Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autem do Černé Hory

Autor lk 
Re: Autem do Černé Hory
28. 12. 2012 14:10
Mirku - díval jsem se do mapy Evropy, je sice postarší, máš však pravdu, ta cesta před hranicí BiH - MNE je tam nějak divně zakreslena, jak kdyby jí část chyběla. A se svou Oktávkou bych nerad riskoval poškození spodku. Docela Ti závidím Tvůj obytný vůz. Kdekoliv zastavíš a můžeš odpočívat.
Takže asi bych to vzal přes Mostar a pak na Trebinje. Ještě však nevím, zda jet nonstop ( po tmě i s většími pauzami - v autě se mě však nedaří moc usnout), nebo hledat nocleh někde před Mostarem - pokud vyjedu brzy ráno, měli bychom tam být někdy večer.

Karel
avatar Re: Autem do Černé Hory
30. 12. 2012 19:13
Ta cesta je značena E762,ze začátku celkem v pohodě,ale po nějakých x km se zužuje a pak zcela mizí na polňačku,někde zcela chyběla..Jezdí tam spíše terení auta,Octavku by jsi asi spodem urval.Je moc nízká.Manželka skoro zkolabovala,hlavně když jsme někoho potkali.Spolujezdec je stále na propastí.A pohled dolů na vraky ji k životu moc nepřidával.Třešničkou je pak BiH - MNE celnice,polorozpadlím mostem pro jedno auto,kde při průjezdu poskakovali shnilé pražce,jak zápalky,ale vydržel i naší 3,5 tunovou váhu.Samo,že už nikdy tady nepojedeme.Jinak cesta přes Banja Luku,Jajce údolím řeky Vrbas a Neretvy až do Mostaru je v pohodě,krásná asvaltka,doporučuji přespat někde na cestě,třeba v Maďarsku a jet ji přes den,k vůli krásné krajině.Jinak pak jsme s Mostaru jeli na Metkovič a Opuzen a po magistrále do MNE.My spaní neřešíme,tak nemohu sloužit,máme vše v autě.Podle mne by nocleh neměl být problém,třeba Jajce.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
30. 12. 2012 20:49
Ahoj.
Trošku to mám proježděno a tras je z Mostaru na MNE je spousta. Hned za Mostarem se dá je na Nevesinje a pak přes Gacko do Bileči. Z Bileči buď na Trebinje nebo nahoru na Nikšič a ve Vilusi sjet do Boky kotorské. Jak jsem psal výše pohodové cesty. Nebo za Mostarem směr Stolac a ve Stolacu buď na Bileču nebo na Trebinje a nebo z Mostaru do Čapljiny a pak přes Metkovič k moři na magistrálu. Vše projeto buď Oktávkou nebo Fábií. Nikde žádná polňačka ani nic extrémního.
Tož tak Mike
avatar Re: Autem do Černé Hory
31. 12. 2012 22:03
Mike,psal jsem jen o jedné trase a to ze Sarajeva po E762 /18/ a MNE E762/M18/,ta určitě pro Octavii není to pravé ořechové.Je to směr Sarajevo,Trnovo,Brod,Čelikovo Polje,Bastasi a přechod do MNE poblíž je Hum ?? . Ani v mapám Google není ta cesta moc znatelná,u přechodu i chybí.Za přechodem v MNE směr Pivsko jezero je cesta již OK,ale část kaňonem v BiH je fakt asi nejhorší co jsem kdy k moři jel. Samozřejmě,že tras je více a mnohem lepších,ale chtěl jsem zažít trochu adrenalinu a projet hory Durmitoru a Lovčenu,včetně kaňonů Tara a Morača a až do Albanie.Cesta trvala měsíc a najeto přes 3000 km.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (31. 12. 2012 22:48).
Re: Autem do Černé Hory
01. 01. 2013 08:48
Ahoj.
Teď se koukám do své mapy. Je to cesta, kterou jsme jeli, když jsme jeli z Podgorice do Banja Luky. Jeli jsme Oktávkou a bez problémů. Od Brodu do MNE mají kamiony zákaz, jediný problém byl, když jsme potkali autobus na pravidelné lince Podgorica-Sarajevo.Google mapy toto moc neznají, ale openstreetmap ano.
Jinak přeji vše nej v novém roce, spoustu kilometrů po Balkánu a plno pěkných zážitků.
Tož tak
Srečan i siguran put¨
Mike
Re: Autem do Černé Hory
01. 01. 2013 14:03
