Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!

Autor PetrK 
avatar NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
05. 04. 2006 19:58
Zdravím, tak jsem konečně zprovoznil novou galerii včetně možnosti uploadu obrázků a souborů, doufám že se bude líbit winking smiley

Adresa je [galerie-jadran.net]

Je možné nahrávat až 5 obrázků najednou a po té je postupně sami umístíte do příslušné galerie, je možné napsat ke každému obrázku podrobnější popis atd... Takže je to mnohem lepší než jak to bylo dříve, já jsem tím pádem bez práce grinning smiley .

Galerie je uživatelsky přívětivá a je k dispozici ve 23 jazycích včetně češtiny a slovenštiny, tak by snad neměla nikomu dělat problém. Pro jistotu takový bližší popis jsem napsal zde: [galerie-jadran.net] ale ten odkaz je i přímo v menu galerie.

Prohlížet si může každý, ale pro upload (nahrávání obrázků) je opět nutná registrace a tentokrát i pomocí potvrzujícího mailu. Registrace je jednoduchá, všechno je v jazyce který si nastavíte. Po registraci Vám přijde za okamžik automaticky vygenerovaný e-mail ve kterém kliknete na odkaz (případně jej zkopírujete do vyhledávacího okna prohlížeče), teprve po kliknutí na tento odkaz je registrace hotova. Není to zase taková komplikace a vzhledem k bezpečnosti je to docela nutné, můžu to nastavit i jinak ale raději bych to nechal takto.

Původní galerii jsem zatím ponechal, zatím jsem z ní přehodil do té nové pouze komplet Černou Horu, Slovinsko a z Chorvatska pouze něco málo. Je toho celkem cca 150MB a kdybych měl všechny obrázky včetně příslušných popisů a autorů přehrávat do nové galerie, tak bych to dělal měsíc. Postupně jak čas dovolí tak ty galerie z té staré do té nové přehodím, ale bude to nějakou dobu trvat.

Prosím pište co se vám líbí a nelíbí, ledacos se dá změnit. Nechal jsem například vypnutou možnost prohlížení profilu uživatelů, někomu by to třeba nemuselo být příjemné.... atd. atd..

A hlavně to prosím vyzkoušejte winking smiley , móóóc díky....



Upraveno 5krát. Naposledy upravil PetrK (25. 04. 2008 03:53).
Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
05. 04. 2006 22:35
Pokouším se vložit fotky z Molunatu, co už byly v galerii, ale nechce mně to pustit dál !!! Chtěl jsem ti ušetřit práci ale nejde to.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Anonymní návštěvník
Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
05. 04. 2006 22:45
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil podgoranin (15. 02. 2008 02:26).
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
05. 04. 2006 23:07
Molunat jsem právě dodělal grinning smiley

Ale s tím uploadem to je divný, jít by to mělo pokud jste kluci zaregistrovaní. Vytvořil jsem si ještě jeden zkušební účet jako normální registrovaný uživatel a jde mě to. Ještě to pak schválně vyzkouším z domova...


** Petr **
Je to super,díky,konečně jsem našla to, co jsem hledala..... smiling smiley
Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
23. 04. 2006 22:30
Pekná galéria, rád by som tiež prispel, aj som sa zaregistroval, ale upload je stále nedostupný... čo sa s tým dá robiť ? Imelo
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
24. 04. 2006 16:21
To Gemm:

Už jsem ti ho aktivoval, mělo by to být OK. Včera jsem byl pryč a nebyl jsem tedy u PC, aktivoval jsem ti to až dnes dopoledne.


Jenom pro info ostatním: Po registraci a její aktivaci není upload automaticky nastaven, to dělám u každého nově registrovaného uživatele ručně. Je to čistě z bezpečnostních důvodů, abychom nedopadli jako s minulým uploadem. O každém nově registrovaném uživateli vím jelikož mám nastavené upozornění na svůj mail, takže mu sám ihned upload povoluji a pak se Vám teprve objeví v menu nabídka "upload obrázků".

Tuto informaci jsem napsal do českého překladu automatického potvrzujícího mailu který chodí po registraci. Bohužel zapoměl jsem to napsat do slovenské verze toho mailu, takže toto napravím.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (24. 04. 2006 16:22).
Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
25. 04. 2006 13:48
Už som tam dal pár fotiek z krásneho Pisaku.
Prispejem ešte nejakými Tatrami, a ak je možno tak pripojím Egypt
Imelo
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
25. 04. 2006 14:09
Tak jo, jdu ti tam vytvořit galerii Egypt, díky thumbs up smileys with beer

