Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vítejte v Černé Hoře

Autor jar2004 
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 07. 2014 13:26
jj do nedávna jsem měl možnost jezdit je o prázdninách.Od roku 2012 již i mimo ně.Jinak ty dva kempy u této pláže jsou jedny z lepších v MNE.Pokud si vzpomínám tak tato pláž měla modrou vlajku.Snad ji má doposud..

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 07. 2014 13:46
Když na mě jsou moc plné a ta diskotéka také nic moc,pak v té restauraci sem tam nějaká svadba a zdejší zvyk střílet do vzduch jako blázen.
Jednou na zahradě té restaurace(hned vedle kempu)měl pistol v ruce tak 14 letej kluk a střílel. Jsem jen čekal kdy začne kolem sebe. Docela mi zatrnulo
Včera jsem se tam chtěl zastavit,už to od minulého roku není jednosměrka,ale zas pro změnu zákaz od 18-01h
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 07. 2014 16:55
Jo máš pravdu,na tu "DUC?DUC?DUC" skoro až do rána jsem zapomněl.Ten klub je uprostřed tak si člověk nevybere.Je to skoro jak se říká konec světa,ale kde se ta omladina večer vzala jsem fakt nechápal.Jinak tam nahoře u těch ukazatelů nás odchytli a jednosměrka,nejednosměrka nás šupli dolů tou krátkou cestou kolem stánků.NEMA PROBLEMA !!!! Vozíme sebou skútr a v Ulcinji jsme byli asi jediní,kdo měl přilbu na hlavě.Jinak přitom se s policií zdravili a klidně to vzali i do protisměru.Je to tam pravý Balkán.Určitě jsou tam zase ty kolotoče.Jinak jak se jelo,jsou tam ještě takové zácpy,nebo tomu pomohla ta nová cesta a most na Velikou plažu ???

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 07. 2014 17:21
Most tomu hodně pomohl,ale zdá se mi že je tu méně aut. Zato v Budvě není k hnutí,byl jsem tam o pulnoci a aut jak v praze na magistrále.spinning smiley sticking its tongue out
Kolotoče jsou jak u mostu,tak v Baru u pláže,jako vždy. Tady dodělávají na pláži ještě slunečníky,tak asi hlavní nápor teprve příjde.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 07. 2014 21:58
Budva byla vždy katastrofa,jak ve dne,tak večer.Hlavně,že ten most pomohl.Jinak to byla totálka,hlavně dopoledne a v podvečer,když se to stěhovalo tam a zpět.Je to dál,tak asi ještě to hlavní nedojelo grinning smiley Hlavně ať svítí smileys with beer

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 07. 2014 16:03
dnes jsem jel přes most a široko daleko nikdo,stále je tu poloprázdno
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 07. 2014 16:52
To víš,bude to pro ně horší a horší.MNE ještě není až tak "zafixováno" jako HR a navíc je to pěkná štreka. A po dosti velkém zdražení PHM a EURA to pro nikoho nic dobrého nepřineslo.Aspoň se tam netlačíte grinning smiley

MirekŠi
avatar
mdr
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 07. 2014 18:16
My jsme byli loni v září až na konci, v Ada Bojana, klídek, žádná diskotéka... samozřejmě jsme jezdili po výletech a nevzpomínám si, že by byl někdy problém s průjezdem toho mostu. Jen je tam trochu divné napojení mostu na tu silnici.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 07. 2014 20:55
A to máš na mysli který most? Ten u Ada Bojany z kempu a nebo ten nový v Ulcinju,který tam postavili ?? Když nebyl tak to bylo až na infarkt než se člověk doskákal z Velké Pláže na výpad z města. Ráno non stop fronta,podvečer také,myslíme tím hlavně červenec-srpen.

