Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trpanj

Autor alešek 
Trpanj
01. 03. 2006 09:40
Zdar, chystám se se do Chorvatska na dovovenou. Do města Trpanje. Scháním nějakou turistickou mapu města, abycohom si to tam mohli projít. Neznáme to tam!
Dočetl jsem se o chorvatském autoklubu, ale to ji pro mě na nic!
Nevíte někdo o něčem.

Dík zdar
J.
Re: Trpanj
01. 03. 2006 12:41
To je tak malý město,že tu mapu ani nebudeš potřebovat.Ale jinak se mi tam líbilo.J.
Re: Trpanj
01. 03. 2006 14:05
Zase tak malé být přece nemůže!!!
Ale kdyby si přece jen něco měl(a), tak se ozvi!
J.
Re: Trpanj
01. 03. 2006 16:31
NO zase neeni to tak maly .ale mapu jistě nepotřebuješ.YJedna hlavní ulise s několika obchodama a hospudkamy,plaž a pristav na jednom konci teto ulice a na druhem Kostel.Ale špatně tam nebylo.Jenom to je trochu z ruky.J.
jajina
Re: Trpanj
18. 03. 2006 12:35
Trpanj má mimo sezonu cca 800 obyvatel. Je to díra, ale pěkná. Má svoje kouzlo.
Re: Trpanj
18. 03. 2006 20:20
trpanj je malé městečko, kam přijíždí trajekt z Ploče, což je pevnina a proto se při cestě na Pelješac ušetří kilometry. Odtud se dá pak projet celý poloostrov. Největší město na Pelješacu je Orebič, odtud jezdí trajekt nebo výletní loď na Korčulu. V Orebiči je krásná pláž. Dál je dá jet ještě do Loviště, konec Pelješacu. My ale jezdíme do Sreseru, což je malá vesnička nedaleko Janiny. Je tam pár penzionků, dvě restaurace a dva obchůdky. Kdo má rád klid, je to pro něj ideální místo. Příjemnou dovolenou a třeba se tam v srpnu potkáme.
divan
Re: Trpanj
19. 03. 2006 20:41
maja napsal(a):
-------------------------------------------------------
> trpanj je malé městečko, kam přijíždí trajekt z
> Ploče, což je pevnina a proto se při cestě na
> Pelješac ušetří kilometry. Odtud se dá pak projet
> celý poloostrov. Největší město na Pelješacu je
> Orebič, odtud jezdí trajekt nebo výletní loď na
> Korčulu. V Orebiči je krásná pláž. Dál je dá jet
> ještě do Loviště, konec Pelješacu. My ale jezdíme
> do Sreseru, což je malá vesnička nedaleko Janiny.
> Je tam pár penzionků, dvě restaurace a dva
> obchůdky. Kdo má rád klid, je to pro něj ideální
> místo. Příjemnou dovolenou a třeba se tam v srpnu
> potkáme.

Jaké jsou tam pláže - oblázky, beton. plata, písek? Jak to tam v srpnu vypadá - není tam hlava na hlavě? A dá se to tam i s dětmi? Jde nám hlavně o klid a o relativní blízkost pláže. Díky.


