Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autem do Černé Hory

Autor lk 
avatar Re: Autem do Černé Hory
28. 02. 2013 22:55
mdr jj připravuj,bude to pro ni "HUSTÝ",až bude koukat doprava. Řidič je na tom o hodně lépe než spolujezdec,ten stále sedí nad dírou.Ta moje se mnou tři dny nepromluvila,ještě,že mám navigaci,jinak by bylo hrobové ticho.Až u moře poprvé promluvila "vidíš kolik je tady těch nenormálních!" co jeli k moři a ne do hor.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
01. 03. 2013 12:07
tvsat:

Nebo lehnout na zadni sedacku a oblicejem dolu. Dneska ty zensky nic nevydrzej :-)
avatar
mdr
Re: Autem do Černé Hory
01. 03. 2013 12:35
A co kdybych to vzal opačně - tam nějakou normálnější cestou a zpět tudy? To bychom pak byli přimáčklí ke skále, ne? A problém by měli ti protijedoucí tongue sticking out smiley
Re: Autem do Černé Hory
01. 03. 2013 13:42
Ahoj.
Když jsem tu v MNE měl ženu, osvědčilo se mi ji před jízdou trošku opít. Pak je jí to jedno a ještě na to vzpomíná, jako na adrenalinový zážitek.
Provedl jsem to třeba na serpentinách nad Kotorem nebo na cestách okolo Ostrogu. Dodnes na to nemůže zapomenout. drinking smiley
Mike
Re: Autem do Černé Hory
01. 03. 2013 15:13
mdr:

Jo, to by slo :-)

Mike:

Ty jsou dobry. Tri kilometry od a kilometr nad Kotorem :-)
avatar Re: Autem do Černé Hory
01. 03. 2013 16:31
Na serpentinách nad Kotorem se točila hlava i mě. Výška je to uctihodná.Však je mám také na svém rajceti vyfoceny.25-pěkných vraceček a letecké pohledy,to musí zažít každý na vlastní oči,prostě nádhera.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
02. 03. 2013 13:41
Jo,paráda.V polovině jsem začal cítit brzdy,pak jsem musel najet na nějakou cestičku v protikopci,brzdit už to moc nechtělo.Vydýchat,podívat a znovu do zatáček.

Karel
Fox
Re: Autem do Černé Hory
02. 03. 2013 14:42
Souhlas,je to nádherná silnice. Stojí za to vidět.
avatar
mdr
Re: Autem do Černé Hory
10. 03. 2013 14:50
Teď jsem se podíval na Zelenou kartu a tam je zajímavá věta: "Pojistné krytí poskytované Zelenou kartou vydanou pro Srbsko je omezené na Republiku Černé Hory a ty zeměpisné části, které jsou pod kontrolou Srbské republiky." Zkratka MNE v seznamu států není. Rozumím tomu správně, že mi ta pojistka na území Černé Hory platí? Budou tomu tak rozumět i černohorští policajti, když tam zkratka MNE není? To abych se zeptal v pojišťovně, jestli nemají novější tiskopis Zelené karty, kde je i MNE.

Do Kosova se nechystáme, ale tam by to bylo úplně diskutabilní, protože Srbové si myslí, že Kosovo je jejich, ale kosovská policie si to určitě nemyslí.
Fox
Re: Autem do Černé Hory
10. 03. 2013 17:10
Zelenou kartu pokaždé vyžadují na hranicích a nikdy jsem s tím neměl problém. Policisté na silnici při kontrole zelenou kartu nechtěli. Ale chtěli 20eur za nerozsvícená světla. Ukecal jsem je na 10.
Re: Autem do Černé Hory
10. 03. 2013 19:15
To mdr: Dnes jsem překročil černohorské hranice. S kartou jsem neměl problém nikdy. Já tam mám napsáno, že pro Srbsko je to omezeno na ty zeměpisné části Srbska, které jsou pod kontrolou vlády Srbska. Vím, že když jedeš do Kosova, musíš si na hranicích koupit jejich (informace od kolegy, který tam žije). Na druhé straně je seznam států, kde karta platí. Já tam mám (mimo jiné) MNE ČERNÁ HORA - ASSOCIATION - NATIONAL BUREAU OF MONTENEGRO INSURERS. Karta je platná od 1.1.2013 a dostal jsem ji před koncem minulého roku od pojišťovny Kooperativa.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
Fox
Re: Autem do Černé Hory
10. 03. 2013 19:41
To Mike. Jak tam teď je?
Re: Autem do Černé Hory
10. 03. 2013 19:49
To Fox. Od středy lilo. Dnes se trochu roztrhalo a v noci má opět něco přijít a do čtvrtka má opět pršet. Jinak teplo okolo 15 stupňů. Minulý víkend jsem byl v Ulcinju. Moře studené, akorát kolega, který je muslim, se tam omyl při pravidelné modlitbě. Tento týden se prý už koupali na Velike plaži Rusové.
Tož tak
Mike
Re: Autem do Černé Hory
10. 03. 2013 21:06
To mdr: na zelené kartě to mám taky tak dost nešťastně napsané, jako Ty. V r. 2010, ještě před cestou do MNE, jsem kvůli tomu byl i na pojišťovně Alianz, kde mě k tomu dali nějaké vysvětlení v angličtině. Naštěstí jsem to nepotřeboval na hranicích nijak vysvětlovat. Proč na zelené kartě není přímo uvedené MNE, to dotěď však nechápu.
avatar
mdr
Re: Autem do Černé Hory
11. 03. 2013 08:33
Mike, Karel M.: Tak já nemám MNE ani na přední, ani na zadní straně. Ale tu větu o platnosti pojištění pro Srbsko i v Černé Hoře mám anglicky přímo na Zelené Kartě.