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
04. 07. 2014 12:33
Ty zácpy jsou spíš až kolem 10 července,tak do 25 srpna asi tak nějak mají Švýcaři prázdniny,je jich pak hromada.
Jo jo ty zácpy pamatuju,dokonce to řešily,že nechaly 15 min jezdit jeden pruh a pak druhý. Most je super.
Jezdíme každý den do města a zatím žádné zácpy.
Řekl bych,že i podražily v krámech,mléko 0,8eur Cola 1,37 2l, nafta 1,27,benzín 1,38.
avatar
mdr
Re: Vítejte v Černé Hoře
04. 07. 2014 15:38
Myslel jsem samozřejmě ten nový most na konci Ulcinje [goo.gl] a jeho napojení na hlavní silnici podél Velike plaže. My jsme tam byli ale od 4.-18. září, kyž už končila sezóna, takže nebyly problémy ani tady, ani na mostě na ostrov Ada.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
04. 07. 2014 18:41
My jsme tam byli poslední týden v srpnu v r.2012 a to ještě na něm tvrdě pracovali a jezdilo se spodem přes ten starý a to byla katastrofa.To napojení je fakt trochu zvláštní,jednosměrně.Možná mají nějaké překvapení do budoucna.grinning smiley Možná Luboši,že ubylo turistů,vlivem zdražení všeho a hlavně to možná také ovlivňuje to drahé Euro.Ono přece navíc 4 Kč dělá dosti. Hlavně ať svítí yawning smiley

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
04. 07. 2014 22:23
Tak to je jasné,já naštěstí měl nasmlouvanou práci za kurz 25 a pak pul roku po zdražení dělal stejnou zakázku.
Dnes něco pro zasmání,přijela rodina z kosova,karavan zapřáhlej za novým Rouvrem,což není až tak zvláštní a druhé auto mají Porsche Panamera. Takové typické auto pro trempy spinning smiley sticking its tongue out
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 09:50
Luboši, kudy jste cestovali? Mám v úmyslu jet na Budapešť, pak dolů na Sarajevo, Nikšič. Ale bojím se bojím, po těch záplavách, co tam byly letos, jak ty cesty vypadají. Auto mám nízké.

Karel
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 10:44
Ahoj,protože mám karavan,tak po dálnici přes chorvatsko.
Ale cestu co píšeš jsem párkrát jel,jde o to jestli pospícháš k moři,nebo se jedeš kochat. Protože ta cesta je sice klikatá,ale oto delší. spinning smiley sticking its tongue out
Já jsem z Varu,tak najedu na německou dálnici a sjedu u Ploče. Cestou jsem zastavil v Biogradu/na more vykoupat a hurá dál. Vezu dítě,tak to na ty klikaté cesty není.
Hlavně pak přechod u Nikšič je trochu užší.
Luboš
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 10:46
Karel M. - pokusím ti odpovědět a třeba ti Luboš přidá i jinou zkušenost. Moje trasa byla 14.6.2014 a jel jsem Bratislava - Budapešť - M6 - Osiek -Bosanski Šamac- Doboj - Sarajevo -Foča - Nikšič atd. Jediné zdržení bylo tady viz video - video: [www.youtube.com]
Jinak cesta ok a auto mám nízký.
Ale jak je vidět tak makají a možná až pojedeš bude hotovo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (05. 07. 2014 10:49).
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 11:04
Tak ono hlavně záleží odkud jedeš. Já západní čechy,takže pro mě to znamená,směr Praha 125km(dálnice 32km),pak D1(ted když jí dělají),tak sice dám 1600kč za dálnice chorvatsko,ale jedeto. Jezdil jsem i trasu Budapešt-Bělehrad-Biele poje-Podgorica,ale to je 500km po okrskách
To přes to Sarajevo je lepší cesta.
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 12:57
Hoši díky. Já jedu ze Zlína, takže přes Bratislavu a na Budapešť. Jak tady psal již tvsat, tak mně nahání trochu hrůzu ten hraniční přechod nad Nikšičem. Most v šíleném stavu a velmi úzká cesta. Ještě jsem se díval na mapu, tak bych mohl pod Sarajevem zahnout doprava a jet přes Trebinje. Končím ve sv. Štefanu, takže to by zajížďka nebyla.
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 16:15
Ten most není problém,jezdí přes něj i autobusy,tak tebe unese. Jen je dřevěná podlaha,tak to budí nedůvěru. Jezdil jsem tam s Mercedes vito a naložené má skoro 3 tuny,to tyurčitě nemáš. Dokonce jednou my prasklo řízení,vytekl olej na posilovači u opla a také jsem to tam a zpět projel. Jen pojedeš chvilku 30km a občas se lekneš co umí místní za fígly.yawning smiley
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 16:43
Není se čeho bát . Most video: [youtu.be]
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 17:12
jj Karle trochu adrenalin pro spolujezdce,aspoň jsem měl týden na Veliké Pláži klid a mohl se věnovat krásám plážových pohledů. S přívěsem se to asi nedá,ale autem to jde.Mám jej trochu větší a těžší než osobák a projel jsem to bez ztráty.Jen ten spolujezdec to má asi horší,sedí neustále na roklí. Mrkni na kousek videoprodukce s černé skříňky. [www.youtube.com] a ještě ode mne ten mostík [www.youtube.com] Mám 3.5 tuny,šířku 2.30m,délku 6.5m a výšku 3.2m, A za mostem je již skoro dálnice hot smiley

