Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA

Autor pslany 
avatar Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
30. 03. 2007 22:01
Bohužel Tom zatím je nulový.V poslední mapě není zakreslena ani dálnice kolem Šibeníku.Východ je pro ně asi jen "východ".iGO nebo také Mio je jiný kafe.Podle toho se již dá jezdit.

MirekŠi
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
30. 03. 2007 22:54
GPS mapa SLOVINSKO, CHORVATSKO a BiH

AdriaRoute v1.60 (je to najnovsia verzia - vydana prave dnes!!!!)

Mapa je urcena pre navigatory zn. Garmin, ale je mozne ju pouzit aj offline (napr. v notebooku).

Momentalne je to najlepsia GPS mapa na trhu (o 100% lepsia ako iGO, MIO a pod.). Vyskusajte si ju.

Download link: [www.navigo-sistem.hr]

Postup:
Stiahnut a nainstalovat do PC. Pri spusteni bude program pozadovat unlock key (inak sa detaily mapy nezobrazia). Namiesto pozadovaneho 25-miestneho unlock key napiste slovo DEMO. Takto "odomknuta" mapa funguje iba v PC. Ak ju chcete dostat do navigatora, musite mat spravny kluc.

spinning smiley sticking its tongue out

smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
31. 03. 2007 19:18
A jak dlouho funguje v PC?
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
31. 03. 2007 19:54
Tak nainstalováno. Jestli to ne PC neni časově omezené, tak je to super. Grafika je sice trochu zaostalá, ale obsah aktuální a co víc od mapy požadovat.

Tohle je to, co jsem hledal.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (31. 03. 2007 20:13).
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
31. 03. 2007 22:15
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak nainstalováno. Jestli to ne PC neni časově
> omezené, tak je to super. Grafika je sice trochu
> zaostalá, ale obsah aktuální a co víc od mapy
> požadovat.
>
> Tohle je to, co jsem hledal.


Ahoj,
Unlock key DEMO je casovo neobmedzeny. Finta je v tom, ze to funguje iba v PC (mapa odomknuta kodom DEMO v samotnom GPS navigatore nebezi). V PC sa daju mapy NEOBMEDZENE pozerat, tlacit, je mozne planovat cestu a pod...

Grafika programu v tomto pripade naozaj nie je dolezita, pretoze mapa je primarne urcena do GPS navigatora a ten program len zabezpecuje prenos (samotnej mapy alebo mapovych udajov) medzi PC a GPS navigackou.

smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil croat (31. 03. 2007 22:19).
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
01. 04. 2007 09:47
Tak to je super. Já PDA nemám, mám jenom notebook a na něm to běhá. Konečně mám v noťasu pořádnou mapu Chorvatska.
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
01. 04. 2007 11:15
To croat: Naisľtalované tiež na notebooku, super !!! Ďakujem za tip ! thumbs up
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
01. 04. 2007 12:02
WITH PLEASURE thumbs up smiley

Aktualizacie mapy AdriaRoute najdete na strankach [www.navigo-sistem.hr]
(sekcia Kartografija -> Adriaroute -> Nadogradnje/Updates)

Mimochodom, ak by ste si k Vasim notebookom pripojili GPS senzor, tak by ste podla tej mapy mohli jazdit (nemusite si kupovat PDA ani GPS navigator). Samozrejme okrem navigacie trasy by ste mohli plnohodnotne vyuzivat aj ostatne funkcie (vyhladavanie adries, cerpacich stanic, odpocivadiel,...)

Na Slovensku stoji GPS modul bez mapoveho softu 3770 Sk. S mapovym SW je samozrejme drahsi.
Garmin GPS 18 USB
[www.garmin.sk]

V tom pripade vsak namiesto kodu DEMO budete potrebovat fungujuci 25-miestny unlock key.

