Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Bosna a Hercegovina

Autor anaxios 
Bosna a Hercegovina
26. 06. 2008 23:14
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 15:52).
Re: Bosna a Hercegovina
18. 05. 2009 22:02
Mám akorát tuto [" rel="nofollow">www.iskladka.cz]

[www.luko2.com]
[upload.wikimedia.org]
[upload.wikimedia.org]
[map.primorye.ru]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil residents (18. 05. 2009 22:19).
Re: Bosna a Hercegovina
19. 05. 2009 12:43
avatar Re: Bosna a Hercegovina
06. 03. 2010 20:54
Hospůdka v Bosně.....video: [www.zkouknito.cz] Zdraví R.
avatar Re: Bosna a Hercegovina
23. 06. 2010 22:10
Nevie mi niekto povedať, prečo maps.google ignoruje BiH? Ked si zadám trasu cez BiH vždy ma navádza iba cez Chorvátsko, akoby BiH vôbec nepoznalo. eye rolling smiley
Re: Bosna a Hercegovina
24. 06. 2010 22:13
Cez Bih odkial a kam?
Re: Bosna a Hercegovina
24. 06. 2010 22:20
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:49).
Re: Bosna a Hercegovina
24. 06. 2010 23:07
jaj taaaak, no to zo Splitu do Dubrovniku nie ziadny problem, len to trvaaaaa :-) Minuly rok som isiel z cca Makarskej a mal som dost.
Ja som myslel, ze hladas nejaky tranzit k moru, ako napr, tuto cestu
[www.ihvar.cz]

vcelku malo pouzivana cesta do oblasti Omis-Makarska a nizsie... cez Madarsko, BiH...
avatar Re: Bosna a Hercegovina
27. 06. 2010 11:39
To irenej, Fido

Mám tú istú skúsenosť, Goole maps akoby Bosnu vôbec nepoznal. Keď som snažil zadať prejazdný cieľ napr. Banja Luka, napísal mi, že cesta sa nedá nájsť.
Riešil som to cez Viamichelin, ale tam je možnosť zadať len dva prejazdné body. Preto pokiaľ som chcel cestu presne tak ako som si ju naplánoval ja, musel som ju rozdeliť aspoň na tri časti a potom si to spočítať. Nič nie je ideálne.

Alebo druhá varianta papierová mapa. Ja som kúpil v 2004 Dalmátske pobrežie 1:300 000. Neviem kedy bola vydaná. Zaberá aj podstatnú časť BiH.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (27. 06. 2010 11:44).
Re: Bosna a Hercegovina
27. 06. 2010 20:53
Na Bosnu a Hercegovinu odporucam v PC mapu pre GPS Garmin AdriaRoute v3.0.

Mapa je volne na stiahnutie tu: [navigo-sistem.com]

Na odomknutie mapy v PC zadajte kod DEMO (odomkne to detaily mapy v PC - POZOR !!! mapu odmknutu kodom DEMO nie je mozne exportovat do GPS!!!). Inak v PC pracuje v pohode, je mozne planovat trasy a nasledne ich zobrazovat v Google Earth.

Na trasu Split - Dubrovnik jedine po Jadranskej Magistrale (cesta cislo 8) smerom na Ploče a Neum - cez hranicny prechod Klek (HR) / Neum (BiH).

Toho roku som si odskocil aj do BiH a chcel som si to do Dubrovnika skratit cestou cislo 6220, takze som za Metkovičom odbočil na dediny Mliniste - Mislina - Badzula (blizko jazera Kuti). Dostal som sa na uzasny horsky priesmyk, ale prekvapenie ma cakalo na samom vrchole: prechod je urceny vyslovene pre miestnych (maly pohranicny styk), takze hoci som bol vzdusnou ciarou iba cca 3 km od "hlavneho" prechodu Klek/Neum, musel som to otocit a vratit sa cca 25km až do Metkoviča. Takze si na to dajte bacha, lebo GPS navigacie to beru ako normalny prechod.
Re: Bosna a Hercegovina
27. 06. 2010 21:57
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:49).
Re: Bosna a Hercegovina
27. 06. 2010 22:48
to Fido: To iste poradili aj mne. Keby som mal off road, tak to skusim, ale s manzelkinou i30-kou sme to jednoznacne zavrhli.
Re: Bosna a Hercegovina
28. 06. 2010 07:38
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:48).
Re: Bosna a Hercegovina
28. 06. 2010 12:01
... ja som isiel minuly rok z Drasnic do Dubrovnika, ale ved tam snad ziadnu navi ani mapy netreba.
to skor na alternativnu cestu SK-Hu-Hr-BiH-Hr... tam uz sa zide.
Bosna a Hercegovina
12. 07. 2010 15:21
Všetkých zdravím.
tento rok sa chceme na spiatočnej ceste pozrieť do Bosny. Z Jadranu cez Mostar atď.
Nemáte niekto typy, čo stojí v Bosne vidieť. Plánujem stráviť tam dva dni.
Vďaka
Re: Bosna a Hercegovina
25. 07. 2010 18:41
stipko: okrem samotneho Mostaru sa da pozriet Pocitelj, vodopady Kravica, Mezdugorie, pripadne z Mostaru to potiahnut na Sarajevo, Tuzlu ...
Re: Bosna a Hercegovina
08. 03. 2011 14:16
Jsem tu nový ale i po 2h.hledání se mi nepodařilo najít cestu přes BaH.
Chtěl bych z Břeclavy přes Slovensko a Madarsko a Bosnu a Hercegovinu na Pelješac.Pokud možno bez poplatků za dálnice,pokud je nějaký kus výhodný(třeba tunel který se vyhne klikatému stoupání a klesání a stojí 2E) tak rád zaplatím smiling smiley. Právě proto se ptám na fóru najít cestu podle mapy dokážu.Ď.
Re: Bosna a Hercegovina
08. 03. 2011 15:40
to: PetrMen