Fox: Stačí mít přes den rozsvícená denní světla, přičemž nesvítí zadní?

Díky.
avatar Re: Autem do Černé Hory
11. 03. 2013 13:26
pokavad ty denni svetla sou homologovana a splnuji STK zeme kde je auto registrovane tak stacej, daj se sehnat i cervena denni led svetla pro zadni montaz ale mam dojem ze u nas jeste nemaj homologaci ...
Re: Autem do Černé Hory
11. 03. 2013 13:46
Při vší úctě k černohorským policistům: že by věděli, v které zemi jsou jaké předpisy, o tom silně pochybuji. Přesto, že mám také LED denní svícení, raději zapnu velká světla na autě, je to jistější, než se dohadovat.
Re: Autem do Černé Hory
11. 03. 2013 13:50
To mdr, Štír: Teorie je jedna věc a nasraný policajt druhá. Kolegové vozí oktávky, které mají denní svícení provedeno z výroby (no vypadá to jako mlhovky) Mají s tím vcelku problémy a několikrát se už dostali do konfliktu s místními strážci zákona. Rada je jednoduchá: V Bosně a Černé Hoře zapínejte klasická potkávací světla. Já to tak mám a neměl jsem problém. Výmluvy typu "je to homologováno" nemají šanci.
Tož tak
Mike
Re: Autem do Černé Hory
11. 03. 2013 21:16
V Bosně mě zato zastavily a řekly mi at si rozvítím klasická světla(jen upozornění,bez pokuty),v Černé hoře jezdím 3 roky (dení svícení led) a ani jednou mě nic neřekly a to mě kontrolovaly asi 5 krát.
Luboě
avatar Re: Autem do Černé Hory
11. 03. 2013 22:39
Na celém Balkáně jsem používal jen denní svícení a nikdy mne nikdo neupomínal a to těch policajtů cestou bylo.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
30. 04. 2013 14:43
hledám ubytování v na severu BiH na jeden den jedeme(24.5.) do žabljaku a nechci projíždět bosnou v noci
Re: Autem do Černé Hory
10. 05. 2013 17:39
Dobrý den. Jedeme letos v červenci poprve do Černe Hory ( Ulcinj)
Můžete mi prosím poradit cestu jak je to nejlepší? Děkuji moc
Fox
Re: Autem do Černé Hory
10. 05. 2013 18:00
Dobrý den. Vyskoušeli jsme už několik tras,ale nakonec pro nás nejrychlejší a nejpohodlnější vyhrala klasika.