Ahojte, přeji vám všem cestovatelům také vše nejlepší v novém roce, zvláště pevné zdraví. Nemoc mě právě v tom odcházejícím roce připravila o možnost cestovat, teď se zdá vše v pořádku, takže mě to snad již letos zase vyjde.Byl jsem v MNE celkem již 4 krát, ale vždy jsem jel pouze přes Chorvatsko kolem pobřeží. Mám rád hory, takže jsem nikdy nevynechal výlet - sjezd z Lovčenu těmi serpentinami dolů do Kotoru, byl jsem i v Žabljaku i kaňonu řeky Tary.Letos bych chtěl poprvé zkusit právě tu trasu přes Banja Luku, Jajce. Ale jak píše tvsat, je při cestě přes Sarajevo po E762 směrem na Nikšič před hraničním přechodem BiH - MNE problém s kvalitou cesty, která není moc vhodná pro nízkou Oktávku, tak to asi dál vezmu na Mostar, ale nechci jet až do Metkoviče a pak kolem pobřeží - tam to již znám z předešlých cest. Za Mostarem tedy odbočím vlevo, pak kolem Bilečko jezera do Trebinje, pak na Vilusi a sjezdem dolů do kotorského zálivu a vyjedu v Risanu. A pak již nemusím použít ani trajekt, do Svatého Štefanu, kde budu pravděpodobně ubytován, se dostanu již po pobřeží. Tato trasa snad již bude bez problémů sjízdná.
Škoda té trasy přes Sarajevo, co se týká přírody je asi hezčí, avšak plně naložená Oktávka je až příliš nízká... Stejně nechápu, proč tam neopraví tu cestu - o jak dlouhý úsek se asi jedná? Asi vztahy mezi BiH a MNE nejsou moc dobré.
avatar Re: Autem do Černé Hory
01. 01. 2013 20:59
Odhaduji tak asi 10 km??? fakt přesně nevím,ale ta nejhorší část je omezena cedulemi na 10km/hod. To svědčí o její kvalitě,autobus jsme při našem štěstí také potkali,dosti jsem se zapotil,když jsme si vyhýbali.Bohužel,jsem mírně širší než osobák a navíc jsme jeli na té horší straně,u srázu.Ta nová cesta do Kotoru /Risanu/ je nová,asi tak 6m široká asfaltka.Pokud chceš zážitek,tak místo nové sjeď tou starou,přímo do Kotoru od mauzoleja,25 krásných serpentin a letecké pohledy na záliv.Jinak mrkni na naše fotky [tvsatchybny-odkaz-rajceCesta_po_Balkane_2012] je to tam vidět.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
02. 01. 2013 02:39
Jak píše tvsat,je to dost mizerná cesta,nedoporučuji. Já jedu letos poprvé s přívěsem do Ulcinju,tak také přemýšlím kudy jet. Zatím to vidím přes Bělehrad pak Podgorica Bar a Ulcinj. Jel jsem tam tudy 3 krát a zdá se mi to celkem v pohodě. Až do Bělehradu dálnice a pak už jen klasická cesta místy dost klikatá.
avatar Re: Autem do Černé Hory
02. 01. 2013 12:47
Luboši s přívěsem jedině tak jak píšeš,nebo třeba přes Banja Luku a Jajce na Mostar a pak klasika na Metkovič a dál po magistrále /rok 2009/.My přespáváme v kempu Rio u Opuzenu a na druhý den jedeme do MNE. Na Veliké pláži jsou dva nové kempy a jeden FKK,známá Ada Bojana.My byli v kempu Safari Beach,kousek vedle je Tropicana Beach. Nevím který s těch dvou je lepší,my platili 15 E/noc,ze vším všudy,včetně elektřiny a internetu.Jinak uklízečka non stop od rána do rána,uklízeno,voda teplá stále.Mrkni na fotky. Tu cestu co jsme letos jeli by jsi možná sjel,ale raději to nezkoušej.Poněvadž by jsi jel tak jako my po blbé straně,srázů a krajnice jsou nezpevněné a nikde není zábradlí.Kde se to utrhlo tak nasypali hromadu štěrku jako upozornění.My jsme jeli tu část v MNE jak píšeš,ale napojili jsme se až nahoře na Taře a pak na Podgoricu,Bar a po magistrále do Ulcinj.Jinak Ulcinj je katastrofa,non stop zácpa v obou směrech od Veliké Plaže až do města.Vozím skútra,tak jsem jeho výhodu využíval na 100%,kličkování mezi auty a do půl hodinky ve městě,autem tak 1,5 hodiny.Jednou jsme šli i večer procházkou,ale zpět totální černo,světla tam moc nesvítí,myslím tím k plážím do kempu.Určitě ti to doporučuji,nám se tam strašně líbilo,jen kdyby to bylo blíž.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
02. 01. 2013 22:48
Ahoj,já byl v safari beach letos(2012) už podruhé,24.6-8.7 2012,ten druhý mi připadá za stejné peníze odost skromnější,chudší.
Fotky mi nejdou otevřít,když tak mám email 72lubos@seznam.cz tak tě poprosím o odkaz tam.
Jedu letos do ulcinju-Bar po 8mé tak už jsem se trochu naučil kdy tam jezdit. tam začíná největší provoz kolem 5.7.
Já doufám,že už bude hotový most u pláže a tím se vyhnem cesty kolem těch restaurací a kolotoču kde jsou ty největší zácpy.
Třeba se tam někdy potkáme. Já tam potkal v tom kempu ta 5-6 rodin s čech. Jednou dokonce paní žijící 25 let v německu a přitom byla tady s karlovarska a já znám její rodinu. Dost se tam zastavují motorkáři na jednu až dvě noci a pokračují,převážně tedy moraváci.