Vytvořil jsem v kategorii "Ostatní země" galerii Egypt

V kategorii "Slovensko" jsem vytvořil galerii Tatry

** Petr **



Upraveno 2krát. Naposledy upravil PetrK (25. 04. 2006 14:24).
martas
Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
09. 05. 2006 19:08
nazdar petře,prosím tě,v galerii "ostrov pag" je zřejmě jiný autor fotek-atnarfus-myslím že by tam měl být martas(pag v noci,červánky nad pagem).díky
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
09. 05. 2006 22:17
martas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nazdar petře,prosím tě,v galerii "ostrov pag" je
> zřejmě jiný autor fotek-atnarfus-myslím že by tam
> měl být martas(pag v noci,červánky nad pagem).díky

Opraveno winking smiley

Je možné že tam takových omylů bude víc, při tom množství co jsem tam ládoval ze zálohy jsem mohl něco přehlédnout a skutečnosti jaká byla v minulé galerii se už těžko dohledám. Když ještě někdo něco najde, napište to sem a nebo mě na mail, opravím.......



** Petr **
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
13. 04. 2007 20:27
Ahoj Petře, galerie nemá chybu - v červnu jedeme do Černé Hory, tak taky nějaké obrázky z jihu přidám - už se nemůžu dočkat. hot smiley
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
05. 05. 2007 01:13
Díky Rosmarine a přeji šťastnou cestu a super počasí, ať si to užijete a dovolená se Vám vydaří přesně podle představ yawning smiley

** Petr **
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
08. 08. 2007 22:55
Před časem jsem dával ukázku z podvodního foťáku z Lidlu s cenou pod 300,-Kč. Fotka se ze serveru ztratila, tak ještě jednou. Je to z hloubky 2 - 3 metrů. Na seriozní focení se nehodí, ale pro zábavu proč ne. Největší slabinou byl podle mého film dodaný s foťákem. Letos to budu opět zkoušet. Tady je foto:



Michal
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
12. 07. 2008 13:03
PetrK
Petře, prosím o založení galerie ALBÁNIE !
Myslím, že spousta cestovatelů do MonteNegra má pár obrázků z této turisticky velmi málo "políbené" země ! Zaplaťbůh - zatím . . . smileys with beer

Díky

*Modena* (Petr)
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
12. 07. 2008 18:45
Máš ji tam Petře, v sekci Ostatní země

** Petr **
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
13. 07. 2008 16:17
PetrK
Díky Ti za promptní vyhovění mé prosbě.smiling smiley

Měl bych snad jen malou připomínku k řazení galérií - Coppermine Photo Gallery - Jadran = v názvu je sice Jadran, ale na úvodní stránce jsou Česko, Slovensko, Řecko, kteréžto státy jak známo dosud nemají jadranské pobřeží, ale Albánii jsi dal mezi Ostatní země - to jen taková poznámka, aby řeč nestála . . . grinning smileysmileys with beer
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
16. 07. 2008 22:59
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Měl bych snad jen malou připomínku k řazení
> galérií - Coppermine Photo Gallery - Jadran = v
> názvu je sice Jadran, ale na úvodní stránce jsou
> Česko, Slovensko, Řecko, kteréžto státy jak známo
> dosud nemají jadranské pobřeží, ale Albánii jsi
> dal mezi Ostatní země - to jen taková poznámka,
> aby řeč nestála . . . grinning smileysmileys with beer

Máš pravdu, trochu jsem to upravil ...... smileys with beer

** Petr **
Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
09. 02. 2010 15:58
Ahoj, docela rádi a hodně se synem šnorchlujeme, fotek máme z Chorvatska habafuk z každé dovolené, ale pod vodou jsme ještě nefotily,... máte někdo zkušenosti ať již s jednorázovým foťákem,... nebo s nějakým jiným... myslím finančně dostupným... díky za každé info... a snad po letní dovči zase něco přidáme...
hezký den Karelgrinning smiley
Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
09. 02. 2010 17:02
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:58).
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
30. 09. 2010 02:23
Zdravím a rád bych upozornil na některé změny v galerii galerie-jadran.net :

1.) Delší dobu jsem se potýkal s nárůstem nových registrací všech možných exotických uživatelů. Možná to byla práce spamových robotů nebo nevím, nepomohl ani generátor obrázků captcha (systém kdy musíte opsat slova z obrázku a pak kliknout na "registrovat" ). Sledoval jsem IP adresy ze kterých tyto registrace přicházely a blokoval jsem jim přístup ale jelikož se rychle měnily, tak to moc nepomohlo. Když už šel počet registrací denně až do desítek že jsem je nestačil ze seznamu uživatelů mazat a zaznamenal jsem i několik útoků které byly příčinou různých potíží s funkčností galerie, došla mě trpělivost a provedl jsem počátkem tohoto roku několik úprav.
V prvé řadě jsem galerii aktualizoval na nejnovější verzi ve které byly (snad) odstraněny některé bezpečnostní díry a pak jsem provedl zásadní změnu ve způsobu nových registrací.

