba za tunel: Jinde na světě se neplatí? A co v Chorvatsku? Ty mě doslova překvapuješ. Žebrající ženské např u trajektu? Nikdy!!!!!!!! jsem tam žádné neviděl. A to jsem tam jel tam i zpět dohromady snad 30x tím trajektem a to jsem nepřehnal. Fakt jsem nikde ty typicky Bulharské nebo Rumunské žebrající ženy opravdu neviděl. A znovu opakuji, byl jsem v ČH již 8x. Kempy - neznám, Nebydlel jsem nikdy v žádném. Pouze z Chorvatska si pamatuji dva a to byl humus, že to bylo horší jak v Bulharsku v v roce 1969. Zmrzlina s kornoutkem za euro? Bez kornoutku by ti ji nedali? V Chorvatsku je levnější? Razítka do pasu. Mám mnoho razítek v pasu drtivá většina je jich HRVATSKA a pár MNE nevím tedy kdo víc opruzuje s razítkama a se zdržováním na čáře.
Na hranicích prohlídka.....ano, ale vždy od CHorvatů. NIKDY!!!! od Černohorců. Jediné, co je vždy zajímalo byla zelená karta. Pet lahve....no kdo by je tam asi tal mohl dovézt. Nejspíše turisti. Nebo že by domorodci? Nevím, nevím. Jinak doufám, že jsi si odvezl alespoň nějaký dobrý zážitek. Jak dlouho jsi tam byl? Skončil jsi dovolenou dřív, než bylo původně plánováno? Ne? Tak to asi nebylo tak hrozné. Jinak by jsi emigroval do Chorvatska přece. Je jen škoda, že jsi nepusti jediné pozitivní slovo na adresu Černé Hory. Myslím, že zdaleka ne vše tam bylo katastrofální.

jar2004
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
10. 08. 2009 22:32
Negativní není 98%.Je to naopak.Disko se mi líbilo a rytmus také.Jen slabším náturám to vadilo,poněvadž kemp byl 10 m od restaurace tak se to otřásalo neustále,pro mne to bylo jako ukolébavka.Zmrzlinka byla uvedena 0,80 a oplatek 0,20 asi do skla to bylo jen těch 0,80.V HR stojí 5 Kun,jeden maxi kopec.Troubení se mi také líbí a okamžitě jsem jej opětoval.U trajektu přes Boku jsou žebrající a stabilně je tam ten postižený pokřivený mladík a pokud tam nebyl tak jej asi někdo vyhnal.Razítek a zápisů do PC na přechodech mám nejvíc co jsem kdy dostal a to z důvodu,že jsem jel HU,HR,BiH,HR a MNE.A do auta se jen podívali přes otevřené boční dveře.Jen osobáky prohlíželi dosti důkladně,možná jen náhoda.Jo dovolenou jsem si ještě o týden prodloužil.Týden v Černé Hoře a 14 dní v HR.Prostě jak říkám a to potvrzuješ i ty,neznáš kempy tak nemůžeš posoudit a když jsi nahlédl do HR kempu a byl to hnus tak to byla ještě krása co jsem viděl MNE. Když nevěříš tak až pojedeš do MNE tak se zastav a prohlédni si kemp JAZ před Budvou,tak to teprve uvidíš za co chtějí 14 Euro/den.Rozpadlé do poloviny shnilé dveře kdysi snad sociálky.Kohoutek na gumové hadici.Sotva kapající voda ze dvou kohoutků na louce.Zastav se tam,stojí to za to.Jinak MNE je krásné a mám ho projeté celé až k Albánii.Nejkrásnější je vnitrozemí a ty hory,ale pokud si neuvědomí tak jako Chorvaté co je příroda a co je živí,tak nemohu souhlasit,že se to moc zlepšuje.Byl jsem tam týden,pak jsem fakt emigroval do HR kde jsou podmínky kempů na mnohem a mohu svědomitě říci na móóc vyšší úrovni než tam.Svědčí to i ta skutečnost,že HR má kempů několik set a MNE asi nějakých 10,podívej se na stránky [www.cerna-hora-info.cz] To je vše co jsem chtěl doplnit,pozitivní je krása pobřeží a hor.Negativní je postoj k turistům,kteří chtějí kempovat.To druhé zase znáš ty lépe,to jsou apartmány a hotely.Jo ještě jsem si; vzpomenul,již jsou na Velké pláži vybudované sprchy a WC,nepasou se tam krávy na hromadách odpadků a ani injekční stříkačky v písku jsem neviděl,také to tady někdo psal a dával i fotky,tak vidíš,že to tady mám prostudované a čtu co mne zajímá.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (10. 08. 2009 22:35).