jah
Re: Trpanj
12. 04. 2006 13:30
Jedeme tam v červnu také poprvé. Jak se vrátíme tak dám vědět.V orebiči jsem byl třikrát a bylo to fajn.Takže doufám že i v Trpanji bude dobře jako všady v Chorvatsku.
Modena
Re: Trpanj
12. 04. 2006 14:02
To jah :
My vyrážíme do Orebiče na 14 dní 16.6., tak se tam možná na tom Pelješacu někde potkáme ?
Nechci vás moc zrazovat, ale Trpanj je severozápadní pobřeží poloostrova, takže sluníčko vám vyjde o 2 hodiny později a zajde o cca 2.5 hodiny dřív, než třeba v Orebiči ! Jste totiž "za kopcem" ! To samé platí i pro krásnou plážičku Divna tamtéž !
Ale moře by v tom Stonském zálivu mělo být o stupeň teplejší a o dva špinavější !
Re: Trpanj
13. 04. 2006 12:53
Čau!
Pláže jsou tam kamínkové,oblázkové,jinak kolem Trpňa je super procházková kolonádka s vybetonovanejma plážičkama.Je tam všude parádní koupání a opalování i na "nahato" a když se někam zaleze, tak i super samota.Mám to tam moc ráda.Minulej rok jsem tam byla 3x (červenec,září,říjen) a pohoda.Letos jedu zas...
Kdo hledá klid a né přeplněné pláže,doporučuji!!! Nečekejte super disco, ani jiný adrenalin, ale pohodičku.A kdo se nechce nudit, tak se nudit nebude ani na severním polu.
jah
Re: Trpanj
14. 04. 2006 11:12
S tou "čistotou moře"jste mě nepotěšila.
Modena
Re: Trpanj
14. 04. 2006 19:18
To jah :
Mno . . . Co bys chtěl ? Uzavřený záliv a přímo proti ústí Neretva ! :-))
Chceš vyjmenovat všechna bosenská města + Metkovič + agrokultura delty, ze který tam vytékají čistá hovna ?
Re: Trpanj
27. 04. 2006 11:08
My jsme byli v Trpanji minulý rok na přelomu července a srpna bylo tam krásně. Malé městečko a podle mne klidné a pěkné pláže a čisté moře.Městečko je malé takže nic pro toho kdo hledá večerní zábavní centrum, pár restaurací a přístav .Ale zase žádný nával na plážích a možnost si vybrat pláž,plážičku nebo skálu.Kdo má rád klidnější místa doporučuji,jen je to trochu delší cesta.
Re: Trpanj
28. 04. 2006 12:41
to Alešek

Mohu poslat detailní fotku nástěnné turistické mapy přímo z Trpanje, ale nevidím tady Tvůj mail :-(( Ale jak již bylo řečeno - je to tak malé, že mapa není potřeba :-)
Re: Trpanj
28. 04. 2006 12:53
trpanj.wz.cz

par fotek z lonske navstevy Trpanje a okoli
Re: Trpanj
03. 05. 2006 15:26
To: Modena
V Trpanji jsme byli 2 krát na přelomu 7/8 a tak nádherné západy slunce jsem dlouho navyfotil. Slunce zapadalo(aspoň v přístavu) kolem 19,45. Jinak jak píše Ráďa je to tam paráda.

To: Alešek smiling smiley

Mapu fakt nepotřebuješ-kolem celého městečka je vybetonovaný chodník který vede kolem moře-prostě bomba a absolutní klid.Večer si sedneš na lavičku a díváš se na moře, které je osvětlené měsícem- do toho začnou výt šakali a ty si připadáš sám na celé světě. A pokud jsi tam s tím koho miluješ, tak není co řešit smiling smiley Jinak dole u zdravotního střediska je mapa Trpanje na billdboardu.
Jestli chceš klid zkus pláž Dubasmiling smiley)


Jinak já letos Pag-město Pag.Máte zkušenost s tamními plážemi? Prosím,prosím smiling smiley
Re: Trpanj
10. 05. 2006 07:10
V Pagu jsme byli minulý rok a moc se nám tam líbilo, sice jen jeden den na výletě, ale klidně bych tam strávila dovolenou. Je tam jedna velká pláž oblázková, tam bývá víc lidí, je tam nějaký tobogán a jsou tam restaurace, voda krásně čístá a výhled na skály kolem....nádhera. Potom se dá jít dále po městě kolem moře a tam je spousta malých menších pláží, tuším že byly všechny oblázkové, takže si určitě vybereš. Opravdu se nám tam moc líbilo.
Re: Trpanj
22. 07. 2006 19:37
Libor73 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> trpanj.wz.cz
>
> par fotek z lonske navstevy Trpanje a okoli