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (05. 07. 2014 17:16).
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 17:42
Hoši, díky za informace. Musím uznat, že jste pohotoví. Jsem docela zvyklý jezdit po úzkých cestách - např. z Lovčenu, nebo na sv. Ilja nad Makarskou.
Tak to tedy zkusím tudy jet. Vyjíždíme ze Zlína ve středu 9.7. brzy ráno ( cca kolem páté). Tak nevím, kam se za světla dostanu - myslím tak do Zenice?, před Sarajevem. Chtěl bych tam někde přespat a ráno pokračovat. Tak snad nějaké cenově dostupné seženu.
Jedu Oktávkou a ta je hodně nízká, zvlášť pokud je naložená. Musí se dávat velký pozor.

Karel
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 17:58
Karle vyjížděl jsem z Prahy v 6.25 a dojel jsem na předem vybrané ubytování sem v 20.55. A jak jsem psal měli jsme zdržení min. 1,5 hodinky na opravovaném úseku.Pěkné ubytování super večeře. Cena pro dva 30€.
Ty bys měl být u Foči někdy kolem 18-19 hodky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (05. 07. 2014 18:02).
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 18:02
Tak to asi jo,já mám Combika a ten předek mi chytá i o obrubníky na parkingu,tak nevím ??? Jinak jet je ve dne,v noci asi ne. Jinak ještě pro informaci,jak se vjíždělo do toho údolí tak jsem viděl po levé straně nahoře nějaké pilíře /sloupy/ a most,nevíte jestli to Bosňáci něco kutaj tam nového ?? Jinak kamarád jezdí přes HU a SRB do MNE přes Bělěhrad,Čačak a Podgoricu a tunel a je u moře.Cesta podle něho je OK . Já osobně jsem jel jen Tara,Morača,Podgorica a dolů na Bar a Ulcinj. Jinak Karle,cesta na Lovčen je skoro dálnice. thumbs up smiley

MirekŠi
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 18:09
Mirku myslíš toto?
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 18:58
jj přesně to mám na mysli,také to mám přesně tak na auto kameře.Tak co tam kutaj ti Bosňáci ??

MirekŠi
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 19:38
Mirku od loňska ani ťuk myslím ,že kdysi tam něco stavěli a teď už tam nedělaj nic.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 20:10
Sakra ti teda nepotěší,hlavní spojnice,tedy E-cesta Sarajevo-Podgorica a taková hrůza,kdyby to aspoň mělo kvalitu našich cyklostezek.Nebo vzali bagry a rozšířili to a vyasfaltovali.Vezmou auto,nasypou hromadu aby řidič nespadl do kaňonu a musel to objet.Už v HR na sv. Juru nad Makarskou je podle toho dálnice. Přejedeš most a za ním krásná solidní cesta. To našinec nepochopí. Já osobně už tam dlouho nepojedu,mám vyjetou cestu přes HU,sever HR do BiH na Banja Luku a dále na Jajce,pěkně v pohodě kolem Mostaru na Metkovič a pak pěkně kocháním a nasáváním slaného vzduchu do MNE,pěkná cestička,viz. můj dřívější tady odkaz.Používám i při trase na Pelješac.To Pivsko jezero jsem viděl,projel jeho kaňony,navštívil Žabljak,kaňony Tara,Morača,Lovčen,tak už nějak nemusím riskovat utržení krajnice a pád někde do rokle.Některá místa byla pro mé auto dosti kritická.Ale chtěl jsem to prožít a ta místa vidět.Když budu chtít nějaký výlet tak jej raději uskutečním přímo v MNE,kde mají mnohem lepší kvalitu cest.Třeba do Žabljaku je krásná nová cesta z Boky .

MirekŠi
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 21:52
Loni jsem jel také na Banja Luku a Jajce. Ty skály, řeky a jezera se mně natolik zalíbily, že to chci letos zopakovat, tentokrát na to Sarajevo. Tak doufám, že nespadnu do nějaké rokle. Nejhorší bude potkat někoho v protisměru a natláčet se na krajnici
Re: Vítejte v Černé Hoře
05. 07. 2014 22:26
Banja Luka - Jajce..... to je má oblíbená trasa.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.