luboš
avatar Re: Autem do Černé Hory
03. 01. 2013 22:44
Tak to my jsme tam našince nepotkali,pouze D apd. Pošlu ti odkaz na e-mail.Nějak to odkazy na rajce nebere.

MirekŠi



Upraveno 2krát. Naposledy upravil tvsat (03. 01. 2013 22:47).
Re: Autem do Černé Hory
04. 01. 2013 02:07
Super fotky,děkuji moc.
Já když je vydím,mám chut nosit věci do karavanu a vyrazit. Je tam mnoho míst kde jsme také byly. Musím dát dohromady fotky co mám a také ukázat. Dnes jsme určily datum kdy vyrazíme 21.6 a předpokládám do 5.7 budem v kempu safari pak dvoudení jízda s přenocováním domu,mám to trochu dál než vy, Karlovy Vary.(1550km)

Luboš
avatar Re: Autem do Černé Hory
04. 01. 2013 19:37
Toto je ta adresa na naše fotky,zkuste ji zadat ručně v tomto formátu tvsat.rajce.idnes.cz nevím proč odkaz na "rajce" na tomto fóru nejde zobrazovat,když se sem zkopíruje

MirekŠi



Upraveno 3krát. Naposledy upravil tvsat (04. 01. 2013 19:42).
avatar Re: Autem do Černé Hory
04. 01. 2013 19:54
Já bych to zkusil takto
Tvsat rajče
Admin předělal vkládání fotek z rajčete více info [forum.ihvar.cz]
Re: Autem do Černé Hory
05. 01. 2013 09:01
tvsat - a fotky při průjezdu BiH nemáš?
Re: Autem do Černé Hory
05. 01. 2013 15:04
:-D

Kdyz jsem loni nekoho upozornoval, ze ta cesta (E762) rozhodne neodpovida tomu, ze ma Ecko, dostal jsem do kozichu. Ale s oktavkou netreba mit strach, jel jsem to ve ctyrech s Lagunou a bez problemu. Sice chvili couvacka (ctyrnapravova sklapecka v protismeru), ale co, dovolena je od "dovolovat si" :-)

