Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vítejte v Černé Hoře

Autor jar2004 
Vítejte v Černé Hoře
25. 07. 2009 14:28
Rozhodl jsem se založit nové téma a pokusit se o komunikaci jak s odpůrci, tak s příznivci této krásné země. Prosím všechny předem, aby tolerovali názory druhých, respektovali pravidla slušného chování, ale hlavně, aby se zde všichni podělili o zážitky a zkušenosti z Černé Hory a z Jadranského pobřeží vůbec. Vítány jsou příspěvky jak pozitivní, tak i ty negativní. Zkusme si prosím nezávidět, třeba se to odrazí i v našich peněženkách v době přetrvávající krize. Taktéž se omlouvám, omylem jsem umístil toto fórum zde, mělo to být v Černé Hoře. I tak se prosím podělte o zážitky. Děkuji jar2004



Upraveno 3krát. Naposledy upravil jar2004 (25. 07. 2009 16:04).
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
25. 07. 2009 17:13
Myslím,že Michal nebude mať s "presunom" problém.yawning smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
25. 07. 2009 17:35
ok díky
Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 07. 2009 08:52
Máte někdo nějaké novinky z ČH ? Jedu sice až za měsíc, ale přivítal bych každou zprávu. Voda je pořád stejně slaná?
Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 07. 2009 13:11
A ještě navíc je mokrá jaxviňa. Včera jsem byl v Šušenju a pohoda. Mám pocit, že tuto sezónu je v MNE mnohem méně turistů než loni. Na ceny jsem koukal jako z jara na podzim, vše o moc levnější než loni. Že by se poučili z loňska? Nevím, přeji pěkný pobyt.
Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 07. 2009 13:41
Tak to jsi mne ohromně potěšil, to se těším ještě víc jak malý Jarda. Teď vážně. Poprvé, za dobu co jezdíme do MNE mi paní domácí volala, kde prý jsme a kdy přijedem. Pochopil jsem, že mají asi prázdno, jak vidno, krize dolehla všude. Dokonce jeden pán z Tišnova mě žádal o adresu ubytovatelky a světe div se, volal tam minulý týden a .....VOLNO!! Tak to mě fakt těší, snad tam bude prázdno i v termínu mého odjezdu. Hlavně na plážích. Díky a měj se. Díky za info.
Re: Vítejte v Černé Hoře
26. 07. 2009 13:46
Zkus mi prosím přiblížit místo tvého pobytu. Myslím tím na mapě, nemůžu to nikde najít. Dík.

SUSANJ Už to vidím už nemusíš.

Kudy jsi jel ?



Upraveno 3krát. Naposledy upravil jar2004 (26. 07. 2009 13:49).
Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 07. 2009 16:27
Tak se pokusím znovu vyzvat všechny navrátilce z jihu, zda by nepředali nějaké nové informace. Ať už o cestách , o cenách nebo zalidnění středisek atd. Věřím, že lidí se již vrátilo dost a dost. Vždyť konkrétně toto fórum četlo 250 lidí. Nemusíme se přeci hádat, jde to i s úsměvem. Rosmarine, co ty na to? smileys with beer drinking smiley smiling smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 07. 2009 19:25
Vrátil jsem se 7,7,tak pokud by chtěl někdo něco,rád zotpovím. Byl jsem v Budvě Baru a Ulcinj. Že by tam byloo letos levněji to nevím,ale turistu tam opravdu ubylo,hlavně v kempech Srbu. Je pravda že tam je dost inzerátu na prodej kuči.ale třeba jsou to ty nové postavené letos. Při cestě se opět platí 10 eur ekologické a co jsem tak pochopil,tak v době sezony se nesmí stavět v turistických částech města. Jinak předpisy stále asi neznají a přítelkyně,která tam byla letos poprvé,byla hrozně udivená,že auta stojící při krajnicích vyjíždějí zásadně těsně před nás a bez blinkru,,asi místní sport,,drinking smileyPřekvapilo mě Sutomore svojí čistou pěší zonou u pobřeží a ochotou. Poslední dva roky to bylo nějak jiné. Letos už znovu v Ulcinju dost albanských žebrajících lidí,docela otravné. Jinak mužu doporučit,tetos jsem toho i více prolezl,především protože jsem chytil zamračené dny. Nikomu to nepřeji,sice asi 4-5 dní,ale zabavit děti bylo dost složité. Ve vodě jim bylo hej,ale když bylo zataženo a děštivo,do vody se nedalo. Tak z pozdravem všem Montenegrákum
Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 07. 2009 19:59
Vítej doma. Díky za příspěvek. Takže info o tom, že je v MNE méně turistů, je pravdivé. Ceny - no, ono tam bylo vždy draho asi jako u nás. Pokud alespoň zachovaly ceny, tak je to vše OK.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 07. 2009 22:11

Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 07. 2009 22:20
Chtěl bych letos vyrazit nad Kotor a udělat pár panoramat. Ta jsou opravdu hezká.
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
27. 07. 2009 23:47

