Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autem do Černé Hory

Autor lk 
Re: Autem do Černé Hory
21. 06. 2009 15:33
Dobrý den. Zelenou kartu musíte mít při cestě všude di zahraničí, zvláště pak do Černé Hory. Pokud budete mít auto půjčené myslím si, že by jste měla mít papír od majitele, že Vám ho zapůjčila. Nejsem si jistý, zda toto bude někdo požadovat / podle mne je do toho každém prd s čím jedu/ ale jistota je jistota..Nejlépe je zeptat se na nějaké pojišťovně, kde je pojištěné auto. čau
Re: Autem do Černé Hory
21. 06. 2009 15:36
Dobrý den. Zelenou kartu musíte mít při cestě všude di zahraničí, zvláště pak do Černé Hory. Pokud budete mít auto půjčené myslím si, že by jste měla mít papír od majitele, že Vám ho zapůjčila. Nejsem si jistý, zda toto bude někdo požadovat / podle mne je do toho každém prd s čím jedu/ ale jistota je jistota..Nejlépe je zeptat se na nějaké pojišťovně, kde je pojištěné auto. Tak teď jse si zadal do googlu - cesta půjčeným autem do zahraničí - a našlo mi to toto: Ano potvrzení musí být, notářsky ověřeno a nejlépe ještě přeloženo do AJ nebo NJ.čus
Re: Autem do Černé Hory
23. 06. 2009 11:40
To Alien: Snad nežiješ v domění, že jsem jakési červené barvy dával já? To nemůžeš myslet vážně?
Re: Autem do Černé Hory
23. 06. 2009 11:44
To Alien. Nakonec to vydíš o sloupec nahoru - kdosi se ptá na cestu s půjčeným vozem - člověk to aktivně vyhledá na netu a ještě dostane červenou. Já zásadně názory druhých nehodnotím anonymně. Pokud už, tak to píšu veřejně na fórum - viz předchozí strana.
Re: Autem do Černé Hory
23. 06. 2009 12:10
jar2004 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Alien. Nakonec to vydíš o sloupec nahoru -
> kdosi se ptá na cestu s půjčeným vozem - člověk to
> aktivně vyhledá na netu a ještě dostane červenou.
> Já zásadně názory druhých nehodnotím anonymně.
> Pokud už, tak to píšu veřejně na fórum - viz
> předchozí strana.

Čoveče pravdu máš, tady se prostě červená jen za to, že tady vůbec cokoli člověk napíše. Tedy omlouvám se.
Re: Autem do Černé Hory
23. 06. 2009 18:35
Re: Autem do Černé Hory
01. 07. 2009 09:45
Měl bych dotaz..když jedete přes Slovensko do Maďarska a bez Slovenské dálniční známky..kde sjíždíte z dálnice..v Břeclavy nebo to stačí až v Kútách?
avatar Re: Autem do Černé Hory
01. 07. 2009 10:30
Musí se sjet u nás,překročením hranice je nutná slovenská DZ.

