Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ukažte své fotky ostatním

Autor Fido 
Re: Ukažte své fotky ostatním
27. 02. 2017 21:00
My vždy bydlíme v Bale. ( i letos) .
Je to Lukavec, ten větší s majákem, (je ho na fotce vidět) . Od hl.pláže v ID 7km.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (27. 02. 2017 21:15).
Re: Ukažte své fotky ostatním
28. 02. 2017 08:55
Fotky moc fajn, jen jsou trochu nasírací. Alespoň jsem si prošel známá místa a zavzpomínal. Letos to bude bez ID, tak to snad přežiju.
Jinak Lukavci jsem loni navštívil. Z ID na gumáku kousek. Překvapilo mě, jak je v okolí ostrovů křišťálově čisté moře. A mraky ptactva. Pro ty, co by chtěli s kocábkou navštívit, bacha na trajekt-katamarán, který okolo nich jezdí. Protože jezdí hodně rychle a hned ho máte za zády. O vlnách od něj ani nemluvím.
Re: Ukažte své fotky ostatním
02. 11. 2017 20:18
I v pozdním létě to stojí za to:
[www.rajce.net]
Re: Ukažte své fotky ostatním
27. 09. 2018 19:51
Chorvatsko září 2018, malá ochutnávka naší dovolené.[www.rajce.net]
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
27. 09. 2018 21:58
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
28. 09. 2018 11:21
... každodenní, švédský snídaňový stůl ... thumbs up

smileys with beer
Re: Ukažte své fotky ostatním
30. 12. 2018 19:21
Jako důchodce mám trochu více času, takže řeším dluhy a nesplněné úkoly.

[www.rajce.net]

[www.rajce.net]
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
22. 09. 2019 17:58
… stihli to … yawning smiley (před trajektem Stari Grad/Split)
[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
22. 09. 2019 21:09
… děcka i dospělí se povozili … já tahal …
[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: Ukažte své fotky ostatním
03. 10. 2019 22:22
Re: Ukažte své fotky ostatním
07. 10. 2019 08:12
Ahoj Mirus.
Za sebe dik za fotky...
Takto dlouho jsem v chorvatsku jeste nebyl..
Pro me jsou ty fotky poucne...
Jako stary chorvat se podivam a vidim...
Treba taky zkusim...
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
03. 07. 2020 07:53
V jiném vláknu
Citaci
Vrgada napsal(a):
...predpokladam, ze neni normalni, aby clovek sel treba kilometr a nikoho na Plitvickach nepotkal...

Máš pravdu, to se povede opravdu vzácně. Já jsem to zažil v říjnu 1983. Bohužel asi 12 nejlepších diáků si ode mne pak vypůjčil jistý Marcel K. z Hradce Králové, že v Liberci z nich umí udělat fotky. Dodnes jsem je neviděl (tím myslím Marcela, natož pak moje diáky, o fotkách nemluvě). Ale nějaké mi zbyly, ochutnávka skenů, které jsem pořídil z těch diáků až po 26 letech, následuje:








Na Fomachrom dost dobrý, ne?
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
09. 07. 2020 09:44
... Jardo, listy místy do červena ... to byl podzim ... ?
na takových fotkách je nejdůležitější jejich existence, taky bych za to, že Tě o ně někdo připravil ... použil exemplární trest ... no co už ...

smileys with beer
Re: Ukažte své fotky ostatním
19. 10. 2020 22:02
Letošní fotky.

[mirusz.rajce.net].



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Mirus (19. 10. 2020 22:09).
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
20. 10. 2020 12:35
Jak tak na ty fotky koukám, tak příští rok zase, ve stejném čase.......
Hezké. Obzvláště ty vlny "ke konci pobytu" . To foukalo to Jugo?
Re: Ukažte své fotky ostatním
20. 10. 2020 13:48
Pokud vlny nemlátily do zdi Slavinky, tak zas tak velké nebyly.
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
20. 10. 2020 13:59
No jo, Hvar je Hvar. V Tučepech to ani tak "nevlnilo". Právě jsou schované za Hvarem. Ale plavat se taky moc nedalo.
Re: Ukažte své fotky ostatním
20. 10. 2020 15:11
Na vysvětlenou, na foto 78 jsou dvě kocábky u zdi pod Slavinkou, znalí vědí. Zažil jsem, že si z tohoto místa jednu kocábku vzala vlna, nebyla přivázaná. Než se nám ji podařilo lapnout, ono to ani moc dobře nešlo, protože nám vracející se voda podrážela nohy, byla na moři. Když se objevil majitel, byla již jen sotva viditelnou čárkou těsně pod horizontem.
Jo, když se moře zlobí....
Re: Ukažte své fotky ostatním
21. 10. 2020 20:20
Letošní záři bylo u Jadranu krásné, proto si dovolim zveřejnit pár vzpomínek.
[photos.app.goo.gl]
Ta poslední je už z domova,pes vítací.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Ukažte své fotky ostatním
21. 10. 2020 21:52
Krásné fotečky, pohladily dušičku. thumbs up
My se vrátili před čtyřmi týdny, ale jeli bychom hned znovu, ten klid byl neskutečný !
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
22. 10. 2020 07:40
Opravdu krásné fotky.
Co to máš za foťák, že fotí tak "hezké" barvy a hlavně , že je vše takové ostré?
Já mám fotky většinou jak " v mlze", jakoby neostré a ani ty barvy nejsou "svítící". Asi budu muset investovat.
Navíc tvé fotky dokazují to, že letos v Chorvatsku bylo prázdno! To jen pro ty, co vykřikují, že jsme "dotáhli" vira do republiky, zatímco oni pařili na Karlově mostě s jedním brčkem na pití.
No a k těm čtyřem týdnům Miruse. Má samozřejmě pravdu. Ale vezmi to z druhé strany. Zase to máš o 28 dní blíže k odjezdu směr jih. A to je jistě pozitivní číslo a dobrá zpráva.
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
22. 10. 2020 08:52
Pánové, máte nádherné fotky - až srdíčko zabolelo steskem yawning smiley
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
22. 10. 2020 10:09
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co to máš za foťák, že fotí tak "hezké" barvy a
> hlavně , že je vše takové ostré?