Re: Vítejte v Černé Hoře
28. 07. 2009 07:45

Re: Vítejte v Černé Hoře
28. 07. 2009 11:03
vrátili jsme se dnes ráno. byli jsme v ulcinj, v baru, u skadarského jezera, v sutomore a na ostrogu. bylo tam nádherně, myslím tím počasí, lidi, ceny, všechno. jsem unešená, ptejte se, co budu vědět odpovím
Re: Vítejte v Černé Hoře
28. 07. 2009 12:47
Poprvé?
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
28. 07. 2009 15:42
A hele, Modena je zpět a má plný foťák nádherných obrázků thumbs up
Tak na ty "panorámata" nad Kotorem se moc těším - je to jako z pohádky, že?
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
30. 07. 2009 19:20
Letos poprvé jsme si udělali výlet do Černé Hory. Naš hlavní tábor byl na Pelješaci. Byl jsem překvapen buzerací celníků. Takový postřeh při jízdě snad není potřeba pětka, neboť popřeží je jedno velké město. To co nás mile překvapilo byli přívětiví lidé a hodně dobře značené pamětihodnosti. Cenově bych řekl, že je srovnatelne příp. malinko levnější než Chorvatsko. Podtrženo a sečteno-obstarám průvodce a příští rok navštívíme památky v Černé Hoře. Ještě jedna zvláštnost: tamní řidiči velmi rádi troubí a vjíždí do cesty i pár metrů před vámi. Vypadalo to, že tamní vozový park je přesunut z Chorvatska. Jinými slovy, v tom, v čem jezdili Chorvati před 5ti lety, jezdi Černohorci. (psáno mobilem)
Re: Vítejte v Černé Hoře
30. 07. 2009 20:17
Tak tou buzerací celníků jste mne docela překvapil. Jezdím tam od roku 2005 a to 2x ročně a věřte, že kromě zelené karty po nás nikdy žádný Černohorský celník nic nechtěl. Doufám, že jste nepopisoval celníky v ČH. Co se týká řidičů v ČH máte pravdu. Včetně vozového parku. Samej Wolksvagen z roku 1 nebo 2
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 07. 2009 03:59
tento rok jsem byl v MNE 7x a nikdy problém nebyl. Projety přechody Herceg Novi (nebo jak se to jmenuje), Ilino Brdo a Vračenoviči. Spíše jsme přátelsky pokecali. Problém bych čekal spíše od Chorvatů. Co se týče řidičů tak bych řekl, že jste je ještě přechválil.
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 07. 2009 08:05
Také se domnívám, že snad pouze HR celníci by mohli žárlivě dělat nějaké problémy. A řidiči? No jižani. Zastavit na magistrále a začít couvat, nehledě na to, že za ním někdo je, to považují asi za normální. Člověk se musí trochu přeorientovat když tam přijede. Asi tak jako se přeorientovávám, když překročím kterékoliv hranice na západ od Plzně. Jakožto profi řidič vím, o čem mluvím. Všem bezpečnou dovolenou přeje jar2004
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 07. 2009 08:49
To je fakt, taky nás to nedříve rozlobilo, když na křižovatce všichni zastavili a dávali přednost paní řidičce z vedlejší ulice, která by (podle předpisů) měla jet poslední. Pak nás to ale začalo bavit a manžel si na troubení velice rychle zvykl a po návratu do ČL jsem ho musela párkrát upozornit, že už není v CG yawning smiley
Co je ale taky fakt, neviděli jsem jedinou havárku a připadalo nám, že sice mají auta otlučená ze všech stran, ale jezdí celkově tak nějak pomaleji a pohodověji - prostě maňana. smiling smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 07. 2009 09:41
Tak to je jediné, v čem ti snad musím odporovat. Že by jezdili pomaleji a pohodověji. Už jen ten fakt, jak ona auta mají otlučená svědčí o tom, kolika haváriemi musela ta vozidla projít. Naštěstí beze mne. Ale je to opravdu jiný svět, jiná mentalita. Paní domácí, když já jsem se pařil v odpledním slunci na pláži kolem 4 h odpolední vylezla ospalá z bytu a povídá: Musím vstát, abych si trochu odpočinula od toho spaní. To je přesně jejich nátura. Ale nejen jejich. Myslím, že takto žijí všechny jižní národy. A nejen oni. Čau. jar 2004
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 07. 2009 13:39
Člověče a teď mi řekni, jestli bychom jim neměli závidět - to jejich pohodářství, žádné honění se ...... - a u nás stresy, zda stihneme všechno ve správném termínu, jestli někam dojedeme přesně dle plánu atd. Ještě, že je ta dovolená - zavřeme bránu, sedneme do auta a čas pro nás přestává existovat. thumbs up
Ta moje zkušenost je z června 2007 z Ulcinje - ale možná to byl opravdu jen můj pohled zvenčí.yawning smiley
avatar Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 07. 2009 13:43
S buzerací celníků jsem se setkal na přechodě v Černé Hoře, při cestě zpět. Celník si vzal naše pasy a odešel tak na 10 min. pryč. Pak se vrátil a dalších 10 min. seděl v budce. Paradox je ten, že ostatní auta mohli projíždět bez zastavení vyjma slovenského autobusu, ale ten byl odbaven dříve než my, protože řidič dal celníkovi kartón piv.
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 07. 2009 14:08
To Rosmarine: Máš pravdu, ale dělej něco jiného, když už tu zodpovědnost máme trochu v genech. Také bych nejraději hodil všechno někdy za hlavu, lehnul si po obědě a salamalejkum nebo jak to je. Ono to nějak dopadne. Já to prostě neumím. Ale mohlo by to být celkem fajn.