MirekŠi
Re: Autem do Černé Hory
12. 07. 2009 05:34
Chcel by som sa opýtať na výšku mýtneho na srbských dialniciach a či sa dá platiť aj Eurom?
Re: Autem do Černé Hory
12. 07. 2009 10:48
Myslím že je to 2x asi 5EUR pokud platíš srbskou měnou a pokud platíš eurem tak 2x6 eur(Subotica- Novi Sad a Novy Sad - Beograd)
Re: Autem do Černé Hory
13. 07. 2009 12:54
Ďakujem pekne za odpoveď.
Re: Autem do Černé Hory
15. 07. 2009 00:59
zdravím všechny. Nemáte někdo zkušenosti s cestou do čh-vnitrozemí: sk-hun-BiH(sarajevo a pak přimo na Nikšič)? Ja vypadá cesta a přechody apod...? Popř.popojížďky v centr.ČH po "okreskách" a "spojovacích cestách". Plánuji prvojízdu a moc by mi to pomohlo. díky moc...
Re: Autem do Černé Hory
17. 07. 2009 15:55
To Shiroco: Hlavní cesty v Černé Hoře jsou opravené a v podstatě na dobré úrovni, místní komunikace jsou trošku užší, ale při zvýšené míře opatrnosti se dají v pohodě projet. Mohu jen doporučit např cestu z Kotoru na Cetinje (málem jsem si tam ukroutil ruce, ale ty výhledy na Boku), okolí Cetinje, Lovčen, zajímavé jsou cesty v okolí Žabljaku, opět krásné výhledy. Cesta ze Sarajeva do Nikšiče okolo Pivských jezer je sjízdná, v Bih by měl být jen jeden pontonový most. Autobus jezdí trasu Sarajevo-Podgorica asi z 6 hodin.
Re: Autem do Černé Hory
20. 07. 2009 16:00
ok. Díky moc Mike. Každý ujištění je dobrý:-). Chci se motat kol.Žabljaku, Mojakovce, pak Podgor. a po pobřeží zpět. Snad jen "zkratka" ze silnice Plužine-Nikšič na Šavnik na nějaké mapě je, na jiné ne. Tak počítám, že prostě bude; i třeba jen štěrkovka. Tak pěkný léto všem...jo ještě dotaz: zda nemáte nějaké zkušenosti s "přihlašovací povinností a bílou kartou" přímo na policajtech (když se člověk nikde neubytuje)? Jestli to šlape, "úřední hod." a tak..?? Budu mít trochu čas.pres:-(.... Podobné permity mají i Rusové a tam to bylo vždycky ouřadování na půl dne...Díky
Re: Autem do Černé Hory
20. 07. 2009 18:33
To Shirocco: Trasu Nikšič - Šavnik-Žabljak jsem jel v lednu. Na některýh místech prohrnuty 2-3 metrové závěje, na většině povrchu uježděný sníh, ale projet to šlo v pohodě. Předpokládám, že teď přes léto to bude úplná pohoda. S bílou kartou se na policii nechodí. Existují tu turistické kanceláře (v každém větším městě), ve kterých se hlásí. Doporučuji, se aspoň na jednu noc ubytovat v nějakém hotelu a pak se na to vymlouvat. Přihlašovací povinnost mají totiž ubytovatelé a v soukromí na to kašlou. Na hranicích je pak možné se prokázat ubytováním v hotelu. Zatím na hranicích problémy nejsou. Mnoho štěstí
Re: Autem do Černé Hory
20. 07. 2009 22:04
ok..díky...ať to šlape..
Re: Autem do Černé Hory
27. 07. 2009 19:28
Na hranicích po nás žádné doklady o ubytování nechtěly. jen technický prukaz a zelenou kartu. Ani do auta nechtěli, letos se ani na cigára neptali a že jsem jich pár vezl.
Re: Autem do Černé Hory
30. 07. 2009 13:21
zdravím, asi tomu nebude hned tak konec:-)...mám další dotaz: známí mi blbnou, že v čh platí jen "mezinár.řidičák", nebo ten "nový" s EU znakem! Nevíte o tom něco? co řidičáky vydané cca 1995-98?? díky..
Re: Autem do Černé Hory
31. 07. 2009 03:53
To shiroco: jo, blbnou.Mám řidičák s cz a v pohodě. Na hranicích je zajímá jen techničák a zelená karta a můj mi kontrolovali několikrát a problém nebyl (tedy s řidičákem)smiling smiley
Re: Autem do Černé Hory
31. 07. 2009 07:34
To Mike: přesně takový informace mi vyhovují, díky thumbs up.
Re: Autem do Černé Hory
07. 08. 2009 12:28
Dnes ve zprávách v Radiožurnálu (v 9,00 hod) hlásili, že na hranicích Srbska a MNE dělají problémy s našimi staršími "Zelenými kartami". Uznávají pouze nové, na kterých je správně uvedeno, že platí i pro Srbsko a Černou Horu (musí tam být správný kód země: SRB ). Jinak chtějí zaplatit pojištění na místě. Takže kdo tam jede, má si to zkontrolovat a případně u naší příslušné pojišťovny si nechat vystavit novou Zelenou kartu.
Tady je odkaz:
[www.rozhlas.cz]