Original AdriaRoute stoji v Cechach 4999 CZK a na Slovensku 6300 SKK.
[www.garmin.cz]
[www.garmin.sk]

Da sa to vsak zohnat aj lacnejsie yawning smiley

Celkove naklady na USB GPS senzor k notebooku + unlock key su urcite nizsie ako naklady na kupu PDA alebo GPS navigatora s originalnou mapou a pritom Vam to splni tu istu funkciu (najma, ked to vyuzijete asi 1-2x rocne pri ceste na dovcu).

smoking smileysmoking smileysmoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil croat (01. 04. 2007 13:17).
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
01. 04. 2007 15:33
Notebook má ale nevýhodu, že ho musí třeba spolujezdec držet. Zatím jsem nesehnal nic na upevnění noťasu v autě.
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
01. 04. 2007 16:02
S tym drzanim notebooku na kolenach mas pravdu. Je to take "nudzove riesenie". Za malo penazi postacujuca muzika. Ja mam konkretne GPS navigator.
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
01. 04. 2007 18:42
Já nemám navigaci žádnou. Já doma kouknu do mapy a když je průjezdná cesta tak, jak jsem si jí naplánoval, tak mapu nepotřebuju. Tu hledám až v případě nějaké improvizace.

Když jsem jel prvně do Chorvatska, tak jsem si doma každý uzel (křižovatku) oskenoval z velké mapy, vytisknul na A4ku a sešil jako knížku. Samozřejmě jsem do toho mimo posledního kilometru ani nekouknul, protože když jsem to vyráběl, tak jsem si to zapamatoval. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
12. 04. 2007 10:27
Nechápu, k čemu je navigace s mapami za patnáct tisíc, když za sto padesát je k mání aktuální papírová mapa, ideální pro případ, že se člověk v noci přestane orientovat. Navigace je tak pro single drivera, kterýžto zoufalec se jede smočit k Jadranu, aby pak osvěžen vedl obchodní jednání kdesi na severním úpatí Velebitu...confused smiley
avatar Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
12. 04. 2007 11:09
"Moje řeč". Stačí sa pozrieť pred odchodom do mapy na 10 minút, vezmeš ju so sebou do auta a ideš - mapa ale musí byť po ruke, nie zahádzaná na dne kufra. Keď hodíš po ceste na odpočívadle cigáro, pozrieš do mapy ako ďalej a "nema problema". Ja som to už uvádzal aj na fóre o doprave - Navigácia a "seřvali" ma ako koňa. Asi si musí niekto zdôvodniť takú "naozaj prepotrebnú" investíciu.
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
12. 04. 2007 11:53
Já bych neřekla, že to někdo hájil coby "naozaj potrebnů investíciu", spíš se jim nezdál jen ten tvrdě opačný názor - "vždyť je to úplně na nic".
Zbytečné to možná je... upřímně řečeno, ono je taky úplně zbytečné jezdit v létě k moři... Ale spoustu zbytečností si člověk pořizuje prostě pro radost, či usnadnění, i když bez nich jistě bez problémů může být...
Já technické hračky miluju a GPSka je můj "sen". Nějak jsem zatím vždy měla důležitější věci k investování, tak ji furt nemám - a žiju taky, ale... no, chtěla bych...
S papírovou mapou, když se v noci přestanu orientovat, jsem bohužel mimo... za dne ještě se čtením nemám problémy, tak ty blbé brýle na čtení či lupu zásadně zapomenu... a pak v tom umělém osvětlení vždy bezmocně mžourám a zoufale se v ní snažím něco přečíst... marně většinou... :-) (Ale papírové mapy miluju taky, už je doma nemám pomalu kam dávat... )
avatar Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
12. 04. 2007 12:36
Čau Ifča, ja som vôbec nepísal, že je navigácia nanič, stačí si prečítať moje príspevky. Iba som vyjadril svoj názor, že na cestu do Chorvátska je to zbytočné. Nič viac, dokonca som písal, že je to dobrá vec, ale aspoň pre mňa nepotrebné vzhľadom na tú cenu. Ale nedalo mi reagovať ako ma prirovnali k odporcovi technických vymožeností, čo je teda pekná blbosť. Myslím, že väčšina z nás ide k moru súkromným autom, nie všetci majú svoje vozidlá prešpikované rôznymi technickými hračkami - ani ja. Len som uviedol, že aj bez GPS sa človek dostane kam chce a úplne bez problémov. Popravde, keby som tu o tom nečítal, tak ma to ani nenapadne, aby som si kvôli pár cestám do zahraničia v roku zaobstarával navigáciu - a sú tu aj názory iných, vyslovené omnoho tvrdšie ako som ich vyslovil ja. Inak ešte jedna perlička - minule ma jedna známa poprosila, že nevie na svojom mobile poslať SMS-ku. Keď som zbadal ten jej mobil (fajnová Nokia aspoň za 12 tisíc) mal som dosť. Takže aj takí ľudia sa nájdu. Ja si kúpim, to, čo potrebujem a za ušetrené peniaze radšej idem na super dovolenku - samozrejme do Chorvátska. Čau a Chorvátsku zdar. Dnes za 107 - Ruskamen.
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
13. 04. 2007 02:38
roman92: Nezostáva iné než súhlasiť. GPS je dobré, keby som išiel na nejakú zadanú adresu napr. do Splitu (veľké mesto). Ale na dovolenky (aspoň ja) chodím na to isté miesto / tie isté miesta a tam je to zbytočnosť. To keď som išiel 1. raz v živote do Budapešti do Tropikária, keby som nemal GPS, tak tam blúdim doteraz.