Nová registrace není aktivována automaticky jako dříve ale aktivuji ji sám. Nově příchozí který se zaregistruje tedy musí mít trochu trpělivost až mu účet aktivuji, pak mu automaticky přijde e-mail že jeho účet je aktivní a může se již přihlásit.

U registrací jsem instaloval nový systém reCAPTCHA který je mnohem účinnější než ten předchozí. Nevýhodou je že slova která se musí z jeho obrázku opsat jsou delší a trochu méně čitelná. Pokud někdo nemůže slova přečíst, je tam k dispozici tlačítko pro změnu, může na něj klikat tak dlouho dokud se neobjeví obrázek který je pro něj čitelnější.

Po zhruba osmi měsících této úpravy mohu říct že je naprostý klid a veškeré dřívější problémy prozatím zmizely. Možná jsem to trochu zkomplikoval novým uživatelům ale určitě se to dá přežít, mám upozornění na e-mail a každou novou registraci aktivuji v naprosté většině ještě tentýž den. Pokud by se chtěl někdo nový zaregistrovat a měl by s tím problém, může mě napsat na admin@galerie-jadran.net a já mu účet bez problému vytvořím sám.

2.) Jelikož jsem pro webhosting galerie obdržel mnohem větší prostor na serveru než dříve, zvýšil jsem v nastavení galerie maximální povolenou velikost nahrávaných obrázků a souborů. Maximální velikost jednoho obrázku je nyní 800kB a maximální výška nebo délka 1280px.

3.) Na upozornění jednoho z uživatelů že album "Poloostrov Pelješac" je již nepřehledné jsem provedl změnu. Vytvořil jsem v galerii Chorvatsko 14 nových alb pro Pelješac s názvy jednotlivých destinací a příslušné obrázky jsem tam přesunul. Celý Pelješac je nyní mnohem přehlednější a není třeba dlouho hledat když si chce někdo prohlédnout konkrétně jenom Borak nebo Orebič atd....

** Petr **
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
05. 12. 2010 19:59
Nějak se na tuto galerii už nějakou dobu nemůžu dobouchat: končí s chybovým hlášením "Server je dočsně nedostupný".
Děje se něco?
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
07. 12. 2010 15:17
Hille, kliknu a funguje, tak nevím.... smiling smiley
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
07. 12. 2010 16:58
Mě taky funguje ...
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
07. 12. 2010 22:02
Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno - je jedno, zda jdu přímo na hlavní stránku nebo odkazem na nápovědu. Prostě se se mnou nebaví.
Ještě to zkusím zítra z práce, jestli nemám chybu u poskytovatele (doména na jeho černé listině?), ale zatím mi všechny ostatní stránky fungují, jen [galerie-jadran.net] ne, ačkoli její IP najít lze (v zeleném poli). Ty fungující stránky jsou náhodně vybrané:
odkaz odstraněn

Edit 8.12., 07:12 - tak přes jiného poskytovatele mi to jde. Jdu otravovat správce Jičinetu.
Edit 8.12., 19:02 - protrasoval jsem se do Prahy na Casablancaint, dál nemám odezvu. Výsledek telefonátu na správce toho posledního serveru: PetrK, píšu ti SZ.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Hill (08. 03. 2011 18:01).
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
14. 12. 2010 17:56
Ahoj Jardo,
odeslal jsem dotaz na správce mého hostingu i s obrázky které jsi mě poslal, tak jsem zvědav co odpoví. Napíšu ti pak SZ.
Petr

** Petr **
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
14. 12. 2010 20:38
Díky, a uvidíme.

EDIT 27.2.2011
Tak přes veškerou snahu se hochům od mého providera dodnes nepodařilo najít chybu na naší straně. Takže na savanně bude někde blokovaná adresa 93.89.144.6 nebo skupina 93.89.144.*
Skoro bych řekl, že tam někde na tuto adresu byl z dřívějška zapomenutý BAN.
Chodilo mi to do přechodu na tuto skupinu IP (před přepojením na optiku) a chodí mi to i u souseda, který je na skupině ....143.*, logicky je také na optice.
No nic, když chci na galerii, musím se jednoduše připojovat odkudkoli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (27. 02. 2011 16:06).
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
05. 07. 2011 20:34
Tak sláva!
Po poslední aktualizaci firmware v poslednim routeru sítě LAN providera začala galerie chodit před mým routerem, takže na jeho výměnu došlo také a už to frčí. Příčinou zřejmě bylo, že starý firmware neuměl zprostředkovat adresy IPv6, takže začalo přibývat stránek odtud nedostupných. Ovšem o té aktualizaci jsem se dověděl s více, než měsíčním, zpožděním, než jsem to znovu otestoval, takže není vyloučeno, že ještě mezitím došlo k nějaké změně i na hostingovém serveru galerie, ale to pokládám za málo pravděpodobné...
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
07. 07. 2011 02:15
Ahoj Jardo, u hostingu který používám mám přidělenu také IPv6 adresu takže jsem přesvědčen, že toto skutečně asi byla ta pravá příčina. Akorát že když jsme to spolu řešili tak mě něco takového vůbec nenapadlo, což je dáno tím že se v tomto moc nevyznám. Jsem rád že už ti to jde smiling smiley