Zadejte čas 9:00 přehrejte si to.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Ivan143 (08. 08. 2009 11:42).
Re: Autem do Černé Hory
07. 08. 2009 17:09
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:20).
Re: Autem do Černé Hory
08. 08. 2009 11:46
Omluva. Samozřejmě že kód je SRB. V náhledu mi to ukazovalo správně, ve finále po odeslání se "B" ztratilo za smajlík. Přidal jsem mezeru a je to OK. Ale měl jsem si toho hned všimnout. Díky za upozornění.
Re: Autem do Černé Hory
13. 08. 2009 22:29
4.9. jedeme na 14 dní do Černé Hory, týden strávíme v horách a týden na pobřeží. Pojedeme přes Chorvatsko. Máte někdo zkušenosti kudy jet z Dubrovniku do Žabljaku? Je lepší jet z Dubrovniku přes Trebinje v BiH nebo dojet k Kotoru a pak šplhat na sever do Žabljaku? Díky předem za zkušenosti.
Re: Autem do Černé Hory
19. 08. 2009 12:28
ted jsme se vrátili z čh a museli nacpat hory i moře do 8dnů. Odneslo to moře smiling smiley..
jestli budeš v Dubr., mylsím, že ideál bude před Trebinje-Nikšič-Šavnik a do Žabáku. Tuto trasu jsem nejel, ale vzhledem k ostatním přechodům to musí být taky dobrá cesta. Jeslti pojedeš domů rovnou ze Źabáku, mohu jen doporučit cestu přímo pod Durmitorem do Trsy-Pivsk.jezero-na Foču - Sarajevo-Bajnu Luku-Virovitici(asi tak nějak?)-Barsc- a dál..tak jsme jeli "tam". Celý bez poplatků, pohodová cesta a za světla i kochačka. Hlavně pod Durmitorem přes Sedlo to musí být paráda; tam jsme to bohužel jeli o půlnoci, tak výhledy nicmocsmiling smiley....
Každopádně díky tady všem za info ohledně cest...jsou fakt v pohodě.....
Za 14 dní jedem ještě na klidnější "partnerskou" dovolenku - asi k Šibeniku s prochákamai na Troglav a okolí a na 100% pojedu zas bez dálnic, resp. na Břeclav-rakous.státovka na Csornu (nebo na Sopron,kolem Vídně;ale tady asi musí být už známka..??; teď jsme to riskli bez ní) - Balaton-Barsc a do bosny...nějak se mi to zalíbilo víc než dálnice...

pozn: názvy měst jsou bez záruky
Re: Autem do Černé Hory
19. 08. 2009 12:33
a tak mi napadá: nevíte někdo jak je to s dálnič.známkou v Rakousích? Musí být i na "obchvatu" Vídně - tahy označené S11 apod.? A23.. jsou jasný....abych to měl příště bez nervů, nebo to radši objelsmiling smiley
díky a ať to šlape
Re: Autem do Černé Hory
19. 08. 2009 14:04
Díky za odpověď. Pojedeme přes Trebinje. Zpátky pojedeme spodem, protože po týdnu poznávání hor budeme týden turistovat přímořskou část ČH.
Re: Autem do Černé Hory
22. 08. 2009 12:00
shiroco :

Áno, bohužiaľ všetky Ax i Sx :
OEAMTC
Re: Autem do Černé Hory
24. 08. 2009 23:38
ok. díky. jistota je jistota..ale ta neznalost byla sladkásmiling smiley
Re: Autem do Černé Hory
30. 08. 2009 10:42
Prosím o radu ,jaká je cesta do ČH kdybych to vzal na Sarajevo a potom směr Nikšic .Chtěl bych se vyhnout úplně CHR .Jedu s manželkou na motorce ,trochu mám z toho obavu .Už jsem plánoval ČH několik let ale manželka nechtěla jet že tam nebudou vlny jako v Chorvatsku.Ale mě hrozně láká vidět tu panenskou přírodu.A ještě bych prosil o nějaký kontakt na ubytování někde v klídečku např.Buljarica kde je otevřené moře.Pavel



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lion (30. 08. 2009 10:43).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.