vyber si: [forum.ihvar.cz]
Re: Bosna a Hercegovina
08. 03. 2011 16:13
Minulí rok som sa tu pítal na BiH.
Nakoniec som ju prešiel 2x. Raz ako výlet Mostar, Kravica, Medžugorie atď. a potom z juhu na sever.
To PetrMen:
Cesta je jednoduchá. Keď to otočím, tak zo severu prídeš buď od Maďarska alebo Slovinska. Predpokladám, že nechceš platiť ani A ani SLO.
Jediné polatky tak zostávajú v ČR, SK 10E .
Slovensko by som nekľučkoval mimo diaľnice, pretože to zato nestojí.
Z Lanžhotu až po Rajku je diaľnica a Bratislave sa len zamáva.
V Maďarsku je dialnica z Rajky až po výjazd z M1 u Mosonmagyaróváru - tj M15 a M1 - zadarmo
Ďalej sa pokračuješ po ceste 86 v smere Csorna.
V Vasegerszeg odboč z 86 na 84 v semre Sopron.
U mestečka "Vas" si možeš vybrať, či ďalej po 84 až do Veszprem, alebo trochu kratšou cestou po 7331
Ak po 7331, tak sa napojíš v Hevízu na cestu 71 tj. dboč z 84 na/do 7331 v smere Keléd. Pokračuj po 7331
Ak ďalej po 84 tak sa na 71 napojíš vo Veszprém
Cesta 71 sa pod Balatónom zmení na 76
V mestečku Balatonszentgyörgy sú zase dve varianty
buď kratšia, tj. odbočiť na cestu 7501 a pokračovať na starú cestu 7
a v dedine Szôkedencs odpočiť do ľava na 6812 ďalej v Somogyzsitfa na 6803 a u Szenyér sa napojiť na cestu 68
Ak jednoduchšie, tak ďalej pokračovať po 76 až na kruháč s cestou 7 a ďalej pokračovať po 68
68 ťa dovedie až do mesta Barcs, kde sa spojí s cestou č. 6 a ako 6 pokračuje ešte kúsok na hraničný most do HR
V HR je to cesta č.5.
Cesta č. 5 ťa dovedie až do BiH, kde je zase hraničný most a ďalej pokračuješ po E-16
Potom už je to jednoduché
Bania Luka, okolo rieky Vrbas, a ďalej cez nádherné hory.
Na druhej strane u priehrady na rieke Neretve sa napojíš na M-17 a ďalej do Mostaru a hranicu HR - Metkovič
Na Peliešac je tiež varianty a to buď trajekt z Ploče alebo po ceste 8 do Stonu a spať po D414



Cesta cez BiH je fantastická. Je ťažko uveriť, že v Európe ešte existuje krajina, ktorá je tak málo porušená.
vyplatí sa vidieť Bosnu, pretože časom sa to aj tam zmrší.
Re: Bosna a Hercegovina
08. 03. 2011 20:32
dík. cesta přes slovensko není možná mimo dálnici? Pokud ne tak je výhodnější jet přes Rakousko?
avatar Re: Bosna a Hercegovina
08. 03. 2011 22:22
jj cesta je na Břeclav,pak přechod do Rakouska,kolem Moravy až do Maďarska,potom pokračuje až na tu samou cestu na Czornu,spodem kolem Balatonu,pak přechod do HR,přechod BiH a směr Jajce,Mostar,Metkovič a po magistrále až na konečnou,ani jeden poplatek a cesty velice slušné.Na Pelješac je to asi 1000 km.Tedy od nás z Lipníka n/B. Nejkratší co jsem kdy jel.

