Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Živogošče - naturismus

Autor petrik 
Živogošče - naturismus
19. 09. 2011 14:37
Ahoj kamarádi nuda pláží,
byl jsem letos na konci srpna v Chorvatsku v Živogošče - Blato v kempu Dole (od CK Viktoria). I v prospektech této CK se uvádělo, že i naturisté si zde v nesčetných klidných, málo navštívených zátokách své místo najdou. Protože jsem byl autobusem, byl jsem odkázán na dosah N pláže pěšky. Nikde žádné označení a na dotaz u delegátky, kde jsou N pláže, jsem se dozvěděl, že někde v zátoce se něco najde. Protože sem ale přijelo velké množství prudérních Poláků, tak na hlavní pláži podél celého kempu Dole i Boban a to až k apartmánu Brankovič nic! Dokonce jen pouze 2 odvážlivkyně nahoře bez. Protože nad pláží vede cesta, mají pláž kolemjdoucí jak na dlani a tak jsem zahlédl 2x po jenom muži, který se zde svlékl a to hned za poznámek: hele naháč! Protože kemp Boban sousedící s Dole se rozšířil, zaplotil cestu na odlehlejší pláž, která tím pádem byla přístupná pouze vodou, nebo přes skálu, tudíž muselo se jít druhým trochu utajeným schodištěm z kempu Boban k moři, přejít pláž obsazenou Poláky(kde prý strhli označení FKK), přeléz kameny na druhou pláž, nebo slézt krkolomnou cestou z magistrály - a tam byla FKK, s cedulí, kterou tam dal delegát CK Viktoria. O tom vědělo ovšem velmi málo lidí, nikde informace, a protože tam chodili i delegáti CK Viktoria, neměli zájem o její prezentaci. Další možnost byla až po půl hodině chůze na opačnou stranu, za hotel Brankovič, nahoru "kozí stezkou" s odpadním potrubím směr Malá Duba, kde se musela najít v lese stezka z příkrého srázu k moři, kde byly 3 malé plážičky využívané nudisty, ale slunce sem šlo až od 12.30 hod. A to ještě motorizovaní na loďkách byli schopní tato místa zabrat a být zde v plavkách, což rozum nebere.
Dle delegátů CK přímo v kempu Dole do půli července bylo polovina lidí bez plavek. Asi jsem tam jel ve špatnou dobu - díky Polákům.Jinak celkově na hlavní pláži hlava na hlavě, takže o nějakém klidu a možnosti najít si svou zátoku nemohla být řeč. Protože Chorvatům je asi jedno, jak se v kempu lidé koupu, nic neoznačují a Češi se bohužel nedokázali dát dohromady a někde textiláky vytlačit. Jedna kolegyně mi řekla, že příště sebou poveze barevný spray a na velké kameny odlehlejších zátok nastříká nápis FKK. Zřejmě by to bylo řešení.
Takže, příroda a moře krásné, zklamání z toho, že nebyla FKK označena a zřejmě se praktikuje podle skladby turistů. (Pláž FKK za hotelem Nymfa u Malé Duby je pěšky těžko dosažitelná a spoleh na místní autobusy není). To jsou moje letošní zkušenosti.
Re: Živogošče - naturismus
19. 09. 2011 20:03
Petříku,

ono to v Chorvatsku není černobílé. Ani s FKK. Je několik málo zcela oficiálních FKK pláží, které obec, kemp nebo koncesionář oficiálně označí cedulí a předpokládá se, že všichni budou nazí. Pak je velmi mnoho pláží, kde je nudismus zakázán, což jsou prakticky všechny pláže přímo v obcích a pláže textilních kempů. Třetí kategorie jsou pláže mimo obce, které nemají koncesionáře ani nejsou organickou součástí kempu, hotelového komplexu apod. Na nich to víceméně není regulováno a buď je každý jak chce nebo je zvykem, že někam chodí textiláci a někam nudisti. Tento zvyk se často mění, když přijedou Italové nebo Poláci. CK Victoria zřejmě měla na mysli právě tu kategorii, kdy je každý jak chce a že si tedy i nudisté najdou nějakou tu svoji pláž. Slovíčko "svoji" ale v srpnu určitě neznamená, že na ní bude sám, ale že tam třeba bude pár dalších nudistů. Ale na některé i nenudistů. Takto to v Chorvatsku chodí a jiné to nebude. Také jsem měl kolikrát chuť vzít sprej a na nějaký balvan na cestě to nastříkat. Jenže co když se pak najde někdo jiný, kdo vezme sprej a přes moje FKK udělá velký kříž? A začne řvát, že tam je nudismus zakázaný a ať si okamžitě vezmu plavky? Tedy tolerujme se a pokud se najde někdo netolerantní, vysvětleme mu, že právě tam, kde jsme, je dlouholetým zvykem se vzájemně tolerovat a být tam jak kdo chce (pokud je to opravdu pravda a není to ofiko FKK nebo jasně textilní pláž v obci).
avatar Re: Živogošče - naturismus
31. 03. 2012 05:07
Jen k té minipláži FKK v Bobanu jehož je součástí..žádnou oficialitou nikdy nebyla, to co prezentují různé CK je jejich věc. Přístup na ní je po projití kempu až na konec a nebýt toho, že po pár přírodních schůdcich uvidíte pár nahačů, ani o ní nevíte. Ale "staronávštěvníci" jí znají moc dobře a i kdyby, dále za ní v okolí k M.Čiste svých míst najdete ještě dostatek. Po celé délce AC Dole je velmi známá, ale také v sezoně dosti frekventovaná oblázková pláž (textilka) navazující na Blatskou pláž u pobřežní promenády..tam je teprve živo. A ještě dále až za Apt Brajkovič sm.ke známé zátoce Duba kde je také klid najdete další vhodná místa, ale to už tu zmínil Petrik smileys with beer
avatar Re: Živogošče - naturismus
07. 07. 2014 14:29
Už bylo loni, teď jen aktualizuji..ale jinak je "náš Bobánek" super" drinking smiley
Re: Živogošče - naturismus
10. 08. 2015 14:18
"Sodoma - Gomora Cecilko, voni jsou jsou všichni oblečení " tak by sa dala parafrázovat aktuálna situácia v zátoke Veľká Duba, prišli sme včera a nestačíme sa čudovať,aké zmeny sa tu udiali, neviem na či podnet "općini" alebo miestny "podnikateľ" to zariadil, ale všetky kríky, čo sa tiahli okolo brehu smerom do Blata a poskytovali trocha súkromia pre nás bezplavkoych, sú preč, zrovnané so zemou, takže je to tu teraz jak na letisku a všetko okupujú textiláči , nás sused, domáci, ktorý tu roky žije a tiež sa rád slní a kúpe bez plaviek, mi dokonca hovoril, že keď sa tu kúpal holý, začali po ňom nejakí ľudia hádzať kamienky a nakoniec sa musel obliecť a radšej odišiel, tak to som si nemyslel, že aj v Chorvátsku bude z nahotou takýto problém, niektorí ľudia sa hrajú na veľkých puritánov a pri tom doma robia iné veci!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil berino (10. 08. 2015 23:58).
Re: Živogošče - naturismus
21. 07. 2016 23:06
No tu to skapalo úplne!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.