Když si při prohlížení fotky dáš "i" vpravo nahoře, tak to uvádí "samsung SM-G935F", což bude pravděpodobně mobil Samsung Galaxy S7 Edge smoking smiley
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
22. 10. 2020 10:19
No vidíš, člověk se pořád učí. Nebo aspoň se o to snaží. Nám důchodcům, co nemají Univerzitu "posledního " věku "před smrtí" přes počítače apod., tak ty základy práce na PC, přece jenom chybí. No ale i s tvou pomocí to pomalu doháním. Díky.

A máš pravdu (jako ostatně vždycky). Je t tak , jak píšeš. Otevřu, vidím.
Re: Ukažte své fotky ostatním
22. 10. 2020 18:02
Je potřeba uznání Miruskovi,některé jeho fotky jsou i pro mě nevšední, je vidět pane že jsi nadšenec focení.
Naopak ja jsem vyměkl,Slavkov správně napsal fotim na mobil S 7 edge a paradoxne lepší aparát mi zahálí v šuplíku [photos.app.goo.gl]
Kabinet ,ty rozostřené fotky zhotovim taky,ale pak se s nima nikde nechlubim a mažu ,proto to ve vysledku vypadá že se dá na to dívat.
smileys with beer

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
22. 10. 2020 23:09
Také jsem vyměkl grinning smiley


... a začalo to před lety právě v Chorvatsku, když jsem zapomněl zrcadlovku doma.
Zjistil jsem, že na "dokumentaristiku" (většinou) stačí mobil... pravda občas by se nějaké to "dlouhé sklo" hodilo smoking smiley
Ale tahat to už nebudu...

Borci, máte to pěkné... thumbs up
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
23. 10. 2020 21:32
No tak jo: ty diáky jsem fotil Praktikou L2 s objektivy buď Pentacon Auto MC 1,8/50 nebo Sonar MC 3,5/135 s polarizačním filtrem na Fomachrom D20, vyvolávat jsem si je nechával přímo ve Fotochemě v Hradci. Asi to dělali poctivě, po 26 letech, než jsem je naskenoval, není vidět žádné barevné rozladění vyblednutím některé vrstvy. Orwochrom jsem zavrhl už na počátku, sice uměl skvěle červenou, ale udělal z každé tak tendenčně sytě rudou, že to byla jedna barva, odstíny nešly rozlišit. Naproti tomu fotky z negativů Orwocolor NC19, který jsem si vyvolával sám, mají překvapivě lepší barevné podání, než Fujicolor vyvolaný v minilabech. A to jak na fotopapíře, tak ze skeneru.
Podzimní barvy listí vycházely na Fomachromu vždycky nejlíp.
K nákupu digitální zrcadlovky jsem se ještě nepřiměl, dodnes do Praktiky ještě občas film zatáhnu. Od té doby, co mi v žebráku HP M525 nedrží baterky a musel jsem do krytu nahnat vrut, který zdržuje při výměně, jsem si pořídil Panasonic Lumix (superzoom), ale s tím jste mě už mnohokrát viděli. S mobilem jsem nebyl zvyklý fotit, dnes mám Novu T5, občas ho vezmu na milost i jako foťák, umí dělat slušné obrázky.
Re: Ukažte své fotky ostatním
23. 10. 2020 21:46
Dopadl jsem pánové stejně. Už dvě dovolené sebou půl kilogramový foťák netahám a degradoval jsem na focení mobilem. On dnes ten postprocesing v mobilech funguje tak dobře, že jsou fotky fakt efektní. Například noční fotky s mobilem jenom tak z ruky, to je fakt mazec. Není to tak dávno, co jsem tahal stativ po Podgoře a ladil to celé v manuálním režimu. Na chorvatsko stejně stačí široký objektiv a proto je mobil použitelný. Jen polarizák občas chybí.

Stejně tak jsem odložil videokameru. Pixel 3a od Google natáči tak super video, že miniDV kamera neměla šanci. Nejvíc "šílím" ze stabilizace. Jedu na kole, telefon držím v jedné ruce a ono je to jak ze stativu.
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
22. 01. 2021 20:31
S tím polarizákem souhlasím, mockrát pomohl. Paradoxní je, že z 10 let starého superzoomu Finepix 5 Mpx jsou pohledově lepší obrázky, než ze superzoomu Lumix 16 Mpx z předloňska. Nojo, ale ten už proti starším modelům nemá optiku Leica... Tak fotím s tím, co mi zrovna padne do ruky, a jen málokdy řeším, čím by to bylo vhodnější.
Ovšem u zrcadlovky jsem se dopustil smrtelného hříchu - už rok a čtvrt je v ní nedofocený film a léto bylo horké...
A vůbec největší průšvih je v tom, že jsem na tomto fóru už dlouho nevystavil nic nového.
avatar Re: Ukažte své fotky ostatním
27. 01. 2021 12:45
Používá někdo vodotěsnou kameru pro video pod vodou a jakou?smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.