Re: Vítejte v Černé Hoře
10. 08. 2009 22:59
No to už znelo lépe. Ale je to tvůj problém co napíšeš. Jenom jsem chtěl vyjádřit nesouhlas s některými slovíčky či větami. Viděl jsem bordel jak v MNE tak v HR. Žebráky jsem neviděl ani tam ani tam. Cikánů a těch podomních prodavačů jsem viděl více u nás než v MNE. Krávy na pláži jsem tam také neviděl, možná na fotkách. No snad se mi tam bude líbit více než tobě. Jsem tam navyknutý a za Chorvatsko bych V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ neměnil. Nevim, co by se muselo stát, abych názor změnil.
jar2004
Re: Vítejte v Černé Hoře
11. 08. 2009 15:43
jar2004 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Čau. Na jeden zátah se dá sjet všechno. pokud je
> člověk trochu zdravý. Otázkou je, zda je to
> bezpečné pro ostatní účastníky provozu. Další věcí
> je také místo, odkud chcete na jeden zátah jet.
> Rozhodně se jinak pocestuje někomu z Břeclavi,
> který to má max 1000 km. než někomu z Plzně nebo z
> Liberce. Ti to mají třeba o 300 km dál. V podstatě
> se domnívám, že pokud člověk jede na dovolenou,
> měl by si vychutnávat vše. I cestu a její krásy.
> Já vyjíždím z Holešova ve 3 ráno a jsem večer v
> mez 18.00 až 21.00 h v Baošiči. Druhý den jsem
> ovšem tak zničený, že z toho pobytu onen den nic
> nemám, vlastně se léčím. A věřte, že jako řidič z
> povolání jsem opravdu zvyklý jezdit. Ono jet 1100
> až 1500 km v tahu, není nic jednoduchého a už
> vůbec ne bezpečného. Proto opakuji. Dá se to sjet,
> ale nedoporučuji to. jar2004 Hezkou dovolenou.


Tak tak, my jsme z Kroměříže, takže k hranicím kousek, ale stejně se cestou střídáme v řízení dva. A byli doby kdy jsme i spali, že jsme někde na odpočívadle zastavili a hodku si odpočinuli. Nestojí to za to jet v jednom tahu, ty poslední km člověk pak jede jako náměsíčný, může způsobit jakejkoliv problém a to nestojí za zničenou dovolenou.
Re: Vítejte v Černé Hoře
11. 08. 2009 20:33
jar2004 , žobráci v čiernej hore sú. Konkrétne na križovatke v Bare celá família a na velkej pláži albánka s deckom. Ale to máme aj na Slovensku.
A somárika som na pláži videl tiež. Sedela na nom opička a decká som od nich nemohol odtrhnúť. Tak to som na Slovensku nevidel. Čo sa týka štýlu jazdenia, keď je niekto zvyknutý jazdiť doma ohľaduplne, tak mu nevadí že sa mu sem tam niekto pichne pred auto, alebo zablokuje celú cestu, lebo sa v najväčšej premávke rozhodol otočiť. Keď niekto jazdí doma jak Fitipaldi tak mu ten ich štýl bude vadiť.
Čo sa týka mora, dva dni super čisté, tretí deň asi niekto vysýpal kontajnery do mora. To na Slovensku nemáme, pretože nemáme more. Ale smetisko pri každej dedine máme aj my. Ceny podobné ako doma,skôr lacnejšie, ale určite lacnejšie ako chorvátsko. Za tunel Sozina pýtajú pretože namajú žiadne dialnice, a ten tunel pekne skráti cestu ku skadarskému jazeru.
Re: Vítejte v Černé Hoře
11. 08. 2009 20:46
Rado, díky za příspěvek. Nezbývá mi, než s tebou souhlasit. I s tím, že bychom moře u nás opravdu uživili.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
11. 08. 2009 21:01
Tak ten tunel je úžasný,za pár minut jste na druhé straně u jezera.Zpět do Petrovacu jsem jel po staré cestě přes hory,doporučuji i tuto i když náročnou variantu.To focení a výhledy na hory a jezero se nedají popsat,to se musí vidět.Jinak na Veliké pláži je těch atrakcí nespočet.Chodí tam v tom horku nějaká Gozila,pak s hadem,opice a další. Lákadlo pro děti a focení.Prostě MNE je trošku jiná krajina než HR. Je to země,která se začíná turistice otevírat a díky chorvatské dálnici,která by měla být v příštím roce už až do Ploče nám neustále přibližovat. Tiše závidím všem co ještě mají dovolenou před sebou,bohužel já zase až za rok.

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
11. 08. 2009 21:43
Čau TVSAT. Dovoleno umám ještě před sebou. Tak mi trochu záviď. Ještě nemám přesný termín, možná 18.8. možná až 23.8. Doufám, že budu alespoň trochu spokojenější než ty letos. Myslím ale, že i ty jsi si v MNE něco užil. Hezký večer.