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (07. 07. 2011 02:18).
avatar Re: NOVÁ GALERIE a UPLOAD !!
20. 06. 2012 01:43
Zdravím všechny a po nějakém čase jsem tu opět s novinkami galerie-jadran.net

V posledních týdnech jsem se potýkal opět s masivními registracemi od spamových robotů, nestačil jsem to občas ani mazat. Udělal jsem nakonec následující:

* Provedl jsem aktualizaci galerie na nejnovější verzi 1.5.20
* Nainstaloval jsem poslední dostupnou antispamovou ochranu reCAPTCHA.

Bohužel ani jedno nijak nepomohlo, ačkoliv se všude píše jak nejnovější reCaptcha je "téměř" dokonalý tak roboti jsou stále lepší, během jedné hodiny jsem měl 5 dalších nových registrací od robotů. Sice mám ještě další stupeň ochrany - musí se registrace potvrdit pomocí odkazu v registračním e-mailu a nebo že registraci potvrzuje admin, ale v seznamu se mě i tyto neaktivní registrace objeví a je otravné to neustále odmazávat.

Zatím nevím co s tím, takže až do vyřešení problému jsem registrace nových uživatelů zakázal ( (v menu tedy chybí tlačítko registrace).
Pokud by se chtěl někdo nový do galerie zaregistrovat, stačí si zvolit uživatelské jméno a napsat mě jej pomocí formuláře který je v galerii pod odkazem "Kontakt". Účet mu okamžitě sám vytvořím a na e-mail odešlu heslo, to si pak po úspěšném přihlášení může uživatel ve svém profilu samozřejmě změnit.

Díky nové verzi galerie přibylo v menu tlačítko "Kontakt". které tam dříve nebylo. Po kliknutí na toto tlačítko je k dispozici formulář pomocí kterého je možné mě odeslat zprávu. Formulář je k dispozici i pro neregistrované (nepřihlášné) uživatele, má jej tedy k dispozici úplně každý návštěvník.
Uživatel který je do galerie přihlášen má tento formulář jednodušší, protože nemusí vyplňovat e-mail a nemá aktivní antispamovou ochranu Captcha při které se opisuje kód z obrázku. Jednoduše napíše zprávu a odešle, mě pak zpráva přijde na e-mail ve kterém je jméno odesílatele již automaticky vyplněno (jméno pod kterým je přihlášený uživatel který mě zprávu odeslal v galerii zaregistrován).

Změnil se vzhled galerie! Některá témata která byla v předchozí verzi 1.4.x nejsou bohužel v nové verzi 1.5.x k dispozici. Je proto možné že pokud jste měl někdo nastaven jiný vzhled galerie než výchozí, tak vám tento vzhled nemusí nyní bohužel fungovat. Na výběr je nyní celkem 9 různých vzhledů (témat) galerie. Mě ty vzhledy moc neoslovily, tak jsem jako výchozí nastavil vzhled "Adriatic" který jsem tak trochu vytvořil sám úpravou jiného tématu. Nastavit si i nadále může každý samozřejmě takový vzhled který mu nejlépe vyhovuje.

Nově jsem pro nahrávání nastavil maximální velikost jednoho souboru (obrázku) na 1,2MB , maximální délka nebo výška zůstala nastavena na max. 1280px. Pro běžné použití to myslím stačí, samozřejmě ale i nadále platí že pokud by kdokoliv potřeboval nahrát nějaký soubor který je větší, tak není problém. Stačí napsat a nastavím mu možnost nahrát soubor o velikosti dle potřeby.

Nová verze galerie má ještě zřejmě i jiné nové možnosti které jsem zatím všechny neprostudoval. Zabývám se s tím už přes týden a předevím jsem musel opravit chyby v českém a slovenském překladu které tato verze obsahovala, nefungovalo také korektně hodnocení obrázků apod.. Na co jsem zatím přišel, to jsem již opravil.

Pokud někdo přijdete na nějakou chybu nebo budete mít jaký-koliv problém, připomínku a podobně, tak prosím napište. Díky a všem přeji hezký den.

** Petr **
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.