Chtela jsem podekovat za fotky, pomohlo to. Jeste jak jsem mela je do Trpanje, tak jsem vubec nevedela, jak to tam vypada a vsude male fotecky a diky Vasim fotkam, jsem se v Trpanji hned prvni den neztratila. Bydlela jsem jsem kousek za skolou pred kostelem a tak jsem nemela daleko k nejedne plazi. Moc se mi tam libilo a protoze jsem nemela fotak, tak se znovu a znovu koukam na ty Vaše fotky. Jeste jednou dekuju.
Lucy
Loviště
14. 08. 2006 16:50
Byli jsme letos v létě až na konci Pelješacu v Lovišti.Moc se nám tam líbilo.Byl tam klid,super teplé moře a hlavně tam nebylo větrno,jak to známe z Orebiče.Moře tam bylo celou dobu jak rybník.Kdo nemá rád vítr a přeplněné pláže můžu doporučit.pá
Re: Loviště
27. 08. 2006 20:56
Taky jsem se tam byl letos podívat, máš pravdu jak někde na rybníku špína a smrad.
dotaz
29. 11. 2007 21:51
Prosím, kdo byl v městečku Trpanj, nevíte kde je zátoka Blace ?
Údajně je tam léčivé bláto k léčení revmatizmu. Je někde v blízkém
okolí? Cokoliv o tom víte, ozvěte se. Děkuji za každou
informaci !
avatar Re: dotaz
18. 03. 2008 15:56
Já bych se přidal s prosbou o radu,o této zátoce jsem také slyšel a jelikož má dcera trpí kožním onemocněním,rád bych se tam letos zajel podívat.Děkuji všem za případné postřehy,zkušenosti nebo rady.Děkuji. Radomír
TothJosef
Re: Trpanj
18. 03. 2008 20:31
O této zátoce v Trpanji jsem neslyšel ale vím , že na ostrově KRK je taky zátoka s lečivým bahnem jmenuje se Soline.To bahýnko jsme vyzkoušeli celá rodina.
Muny
Re: dotaz
18. 03. 2008 22:11
Zátoka s léčivým bahnem je součástí rekreační zóny, břehu přímo v Trpanji, je to součást města. Lze tam jednoduše odskočit z okolních pláží. Od nejbližších apartmánů cca 5 minut chůze a od nejvzdálenějších přes celé město cca 30 minut chůze po moc hezkém chodníku. My jsme léčivost nikdy neodzkoušeli, ale domácí tvrdila, že to prý funguje. Mluvila o pomoci při pohybových obtížích, není to však ověřené, ale jen povídání s domácí. Oficiální cedule s upozorněním na léčivou zátoku tam je !!! Na stránkách vily antunovic je fotka zátoky, druhý řádek v pravo.

Honza
Re: dotaz
29. 03. 2008 16:19
Radomíre, kontaktujte mne přes můj dotaz ze dne 29.11.07, poradím
odborné léčení lupénky. Vnučka je téměř vyléčená.
Re: dotaz
29. 03. 2008 18:13
To Honza-léčení lupénky zajímá i spoustu ostatních lidí,tak to sem prosím dej.Nebo to alespoň pošli na můj mail.
Dík Jirka
Re: dotaz
11. 04. 2008 18:38
Veškeré informace jsou na www.psoriazum.cz . Moje vnučka byla velmi postižená,
žádné masti nepomáhaly.
Po léčbě v Olomouci se to téměř vyléčilo..Má jen malý flíček na lokti.
Neuvěřitelné. Doporučuji všem tuto léčbu.
Přeji mnoho úspěchů!!!!!!!!!!
Re: dotaz
12. 04. 2008 13:41
Omlouvám se všem za včerejší překlep adresy.
správně je to www.psoriazum.com
jinak vše souhlasí.
Přeji mnoho úspěchů
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 218
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.