To LOVA: Nechci říct že nevěřím, možné je všechno. Ale opravdu jsem se s tímto přístupem nikdy nesetkal. Až na vyjímku, kdy jsem jel sám a HR celníkovi se to nelíbilo. No to se máme na co těšit, pokud tak od loňska celníci v ČH takto zblbli.
jar2004



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jar2004 (31. 07. 2009 14:10).
Re: Vítejte v Černé Hoře
31. 07. 2009 17:21
Ahoj, dneska ráno jsme dorazili domů z Budvy.
Bylo super celých 10 dní tam.
Lidé jezdí jak se jim zlíbí to je fakt, to že jezdí starými auty je taky fakt, ale taky je pravda, že se rádi předvádějí velice luxusními auty. A i s nimi jezdí nevybýravě :-) Ale na to my už si za těch 6 let co tam jezdíme zvykli yawning smiley Celníci na ČH problém nedělali nikdy, to jen CHorvatští, včera sice nikoho nedusili aspon pokud jsme viděli, ale zato se sebrali a šli si dát obídek, takže jsme čekali hodinu a půl než jsme projeli. Jinak ceny jsou velice podobné tomu co tady a vlastně i loni u nich.
Pokud by jste chtěl někdo něco vědět, tak písněte, nebo se ještě možná rozepíšu, ale ted ještě nějak nemám slovíčka grinning smiley
Re: Vítejte v Černé Hoře
01. 08. 2009 20:53
ba.ara napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, dneska ráno jsme dorazili domů z Budvy.
> Bylo super celých 10 dní tam.
> Lidé jezdí jak se jim zlíbí to je fakt, to že
> jezdí starými auty je taky fakt, ale taky je
> pravda, že se rádi předvádějí velice luxusními
> auty. A i s nimi jezdí nevybýravě :-) Ale na to
> my už si za těch 6 let co tam jezdíme zvykli yawning smiley
> Celníci na ČH problém nedělali nikdy, to jen
> CHorvatští, včera sice nikoho nedusili aspon pokud
> jsme viděli, ale zato se sebrali a šli si dát
> obídek, takže jsme čekali hodinu a půl než jsme
> projeli. Jinak ceny jsou velice podobné tomu co
> tady a vlastně i loni u nich.
> Pokud by jste chtěl někdo něco vědět, tak písněte,
> nebo se ještě možná rozepíšu, ale ted ještě nějak
> nemám slovíčka grinning smiley


Ahoj chystáme se do Budvy v září ,tak mně zajímá.Jeli jste na jeden zátah nebo jste přespali v Chorvatsku?Na kolik tam víjde letos večeře?
Díky.
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 08. 2009 07:39
Čau. Na jeden zátah se dá sjet všechno. pokud je člověk trochu zdravý. Otázkou je, zda je to bezpečné pro ostatní účastníky provozu. Další věcí je také místo, odkud chcete na jeden zátah jet. Rozhodně se jinak pocestuje někomu z Břeclavi, který to má max 1000 km. než někomu z Plzně nebo z Liberce. Ti to mají třeba o 300 km dál. V podstatě se domnívám, že pokud člověk jede na dovolenou, měl by si vychutnávat vše. I cestu a její krásy. Já vyjíždím z Holešova ve 3 ráno a jsem večer v mez 18.00 až 21.00 h v Baošiči. Druhý den jsem ovšem tak zničený, že z toho pobytu onen den nic nemám, vlastně se léčím. A věřte, že jako řidič z povolání jsem opravdu zvyklý jezdit. Ono jet 1100 až 1500 km v tahu, není nic jednoduchého a už vůbec ne bezpečného. Proto opakuji. Dá se to sjet, ale nedoporučuji to. jar2004 Hezkou dovolenou.
Re: Vítejte v Černé Hoře
02. 08. 2009 09:10
Tak to je pravda po 1400 km. jsem toho měl plný brejle a už nikdy více.To bylo ještě pár km. a ještě pár km. a to už nemá cenu se někde ubytovat na noc..Potom se dva dni z toho léčíte.
Ideální si naplánovat okolo 1000km nocleh.Již několikrát jsme takto přespali V Bosně na motelu nebo v hotelu za 40 eur se snídaní pro tři. Není to zase tak velká položka,ale ta pohoda osprchovat se vyspat se v posteli a ráno čerstvá snídaně.Těch zbývajících 400km už není problém a cestu si můžete vychutnávat,jste přeci na dovolený ne na dostizích.
Je potřeba taky počítat s kolonami,čekáním na hranicích,na mýtnicích v tunelech a pod.
Tak a teď to záleží už jenom na Vás,přeji bezpečnou cestu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.