Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Založení nového fóra

Autor admin 
avatar Založení nového fóra
09. 02. 2006 09:27
Na žádost milovníků koupání bez plavek zakládám nové fórum. Ať slouží.

Michal
JirkaD
Re: Založení nového fóra
15. 02. 2006 22:07
Jedím už pět let do Gradacu a je to tam pro naturisty OK.
PvD
Re: Založení nového fóra
16. 02. 2006 09:52
Letos jedu do Promajny,není náhodou někde poblíž nudapláž???
Předem děkuji
Re: Založení nového fóra
16. 02. 2006 19:21
Úvodom len poďakovanie, za zriadenie tohto fóra.

„Vďaka admin.“

Nepatrím k tým, čo sa po výbere destinácie a zaplatení v CK dotazuju na danú oblasť. Máme s rodinou svoju kempovú výbavu a ideme tam, kde naturizmus nie je len tolerovaný, ale aj podporovaný.
Myslím si, že skôr ako vojdem do CK musím mať jasno kam chcem ísť, aké sú moje priority a určite ako je to s naturizmom či už z mojej strany, alebo v danej oblasti. Chcem len podotknúť, a to už vnímam roky, že po osamostatnení si chorvátsky národ oveľa viac uvedomuje svoju identitu a návrat ku kresťanským hodnotám.
Prečo o tom píšem, stále tu čítam, ako Chorvátsko je k naturizmu tolerantne, ako je možné naturizmus prevádzkovať všade, pričom si nik neuvedomuje čo vlastne naturizmus je. Je to samozrejme o tolerancii a stretávam sa s tým, že aj keď cestovný ruch je ako výnosný, naturizmus začína domácim v Chorvátsku vadiť.
Pre mnohých by som odporúčal stránky www.naturista.cz, pripadne www.naturizmus.sk .
Naturizmus nie je len, že sa v niekde v krikoch, v húštine zbavím jedného ľudského nedorozumenia / ako píše Ivoš, / s názvom plavky, ale je to životná filozofia s názvom naturizmus. Tento životný štýl, s návratom k prírode a k ľudským hodnotám nemá nič spoločné s finančnými výnosmi.
Osobne mám z hľadiska naturizmu zmapované celé pobrežie Chorvátska a s ohľadom na domácich využívam len oficiálne pláže. A môžem povedať zodpovedne, že ich len ubúda. Prečo? Práve z tejto príčiny. Naturisti sú roztrúsený po jednotlivcoch v rôznych zákutiach a na naturisticky vyhradených plážach prevláda textil.

Záverom len jedna rada: zvažujte akú oblasť odporúčate, opisujete, kde ste sa, a nie len Vy, ale aj okolie naozaj cítili fajn.