Videň-Graz-Maribor-Zagreb-Split. Pod splitem přespíme v kempu. Většinou v Duče. (Camp More). Párkrát jsme tam sehnali i karavan cca 20euro za noc. Ráno v 6.00 odjezd do MNE. Kolem 13.00 jsme v Ulcinj. Cesta z Krkonoš do Duče se dá i za 14-15hodin. Býváme tak mezi 19-20 hodinou v kempu.A to vždy v pátek. Vsobotu ráno razíme dál. V tuto dobu je nejmenší provoz.
Re: Autem do Černé Hory
10. 05. 2013 18:27
Jedeme letos 5. července poprve autem do Černe Hory, může mi někdo poradit nej cestu? Jedeme do Ulcinj smiling smiley
Re: Autem do Černé Hory
10. 05. 2013 19:41
ludmila1109: ale o tom se tady uz doborou pul hodinu bavime, Mlho!
Re: Autem do Černé Hory
10. 05. 2013 21:01
To ludmila1109:
Jde o to co je nej. Za posledních pár let jsem tu v MNE asi po šedesáté. Nejrychlejší trasa je Wien-Graz-Maribor-Zagreb-Vrgorac-ljubuški-Bileča-Nikšič-Podgorica-Bar-Ulcinj (Brno Podgorica jezdím za 12 hodin) (variantu Vrgorac-Ploče-Dubrovnik-Herceg Novi-Tivat-Petrovac-Sutomore-Bar-Ulcinj nedoporučuji, v tento termín tam bude strašná gužva).
Nejkratší je to přes Maďary a Bělehrad, ale v tento termín nevím, nevím. Pak je možné zkusit přes Maďary a Bosnu (Banja Luku). Variant je plno.
Hlavně jsi nenapsala odkud vyjíždíte. Bude úplně rozdílná trasa od Chebu nebo z Ostravy.
A teď se budu opakovat..... co je nej????
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
Re: Autem do Černé Hory
10. 05. 2013 21:07
Ono záleží, co si od cesty kdo slibuje. Rychlost, kochání se přírodou, směska obojího apod. Ani tak odpověď není jednoznačná, každému vyhovuje něco jiného, jiný jízdní styl , odpočinek apod. Navíc riziko dopravní zácpy v určitých dnech a měsících nejen na hranicích, ale i mýtnicích atd.
Re: Autem do Černé Hory
11. 05. 2013 03:17
Jedeme s Prahy. Chci jet pres Slovensko, Madarsko,Srbsko a Černa Hora protoze tam nejsou take poplatky. Jde mi hlavne o to aby jsme nenarazili nekde na nejake hory ale jeli normalni cestou. Jedeme fabkou, sice novou ale neni to auto na slozite cesty. Jeli jsme takhle jednou do Alp v Rakousku a navigace nas vzala pres Italii, museli jsme se pres ty hory dostat zase do Rakouska a to tedy byl zazitek. Myslela jsem ze tam fabku odprasknem, byli jsme skoro ve 3000 nm, krajina to byla nadherna ale ne na nase autí.
Re: Autem do Černé Hory
11. 05. 2013 11:29
To ludmila1109: Tak s těmi poplatky nevím. Slovensko, Maďarsko dálniční známky, Srbsko mýtné. Hory jsou až na jihu Srbska a v Černé Hoře, ale takové výšky tu opravdu nejsou. JInak je to po dálnici až do Bělehradu a pak jsem jel na Čačak, Užice a Nova Varoš do Bijelog Polja (MNE) a pak klasicky přes Mojkovac, Kolašin údolím Tary do Podgorice (ta se dá už dnes projet po čtyř pruhovém obchvatu až do Golubovců) Teď se dělá obchvat Golubovců, ale nevím, jestli to do prázdnin stihnou). Pak už klasika okolo Skadarského jezera, tunel Sozina (2,5 eur) na pobřeží a po jadranské magistrále přes Bar do Ulcinju.
Pokud pojede jeden řidič doporučuji někde mezi Bělehradem a hranicemi MNE nocleh. Je tam spousta motelů. Pokud dva na střídačku dá se to ujet za (CZ-3,5;SK-2;HU-3;Hr HU-Beograd 1,5; Beograd - Podgorica 7;Pg-Ul 2,5) to je necelých 20 hodin + přestávky, takže celý den v autě.
Také se musí počítat se zpožděním na hranicích, kolega v sezoně několikrát stál na HU-SRB hranicích i 6 hodin, na hranicích SRB-MNE klidně i 4. Jsou tam holt moc důslední.
Jinak v Srbsku se to dá vzít i z Novog Sadu na Šabac, Valjevo a Požegu, ale to je jen varianta. No holt přeji dobrý výběr trasy.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
Re: Autem do Černé Hory
11. 05. 2013 21:19
Přes Srbsko do MNE jsem nikdy nejel, proto jen zvýrazním imformaci od Mikeho. Na hranicích HU - SRB u Szegedu na dálničním přechodu jsem stál v r. 2008 při cestě do Bulharska neskutečných 6 hodin. Počátkem prázdnin se totiž vrací velké množství Turků, kteří pracují v Německu ,na prázdniny do své rodné vlasti. To je příčinou těchto kolon. Jestli se dá tento dálniční přechod nějak rozumně objet, nevím. Až se však na dálnici zastavíš v koloně, je již pozdě.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.