Mimochodom, vďaka GPS som si 2006 nadbehol pri zjazde z Dugopolje (smer Dubrovnik) ca. 50 km... - viedlo ma to cez nejaké blbé dedinky, na magistrálu som vyšiel hádam až v Brele (nepamätám si presne).
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
13. 04. 2007 11:58
Že je navigace užitečná věc, to snad nikdo nepopírá. Já ale jezdím převážně tam, kde jsem již byl a cestu znám. Investice do navigace by byla jalová.
Kdo celý rok jezdí všude možně, tak si jí samozřejmě pořídí a použije jí i při cestě na dovolenou. Kupovat si jí ale jenom pro jednu cestu ročně na dovolenou, je hovadina.
avatar Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
26. 04. 2007 13:14
Rád bych nejakou mapu do SmartCom nebo Ozi, automapu uz mám, ale chtel bych i podrobnejsi, pobrezi a ostrovy, a kousek bosny. nechce se mi scanovat
avatar Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
04. 05. 2007 21:02
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
15. 05. 2007 11:41
Pokud vim, tak se zadny zazrak u Tomtoma nekonal,budto pouzit sw na bazi IGO, nebo chorvatsky Cardinale (ViaGPS) od Mireo
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
16. 05. 2007 12:35
Má někdo zkušenost s PDA Mio 168? Zdědil jsem ho po kolegovi v práci a rád bych ho vyzkoušel o dovolené.
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
16. 05. 2007 13:13
primo s pristrojem MIO ne ale se SW Miomap pro PDA, jezdim s tim po Evrope i po Chorvatsku, bezprobemove i co se tyka pokryti.
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
17. 05. 2007 01:25
Zajímali by mě mapy iGo.
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
17. 05. 2007 07:54
Miomap=IGO, pouze v jinem kabate, stejny vyrobce, stejne podklady, jen mirne upravena grafika na zakazku. Na celou Evropu i Chorvatsko, jedina pouzitelna alternativa (lepsi pokryti Chorvatska ma pouze Cardinale/Viagps, ale to neni cesky a ma bydnou evropu) takze neni nad cim uvazovat ...
avatar Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
17. 05. 2007 08:49
Ještě doplním,celou mapu Evropy /od Irska až po Turecko a bývalou SSSR/ mám na 1GB kartě.Plánování přes hranice,mluví česky,upozorňuje na policejní radary a na překročení rychlosti.eye rolling smiley

MirekŠi
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
18. 05. 2007 01:29
2 tvsat: Máš to na PDA? Jak to zvládá více funkcí současně? Někde na fóru jsem četl, že nestíhá současně navigovat a zaznamenávat trasu.
avatar Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
18. 05. 2007 16:52
Mám to na PDA Acer n35,zatím zvládá vše bez problémů.Jsem s tím naprosto spokojen.grinning smiley

MirekŠi
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
18. 05. 2007 19:06
To je vlastně obdoba PDA Mio a co jsem četl, tak pohodička.
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
20. 05. 2007 21:07
Existuje v Chorvatsku něco jako je u nás: Mapy na serveru Seznam.cz?

Chci se podívat přesně kam jedeme (nalézt přímo barák podle popisnýho čísla na mapě a pak to ještě skouknout letecky).
Re: Mapy Slovinska a Chorvatska pro PDA
21. 05. 2007 07:23
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.