MirekŠi
Re: Bosna a Hercegovina
08. 03. 2011 22:23
Určite by to šlo. V Břeclavi zliezť z D2 a potom do Lanžhotu a do Kútov na SK. Potom po starej do Bratislavy a potom asi na skok do Raichu. Odtiatľ nejak do HU na Csornu. Zdá sa mi to moc krkolomné. Je možná varianta z Brna do A po 52 a rakúskej 7. Potom po 40 a 49. Za Dunajom na 167 a 204. U Gattendorfu skočiť na 10. Na hranici s H sa cesta mení na 1 a potom po neplatenej M1 a ďalej ako som písal hore.
Ale to sa nebavíme o čase.
Ak budem predpokladať, že z Brna do Csornej je po diaľnici 200 km, čo je asi 2h, tak mimo diaľnicu to budú 4 hodiny.Ak by som si chcel užiť Bosny, tak by som sa nezdržoval a neunavoval obchádzkami. Bosna nieje na 5 hodín. (5 hodín trvá cesta z Goričanu po Vrgorac). Takže, naplánovať s rozumom.
avatar Re: Bosna a Hercegovina
09. 03. 2011 10:28
Cesta není krkolomná,je rychlá a krátká - Břeclav, projet městem a přes hraniční přechod Poštorná do Rakouska. Pokračujete po pěkných nerozbitých rakouských okreskách podél řeky Moravy směr Hainburg, Bruck a Neusiedl a přes přechod Pamhagen vjíždíte do Maďarska. Odtud je to po myslím 85 až na kruháč,kde se najede na známou trasu a stále jak popisuje stipko - nemá probléma.

MirekŠi
Re: Bosna a Hercegovina
10. 03. 2011 11:35
Ted jeste vymyslet kde se po cestě vyspat a mám skoro hotovo smiling smiley. Nějaké tipy na kemp (když bude levný super) bud ještě v madarsku ale radsi bych dojel dál ale zase v kopeckách bývá v noci zima i v létě. Památné přespání ve 4 stupních s letní výbavou na plitvicích nebylo to pravé.
avatar Re: Bosna a Hercegovina
10. 03. 2011 19:37
My sice přespíme kdekoliv na cestě,někde ve vesnici pod lampou a nebo u motorestu,ale není problém najít cestou i kempy a nebo třeba v Uhrách lázně. Jinak pokud chceš dobré info o kempech celého Balkánu tak jsou zde [www.avtokampi.si]

MirekŠi
Re: Bosna a Hercegovina
11. 03. 2011 10:07
Na tom odkazu jsem kemp nenašel,takže kdyby někdo mněl tip někde při cestě i levné spaní ideálně okolo Okučani případně i v BiH ale už ne moc daleko za hranicema.
Ještě dotaz jak je to s tou ekoligickou taxou v BiH?
avatar Re: Bosna a Hercegovina
11. 03. 2011 10:33
Pokud pojedeš údolím po 661-ce tak jeden kemp je u Jajce-Plivsko jezero a druhý Krupa na Vrbasu. V BiH eko taxa není,nebo ji teď zavedli ?? Ta se platila jen v Černé Hoře-10EU/auto. My spíme v Maďarsku-u Balatonu,který se míjí jížně je spousta malých kempingů a nabídek u domů a pak někdy i BiH,pokud nedojedeme až do Metkoviče,Opuzen-kemp RIO. S vlasním bydlíkem to cestou moc neřešíme a nikdy jsme to neřešili.Vezeme spaní sebou.

MirekŠi
Re: Bosna a Hercegovina
11. 03. 2011 11:32
Tak to jsem asi popletl,jak pročítám spoustu rad tak už v tom mám chaos.smiling smiley. Balaton je blízko a ta Krupa bude hraniční snad to bude v poho.Ď.
Re: Bosna a Hercegovina
11. 03. 2011 12:47
ps.jak sem dávat obr.?
avatar Re: Bosna a Hercegovina
11. 03. 2011 13:05
Omlouvám se, že to dávám dnes podruhé...překlepl jsem se. A to poprvé.......
Fido napsal v roce 2008:
Už jsem to tu jednou psal, je třeba hledat!
Takže ješčó raz:

Tady je návod jak na to:

ulož fotku někam na net ( já používám www.rajče.net)
Potom klikneš pravým tlačítkem myši na fotku
kterou chceš vložit do příspěvku
vybereš vlastnosti
levým tlačítkem označíš adresu URL
klikneš pravým tlačítkem na označenou adresu
vybereš kopírovat
v tomto okně v liště nad textem klikneš levým
tlačítkem na ikonu OBRÁZEK
pak ti nahoře vyskočí řádka, že musíš povolit skripty : Klikneš na ní pravou myší a dáš "dočasně povolit" a pak znova klikneš na ikonu OBRÁZEK
vyskočí ti okno a do řádku http:// klikneš pravým
tlačítkem
a zvolíš vložit
potvrdíš OK
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.