Re: Vítejte v Černé Hoře
12. 08. 2009 14:49
a co u nás v Praze? Nejsou žebráci? A čistota ulic? Každá země má svůj nešvar. V Praze tě okradou na každém rohu. Stalo se Ti to v MNE?
Re: Vítejte v Černé Hoře
12. 08. 2009 19:41
tady taky tak trochu jiný žebrák,akorát po mně nechtěl žádný prachy:


Re: Vítejte v Černé Hoře
16. 08. 2009 08:28
to Martina: Pravdu díš, žebráka najdeš všude. Víc jsem jich viděl ovšem v ČR než v MNE. Dokonce i podomní prodejce jsem v MNE uviděl, ale ti místní se s nimi nějak tak nepárali - táhni ty mrcho černá, a další nepublikovatelné názvy. U nás to řeknete a jste v momentě rasista nebo člen DS



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jar2004 (16. 08. 2009 10:51).
Re: Vítejte v Černé Hoře
16. 08. 2009 10:36
jak jsem psala již dávno,každý by se měl jet podívat osobně. Všude jsou nějaké zápory,ale ty bezprostřední místní a příroda ve vnitr. to se nedá vyvážit přecp. plážemi v CHorv.
Re: Vítejte v Černé Hoře
16. 08. 2009 14:02
to je pravda do HR mě už nikdo nedostane,hlavně cenama za ubytování a o jídle už ani nemluvě.
V MNE se za ubytování pro 3. vejdeme do 30E. V HR po nás chtěli pomalu 2x tolik.
Když se mi podařilo po té částce popadnout dech a odmítnout tak domácí byla skoro uražená,skoro se slovy co by jste ještě nechtěli.Bylo to i s arogancí,kterou si pamatuju i z minulých let. Jsou samozřejmě i vyjímky,ale na ty jsem asi neměl štěstí.
No ona jim ta krize trochu pomůže se zamyslet nad sebou.
Proto: Monte Negru zdar.........
Re: Vítejte v Černé Hoře
16. 08. 2009 15:18
Kéž by jsi měl pravdu a ta krize je vrátila na nohama zem. Pokud je ovšem znám tu jejích fašounskou mentalitu, bude se to u nich spíše zhoršovat, než naopak. Ty jejich ksichty, když si jako Čech dám pouze jedno pivo, to stojí za vyfocení. Hlavně že místní slintají MALÉ pivo celý večer a nikdo jim nic neřekne. Všiml jsem si, že když jdu na jídlo POUZE jednou denně / v Chorvatsku/ tak jste pro ně hned konzerváři a paštikáři. Ta jejich nadutost mi opravdu vadí. Zkuste chodit v MNE na jídlo každý den na večeři. Jednak to není téměř žádná finanční zátěž a navíc tam budete mít každý večer už své místo zajištěné a nemusíte se starat, kde si sednout. Nezapomenu, když v průběhu EURA 2004 v červnu jsem měl nejen svůj stůl nachystaný každý večer, ale dokonce tam byla vždy i nějaká malá pozornost, ve formě šopáku zdarma nebo jiných naturálií. Faktem je, že každý normální člověk očekává protislužbu za toto. I já jsem tam nechával dyško takové, že jsem de facto zaplatil onu pozornost. Ale potěšilo to. V době, kdy jsem neměl notebook a možnost ukládat foto do něho jsem chodil i 2x denně do fotoobchodu a ten mi dával fotky na CD. Při řeči, jak dlouho tu ještě budeme, mu došlo, že onen den jsem tam naposledy tak mi zcela zdarma vypálil fota na CD s přáním brzského návratu k nim. Milá pozornost. Toto milé chování mne přesvědčilo o tom, že HR u mne prohrála na celé čáře. Proto tam jezdím i nadále 2x ročně a nemíním nic měnit. jar2004
Re: Vítejte v Černé Hoře
16. 08. 2009 16:43
thumbs downjar2004 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kéž by jsi měl pravdu a ta krize je vrátila na
> nohama zem. Pokud je ovšem znám tu jejích
> fašounskou mentalitu, bude se to u nich spíše
> zhoršovat, než naopak. Ty jejich ksichty, když si
> jako Čech dám pouze jedno pivo, to stojí za
> vyfocení. Hlavně že místní slintají MALÉ pivo celý
> večer a nikdo jim nic neřekne. Všiml jsem si, že
> když jdu na jídlo POUZE jednou denně / v
> Chorvatsku/ tak jste pro ně hned konzerváři a
> paštikáři. Ta jejich nadutost mi opravdu vadí.
> Zkuste chodit v MNE na jídlo každý den na večeři.