Jedine, na co potreba dbat je plan. Proste je tam prumerna rychlost do 30 km/h.
avatar Re: Autem do Černé Hory
05. 01. 2013 17:12
Ne fotky nemám,spolujezdkyně odmítala cokoliv dělat jiného než "kolabovat" , ale celé natáčela sama kamera,kterou mám nahoře vedle zpětného zrcátka. Ono to naše auto je trošku větší než osobák. Přesně tak jak píše Jozka,není to rychlovka,ale dá se,nebýt těch pár kritických kilometrů,tak pohoda.Kdo chce vidět nedotčenou a krásnou přírodu,musí něco pro to obětovat.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
06. 01. 2013 13:44
Priznam se, ze cesta Sarajevo - Zabljak mi uz zustane navzdy v pameti. Zazitek sam o sobe. Uzasne, uchvatne, dechberouci. Ze Sarajeva kanonem nahoru, kanonem do Brodu dolu. Za Brodem nas zastavil bosensky policajt, ale duvod by se dal shrnout do otazky, kterou mi polozil. "Vis kam jedes?", po ujisteni, ze do Durmitoru pochopil, ze minimalne tusim. Ze nejsem jeden z tech, co maj za oknem nafouknujtej plovaci kruh a tesej se, ze budu za dve hodiny v Dubrovniku (je to sto kilaku vzdusnou carou). Ze vim, ze me ceka cas nahusteny zazitky. A skutecnost predcila me ocekavani. Uz zminovana "E762", dreveny most podobny tomu na Luznici v Dobronicich, jen kratsi a v horsim stavu. Uzasny kanon Driny a Pivy. Pak odbocka, ktera vede do skaly. Nastoupani do nadmorske vyse Misecek behem par kilometru serpentin. Rychle setmeni (jeli v zari) a navrat o par kilometru zpet do Trsy. Krcma a spani v chatkach
(nad ocekavani komfortni na to, ze venku bylo pet stupnu) za par susnu a vyborne jidlo v mistni krcme. Skveli lidi (rok na to jsme se tam staveli a poznali nas), pak cesta pres Durmitor, po uzoucke, nechranene, avsak uz asfaltovane ceste (az do 1907 m.n.m.). Zabljak a kemp "U uchylaka" (rok na to jsme zjistili, ze jeho oplzlost plyne z toho, ze je tam sam, protoze jinak je to pod pantoflak - "ty mas voji velitelku, ja mam svoji velitelku"winking smiley :-) Nadherny trek v Durmitoru do ledopve jeskyne, bez vstupneho, je to totiz tri hodiny tam do dvou tisic, tri hodiny zpet, uchvatny most pres Taru, neskutecna silnice kanonem Moraci. A na konci toho vseho Podgorica. Skvely zeleninovy trh, hned naproti skvela masnicka se skvelymi klobasami a kostkami prsutu. Pak uz jenom tunel Sozina (ackoliv jsem si sliboval, ze budu drsnak a pojedu pres kopec) a vidite to. More. Vyberte si co chcete. Hotel, apartman, kemp. Od Ulcinje po Hereceg Novi. Krasna stara mesta... Skvele koupani... Jednou se tam vratim. Protoze proti tomu je jakakoliv navsteva Chorvatska bleda. Nevyrazna.

Tohle neni pro kazdeho. Na to v sobe musite mit


Kapitana.
avatar Re: Autem do Černé Hory
06. 01. 2013 21:04
Já si myslím,že případné zájemce o tuto cestou nebudeme více s Jozkou odrazovat.Po překonání a přechodu hranic BiH - MNE vás čeká normální široká cesta neuvěřitelnou přírodou a množstvím tesaných tunelů kolem Pivsko jezero.Těch tunelů bude určitě nějaká stovka ?? Pohled do kaňonu s jezerem až s modrou vodou je neuvěřitelný,někde až nějakých sto metrů hluboko.Prostě a krátce řečeno,za to to určitě stojí,jednou v životě tohle vidět.Jinak do Žabljaku je vybudována z Kotoru nová krásná cesta.Při cestě zpět doporučuji pak jet Taru a Moraču a vyjet na mauzolejum na Lovčenu a pro ty,kterým by to bylo málo,tak využít staré cesty do Kotoru od mazoleja s 25-zatáčkami,ze zakoupením pršutu a leteckým pohledem na Kotor a celý záliv. Přeji všem aby se jím jejich sny v roce 2013 splnily,bezezbytku.Krásné počasí a zážitky s cest k Jadranu

MirekŠi
avatar
mdr
Re: Autem do Černé Hory
02. 02. 2013 13:35
Jožko, ta cesta mě láká. Vyrážíme 1. září, chceme přenocovat u Balatonu, pak Sarajevo, nocleh a prohlídka města, pak bychom chtěli dojet do Trsy nebo Žabljaku, nocleh, procházka kolem Černého jezera a pak údolím Tary a Morači přes Podgoricu do Ulcinje a Ady Bojany. Když říkáš, že jsi to jel ve čtyřech s Lagunou, tak ve dvou s P308SW bych si to taky troufnul. Jen se chci zeptat, kolik času je potřeba na cestu ze Sarajeva do Trsy s případným kocháním se?