Prajem šťastnú ruku pri výbere destinácie.
naturista@pobox.sk
PetrN
Re: Založení nového fóra
14. 03. 2006 23:34
Ahoj naturisté,
již asi 15 let jezdíme do Chorvatska - nejdříve se stanem, později s karavanem - zásadně do kempů FKK. Ostatní ať prominou, ale je velký rozdíl mezi normálními kempy, a kempy FKK, neboť naturisté jsou pohodáři, slušní lidé, a v kempu i na plážích vládné úplně jiná atmosféra!
Nejvíce se nám líbilo na Istrii, v kempech Monsena ( dnes bohužel textilní Amarin ), dále Valalta, Istra, a Ulika. Všude jsme se cítili naprosto svobodně a báječně!!
Zdravím
M+M
Gradac
20. 03. 2006 12:03
Mohu prosim dostat bližší informace o nudismu v Gradacu?Dekuji.
Re: Založení nového fóra
21. 03. 2006 08:50
To PetrN : Souhlas. Monseny je věčná škoda, nahradili jsme ji Ulikou. A letos možná zkusíme Kadželu.
PetrN
Re: Založení nového fóra
26. 03. 2006 23:45
Pando pozor (! ), Ulika je nádherná, ale Kaželou ji nepřebiješ! Úroveň nic moc, šíleně tam foukalo, byla studená voda ..... my jsme tam odtud po l dni utekli zpět do Monseny!! A vrátný nám v Monseně řekl - tak už jse tady???? - a moc se smál ...... ( ale je to jen můj názor! )
Re: Založení nového fóra
27. 03. 2006 08:39
To PetrN : Dík za radu, my po pobřeží čundrujem, a když se nám někde nelíbí, tak to opustíme. Předloni jsme strávili dva dni v Koversadě, začalo tam kvést moře, tak jsme to sbalili, a jeli do Monsany, kde bylo super (pár dní po našem odjezdu sem přijeli známí, měli rezervačku, moře začalo kvést i v Monsaně, takže se koupali všehovšudy dvakrát). Do Kažely se zajedem podívat, pokud se nám to tam zalíbí zůstanem (prý tam stavějí nějaký nový akvapark - ne pro mně, ale dětem se to líbí), jinak to asi otočíme na Uliku, či do Valalty, nebo se podíváme, kde jsme ještě nebyli (Istra Naturist, případně Bunculuka na Krku).
PetrN
Re: Založení nového fóra
29. 03. 2006 00:11
To Panda: Jo, to schvaluji! Projeď to celé a zůstaň tam, kde je nejlíp! Před Pulou je nádherný kemp vedle Fažany - BI VILLAGE. Je dražší, ale bohužel není FKK ! Valalta nemá až tak moc atraktivní moře - a hlavně - je tam málo kdy volné místo pro karavan (stan). Ta Ulika asi vychází nejlíp! My letos zkusíme Pag - kemp STRAŠKO! (1/2 FKK, 1/2 textil ) Reference od známých jsou docela dobré!!
Re: Založení nového fóra
29. 03. 2006 08:52
To PetrN : Známí mi doporučovali i Sovinje na Pašmanu, je to prý malý kemp jen pro stany, žádný super luxus, ale údajně nádherný. Někde jsem četl, že v Koversadě se taky staví, či má stavět akvapark (byli jsme tam, jak jsem psal jen jen jednou a vyhnalo nás to kvetoucí moře, ale jinak je to obrovské místo s vlatním ostrovem - dostupným spojovacím chodníkem), tak se tam taky určitě vrátíme. Zatím asi nejlépe vychází opravdu Ulika (je tam prostě všechno), letos možná zkusíme i Bunculuku na Krku. Jinak dík za tip, ale mně ty plavky nějak vadí, tak dokavaď to půjde, zůstanem u FKK. A stejně si myslím, že se časem z Amarinu stane zase Monsana, tam bylo asi nejlíp.
JirkaD
Re: Gradac
29. 03. 2006 21:25
V Gradacu je nudistická pláž neoficielní, ale je tolerovaná, je v podstatě hned
vedle hotelové pláže směrem na Brist, dlouhá asi 200-300m, využívaná převážně
čechy.
PetrN
Re: Založení nového fóra
29. 03. 2006 22:14
To Panda: Moje slova, k tomu není co dodat! Jedině FKK a doufat v návrat Monseny!! (bohužel je to stejná společnost - italská - která vlastní i Koversadu! Proto chce nabízet FKK i textil a proto ta nepříjemná změna!! )
Hezkou dovolenou!!
Letos jedeme koncem srpna a začátkem září opět na Hvar. Tentokrát do Zarače u Gdinje. Má někdo z této oblasti zkušenosti s nudismem? Nejede tam také někdo?
Re: Založení nového fóra
27. 07. 2006 16:00
V auguste chceme ísť s rodinou do Ruskamene pri Omiši.Počul som, že je tam krásna nudistická pláž.Vie mi to niekto potvrdiť?
LM
Re: Založení nového fóra
03. 08. 2006 11:33
V Ruskamenu jsme byli loni a již tam žádná nudistická pláž nebyla. Ale nalevo od hotelu Ruskamen (při pohledu na moře) je možno přejít po úzké cestičce na několik malých pláží, kde se naturisti uchylují. Takže asi jedině tam.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.