> Jednak to není téměř žádná finanční zátěž a navíc
> tam budete mít každý večer už své místo zajištěné
> a nemusíte se starat, kde si sednout. Nezapomenu,
> když v průběhu EURA 2004 v červnu jsem měl nejen
> svůj stůl nachystaný každý večer, ale dokonce tam
> byla vždy i nějaká malá pozornost, ve formě šopáku
> zdarma nebo jiných naturálií. Faktem je, že každý
> normální člověk očekává protislužbu za toto. I já
> jsem tam nechával dyško takové, že jsem de facto
> zaplatil onu pozornost. Ale potěšilo to. V době,
> kdy jsem neměl notebook a možnost ukládat foto do
> něho jsem chodil i 2x denně do fotoobchodu a ten
> mi dával fotky na CD. Při řeči, jak dlouho tu
> ještě budeme, mu došlo, že onen den jsem tam
> naposledy tak mi zcela zdarma vypálil fota na CD s
> přáním brzského návratu k nim. Milá pozornost.
> Toto milé chování mne přesvědčilo o tom, že HR u
> mne prohrála na celé čáře. Proto tam jezdím i
> nadále 2x ročně a nemíním nic měnit. jar2004

Přesně tak jar2004,Já už to psal na jiném vlákně kde jsem Tě bránil.Nezapomenu jak se tvářili v restauraci v Rabacu kam jsme chodili po večeři v hotelu s rodinou na pivko za 15 kun už v roce 2003!!!A děti měli Fanty ty nevím kolik už stály ale byla to taky pálka a oni tam obskakovali hlavně Němce a Rakušáky a na nás koukali jako ,že jim zabíráme místo.Tak to jsem řekl už nikdy!!!Nejsem nějákej plebs a začal shánět jinou destinaci.A po první dovolené v Budvě kam jsme vyrazili v roce 2006 jsme byli jak na jiné planetě.Druhý den den při návštěvě stejné restaurace panák Lozovice na uvítanou neustálé dotazy jestli něco nám na stole nechybí.Prostě pohoda pivo Nikšičko 1,30 Eura kvalitou srovnatelné s Karlovačkem ale o půlku lacinější čevabi s hranolkama za 4 eura prostě samá pozitiva.V jiné restauraci ,kterou jsme zkusili, zase po hlavním chodu bylo grátis tiramisu pro každého nebo ovocná mísa.Prostě úplně jiný přístup k turistům.V roce 2007 jsme přivezli fotky s číšníky z lońského roku a již nás vítali jak staré známé.
Loni jsme zkusili Neum v Bosně byl to krok vedle, letovisko hrozný ale v restauracích stejný přístup k nám jak v Č.H.Super lidi .Maníkovi co pronajímá lehátka na pláži jsem druhý den dal plechovku Budvaru a hned nám nabízel šlapadla se slevou,další den nám nepočítal lehátko prostě jiný lidi kteří si nehrají,že jsou pupek světa.thumbs down
Podle mě Chorvati špatně nesou ,že jsme je přeskočili v životní úrovni.V 80 letech tam jezdili Češi žigulíky,škodovkami 120,105.Čuměli jsme na všechno co tam měli díky Titovi,který si nenechal do ničeho kecat Brežněvem narozdíl od nás.Ale nesmyslná válka je hodila o pořádný kus zpět a dnes máme lepší platy a jezdíme tam lepšími auty než má většina Chorvatů.A to jim možná vadí.
Jinak 11.9.vyrážíme směr Budva a již se těšíme!!!thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vinklar (16. 08. 2009 16:46).
Re: Vítejte v Černé Hoře
16. 08. 2009 20:56
Čauky. Já jsem chtěl vyrazit koncem srpna, nevím nevím, moja mi včera oznámila, že se bojí, nevím čeho, zatím jsem to nezjistil, snad to bude OK. Asi ale vyrazím opravdu koncem srpna. Co se týká Chorvatů, zatím nemám důvod na ně měnit názor. Stačí jen to, když přijedem na HR - MNE čáru, tak filcují dost často. A když jedu zpět, tak to také dost často vidím. To je ta jejich závist, že na ně nějaký jar2004 se.re a že jede místo na Makarskou raději do Budvy nebo kamkoliv jinam do MNE. čau jar2004
Re: Vítejte v Černé Hoře
19. 08. 2009 14:52
No doufám,že manželku přemluvíš na cestu.Už ti moc času nezbývá konec srpna se blíží a přelom srpna a září je nejlepší termín.Alespoň podle mne moře teplé, lidí podstatně méně a ceny padají dolů.Tak vytři jednou schody a ona se zlomíthumbs up smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
19. 08. 2009 15:17
Ono je to jinak, má neschopenku a bojí se kontroly. Tak pojedu asi sám. Jsem už takový, hrkne mi v palici jeden den nadělám řízky a ráno jedu. Uvidíme.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 217
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.