Mirek
Re: Autem do Černé Hory
04. 02. 2013 08:45
To mdr: Např autobusy Podgorica - Sarajevo jedou asi 7 hodin. My s kolegou jsme jeli v zimě z a stihli jsme to asi za 4 hodiny i s malým kocháním. Předpokládám, že do Trsy za 3 hodiny bez kochání, s kocháním kolik je libo. Ujeto ve dvou s oktávkou 1,8 4x4.
Tož tak
Mike
avatar
mdr
Re: Autem do Černé Hory
09. 02. 2013 11:05
Našel jsem si video

a už začínám slintat. Je tam na začátku i ukázka toho špatného úseku před hranicí a jestli tam není horší místo, tak si na to troufnu. Fakt to za ten zážitek stojí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (09. 02. 2013 11:07).
Re: Autem do Černé Hory
09. 02. 2013 16:32
Horší místa tam nejsou,spíš situace. Stačí potkat nějakého místního motoristu proti sobě. A já tam potkal autobus,zastavil jsem na kraji,tedy alespon jsem si to myslel. Přesvědčil mě že tam mám ještě 40 cm od srázu,nějak jsem mu nemohl vysvětlit,že já už blíže tomu srázu nebudu couvat,ale musel jsem a když už jsem se začínal malinko naklánět,měl jsem nahnáno. Docela jsem pak nevěřil když jsem se podíval do zpětného zrcátka a tam další autobus plnej lidí a dělal to co já. Docela odvaha od toho řodiče. Jestli jedeš osobákem,tak uplně v pohodě,já jel jednou osobákem a dvakrát dodávkou. Letos už asi né,pořídil jsem karavan 7m.
Pořídil jsem si kameru na přední sklo,tak dám příště video s cesty Beograd-Podgorica-Ulcinj
ahoj všem luboš
avatar Re: Autem do Černé Hory
10. 02. 2013 20:17
Tak to místo s 10-kou není před hranicí,ale zhruba asi v polovině.Není to to nejhorší,je tam jeden úsek kde cesta chyběla a byla tam zatáčka a do kopce,tak musela manželka jít pěšky,jestli něco nejede.Jinak samozřejmě autobus nás neminul a jak píše kolega Luboš,je to tak tak se vyhnout.Já jsem to zvládal,ale manželka ne,spolujezdec to má horší,stále sedí nad roklí.Před hranicí je to již OK,tam je cesta bez problémů,jezdí tam rafťáci s kempů.Ten most nebudí moc důvěru,ale vydržel.Jinak ta cesta za hranicí v MNE jak je na videu,je celá tak krásná a široká. Já to také již nepojedu,jsem rád,že jsem to viděl a náš plně naložený 3.5 tunový drobeček 6.5 m dlouhý to projel a neskončil někde na věky dole v kaňonu. Osobák,pohoda,není co řešit.Také cestu natáčela kamera umístěná nahoře pod alkovnou a když jsme si to včera pouštěli,tak to natočené zase tak hrozně jako ve skutečnosti nevypadá,dívá se na to lépe než s kabiny auta při jízdě.
Ta cesta je natočena v roce 2011,my to jeli v loni,tak asi za rok se trošku zhoršila,zatím to vůbec neudržují,nechápu proč to nerozšíří a nespraví,vede to snad jednou s nejkrásnějších částí BiH.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (10. 02. 2013 20:20).
avatar
mdr
Re: Autem do Černé Hory
24. 02. 2013 20:58
To by mě zajímalo, jak to řeší ti autobusáci, to posílají taky někoho dopředu, aby se podíval, jestli něco nejede?
Re: Autem do Černé Hory
24. 02. 2013 21:33
Ty to právě moc neřeší,prostě jedou a ty se třeba pose. Já to zažil dvakrát a stačilo mi. Ale zas tak hrozné to není,prostě coubneš to širšího místa a jede se dályawning smiley
Re: Autem do Černé Hory
27. 02. 2013 17:12
Potkal jsem tam sklapecku s dvaceti kolama a zadne dramo. Jen dlouha couvacka :-)
Re: Autem do Černé Hory
27. 02. 2013 18:40
Tak já autobus před sebou a další naproti to couvání fakt zážitek ještě,když vedle mě ječí vystrašená žena.Ti autobusáci jsou zvyklí a berou to jako rutinu.
avatar
mdr
Re: Autem do Černé Hory
28. 02. 2013 09:37
Já na to už svoji ženu začínám připravovat tongue sticking out smiley
Re: Autem do Černé Hory
28. 02. 2013 11:55
zmiňovana E762 + pár foto z loňské dovolené

[www.rajce.net]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil choséé (28. 02. 2013 11:59).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.